Teraz jest Śr, 24 kwi 2024, 00:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wehikuł Czasu 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Wehikuł Czasu
Wiem, że był temat do dyskusji o nowych technologiach i przyszłości, ale teoria podróży w czasie jest inna od reszty nauki, wyjątkowa. Proponuję coś w stylu ankiety.
1. Czy myślisz, że podróż czasowa jest możliwa? (Jeśli nie, nie odpowiadamy na resztę pytań)
2. Jeśli tak, to czy da się zmienić bieg historii, np. ratując Juliusza Cezara od spiskowców?
3. Jaki ewentualny napęd czy sposób podróży sobie wyobrażasz?
Uważam, że teoria podróży w czasie jest możliwa najwyżej połowicznie, bez podróży pod włos strumienia czasu. Inaczej już w średniowieczu ludzie lataliby wehikułami. Bo co zrobiłby wynalazca wehikułu w czasie pierwszej podróży? Odwiedził swoje młodsze ja i wręczył mu schemat maszyny. Mając wehikuł cofnąłby się nieco i wręczył sobie schemat itd. Innymi słowy, każdy mógłby przesuwać się w czasie. Może istnieć tylko podróż w przyszłość bez biletu powrotnego. Ja mam dwa przykłady. Naukowcy od dawna pracują nad hibernacją, by człowiek mógł przeczekiwać różne rzeczy, np. mógłby założyć lokatę z paru dolców i wrócić, by odebrać miliardy dolarów. No i pamiętajmy jeszcze o prędkości światła: statek, który osiągnąłby podobną prędkość, zacząłby się szybciej poruszać w czasie, a raczej to statek zwolniłby w nim nieprawdopodobnie, podczas gdy reszta idzie normalnie. Einstain dowodził tego w swym wywodzie z bliźniakami, szczegóły narazie niepotrzebne. W związku z tym podróż w czasie nie jest możliwa.
Co o tym myślicie?

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Wt, 27 lip 2010, 21:18
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post 
Było kiedyś w Wiadomościach, że jakiś naukowiec sparaliżowany (nie pamiętam jak się nazywał) mówił że się da podróżować na dwa sposoby. Pierwszy to trzeba podlecieć do czarnej dziury i wtedy się pójdzie do przodu w czasie. A drugi to spędzić w kosmosie jakieś dwa tygodnie, a że tam czas wolniej płynie, gdyby się wróciło na Ziemię minęłoby wiele lat. Ale o tym było dawno i już nie pamiętam jak to dokładnie było. I jeszcze coś było o prędkości światła w tym wszystkim. Tu wychodzi, że dałoby się przenosić tylko do przyszłości, ale do poprzednich czasów już by się nie wróciło. Zaś jeśli chodzi o hibernację to raczej bym nie nazwał tego podróżą w czasie, sam nie wiem czemu :? . A co do tej ankiety twojej, nieznany :
1. Tak, ale tylko w przyszłość
2. Powinno się dać
3. Te wymienione przeze mnie


Śr, 28 lip 2010, 10:13
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 cze 2010, 06:12
Posty: 190
Lokalizacja: Union Of Europe
Post 
Słyszałem od brata, że jeden astronauta tak często latał w kosmos, że przeniósł się w sumie o 1,6sekundy na przód.
1. Jak napisałem, możliwa.
2. W przeszłość nie można się przenieść.
3. Niektórzy sądzą(jak wspomniał Luk) że czarne dziury to tunele czasoprzestrzenne.

_________________
Pozdrawiam wszystkich, MagicOfBudyn.


Śr, 28 lip 2010, 14:16
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post 
Nikt nie latał często w kosmos, Magic. To był jeden lot i rzeczony astronauta ,,odmłodniał" o półtorej sekundy. A właściwie czas został dla niego odrobinkę rozciągnięty, tak dzieje się przy dużych prędkościach. Wraz z tym astronautą wysłano superdokładny zegar atomowy. W stacji umieszczono taki sam, a oba wskazywały przy starcie tą samą godzinę. Po powrocie zmierzono różnicę i stąd wiadomo, o ile podróżnik odmłodniał. A czarne dziury to już mały kłopot. Gdy naprawdę wielka gwiazda zapada się pod własną grawitacją, jądro gwiazdy jednocześnie rośnie, aż jadro i powierzchnia zderzają się i mamy wielkie bum, supernową. Przy naprawdę wielkich resztki supernowej znów się zapadają dzięki grawitacji i zostają, dzięki ogromnemu przyciąganiu i ciśnieniu, zgniecione do nieskończenie małego i gęstego punktu. Co się dzieje dalej-nikt nie wie. Faktem jest jednak, że dzięki pochłanianiu światła czarna dziura jest niewidzialna, a wokół niej czas płynie dużo wolniej. Nic nie przetrwa przekroczenia tej bramy czasowej, choćby działała. Z czarną dziurą jest więc klapa. Hibernacja jest rzeczywiście inna od wyobrażeń o podróży w czasie z ważnego powodu: czynniki zewnętrzne mogą ingerować w eksperyment, np. powodując przedwczesne wybudzenie i podobne przeszkody, nie mówiąc już o możliwości śmierci z zewnątrz.

Obrazek

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Śr, 28 lip 2010, 16:19
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1641
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post 
Nieznany-Myślę, że uratowanie Juliusza Cezara od "Brutus i s-ka" :D wziąłeś z "Pan Samochodzik i Człowiek z UFO"...

@topic: Fajne by były podróże w czasie, ale zmiana biegu historii byłaby niebezpieczna...

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Śr, 28 lip 2010, 18:02
WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post 
donat98 napisał(a):
Nieznany-Myślę, że uratowanie Juliusza Cezara od "Brutus i s-ka" :D wziąłeś z "Pan Samochodzik i Człowiek z UFO"...

Czytałem to, ale z tego co pamiętam, nic tam o podróży w czasie do Rzymu nie było. Sam wymyśliłem, po prostu zastanowiłem się, co było punktami zwrotnymi w historii i wybrałem Cezara, bo starożytny Rzym to mój ulubiony rozdział historii.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Śr, 28 lip 2010, 19:27
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 cze 2010, 06:12
Posty: 190
Lokalizacja: Union Of Europe
Post 
Nieznany, ja tylko cytowałem brata, przedtem nic o tym nie wiedziałem. Ale dzięki za wykład :) .

_________________
Pozdrawiam wszystkich, MagicOfBudyn.


Śr, 28 lip 2010, 20:46
Kośćposting
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 7 gru 2009, 21:04
Posty: 164
Naklejki: 0
Post 
ja chcę uratować dinozaury

_________________
Byłem DAVIX :kuratoren:


Śr, 4 sie 2010, 09:03
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 kwi 2010, 13:44
Posty: 552
Lokalizacja: San Francisco, 1329 Prescott Street
Post 
Jkbyś uratował dinozaury to mogłoby cię już nie być na świecie

_________________
Mist. To be mist. To miss. To be missed. To be...


Cz, 5 sie 2010, 22:30
WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Wehikuł Czasu
1. Oczywiście, że jest możliwa.
2. Tak.
3. Choćby taki jak w Reksiu. W USA znaleziono jakąś wielką dziurę w asfalcie. Podejrzewam, że to lej czasowy, ale niestety już go zalali cementem :(

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


So, 7 sie 2010, 10:39
WWW
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post 
Na forum była już dyskusja o podróżach w czasie w tym temacie :
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?t=3407&postdays=0&postorder=asc&highlight=czasie&start=30
Zapraszam do lektury! Jest tam mowa i o wspomnianej hibernacji, i o wszechświecie, rakiecie i o wszystkim co potrzeba...

A ja uważam że podróże w czasie są możliwe - ALE NIE TAK JAK TO SOBIE WYOBRAŻALI W FILMACH:
o paradoksach podróży w czasie w filmach, grach: rozmawialiśmy w tym temacie:
http://przygodyreksia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?t=3354

To samo już mówi że podróże w czasie są niemożliwe -.

Czas to nie jest rzecz którą można cofnąć, przesunąć - CZAS to pojęcie filozoficzne. Nie możemy znaleźć się wśród naszych przodków ani cofnąć się o kilka dni do tyłu. Możliwe i całkowicie realne za to są podróże do przodu w czasie - bez powrotu - Ale to nie podróż w czasie tak naprawdę To po prostu wyrwanie nas z jakiegoś kawałka czasu - jesteśmy-nie jesteśmy-jesteśmy - LUB przyśpieszenie czasu dla nas w efekcie czego jesteśmy kilka lat, dekad, wieków dalej.

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


So, 7 sie 2010, 18:59
WWW
Głodomorek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 20:13
Posty: 2995
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 1
Post 
Podróże w czasie zostały potwierdzone już dawno temu przez badania naukowców ze świata, gdzie występują silne zakrzywienia czasoprzestrzeni - a póki co na ziemi są takowe na kołach podbiegunowych.
Skoro mowa o zmianach biegu historii - pomyślmy o tym, jaki wpływ by to miało na teraźniejszość. Weźmy na przykład Lady Godivę, która przejechała nago na koniu i dzięki temu kobiety mają jakieś prawa, a tak to by siedziały w domu jako kury domowe.
Albo słynny paradoks dziadka - cofnięcie się w czasie i uśmiercenie własnego dziadka przed narodzinami ojca, co spowoduje, że my nie istniejemy. A więc nie mogliśmy się cofnąć w czasie. ;)
Nie mam żadnego wyobrażenia o podróżach między czasem i przestrzenią, jednak chcę podkreślić fakt, ze jeżeli nawet kiedyś coś takiego stworzą - nie będziemy mogli używać tego do korzyści osobistych.

_________________
Mahna mahna...

Whovian.

Strzeż się, Izzy Cię obserwuje.


So, 7 sie 2010, 21:43
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 cze 2010, 06:12
Posty: 190
Lokalizacja: Union Of Europe
Post 
Ale dzięki za wykład :) .[/quote]
Hmmmm... to brzmi bardzo dziecinnie. Wolał bym, żebyście czytali"ciekawe wytłumaczenie :wink: .

_________________
Pozdrawiam wszystkich, MagicOfBudyn.


N, 19 wrz 2010, 14:53
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post Re: Wehikuł Czasu
dawid6 napisał(a):
W USA znaleziono jakąś wielką dziurę w asfalcie. Podejrzewam, że to lej czasowy, ale niestety już go zalali cementem :(


Nie tylko w USA. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /112447054

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


N, 19 wrz 2010, 17:39
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 maja 2010, 21:38
Posty: 368
Post 
http://www.allegrofun.pl/show/2785

Ktoś się na niego składa?

_________________
Obrazek


N, 19 wrz 2010, 17:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL