Teraz jest 17 sty 2021 23:16

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
Wasze Sny 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia

Naklejki: 2
Post Re: Wasze Sny
Paraliż senny chyba nie raz miałem. Kiedyś kiedy szedłem spać i już prawie wchodziłem w świat snów nagle poczułem takie spadanie w dół i tak jakbym dostał paraliżu. Trwało to mniej niż sekundę.
A co jeśli ten post nie istnieje. Jeśli całe moje życie to sen,który jest bardzo realistyczny. Co jeśli za chwilę obudzę się W PRAWDZIWYM ŚWIECIE gdzieś w szpitalu i okaże się że to był jakiś projekt. Co jeśli to wszystko to SEN.

Hoc heros noster est tolek boobie cum utique cognoscetis eum iam summa doluere mei semper feles, qui intelligit id quod est bene notum est princeps cohors bulla selectus verissima sit hic dominus vult quod ad suum pertinet amiculos

20 sie 2014 15:51
Poznaniak Nieszczelny

Naklejki: 17
Doktor napisał(a):
Podam kilka ciekawostek jeszcze dotyczących snów:
-We śnie nie możesz sprawdzić godziny ani nic przeczytać.

Odnośnie tej jednej ciekawostki, jest to nieprawdą. Parę razy tak miałem we śnie, że ktoś pytał mi się o godzinę (chyba kiedyś na forum o tym opowiadałem), a ja na szczęście miałem przy sobie zegarek i podałem mu właściwą godzinę (bodajże, chyba była to godzina 14:25). A jeśli chodzi o czytanie, to też tak miałem. Ostatnio nawet pisałem tutaj o śnie związanym nieco z MMS2 i przeczytałem wtedy co to za konkurencja, ale opisów jeszcze nie było. Raz nawet we śnie czytałem książkę, tylko kurka, nie wiem jaką. Więc to, że nie możemy sprawdzić godziny ani nic przeczytać jest jest nieprawdziwą ciekawostką.

Jeśli chodzi o świadomy sen, to ja nigdy takiego snu nie doświadczyłem, ale przyznam, że się trochę się jej boję. Wiem, że niby możemy kontrolować tym snem, ale nie, ja jakoś nie jestem do tego przekonany.
Natomiast tak, ja też miałem doświadczyłem parę razy paraliżu sennego. To taki dziwne uczucie, gdy idę spać, już prawię odlatuję do krainy snów, aż tu nagle spadam z jakiegoś wysoka. Potem budzę się i czuje się jakoś dziwnie, tak jakby w mózgu był taki paraliż, albo takie jakieś duże pulsowanie... nie wiem do końca jak ten stan mam określić.

20 sie 2014 16:09
YIM WWW
Pod-ziemniak

Naklejki: 10
Cytuj:
Odnośnie tej jednej ciekawostki, jest to nieprawdą. Parę razy tak miałem we śnie, że ktoś pytał mi się o godzinę (chyba kiedyś na forum o tym opowiadałem), a ja na szczęście miałem przy sobie zegarek i podałem mu właściwą godzinę (bodajże, chyba była to godzina 14:25). A jeśli chodzi o czytanie, to też tak miałem. Ostatnio nawet pisałem tutaj o śnie związanym nieco z MMS2 i przeczytałem wtedy co to za konkurencja, ale opisów jeszcze nie było. Raz nawet we śnie czytałem książkę, tylko kurka, nie wiem jaką. Więc to, że nie możemy sprawdzić godziny ani nic przeczytać jest jest nieprawdziwą ciekawostką.

Co do przeczytania jakiegoś zdania możliwe jest, że jesteśmy wstanie go przeczytać i zrozumieć o co chodzi, ale kiedy się odwrócimy i znowu spojrzymy na zdanie jego treść się zmieni. Co do książki, którą czytałeś - znasz jej zawartość, tnz. czy wiesz/wiedziałeś co tam pisze? Podobnie jest z czasem w śnie. Twój mózg mógł wymyślić sobie, że faktycznie przeczytałeś tą nazwę z MMS2, ale tak naprawdę jej nie przeczytałeś, tylko, że twój sen był tak zaprogramowany, że wiedziałeś co to za nazwa.

Cytuj:
Jeśli chodzi o świadomy sen, to ja nigdy takiego snu nie doświadczyłem, ale przyznam, że się trochę się jej boję. Wiem, że niby możemy kontrolować tym snem, ale nie, ja jakoś nie jestem do tego przekonany.
Natomiast tak, ja też miałem doświadczyłem parę razy paraliżu sennego. To taki dziwne uczucie, gdy idę spać, już prawię odlatuję do krainy snów, aż tu nagle spadam z jakiegoś wysoka. Potem budzę się i czuje się jakoś dziwnie, tak jakby w mózgu był taki paraliż, albo takie jakieś duże pulsowanie... nie wiem do końca jak ten stan mam określić.

W sumie też nigdy nie doświadczyłem snu, ale po dzisiejszej dyskusji znowu chciałbym się tego nauczyć i od dziś właśnie to robię. Pierwszym krokiem jest zapamiętanie swoich zwykłych snów, żeby móc zapamiętać świadomy i, żeby znaleźć jeden element, który często pojawia się w twoich snach, aby potem to znowu wykorzystać przy nauce, ale nie będę teraz opowiadał jak to się robi.
Co do paraliżu sennego: Nie wiem czy to dokładnie go miałem, bo kiedy jestem w trakcie zasypiania myślę o czymś i nagle tracę świadomość, że przestaję o tym myśleć i dalej o tym czymś myślę, ale to zupełnie inna rzecz i wtedy nagle wpadam do jakiejś rzeki i się budzę przestraszony.

Czytałem również, że podczas świadomego snu czy tam zwykłego możemy spotkać jakiegoś człowieka, a dokładnie postać senną, która będzie robiła zazwyczaj sobie z nas żarty.

Atrapa człowieka w marzeniu sennym. Wyróżnia się ona niezrównaną głupotą i pomysłowością. Potrafi ona zniszczyć naszą świadomość podczas LD poprzez gadkę, która wydaje się nielogiczna i jest niepotrzebna. Gdy powiesz jej, że jest we śnie, zacznie z ciebie żarty stroić.

Można również przywołać do snu swojego patrona czy kogoś tam, ale o tym nie czytałem już tak dużo.

Ostatnio edytowano 20 sie 2014 16:47 przez Matek, łącznie edytowano 1 raz

20 sie 2014 16:43
Forumowy Artysta

Naklejki: 6
A ja tam kiedyś miałem świadome sny, teraz już mi się raczej nie zdarzają.
Chociaż, muszę przyznać, nie miałem pełnej kontroli, tylko taką częściową. Przykładowo, śniło mi się raz, że byłem u koleżanki i zaatakowała nas para kosmitów. Strasznie się baliśmy, rzucaliśmy w nich książkami od matmy, ale nic nie dawało i wyglądało na to, że zaraz pożrą nam mózgi czy coś w tym stylu. Dziwnym trafem przypomniałem sobie w śnie, że to sen i mogę robić co chce. Aby uniknąć tych całych obcych pomyślałem, że mogą się w sobie zakochać, tym samym przestać zwracać na nas uwagę. Tak też zrobiłem, zaczęli się całować czy coś i sobie poszli. Miałem kilka podobnych snów, zwykle możliwość całkowitego tworzenia uzyskiwałem w chwili niebezpieczeństwa. Dodam jeszcze, że kiedyś przez snem, podczas modlitwy, prosiłem o pogodny sen, nie jakiś koszmar. Przypadek?
A mieliście kiedyś tak, że śniło wam się coś jakby z innego snu? Ja kiedyś miałem tak, że przyśniła mi się kraina z wcześniejszego snu...
Tak w ogóle, zdarza mi się również taki pół sen. Niby nie śpię, ale dalej śnię. Dziwne uczucie, nawet nie wiem jak to opisać...

20 sie 2014 16:45
Pod-ziemniak

Kacper98 napisał(a):
A mieliście kiedyś tak, że śniło wam się coś jakby z innego snu? Ja kiedyś miałem tak, że przyśniła mi się kraina z wcześniejszego snu...

O taak! Prawie zawsze kiedy się budzę mam wrażenie, że kiedyś miałem już podobny sen i zastanawiam się czy to mi się już kiedyś śniło czy też nie.
W sumie twoja wypowiedź przypomniała mi taką jedną sytuacje, kiedyś, kiedy byłem młodszy śniło mi się, że latam sobie z jakimiś innymi przedmiotami po moim domu, tak bardzo w rzeczywistości chciałem latać, że w śnie wiedziałem, że to sen, ale kontrolować go nie mogłem. W sumie można powiedzieć, że był to świadomy sen, bo wiedziałem, że to sen, ale wtedy kiedy sobie to uświadomiłem obudziłem się. Podobno można nauczyć się kontrolować sny do perfekcji, wiadomo, że nie od razu kiedy będziesz miał świadomy sen nauczysz się go kontrolować.

20 sie 2014 16:54
Lider Podziemia

Dziś śnił mi się ciekawy sen. Otóż wracałem z jakiś wakacji nie pamiętam jakich. Samochód nie jechał drogą lecz przejeżdżał przez podwórka domów i różne inne tereny a także zjeżdżał z bardzo wysokiej stromej gdzieś 40 metrowej górki xD. Jak wróciłem do domu zajrzałem na forum PR. Przez Dizla ogromnie się zmieniło. Usunął on wszystkie posty w O różnych... i w Kanalizacji lecz zachował tylko nazwę tematu xD
(Prawdopodobnie zrobił tak na całym forum) Także zmienił wygląd forum na trochę brzydszy potem dzięki mnie przywrócił teraźniejszy potem zmienił tło forum na jaskrawo czerwone a potem przywrócił na teraźniejszy. Poza tym na forum pojawił się użytkownik ''lisek'' którego bardzo się bałem bo myślałem że on ma wściekliznę. Użytkownik był obok mnie i był prawdziwym lisem xD Lizał mnie po szyi a ja się bałem że ugryzie mnie i będę miał wściekliznę. Poza tym akurat przeniknęła rzeczywistość do snu. Prawdopodobnie lizał mnie w nocy pies lub kot a we śnie jakiś ''lisek'' Potem okazało się że ten lis jest inteligentny jak człowiek i był człowiekiem xD

Hoc heros noster est tolek boobie cum utique cognoscetis eum iam summa doluere mei semper feles, qui intelligit id quod est bene notum est princeps cohors bulla selectus verissima sit hic dominus vult quod ad suum pertinet amiculos

21 sie 2014 09:40
Żaba

Naklejki: 5
Miałem niedawno ciekawy sen.

Byłem w swoim mieszkaniu, upał, nagle rozpętuje się burza... Burza bez deszczu. Same pioruny. Słychać odgłosy trąb. Potem zaczyna padać śnieg. Gdzieś słychać walące się budynki. Podchodzę do komputera (tam włączone forum) i piszę na chacie:

Cytuj:
Ż. Art: Wow, koniec swiata
Autor8: No
Autor8: Miasto Matka kompletnie zniszczone XD
Czarnoksieznik: Jupiii!

Potem się obudziłem.

Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.

25 sie 2014 14:39
Poznaniak Nieszczelny

Naklejki: 17
Ostatnio miałem dosyć ciekawy (albo i nie) sen. Byłem w jakimś ogromnym budynku, który wyglądał na urzędowy. Po chwili zorientowałem się, gdzie się znalazłem, a mianowicie w Urzędzie Miasta Poznania. Przechadzałem się tak wzdłuż korytarzy, aż nagle znalazłem jakiś sklep... z ciuchami. Było ich dosyć dużo (tych ciuchów), ludzi zresztą też. Byłem zaszokowany, że w tak wysoko postawionym urzędzie może być sklep z nową odzieżą. Nie zastanawiając się długo wszedłem tam. Ludzi tam była masa. Wybierali tyle ciuchów ile dusza zapragnie. Przechadzając się po tym sklepie, nagle zauważyłem moją mamę, która miała uszykowane dla mnie bluzki i bluzy. Kazała mi pójść do przymierzalni, abym je przymierzył na siebie.
W trakcie przymierzania usłyszałem bardzo znany mi głos. I tu byłem najbardziej zaskoczony. Do sklepu wszedł sam prezydent Poznania i doradzał kobietom jakie ciuchy mają wybrać, itp. wszyscy bardzo się cieszyli na jego widok, że nikt nie zauważył, iż pewna osoba zabiera rzeczy i wychodzi bez zapłaty. Gdy to ujrzałem, zacząłem krzyczeć, aby go złapano, ale sam prezydent powiedział mi, że te wszystkie ciuchy są za darmo. Po tej informacji ja się uspokoiłem i mnie, moją mamę oraz dwie, nieznane mi dziewczyny prezydent zaprosił do jakiejś restauracji na obiad. Gdy wszedłem do restauracji, nagle wszystko się rozmazywało i znalazłem się na Starym Rynku, przy Ratuszu Poznańskim.
I nagle... się obudziłem.

26 sie 2014 21:55
YIM WWW
Żaba

Naklejki: 5
No cóż, kolejny... dziwny sen.

Znalazłem się na jakimś bagnie. Okolica przypominała Nowy Orlean. Byłem ubrany w jakiś strój Robin Hooda, a obok mnie skrzeczał bardzo niezadowolony karzeł. Kazał mi iść za sobą. Weszliśmy do lasu, gdzie na "poboczu" (była tam wydeptana ścieżka) zauważyłem ciało młodej kobiety w średniowiecznej sukni. W dodatku wszystko było z kamienia. Chciałem się temu bliżej przyjrzeć, ale karzeł stękał, żebym szedł dalej. Wnet w lesie pojawiły się bramy miasta. Kiedy je przekroczyliśmy...
. . .
...znalazłem się na wieży jakiegoś zamku. Była burzowa noc. I zostałem przywiązany do blanki. Niedaleko mnie stała jakaś kobieta w różowym ubraniu, która była Anarchią, femme fatale stworzoną przez nieznanego. Wtedy po schodach wbiegł Aragorn, Legolas i Gimli, a także kilku żołnierzy Gondoru. Osaczyli Anarchię, więc ta wbiła mi w prawy bok sztylet i próbowała uciec. Aragorn uniósł ręce, w powietrzu pojawił się położony poziomo miecz, który pomknął i zabił kobietę. Legolas odwiązał mnie (nikt nie zwracał uwagi na moją ranę). Poszedłem chwiejnie parę kroków, a wtedy z ubrania zniknęła plama krwi i po ranie nie było ani śladu.
Kiedy Gimli próbował mi sprzedać gorące kiełbaski w bułce, obudziłem się.

Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.

Ostatnio edytowano 26 wrz 2014 14:51 przez Z. Art, łącznie edytowano 1 raz

27 sie 2014 20:01
Lider Podziemia

Dzisiaj miałem ogrom snów
Sen nr:
1-Śniła mi się gra że jadę samochodem przez Amerykę potem że jazda trwała długo wyszedłem z gry i popatrzyłem na ogromną mapę Ameryki lecz w domu za oknem słyszałem dziwne odgłosy potem usłyszałem straszny krzyk za oknem jakiegoś huligana,obudziłem się.
2-Następny sen był o tym że jestem na ogromnym koncercie Gracjana Roztockiego :lol:
3-Byłem w grze Minecraft
4-Byłem w grze Mario
5-Grałem w nową część gry Tasty Blue
6-Obudziłem się patrze za okno a tam leżą plecaki i ludziki lego na dworze.
7-Śnił mi się dziwny odcinek Doctora Who. Doktora gonił jakiś kosmita przybierający formę byka a był to robot ważka tak jakby. Na końcu miał dziwny zegarek i go cofał mówił że dwie minuty do tyłu w historii znikają. Potem ja wyrzuciłem go do morza i wtedy wyczyściła się cała historia bo się popsuł
8-Śniło mi się że koledzy przyszli do mnie i była kontynuacja snu o wyrzuconych za okno przyborach
9-Kontynuacja grania w Tasty Blue.
Miałem gdzieś 9-10 snów nigdy tylu nie miałem!! :shock: (Nie były to sny we śnie lecz kiedy kończył się jeden sen albo się budziłem i znowu szedłem spać albo po prostu czasami przechodził w drugi nwm dokładnie xD)

28 sie 2014 09:22
Forumowy Artysta

Naklejki: 6
A ja rozwaliłem system, bo śniło mi się niedawno, że nie mogę zasnąć.
Pozdrawiam. C;

28 sie 2014 10:42
Pod-ziemniak

Muszę powiedzieć, że dzisiaj miałem bardzo dużo snów różnego rodzaju, to kradłem jakiś telewizor, to szedłem na operację usunięcia języka i inne takie. Dobrze pamiętam, że kiedy szedłem usunąć język nagle lokalizacja się zmieniła. Wydaje mi się, że miałem świadomy sen, bo wiedziałem, że był świadomy i właściwie robiłem w nim to co chciałbym robić w świadomym śnie. Pierwsze wskoczyłem do wody, ale jak się okazało kiedy się zanurzyłem nie mogłem oddychać (no chyba, że w śnie wstrzymywałem oddech czy cuś). Potem znalazłem się na balkonie i zastanawiając się czy się z niego rzucić, żeby latać postanowiłem, że zrobię to w środku domu, ale niestety skończyło się na przewróceniu. Coś tam mi się jeszcze śniło, że mogłem spowodować zamrożenie i wyparowanie wody. Nie wiem czy to do końca był świadomy sen, bo kiedy się obudziłem to sobie pomyślałem ''o żal, śniło mi się, że miałem świadomy sen'' xDD. No, ale jednocześnie wiedziałem co chcę zrobić...

Zmieniając temat, ktoś z was odkrył już swój znak senny (rzecz, która często nam się śni)? Ja potrzebowałem dwóch snów, żeby się dowiedzieć, a ostatnie sny tylko potwierdzały moje przypuszczenia. Moim znakiem sennym jest kot (chociaż w śnie zazwyczaj jest ich więcej), pewnie dlatego, że kiedy byłem mały wychowywałem się wśród kotów, zawsze miałem jakiegoś kota, którego karmiłem, pielęgnowałem i w ogóle.

07 wrz 2014 16:32
Lider Podziemia

Post Re:
bot napisał(a):

Więc tak.... przyszła pocztą paczka... a w środku było RIMS :D
Pudełko było dość małe, wymiary: 14cm x 7 cm x 3 cm
Czarne... a na nim tytuł napisany Czerwonymi literami...
Reksio i Miasto SeKretów.... grubą czcionką....
A pod tym był taki obrazek...
Reksio w groteskowej... upadającej pozie... na tle księżyca w pełni przysłoniętego chmurami.... oczywiście nad miastem składającym się z
platform połączonych mostami..nad bezkresną czeluścią...
i po lewej był Kretes... biegnący.. jakby chcący Reksiowi pomóc....

Nie wiem czy użytkownicy zauważyli ale opis bota z 2009 zgadza się trochę z prawdą.
Jest czeluść,jest Reksio i Kretes (Tylko że Reksio nie spada w czeluść a Kretes nie ma niebieskich spodni)
Jest księżyc w pełni,napis grubą czcionką.
Sen w pewnym stopniu czyżby proroczy? xD

09 wrz 2014 07:20
Lider Podziemia

Ostatnio miałem dosyć ciekawe sny
Otóż z moim kolegą,Szymonem byłem na klasowej wycieczce do kina,szliśmy po jakimś centrum i było dosyć duże,szliśmy po jakiś mostach które nie miały barierki i były okropnie wysoko nad ziemią,ja się bałem iść po nich bo myślałem że spadnę,chwilę później byliśmy w McDonaldzie i kupiłem burgera,niestety "rozwalił" mi się i się rozpłakałem xD Przez to wróciłem do domu żeby mi kuzyn kupił burgera i po to by jeszcze wrócić do tego centrum xD Pamiętam że podczas jazdy wypiłem krople do nosa i przeczytałem na Nonsensopedii
Cytuj:
CO ROBIĆ JAK ZJESZ KROPLE DO NOSA
-Olej to,jabko-minta!

I sen się skończył,też miałem kilka innych ale nie mogę sobie przypomnieć ich

Dzisiaj miałem ciekawy,aczkolwiek dziwny sen,zapewne przez to że na kwejku zobaczyłem jakiś obrazek o apokalipsie zombie wczoraj.

Pamiętam że na "początku snu" miałem do kogoś jechać. Potem miałem drugi sen. Byłem w szkole. Szkoła była cała taka jakby nikt tam nie wchodził od 100 lat. A dokładniej hol szkolny był taki. Widziałem na holu różnych kolegów ze szkoły. Udawali się do sali gimnastycznej. Rozglądałem się po szkole i dowiedziałem się że nadeszła apokalipsa zombie. Bardzo się bałem wtedy i udałem się wraz z innymi uczniami do sali gimnastycznej. Co było najdziwniejsze to to że uczniowie wszyscy ze szkoły nie barykadowali się w domach tylko w ogromnej grupie siedzieli w szkole i czekali na koniec apokalipsy. Spali tam,jedli,robili broń...
Wejście do sali gimnastycznej było otoczone żołnierzami z karabinami maszynowymi. W sali jakiś czwartoklasista robił wykład o zombie,jakie mają słabości,jak się przed nimi chronić itd. Stałem przy drugich drzwiach,patrze z tyłu a tam zombie. Ludzie w ogóle nie reagowali. Zombie złapało mnie mocno za kark (Poczułem ból wtedy,naprawdę) i zemdlałem. Chociaż we śnie myślałem że to ktoś się przebrał za zombie. Obudziłem się przy szatni szkolnej i tam zgromadzeni koledzy z mojej klasy o czymś rozmawiali. Potem znów na sali robiły symulacje jakieś. Wypuścili z klatki zombie (Przebrane dzieci za zombie XD) i mnie napadły. Znów czułem prawdziwy ból. Potem się jakoś z nimi dogadałem i mnie zostawiły. Po jakimś czasie uzbrojeni żołnierze wyszli sprawdzić czy nie ma zombie na podwórzu. Teren był czysty. Potem ja sam z kilkoma kolegami wyszedłem ze szkoły wykonać tą samą czynność co żołnierze. Widziałem jak masa dzieci ucieka z innej miejscowości w OGROMNEJ grupie. Dowiedziałem się że ich szkoła została zaatakowana przez zombie. (WTF następne dzieci które chronią się w szkole przed zombie) Przeraziło mnie to że skoro ich szkoła była zaatakowana przez zombie a dzieci uciekły,to zombie podążyły za nimi,do nas. Wtedy wsiadłem do jakiegoś samochodu i zorientowałem się że to niemożliwe,nie ma czegoś takiego jak zombie,tak nagle nie mogły się pojawić! ZORIENTOWAŁEM SIĘ WTEDY ŻE TO SEN!
Z ekscytacji że będę miał świadomy sen obudziłem się xD
Szybko znów wróciłem do snu. Śniła mi się jego kontynuacja. Jechałem samochodem i dojechałem do jakiegoś pasma gór gdzie się ukryłem w małym domku. Był tam jakiś facet który chronił dom przed zombie. Nagle usłyszałem jak mówi:
-JAKIŚ GOŚCIU TU WCHODZI!
Wtedy sen zaczął się kończyć i się obudziłem xD
Lel ale się rozpisałem xD

26 wrz 2014 14:17
Lider Podziemia

Mi się śnił dziwny sen, a może niedziwny sen o Cyrku Chaosu, czy proroczy to zobaczymy.

Otóż sniło mi się, że Dizel wręcza mi scenariusze następnych rozgrywek, i pisze se jakąś następną, lecz mu się nie chce, więc mi ją przekazuje, "wyczytałem" z niej, a raczej zobaczyłem obrazek, że będzie się działa na pustynii, a wrogiem będą mumionki, także rozgrywka była długa dosyć.
Potem jednak, jakimś cudem miałem wgląd w następne, i okazało się, że jakaś inna będzie się działa w kosmosie, i będzie związana z Monolitami, a dokładniej pojawi się tam Monolitowa Planeta z mojego RPG.

Także we śnie, zwiedzałem jakieś opuszczone miasto, blokowisko, oglądałem przed snem Tjub Rejdersów jak zwiedzali "Poradzieckie Miasto Widmo" pewno dlatego, też płynąłem jakimś "podwodnym samochodopociągiem" i się utopiłem :(

Ale z tym Cyrkiem, to może się okazać, że proroczy, Dizel mówił że bardzo blisko jestem w pewnym sensie jeśli chodzi o te następne rozgrywki xd.

13 lut 2016 21:16
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona