Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Tytus, Romek i A'tomek 

Fajny komiks?
Ankieta wygasła Śr, 26 maja 2010, 10:43
Super!! 63%  63%  [ 5 ]
Tak 0%  0%  [ 0 ]
Może być 0%  0%  [ 0 ]
Nie 0%  0%  [ 0 ]
Fuj 38%  38%  [ 3 ]
Liczba głosów : 8

Tytus, Romek i A'tomek 
Autor Wiadomość
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Tytus, Romek i A'tomek
ja mam 80-lecia.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Wt, 17 maja 2011, 15:15
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Tytus, Romek i A'tomek
A co mi tam. Odkopię, bo temat wart uwagi.

Od... 2011 roku zmieniło się sporo w kwestii Tytusa.
Nadal uważam TRiA' za najlepszy polski komiks dla dzieci i młodzieży, obok "Kajtka i Koka" i "Kajka i Kokosza". Papcio Chmiel wciąż żyje i ma się dobrze :)

W 2012 roku wydawnictwo Prószyński i s-ka wydało już czwarty album historyczny z Tytusem - "Tytus, Romek i A'Tomek w Odsieczy Wiedeńskiej 1683". Moim zdaniem - cudo. Wtedy też po raz pierwszy pojechałem na Targi Książki w Warszawie i... spotkałem osobiście Papcia Chmiela. Mam jego autograf. Mimo wieku, wygląda bardzo... zdrowo (nie mogłem znaleźć inteligentniejszego określenia).

W 2013 pojawił się piąty album historyczny - "Tytus, Romek i A'Tomek w wojnie o niepodległość Ameryki". Poza wspomnianą w tytule amerykańską wojną, pojawił się wątek konfederacji barskiej. I w tymże roku byłem na Targach Książki... i znowu otrzymałem jego autograf...

2014 przyniósł nam szósty album historyczny, zrobiony specjalnie dla miasta Wrocławia (albowiem w 2016 roku Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury). Tematem jego jest wojna Bolesława Krzywoustego z Niemcami. Mimo ciekawych pomysłów, album jest słabszy od pozostałych... taki trochę robiony na siłę, ale dalej miły dla oka. Dodatkowo - po raz kolejny pojechałem na Targi Książki. Tym razem jednak, poza autografem, otrzymałem również rysunek Papcia!!!

Co tu dodać? Niedawno pan Chmielewski skończył swoje nowe dzieło "ELEMELEMENTARZ". Wedle Papcia, ma być to zastępstwo dla tradycyjnego elementarza. Elemelementarz wydany zostanie w tym roku, w maju. Oto jedna z plansz:
Spoiler:


Dodatkowo: w 2012 świętowaliśmy 55 lat od opublikowania pierwszego paska z Tytusem w "Świecie Młodych". W 2013 przypadły 90 urodziny Papcia Chmiela. Natomiast firma TISSOTOYS wypuściła na rynek figurki, przedstawiające Tytusa, Romka, A'Tomka, Papcia Chmiela i Tytusa-kibica.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


So, 24 sty 2015, 15:53
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL