Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 04:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Gwiezdne Wojny 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 lis 2007, 15:50
Posty: 446
Lokalizacja: wiesz, że lubię makaron?
Post 
Gwiezdne Wojny są najlepsze. Nawet od Harrego Pottera! Oglądałem wszystkie części 3 razy. Moim ulubionym bohaterem jest Darth Vader. Ale Obi Wana też lubię


PS. Ciekawostka: Darth Vader po łacińsku to Mroczny Ojciec.


Pt, 15 maja 2009, 11:43
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 11 lut 2008, 21:23
Posty: 227
Lokalizacja: Z Raciborza
Post 
Oglądałem całą nową trylogię, ale tylko trzecią część z dubbingiem. Tak jak Rafi lubię Darth Vadera i Obi Wana. No i jeszcze Yodę. Oglądałem też Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów na DVD, i w odcinkach oglądam na CN.


Pt, 15 maja 2009, 11:50
ICQ YIM WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 30 maja 2006, 16:40
Posty: 1026
Lokalizacja: Lublin
Post 
przybysz z Kurakis napisał(a):
Sokaris napisał(a):
A poza tym to czysty klasyk


Tak, Gwiezdne wojny - klasyka gatunku...
Najlepsza jest trójka, znaczy się szóstka. :wink:
Fajne zakończenie.
A zauważyliście, że jak GW ostatnio leciały w TV to w szóstce na końcu zmienili ducha Anakina :?:


Prawdopodobnie jeteś tym szczęśliwcem że masz full oryginalną wersję. W odnowionej wersji zamienili Sebastiana Shaw'a na Christiana :P

Co ja pisze, Christena :P

:wink: Skle-jone./Stryj

_________________
Pozdrawiam, Lone Star
Obrazek


So, 16 maja 2009, 16:10
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 6 mar 2008, 18:02
Posty: 411
Lokalizacja: Tarnów
Post 
Nie oglądnołem nawet całej jednej części bo mi się nie podobało.Nawet nie znam nazwy części.

ps.A ktoś mnie przekona do tego?

_________________
...


So, 16 maja 2009, 19:28
WWW
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post 
Ja oglądałem całą orginalną pełną wersję u mojego kuzyna, który jest fanem Star Wars i polecam. Najbardziej lubię Yode i jego teksty

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


So, 16 maja 2009, 20:40
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 30 maja 2006, 16:40
Posty: 1026
Lokalizacja: Lublin
Post 
Jako ciekawostka chcę wam pokazać Star Wars: The Musical, czyli IV epizod przerobiony na musical :P

http://www.youtube.com/watch?v=L7NYr0a6sW4 - To przykładowa piosenka, w innych filmach tego uzytkownika znajdziecie ich wiecej

_________________
Pozdrawiam, Lone Star
Obrazek


N, 17 maja 2009, 11:18
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 30 maja 2006, 16:40
Posty: 1026
Lokalizacja: Lublin
Post 
A oto moje drzwi :P
http://i39.tinypic.com/33pehyt.jpg

E... Proszę nie zwracać uwagi na framugę :lol:

_________________
Pozdrawiam, Lone Star
Obrazek


Pn, 1 cze 2009, 22:38
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Gwiezdne Wojny
@odkop. Przepraszam, że tak wielki (4 lata nikt nie pisał), ale lepsze to niż założenie nowego tematu (i zaśmiecenie forum).

Obejrzałem wszystkie filmy (które wyprodukowano ofc.), mam trochę książek, grę lego complete saga i jeden komiks. Jestem fanem tej sagi. Moimi ulubionymi filmami są oznaczone III i VI (w sensie chronologicznym, nie produkcyjnym). Niestety, nie mogę znaleźć epizodów tej sagi. Wcześniej nie było mowy o epizodach dalszych więc zostało nam Rozszerzone Uniwersum. Teraz epizody VII-IX wyprodukuje Disney. Uważacie, że będą to dobre filmy? Dorównają poprzednim trylogiom? I o czym byście chcieli by były? Ja osobiście bym chciał by zeekranizowali Mroczne Imperium. Pasowałaby ta historia: nowa trylogia (epizody I-III) opowiadają o powstaniu Imperium, stara trylogia (epizody IV-VI) o jego istnieniu, a trylogia Disneya opisywałaby jego ostateczny upadek. Albo mogliby zeekranizować historie Jacena Solo. Pasowałoby - ta historia skończyła Zakon Bane'a. A co wy sądzicie?


Śr, 24 lip 2013, 08:35
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 15 maja 2013, 21:22
Posty: 129
Lokalizacja: Blisko ale Daleko
Naklejki: 1
Post Re: Gwiezdne Wojny
Ja mam wszystkie filmy, trochę komiksów, część gier, ogladam "Wojny Klonów", a ostatnio zagłębiam się w historię z gry Kotor.

_________________
Pozytywny forumowicz wita.
Forum Przygód Reksia jest super!
Płonna nadzieja na to, że Reksio i Kretes jeszcze powrócą.


So, 27 lip 2013, 14:01
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Gwiezdne Wojny
Star Wars mają bogate uniwersum. Jest kilka rodzajów kanonu:
Kanon G (G-canon) - "kanon George'a Lucasa" (George Lucas' canon) - sześć filmowych części Gwiezdnych wojen plus ich adaptacje książkowe, jeżeli nie są wprost sprzeczne z filmami (nie liczą się tu np. sprzeczności rozwiązane za pomocą retconów).
Kanon T (T-canon) - "kanon telewizyjny" (TV canon), zawierający jedynie przyszłe seriale: Wojny klonów i Gwiezdne wojny.
Kanon C (C-canon) - "kanon ciągłości" (continuity canon), zawierający wszelkie materiały poza sześcioma epizodami, które nie zaprzeczają sobie nawzajem.
Kanon S (S-canon) - "kanon drugorzędny" (secondary canon), zawierający głównie materiały starsze, takie jak komiksy ze stajni Marvela.
Kanon N (N-canon) - "niekanon", zawierający m.in. materiały, które są sprzeczne kanonem G lub C; ogólnie rzecz biorąc - treści licencjonowane, jednak nie należące do ciągłości świata GW. (źródło: biblioteka Ossus)

A to ery w uniwersum:
Era Starej Republiki (25053 - 1000 BBY) - czyli wszystko o powstaniu galaktyki, jedi i sithowie powstają.
Era upadku Republiki (1000 BBY - 0 ABY) - od powstaniu zakonu Bane'a do bitwy o Yavin (rok 0)
Era Imperium (0 - 5 ABY) - króciutka era obejmująca akcje filmów IV-VI
Era Nowej Republiki (5 - 25 ABY) - dalsze losy aż do ataku Yuuzhan Vongów
Nowa era Jedi (25 - 40 ABY) - wojna z YV i Mroczne Gniazdo
Era Dziedzictwa (od 40 ABY wzwyż) - od ostatniego sitha z zakonu Bane'a - Jacena Solo do teraz.

Takie wprowadzenie dla niewtajemniczonych.

Jaki jest wg was najsilniejszy sith i najsilniejszy Jedi? Dla mnie najsilniejszym Sithem będzie Imperator Palpatine. Jedi zaś Wielki Mistrz Yoda, chociaż teoretycznie może nim być Rycerz Jedi Anakin Skywalker/Darth Vader, bowiem był wybrańcem.
Ciekawostka na koniec: Sithowie oczekiwali na swojego wybrańca, o tej postaci: "która wyzwoliła się ze wszelkich ograniczeń, osiągając doskonałość i w pełni zrealizowała swój potencjał. Doskonała siła, doskonała potęga, doskonałe przeznaczenie."(przepowiednia). Sith'ari (z sithańskiego: lord nad lordami, lord lordów, nadzorca) miał(a) być największym z największych Sithów: osobą, która stanie się ich przywódcą i - poprzez zniszczenie ich - uczyni Sithów silniejszymi, niż byli kiedykolwiek wcześniej. Był nim Lord Bane - który zniszczył Sithów i stworzył Zasadę Dwóch. Uczeń miał pokonać mistrza - silniejsi z pokolenia na pokolenie. Aż nadszedł Palpatine...


N, 11 sie 2013, 19:43
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Gwiezdne Wojny
Doktor napisał(a):
Palpatine ponoć się regenerował i było ich kilku!
Wyczytałem tak na Ossus wiki
(Co do Ossusa to była taka planeta Jedi gdzie chyba była jakaś wielka biblioteka)
Czyli mówisz Autor, że będzie ciężko ogarnąć SW skoro jest tyle Kanonów :wink:

Tak, w postaci klonów. Było ich chyba trzech, jeśli dobrze pamiętam. Pozostałych zniszczył Luke. Komiksy "Mroczne Imperium" (chciałbym, żeby właśnie o tym były filmy VII-IX :D ).
Tak, na Ossusie stoi Wielka Biblioteka Jedi. Była tam też siedziba Nowego Zakonu Jedi.
Najważniejszy jest kanon G-filmowy. On jest podstawowy i jeśli jakaś książka/gra/komiks ma być kanoniczny, nie może przeczyć filmom (np. że Palpatine został Imperatorem musi być faktem). Kanon T jest ważny i jest dopełnieniem do kanonu G. Kanon C zaś zawiera rzeczy kanoniczne, które nie przeczą filmom. Kanon S jest starszym kanonem, większość rzeczy z niego powstawały równolegle z filmami. Kanon N zaś jest po prostu miejscem dla wszystkich pozostałych, które przeczą czasem filmom.


Pn, 12 sie 2013, 12:31
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 2 wrz 2008, 14:57
Posty: 293
Lokalizacja: Moon of Endor
Naklejki: 0
Post Re: Gwiezdne Wojny
YES YES YES!!! :D Nareszcie temat o Star Wars.
Rafale, oczywiście, że lepsze od HP. Uniwersum jest dużo bardziej zróżnicowane, mi się to jakoś lepiej ogląda. Chociaż książki, które zwykle połykam, średnio mi się podobają.

Dopiero po obejrzeniu Sagi zrozumiałam parodie w RiU (np. MiKrystyna nucąca Marsz Imperialny c:).

_________________
Zapraszam do rejestracji w Margonem - można mnie tam spotkać pod nickiem Kryska :]
http://www.margonem.pl/?task=profile&id=1308886


Pt, 16 sie 2013, 11:19
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Gwiezdne Wojny
Oglądałem wszystkie 6 filmów i bardzo podobały mi się.
Starej Republiki i akcji po "Powrocie Jedi" nie znam, ale bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś mi to przybliżył.
A teraz trochę ciekawych (a czasem śmiesznych) faktów o Star Wars:
- Pierwotny tytuł pierwszej części sagi brzmiał "Przygody Luk'a Starkillera, Epizod I, Gwiezdne Wojny".
- Pomiędzy epizodami "Nowa Nadzieja", a "Imperium kontratakuje" powstał film telewizyjny "Star Wars Holiday Special".
Mimo obsady z oryginalnych "Gwiezdnych Wojen" film wyśmiali zarówno widzowie, jak i krytycy.
- Bitwa o Hoth między siłami Sojuszu Rebeliantów i Imperium Galaktycznego w "Imperium kontratakuje" została włączona do scenariusza,
ponieważ Lucasowi zależało, aby w odcinku rozegrała się jakaś spektakularna batalia.

Wkrótce następne fakty!

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Wt, 20 sie 2013, 18:31
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Gwiezdne Wojny
Fakty Ciąg Dalszy...
-Tytuł "Zemsta Sithów" nawiązuje do pierwotnego pomysłu na tytuł "Powrotu Jedi", który miał brzmieć "Zemsta Jedi".
-Zdjęcia kręcone na pustyni w Tunezji zaniepokoiły władze sąsiedniej Libii. Libijczycy przestraszyli się ogromnego pojazdu wojskowego w pobliżu swojej granicy.
-Pierwotnie bitwa na Endorze zamieszkanym przez Ewoków miała odbyć się na planecie Wookie'ech skąd pochodził Chewbacca, ale trudno było twórcom połączyć prymitywną kulturę plemienną i fakt, że Chewbacca był pilotem statku kosmicznego. Tak wymyślono Ewoków.
-Pierwsze zapowiedzi i plakaty "Powrotu Jedi" przygotowano z tytułem "Zemsta Jedi". Ostatecznie Lucas zdecydował, że Jedi się nie mszczą i tytół zmienił. Wydrukowane już plakaty z nieaktualną nazwą (i zamienionymi mieczami Vadera i Luke'a) przekazał fanom sagi.

To jeszcze nie koniec!
Wkrótce kolejne!

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Wt, 27 sie 2013, 07:53
WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Gwiezdne Wojny
Szczerze to uważam, że ''Gwiezdne Wojny'' są trochę żałosne. 8)


Wt, 27 sie 2013, 08:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL