Teraz jest So, 27 kwi 2024, 04:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Języki obce 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Języki obce
Heh, ja tam uczę się tylko angielskiego (4 rok, bo od 3 klasy się uczymy). Znam też nieco śląski. Od przyszłego roku mam się uczyć niemieckiego, osobiście wolałbym gdyby tego nie było, nie lubię wielu rzeczy związanych z Niemcami, ale z drugiej strony
Cytuj:
Trzeba znać język wroga

Więcej języków nie zamierzam się uczyć, nie przyda mi się to.


Śr, 16 mar 2011, 19:19
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Języki obce
Tylko angielski i niemiecki, no i oczywiście polski.
Ale fajnie jest pojechać do innego kraju w którym jest inny język bo tam prawie nikt Cię nie rozumie (jeśli mówisz po polsku).

_________________
Obrazek


Pt, 18 mar 2011, 14:55
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Języki obce
@odkop róznoinnorzeczowy
Ja w podstawówce uczyłem się tylko angielskiego (od 1 klasy), teraz w gimnazjum dojdzie niemiecki. Uczę się trochę rosyjskiego, trochę japońskiego i trochę chińskiego.
Luk ma rację, "trzeba znać język wroga", a wiadomo, kto jest naszym wrogiem. Z tego też powodu cieszę się, że będę miał niemiecki w gimnazjum.


So, 23 sie 2014, 08:30
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Języki obce
Zacny odkop, ciekawy temat.
Od przedszkola mam angielski (chociaż nauka w przedszkolu nie była zbytnio ambitna) a rosyjski od czwartej klasy. Tak w sumie, cieszę się, że nie mam niemieckiego i nie muszę się z nim użerać, bo większość moich znajomych niezbyt dobrze wspomina naukę tego języka. A tak poza tym, a szkole ponadgimnazjalnej mam plany uczyć się francuskiego.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


So, 23 sie 2014, 09:42
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1641
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Języki obce
Kolejny odkopany temat, w którym kieeeedyś coś napisałem! -cieszy się-

No cóż, uczę się angielskiego właściwie od przedszkola (tak jak powiedział Kacper, mało toto ambitne było). Myślę, że mówię dosyć dobrze... W tym roku pisałem międzynarodowy egzamin TOEFL, z wyników wychodzi, że mam poziom B1, inaczej intermediates.
Francuski mnie zawsze interesował, a zacząłem się go uczyć w pierwszej klasie podstawówki. Najpierw chodziłem do pobliskiej szkoły właśnie francuskiego (jeśli się nie mylę, było to w ramach ambasady francuskiej?). Potem szkoła została rozwiązana i miałem w klasach 4-6 nauczanie indywidualne. Niestety obie nauczycielki, które razem przez te trzy lata miałem (w sumie to jedną nauczycielkę, druga była studentką) wyjechały. Mam nadzieję załapać się na kółko francuskie w gimnazjum (do klasy z francuskim nie idę, tam będzie od podstaw). Z tego języka poziom mam... no, właściwie nie wiem. Na oznaczeniu podręcznika było chyba B1 (ale jest pewna różnica między poziomami w angielskim i francuskim).
Rosyjski. Ten język będę miał jako dodatkowy w gimnazjum. Właściwie jedyne co z tej mowy znam, to czytanie bukw i niektóre wyrazy (trochę więcej niż "zdrastwujtie" i "spasiba", spokojnie).
Wreszcie języki, których chciałbym się uczyć... Ostatnio wygrałem książkę do tureckiego, który jak wiadomo jest niezwykle ważnym językiem - można zaszpanować w kebabie :D Jak na razie zapamiętałem m. in. pewien zabawny wyraz "ahududu", który oznacza "malinę". I jeszcze chciałbym liznąć węgierski. Trzeba znać nie tylko język wroga, ale też język brata.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


So, 23 sie 2014, 13:09
WWW
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Języki obce
No, zgadzam się ze wszystkimi, że temat bardzo ciekawy.

Ja języka angielskiego praktycznie uczę się od zerówki. Dopiero wtedy poznawałem tajniki tego dosyć powszechnego dzisiaj języka. Na samym początku język ten sprawiał mi ogromną frajdę i chętnie się go uczyłem. Właściwie to aż do 1 klasy gimnazjum, gdy doszedł język niemiecki i on jakoś mnie bardziej zafascynował. Odnośnie j. niemieckiego, to ja się go uczę od 6 klasy szkoły podstawowej, ale nie na lekcji, tylko na takich zajęciach dodatkowych, które były organizowane w szkole (w dodatku były jeszcze płatne), ale później je zniesiono. Przyznam, że nawet lepiej mi idzie niemiecki niż angielski.
Jest jeszcze jeden język, który też trochę mnie zainteresował, a mianowicie język rosyjski. Zacząłem się go uczyć w domu od lipca 2013 i nadal tą naukę kontynuuję.
Na chwilę obecną to tyle, nie myślałem o nauce innych języków, bo moim zdaniem dwa, może trzy mi teraz wystarczą.

Ale czy to ruski, czy angielski,
Czy to szwedzki, holenderski,
Każdy język jest wspaniały,
Do nauki doskonały.


Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 23 sie 2014, 15:13
YIM WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 2 wrz 2008, 14:57
Posty: 293
Lokalizacja: Moon of Endor
Naklejki: 0
Post Re: Języki obce
Najlepiej z języków obcych znam angielski i hiszpański, którego uczyłam się w gimnazjum.
Niemieckiego trochę liznęłam w podstawówce, teraz w liceum mam rosyjski B]

_________________
Zapraszam do rejestracji w Margonem - można mnie tam spotkać pod nickiem Kryska :]
http://www.margonem.pl/?task=profile&id=1308886


Pt, 12 wrz 2014, 12:41
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 4 sie 2011, 10:42
Posty: 312
Naklejki: 3
Post Re: Języki obce
Ja się angielskiego uczę od przedszkola. Właściwie, to jedyny język który dobrze umiem (oprócz Polskiego oczywiście :mrgreen: )
Oprócz tego umiem trochę rosyjski, i domieszki innych języków.

_________________
Zwycięzca Dreams of Paradise, Potwornego Mundialu 3 i zdobywca 5 miejsca w MMS2
pondering drzwi stalowe


Pt, 12 wrz 2014, 13:58
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Języki obce
Kochani, uczę się angielskiego od około dziewięciu lat, w sumie ambitna nauka zaczęła się od około pierwszej gimnazjum.
W pierwszych klasach szkoły jak to zazwyczaj bywa przerabiałem materiał podstawowych słówek, które występują w angielskim najczęściej i podstawą jest znanie ich. Oczywiście, jak na mnie miałem wtedy bardzo dobre oceny, kilka czwórek i piątek .Czwarta, piąta oraz szósta klasa była jakąś totalną masakrą. Zaczęła się nauka czasów i innych tego typu rzeczy. Mieliśmy wymagającą oraz całkiem surową nauczycielkę, więc chyba dla nikogo zdziwieniem nie będzie to, że w tym czasie każdy w mojej klasie obawiał się lekcji języka angielskiego. Nie mówię, że nie lubiłem tej nauczycielki, ale była dość nerwowa. Denerwował ją fakt, że niektórzy z nas nie korzystają z takiej okazji i nie uczą się języka. Atmosfera panująca wtedy w klasie była zwyczajnie nieprzyjemna i każdy z nas czuł się jakby pani nauczycielka w każdej chwili mogła wstawić nam pałę do dziennika za byle co i faktycznie czasami się tak zdarzało. Mimo wszystko motywowało mnie to. W tym okresie nauczyłem się wiele nowych słówek oraz czasów... których nie do końca rozumiałem, ale byłem przygotowany na ewentualne poproszenie mnie do odpowiedzi. Wiele wyniosłem z tych lekcji, ale nauczycielka myślała, że większości materiału nauczyliśmy się w 1-3. Nadeszło gimnazjum, muszę przyznać, że w pierwszym semestrze totalnie sobie olewałem język angielski - spisywałem zadania domowe z internetu, rzadko się uczyłem, robiłem wszystko na odwal się. I zdaje się, że w drugiej klasy gimnazjum nastąpił moment przełomowy - temat języka angielskiego zaczynał mnie coraz bardziej interesować i coraz bardziej chciałem nauczyć się tego języka. Wtedy zdobywałem najczęściej czwórki oraz piątki i trójki które mimo wszystko również czasami się zdarzały. Czas przejść do chwili obecnej. Teraz zdobywam najczęściej oceny bardzo dobre, również i za trudne i podchwytliwe sprawdziany, co jest najważniejsze. Nie ukrywam, że jestem z siebie dumny, bo jeszcze dwa lata temu mało co wiedziałem, a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez angielskiego i mam ambicje. Kończąc już ten długi post - mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości mój angielski będzie jeszcze o wiele, wiele, wiele lepszy niż teraz.


So, 29 paź 2016, 21:37
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Języki obce
Api napisał(a):
Myślę o włoskim i nawet nie biorę pod uwagę francuskiego, bo samo jego brzmienie mnie drażni. Fajnie byłoby znać japoński, jednak jest niesamowicie trudny.


Mnie też trochę drażni francuski, a wszyscy wokoło mówią jaki to on jest piękny. Ale bardzo słodko dla mnie brzmi on w ustach niektórych aktorek, na przykład Emmanuelle Seigner (żona Polańskiego).

Dla mnie hiszpański wydaje się bardzo dźwięczny. A języki azjatyckie są zbyt orientalne :D

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Cz, 22 gru 2016, 23:17
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL