Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wiara, religia, Bóg 
Autor Wiadomość
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post Wiara, religia, Bóg
Tutaj rozmawiamy o rzeczach związanych z Bogiem czy religiami.
Ja się na przykład zawsze zastanawiałem nad faktem, że Bóg istnieje poza czasem. Dla mnie tak jakby Bóg robi wszystko w jednym czasie.
Wiemy, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Załóżmy że wykonujemy jakąś czynność, np. myjemy zęby - zajęło to nam na przykład 2-3 minuty, bo człowiek z taką szybkością to robi. A teraz załóżmy, że robi to Bóg - ile mu to zajmie? Właśnie. Ludzie mają różne ograniczenia, takie jak "refleks". A Bóg nie ma ograniczeń i można by powiedzieć, że nie zajmuje mu to w ogóle czasu, bo istnieje poza czasem. :)

Zawsze możecie poruszyć inną ciekawostkę związaną z Bogiem, jeśli tylko chcecie. :wink:

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Wt, 14 paź 2008, 18:16
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post 
Pan Bóg nie myje zębów :D

Nie jest też człowiekiem.

A w ogóle to wieczność jest całkowicie niepojęta dla człowieka, ale całkowity początek wszystkiego też.
Niepojęte jest to co Bóg robił przez wieczność przed stworzeniem świata...

ALE:

,,Co dla zmysłów niepojęte niech dopełni wiara w nas..."

Ja jestem katolikiem i wierzę jednego Boga W Trzech Osobach - Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego...

Często zastanawiam się dlaczego wielu ludzi nie wierzy, albo nie praktykuje chrześcijaństwa, skoro ma wiele widzialnych znaków i códów od Pana wokół siebie...


Cz, 16 paź 2008, 15:18
WWW
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
A zastanawialiście się skąd czarnoskórzy?
Kiedyś rozmawialiśmy o tym z księdzem na religii. Mi się wydaje, że coś związane z zamieszkiwaniem ich w Afryce.

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Cz, 16 paź 2008, 18:28
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 4 lut 2008, 07:26
Posty: 273
Lokalizacja: Moskwa
Naklejki: 0
Post 
Bo w Afryce jest cieplo i moze dlatego. Moze tez ze w afryce szybciej plynie czas . Np. lecisz do afryki na 5 lat a masz 13 lat :) . Wracasz i masz 20 lat a miales byc 5 lat . Podobno afryka postarza o pare lat .

A co do tematu to skad wiecie czy bóg myje zęby ? nikt tego nie potwierdzi naukowo , natomiast istnieje takie rozwiązanie ze bóg nie myje ale tego nie wiemy do konca . Filozofowie twierdzą ze bóg jest bogiem i musi robic wszystko co chce ale to nie jest prawdą bo bóg jest święty, nie musi robić to czego nie chce. Bóg jedynie pomaga ludziom poprzez ich wspólne modlitwy rano i wieczorem, modląc się prosimy o błogosławieństwo o boga i nadzieje na jutrzejszy lepszy dzien oraz mozemy porozmawiac z nim o naszych problemach. Niektórzy mówią ,, jak mozna rozmawiac z bogiem skoro on jest daleko stąd, jestes stuknięty,, : takie powiedzenie mówi co 17 osoba która nie wierzy w to ze bóg nas wysłucha, niewazne gdzie jestes, bóg cie wyslucha do samego konca . Nie ważne ze go nie slyszymy, ale on slyszy nas i to jest najwazniejsze . Bóg stworzyl swiat i 2 pierwsze osoby : Adama i Ewe, bóg okaze nam skruche jak wieczorem urządzimy spowiedz i powiemy jakie grzechy popelnilismy a on nam przebaczy .

Wnioskując Bóg jest taką istotą bożą ze nawet gdybysmy byli na plutonie to nas zrozumie, wyslycha. Bóg jest otwarty na nasze prosby i modlitwy .

_________________
Obrazek Obrazek


Pt, 17 paź 2008, 13:29
WWW
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post 
Kabuto napisał(a):
Bo w Afryce jest cieplo i moze dlatego. Moze tez ze w afryce szybciej plynie czas . Np. lecisz do afryki na 5 lat a masz 13 lat :) . Wracasz i masz 20 lat a miales byc 5 lat . Podobno afryka postarza o pare lat
.


Co ty wypisujesz :?:


Jak jeszcze raz napiszesz Bóg z małej litery to wtedy nie ręczę za siebie... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Bóg nie jest istotą i nie należy porównywać go z istotami ziemskimi.
Jedyne co w nas jest podobne do naszego Pana to dusza nieśmiertelna...
Bóg jest wszechmogący i
,,wie kiedy spoczywam i chodzę i zna wszystkie myśli moje..."
Dziękujmy Panu za to, że okazał nam miłosierdzie... i dał tak wielką moc...
Otworzył nam bramy raju, uczynił z nas swoje dzieci...
,, Dziękujmy Panu bo jest dobry, bo Jego miłosierdzie trwa na wieki"


-----------------------------------------------
Pewnie ludzie są tam czarnoskórzy bo to coś związanego z klimatem w którym żyją i od przodków...
---------------------------------------------------

Pan Nasz Jezus Chrystus powiedział, że wiara czyni cuda i tak jest...
Wszystko o co z głęboką wiarą poprosimy otrzymamy...



:D


Pt, 17 paź 2008, 15:23
WWW
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Podobno Bóg dał Nam trzy rzeczy, które są podobne do Niego czy coś takiego.. rozum, wolę i ducha...

Kabuto napisał(a):
Bo w Afryce jest cieplo i moze dlatego. Moze tez ze w afryce szybciej plynie czas . Np. lecisz do afryki na 5 lat a masz 13 lat :) . Wracasz i masz 20 lat a miales byc 5 lat . Podobno afryka postarza o pare lat .
Co? W Afryce szybciej płynie czas? Co ty gadasz? :shock:

przybysz z Kurakis napisał(a):
Wszystko o co z głęboką wiarą poprosimy otrzymamy...
Nie do końca, bo tylko to o co mamy prawo poprosić, nei możemy wymagać zbyt wiele, tylko jeśli sami sobie nie dajemy rady...

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Pt, 17 paź 2008, 15:37
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post 
Nie można być zuchwały oczywiście, ani nic takiego, ale niektórzy święci, przez ręce Pana wskrzeszali ludzi do życia na Ziemi.


Pt, 17 paź 2008, 15:41
WWW
Starszy Dźwigowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 20 sie 2006, 14:52
Posty: 581
Lokalizacja: z Szangri-La
Naklejki: 2
Post 
Zamykam temat ponieważ może urazić czyjeś uczucia religijne.


Cz, 23 paź 2008, 20:06
WWW
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Odblokowuję temat.
Proszę pisać bez obaw. :)
Ten temat nie jest od tego aby prześmiewać, wymieniać wady poszczególnych religii, ale od tego aby po prostu rozmawiać o Bogu i religiach.
A Pingwinka proszę o nie blokowanie na siłę i bez potrzeby.

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Cz, 23 paź 2008, 20:25
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Nie wiem czy to dawałem, ale ok:

Cytuj:
Kiedyś Augustyn przechadzał się nad morzem próbując zrozumieć tajemnicę Trójcy św. Chodząc tak po plaży zobaczył małego chłopca, który wygrzebał w piasku plaży maleńki dołek i niewielką muszelką przelewał wodę z morza do tego dołka. “Co ty robisz dziecko?” - pyta go Augustyn. “A, jak widzisz, przelewam morze do dołka” - odpowiada chłopczyk. “Czy ty myślisz, że tą małą muszelką przelejesz to ogromne morze do tego maleńkiego dołka?” - pyta ponownie Augustyn. Na co chłopczyk rezolutnie odpowiada: “Prędzej ja przeleje tą muszelką całe morze do tego maleńkiego dołka, niż ty zrozumiesz tajemnicę Trójcy Św.”

Tajemnica Trójcy Świętej, tajemnica Trój-Jedynego Boga, Ojca i Syna, i Ducha Świętego, tajemnica wobec której rozum ludzki zawiesza swoje sądy. Tajemnica, która nie zaprzecza rozumowi, ale która go przekracza. Na nic największe teorie filozoficzne, na nic najbardziej wyszukane “metafizyki” i najbardziej finezyjne definicje, Jeden Bóg … Trzy Osoby, ale nie trzech bogów … Najpełniejsza i najdoskonalsza Komunia Osób …


Źródło: http://wdrodzenaambone.blogspot.com/200 ... mnica.html

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Cz, 26 mar 2009, 01:37
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 lis 2007, 15:50
Posty: 446
Lokalizacja: wiesz, że lubię makaron?
Post 
Jestem zagorzałym katolikiem. Co prawda zdarza mi się popełniać grzeszki :twisted:, ale zawsze chodzę na Mszę. Co do proszenie Jezus powiedział:
"Proście, a dostaniecie". Tak samo jak w przypowieści o wdowie i sędzi. Bóg jest jeden w Trzech Osobach. W nic innego nie wierzę.


Pt, 15 maja 2009, 11:37
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Wiara, religia, Bóg
@dość duży odkop (pożałuję pewno jeszcze tego xd)
Jestem zagorzałym katolikiem i wierzę w Jednego Boga w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Prowadzę życie sakramentalne. Co do wszystkich kwestii wcześniej poruszonych zgadzam się z Przybyszem.


N, 27 paź 2013, 15:18
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Wiara, religia, Bóg
Dwa paradoksy:
1. Paradoksalne istnienie Trójcy Świętej, która jest zarazem złączona i całkowicie oddzielna :shock: .
2. Tzw. "Paradoks omnipotęgi" polegający na tym, że zakładając, że Bóg ma nieskończoną siłę mówimy, żeby zrobił kamień, którego nie może podnieść. Bóg jest wszechpotężny, więc robi kamień, ale po poproszeniu o podniesienie kamienia robi to, bo Jego moc jest nieskończona, więc może to zrobić :shock: .

Jestem praktykującym Katolikiem.

_________________
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś spróbował zrobić ponownie mój stary avatar, ponieważ niefortunnie zgubiłem go.
Czerwony jest tylko, aby zwrócić Twoją uwagę.

Zapraszam na miejsce gdzie wiersze wstawiamy (niektórzy z tego sporo uciechy mamy).
http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=7922
Spoiler:


Pt, 6 gru 2013, 21:11
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Wiara, religia, Bóg
Chciałbym powiedzieć, że Bóg jest wg mnie wszystkim w co wierzymy. Ogólnie w katolickim kręgu jest przyjęte, że Bóg to stary sędziwy mężczyzna z brodą, który siedzi na tronie i rządzi światem. Skąd wiadomo, że to jest mężczyzna? Może to równie dobrze być ktoś inny. Ale na pewno musi być to człowiek, bo stworzył nas na swoje podobieństwo, czyli, że też jest człowiekiem, ale z tymi dodatkowymi funkcjami, np. sterowaniem czasu, losem świata itp.

Inna kwestia mi nie daje nadal spokoju. Mianowicie to, że są trzy osoby boskie: Ojciec, Syn i Duch Święty. My żegnamy się na znak krzyża, a są trzy osoby, nie cztery. Bo to jest tak: W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. A kto jest tą czwartą osobą boską, jeżeli jest? Nadal wielu ludzi nad tym się głowi i zastanawia, jak to jest, że są trzy osoby, a my się żegnamy na znak krzyża, który ma cztery, a nie trzy belki (wiem, że to dwa połączone ze sobą belki, ale po złączeniu wychodzą cztery). Ciekawe, czyż nie?

Kolejna kwestia to, że Bóg nam dał wolność, byśmy mogli się rozwijać, itp. Wielu ludzi też zastanawia, czemu musiało dużo dzieci zginąć z czasie II wojny światowej, a Bóg nie przyszedł im pomóc. Ja często też zadaję sobie to pytanie, ale odpowiedź ponoć jest prosta. Bóg nam dał wolność i właśnie przez tą wolność nie było ani minuty spokoju na tym świecie. Gdyby Bóg nam nie dał wolności, być może byłby pokój na świecie. Właśnie przez tą miłość Boga do nas i to, że zgodził się o wolność dla nas, dziś niestety nie jest tak jakbyśmy sobie wyobrażali, gdyż Bóg nie za bardzo ingeruje w nasze ziemskie sprawy. Ale gdyby nie ingerował, to by nikt nie umierał, itd. Moim zdaniem, Bóg wie co robi, ale nasze postępowanie na pewno go coraz bardziej zasmuca i dlatego, wtedy w XX wieku, na Ziemię przybył Antychryst - Hitler. To miało nauczyć ludzi, że nie wolno tak robić (ale czy to nauczyło ich w pełni?). Mimo tego, większość ludzi przetrwało, bo był zbyt słaby. Ludzie się cały czas boją tego trzeciego antychrysta. Kto nim może być? (Nie wiem właśnie, czy to tutaj można poruszać ten temat, ale wg mnie uważam, że to jest odpowiedni temat, do odpowiedniego postu) Tego nie wie nikt. Są tylko spekulacje.

Kolejną sprawą jest na pewno to, że wiara i religia to system wartości człowieka. One są przede wszystkim po to, abyśmy nie zagubili się w tym świecie i czerpali radość z tego, że religia jest z nami zawsze i wszędzie. Religia od zarania dziejów towarzyszy człowiekowi i jest potrzebna mu do określonych celów, które postawia sobie w życiu. Ona pomaga też, łącznie z
wiarą, gdy jesteśmy załamani lub dostaniemy kolejną porażkę od losu. Gdyby nie ona to nie byłoby wiary w Boga lub bogów i byłby chaos, i wojny na świecie, gorsze od tych co były. Wiele osób związanych z religią np. Jan Paweł II pomagał właśnie religią i wiarą na świecie. Uważał, że każda religia jest potrzebna po to, aby każdy był szczęśliwy i, że to wiara jest główną pomocą w życiu, gdy jest nam źle. Ona jest drogowskazem w naszym życiu, byśmy nie zbłądzili. Religia jest to coś niematerialnego, która została inaczej zinterpretowana przez niektóre osoby. Niektórzy wierzą w jedną religię, inni w drugą, ale jest jedna rzecz co ich łączy: wiara. Wiara obok religii, jest też taką drogą w życiu. Ona pomaga docenić nam drugiego człowieka, gdyż każdy człowiek jest wyjątkowy i każdy ma określony cel w swoim życiu.
Kard. Stefan Wyszyński napisał(a):
„Dla obrony wiary Kościół poświęci nawet wolność, ale dla zachowania wolności nie poświęci nigdy wiary”

Znaczy to, że Kościół dla wiary jest w stanie zrobić wszystko, aby była w człowiekiem i towarzyszyła mu przez jego życiową drogę, nawet kosztem wolności.

Podsumowując, religia i wiara są systemem wartości człowieka. Trzeba się nimi kierować w życiu, gdyż ona jest potrzebna nam w życiu oraz nam wiele w życiu pomoże. Bóg jest jeden i on nam pomoże w życiu. Nie ważne gdzie jesteśmy i co byśmy nie robili, wiara z Niego nam doda siłę, mimo tego, co się dzieję na świecie.
Ale też pamiętajcie, że nie wszystko jest wszystkim. Jest wiele zagadek, które są do wyjaśnienia.
Pozdrawiam,
Kretes102

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Ostatnio edytowano N, 8 gru 2013, 14:09 przez Kretes102, łącznie edytowano 1 raz



So, 7 gru 2013, 22:33
YIM WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Wiara, religia, Bóg
Ja tam uważam, że Bóg to wszystko co sam on stworzył, mianowicie chodzi mi o powietrze. Bóg to powietrze. Sądzę, że sam Bóg to nie jest jakiś człowiek, tylko to dusza która jest w postaci np. rzeczonego powietrza. Zastanawia mnie skąd wziął się Bóg? W końcu ktoś go musiał stworzyć i musiało się też to wszystko jakoś zacząć. Bardzo mnie dziwi to gdyby życie w ogóle nie istniało, nigdy byśmy się nie poznali, a co najważniejsze nie istnielibyśmy, nikt by nie istniał. Nic by nie istniało, nawet świat który nie zostałby nigdy stworzony. Bardzo mnie to ciekawi, choć nie wiem dlaczego. Nie mogę jakby dopuścić do myśli tego, że świat by nie istniał, była by po prostu wielka pustka, chociaż ona też by nie istniała.

Znalazłem ostatnio taki ciekawy link, zobaczcie: http://wobroniewiaryitradycji.wordpress ... tentyczne/


So, 7 gru 2013, 23:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL