Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 10:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Wybory prezydenckie 2010 

Czy jesteś zadowolony/a z wyniku wyborów?
Tak, w zupełności! 26%  26%  [ 10 ]
Raczej tak 21%  21%  [ 8 ]
Wszystko jedno 11%  11%  [ 4 ]
Raczej nie 8%  8%  [ 3 ]
Absolutnie nie! 34%  34%  [ 13 ]
Liczba głosów : 38

Wybory prezydenckie 2010 
Autor Wiadomość
Mieszacz Zaprawy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 15 sie 2007, 13:43
Posty: 1426
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 2
Post 
Jeśli chodzi o to, że pochwalił się zebranymi podpisami i zachwalał wizje swojej kampanii wyborczej to nie ma w tym nic nadzwyczaj rozsądnego.

Poza tym to zbieranie podpisów przez ludzi Jarosława Kaczyńskiego jest grubymi nićmi szyte, bo ludzie za podpis dostawali zdjęcie z Lechem i Marią Kaczyńskimi. Jego sztab nie powinien budować sobie elektoratu na fundamencie tragedii w Smoleńsku.

_________________
Stryj Mac jako Stryj Maćko [z wyeliminowanym polskim znakiem].
Moderuję kolorem niebieskim.
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku.


Cz, 6 maja 2010, 19:32
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Lone Star i Stryj Maćko - nikt tu nie chce J. Kaczyńskiego z powodu wydarzenia sprzed miesiąca (dla niezrozumiałych: w sensie że z innego powodu).
Niby mógłby być Kaczyński. Ale Kaczyński jak i Komorowski, to wg chyba słaby pomysł. IMO Polska powinna mieć jakiegoś normalnego prezydenta. Może rzeczywiście Korwin?

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Cz, 6 maja 2010, 20:23
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 16 lip 2009, 09:24
Posty: 552
Lokalizacja: Istnieje.
Post 
Chcecie Komorowskiego? On jest pionkiem Tuska, a kiedy on będzie prezydentem, PO będzie robiła, co chce. I nie sądzę, żeby to było dobre dla Polski...
Stryju - Masz rację, Kaczyński nie powinien budować sobie elektoratu na fundamencie tragedii w Smoleńsku. Nie wiem, czy Kaczyński sobie poradzi
Raczej nikt poza nimi dwoma nie wygra, a innych za bardzo nie znam.
Zgadzam się z Arturem, lecz nie będę na nikogo głosował.

_________________
Obrazek
Proszę wchodzić i grać. ^_^


Pt, 7 maja 2010, 13:41
Mieszacz Zaprawy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 15 sie 2007, 13:43
Posty: 1426
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 2
Post 
Jest jeszcze lewica..
Ale nie ma siły przebicia i raczej trudno będzie jej sięgnąć choć 15% głosów.
Jest też Olechowski, Korwin-Mikke, Pawlak(, Lepper :lol: ).. Ale oni i wiele innych nie ma szansy zaistnieć.
Batalia toczy się między prawicą, a prawicą. (Co za paradoks.)
Między Kaczyńskim, a Komorowskim.
Z całym szacunkiem dla innych poglądów, uważam, że jedynym rozsądnym, porządnym i dobrym kandydatem jest Bronisław Komorowski. Stawiam na niego w tych wyborach.
Bo pomyślcie, czy na Jarosława Kaczyńskiego byłoby takie pospolite ruszenie i te 1,6 miliona podpisów gdyby nie było katastrofy Smoleńskiej?
Czy ludzie nadal chcieliby kontynuować politykę haków? Nie.
Bo Jarosław zaistniał tylko przez tą katastrofę. Czy on naprawdę ma coś takiego w swojej kampanii co porywa tłumy? IMO nie. Nie ma w niej nic nadzwyczajnego, poza elektoratem na fundamencie tragedii smoleńskiej.
To jest bardzo nie fair grać tą katastrofą. Inni tego nie robią. Idą ze swoim programem. To nie jest przecież tylko ich katastrofa, ale całego narodu polskiego.

_________________
Stryj Mac jako Stryj Maćko [z wyeliminowanym polskim znakiem].
Moderuję kolorem niebieskim.
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku.


Pt, 7 maja 2010, 16:39
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
Cieszy mnie niezwykle poziom waszej dyskusji. To dobry znak na przyszłość dla Polski.

Aktualny poziom jaki widzimy w mediach mnie mierzi, szczególnie mierzi mnie retoryka używana w jednej partii. Monopolizowanie takich pojęć jak prawda, prawo czy sprawiedliwość. A już jakieś sugestie, że za katastrofą stoi PO???...Nie dajcie się omamić moi drodzy, teraz i w przyszłości. :)

Ja trzymam się prostej zasady, żeby głosować na ludzi przyzwoitych i normalnych, nie na demagogów, a już na pewno nie na sfrustrowanych demagogów. Rozdawanie obrazków z parą prezydencką w zamian za podpis na liście albo używanie Kościoła do zbierania podpisów to są ruchy tak bardzo poniżej jakiejś elementarnej przyzwoitości, że nie rozumiem jak takie cudo może w ogóle działać na kogokolwiek.

Zatem starajcie się nie słuchać komentarzy, komentarzy do komentarzy i polemik do nich wszystkich, szczególnie w mediach - one żyją z jątrzenia wszystkiego co się da, żeby mieć swoje "newsy". Analizujcie fakty, słuchajcie wypowiedzi, obserwujcie ludzi i wyrabiajcie sobie własne opinie. Bądźcie mądrzy.

Do panów Kaczyńskich zawsze miałem żal o jedno - że podzielili Polaków. "To są my, a to są oni. Skoro to, co mówimy uważamy za prawdę, to znaczy że wszyscy inni kłamią." To jest i było bardzo szkodliwe. Zostało to zrobione z premedytacją, żeby pomóc w samozdefiniowaniu się elektoratu. Według mnie - to największa szkoda wyrządzona naszej ojczyźnie w ostatnich latach. A oni śmią zawłaszczać sobie pojęcie patriotyzmu.

Pan prezydent Kaczyński wielkim prezydentem nie był, ale też kto nim był?. Żaden chyba. To nie takie proste. Gdyby Lech się odciął przynajmniej raz od filozofii swojego brata - może miałby na to szanse. Ściskałem kciuki, że chociaż raz stanie ponad podziałami. Ale się nie doczekałem. Jarek natomiast.... cóż, to po prostu niebezpieczny typ.

Dobra, nie będę was nudził :) Macie prawo do swoich poglądów. Ja je szanuję. Obserwujcie i wyciągajcie wnioski. Ważna jest przyzwoitość.

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


So, 8 maja 2010, 17:14
WWW
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Zagłosowałem na Marka Jurka.
Precz z PiS i PO. Polskę trzeba zmienić, żeby żyło się normalnie, bo jak na razie jest jeden wielki chaos. PiS i PO to partie niepoważne. Musi się w Polsce coś zmienić, a nie dojście do władzy jakichś partii typu PiS, PO, które nic nie zmienią, a sytuacja państwowa się pogarszać będzie.
BTW: Moja mama zna Marka Jurka, ale nie dlatego na niego glosuję.

IMO Korwin nie do końca by się dobrze sprawdził.

Stryj Maćko napisał(a):
Bo pomyślcie, czy na Jarosława Kaczyńskiego byłoby takie pospolite ruszenie i te 1,6 miliona podpisów gdyby nie było katastrofy Smoleńskiej?
Czy ludzie nadal chcieliby kontynuować politykę haków? Nie.
Bo Jarosław zaistniał tylko przez tą katastrofę.
A może po prostu Kaczyńskich uważają za odpowiednich ludzi na prezydentów oraz partię PiS?

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


N, 9 maja 2010, 04:15
Mieszacz Zaprawy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 15 sie 2007, 13:43
Posty: 1426
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 2
Post 
Artur napisał(a):
A może po prostu Kaczyńskich uważają za odpowiednich ludzi na prezydentów oraz partię PiS?


Zapewne. Ale nie sądzę, że ludzie byliby tacy skorzy do głosowania na Jarosława gdyby nie było katastrofy smoleńskiej i gdyby to on zamiast Lecha był kandydatem PISu na najwyższy urząd w państwie. :P

Oprócz tego uważam, że tacy kandydaci jak Jurek, Olechowski i Korwin, może są jakąś normalną alternatywą, ale IMO po prostu będzie im trudno zmieścić się w granicy 5% głosów.

Poza tym kampania wyborcza Jarosława Kaczyńskiego sięga granicy absurdu skoro zbierają podpisy pod kościołami..
Moja ciocia po zauważeniu dwóch stanowisk PiSu pod jednym kościołem, jak najprędzej się wycofała i poszła wpisać się na PO i SLD. xD

Mówcie co chcecie, ale jak widać ludzi to brzydzi i jest po prostu niefajne.

_________________
Stryj Mac jako Stryj Maćko [z wyeliminowanym polskim znakiem].
Moderuję kolorem niebieskim.
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku.


N, 9 maja 2010, 09:31
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 16 mar 2008, 17:12
Posty: 482
Post 
Idą w łeb w łeb.
Coraz bardziej mnie ciekawi kto wygra.

_________________
Odchodzę bardzo mi przykro ,ale to prawda ! Bywajcie fani Reksia !
Pozdro.
Buizel


N, 9 maja 2010, 11:15
YIM
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Mnie też. Nie myślę jednak, że musi wygrać Kaczyński lub Komorowski - wygra ten, który dla większości Polaków będzie właściwy. Nikt tego nie wie. :P

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


N, 9 maja 2010, 20:53
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 7 kwi 2010, 12:37
Posty: 90
Post 
Ech może Jarosław Kaczyński będzie podobny do Lecha.Ale zagłosowałem na Jarosława chociaż i tak Bronisław Komorowski powinien wygrać wybory!

_________________
Wisła Kraków klub 1906-2011
Walczymy o mistrzostwo
W lidze mistrzów kibicowałem królewskim
Mój avatar wykonał mistrz avatarów AdamMag!


Pn, 10 maja 2010, 15:30
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 3 sty 2010, 11:25
Posty: 331
Lokalizacja: Z Bobroru
Post 
Nit napisał(a):
Ech może Jarosław Kaczyński będzie podobny do Lecha.Ale zagłosowałem na Jarosława chociaż i tak Bronisław Komorowski powinien wygrać wybory!


Dobre podejście do głosowania, głosujesz na tego, kogo nie chcesz mieć na prezydenta...

PS. Ja zagłosuję na Jarosława (oczywiście w ankiecie).

_________________
Witajcie!
Mniemam, że mniemanie zamniemuje mniemacza mniemającego.

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.



Magia rządzi, pamiętaj!

Obrazek


Cz, 13 maja 2010, 05:18
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 16 mar 2008, 17:12
Posty: 482
Post 
Wydaje mi się ,że wygra Jarosław.
Ale oczywiście nie jestem pewien.(bo niczego nie można być pewnym).
Osobiście uważam ,że Komorowski jest tu najlepszym wyborem.
Ponieważ Jarosław na którejś ze spotkań nagle może sobie przypomnieć o swoim bracie i o tym ,że to on kiedyś był na stanowisku prezydenta rzeczpospolitej polski !
Wiem jak to jest stracić bliźniaka.
Ja na przykład miałem swojego brata bliźniaka ,ale przy moich narodzinach...
[*] chyba nie muszę pisać dalej.

_________________
Odchodzę bardzo mi przykro ,ale to prawda ! Bywajcie fani Reksia !
Pozdro.
Buizel


Cz, 13 maja 2010, 16:33
YIM
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post 
Ciekawe, czy przed I turą zobaczymy debatę między Kaczyńskim, a Komorowskim. Na razie obaj nie chcą w niej wystąpić, bo zwyczajnie nie mają co w niej powiedzieć. Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że prezydentem powinien zostać ktoś inny, spoza kandydatów czołowych partii.

W niedzielę w Krakowie debata pomiędzy Andrzejem Olechowskim, a Markiem Jurkiem, a więc panów mających biegunowo inne spojrzenie na prezydenturę.

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Pt, 14 maja 2010, 17:39
WWW
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post 
Nie, nie mogę patrzeć jak głosujecie na tego, co głosują wasi rodzice.
Ja jestem za Januszem Korwin-Mikke.
Jest to moim zdaniem człowiek porządny, kontrowersyjny, ma bardzo dobre plany w stosunku do Polski (Nie mówiąc już o marysi :mrgreen:).

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Pt, 14 maja 2010, 19:27
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post 
Bambosz napisał(a):
Janusz Korwin-Mikke - on przynajmniej wie co mowi, no i moze by cos zdzialal :wink:

Polska to nie jest panstwo koscielne i ludzie powinni miec prawo wyboru takze w tej kwestii :P


Jestem za wolnością, ale prawo powinno zakazywać zabijania - jak tego nie zakaże to od czego ono jest? Po co ono w innym wypadku? Może od razu wprowadźmy anarchię i niech będzie samowola. Kradniemy, zabijamy się nawzajem, ćpamy, nikogo za nic nie spotyka kara. Żyć nie umierać co?

Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność kogoś innego.

---------
Jak głosować to nie na Kaczyńskiego - nie podzielam jego poglądów
Komorowski - w sumie większego wyboru nie ma.
Korwin - Mikke - przynajmniej zminimalizowałby podatki, wprowadziłby realniejsze prawo, nie dałby politykom "kraść" nasze pieniądze, ale ma niektóre tak dziwne pomysły, że mnie to zupełnie zniechęca.
Olechowski - raczej nie popieram
Pawlak - śmieszny chłop, ale konkretny i niegłupie ma pomysły.
Jurek - Nawet podzielam poglądy, ale ma według mnie nieodpowiednie podejście co do UE...
Reszta... :roll:

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Pt, 28 maja 2010, 15:52
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL