Teraz jest 17 sty 2021 22:49

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Doctor Who 
Autor Wiadomość
Forumowy Artysta

Naklejki: 3
Post Re: Doctor Who
Ach... Doctor Who... Jeden z lepszych seriali, jakie w życiu obejrzałem :) Osobiście jestem bardzo zadowolony z Capaldi'ego w roli Doctora, aczkolwiek naprawdę ciężko byłoby mi wybrać mojego ulubionego odtwórcę tej roli. W Capaldim świetne jest to, że jest całkowitym kontrastem swojego poprzednika, Matt'a Smith'a. Jeśli zaś chodzi o sezon 8, mam kilka... hmm... refleksji? Oto one:
1. Sezon był strasznie nierówny. Trafiały się odcinki fenomenalne, jak i totalnie nudne.
2. Coraz bardziej lubię Clarę, obecną towarzyszkę, której nie polubiłem za kadencji Smith'a. Wciąż czekam na więcej ^^
3. Całkiem niezły odcinek świąteczny, który był wspaniałym optymistycznym akcentem :)
4. Zacząłem inaczej postrzegać takie sprawy jak śmierć.
5. "Shut up!" najlepszym powiedzonkiem protagonisty w historii serialu :D
6. Oczekuję nowego scenarzysty, Moffat powoli zaczyna tracić pomysły :(
7.
Spoiler:

8.
Spoiler:

9. Mamy nowego, starego wroga dla Doctora, który jest wyśmienity w każdym calu.
10. Są odcinki, dzięki którym myślimy non stop o rzeczach, które istnieją lub nie. Niepokój czai się w każdym miejscu i jest to niesamowite uczucie.
11.
Spoiler:

12. Serial przybiera znacznie mroczniejsze barwy. Jeszcze nie wiem, czy mi to odpowiada.
13. Cudowne intro <3 mógłbym rzec, że wymarzone, choć oryginalny projekt intro 12 Doctora bardziej mi się podobał.
14. Mimo tego, że Capaldi jest genialny, tęsknię za Matt'em Smith'em :/

Sądzę, że Doctor Capaldi'ego zdąży się jeszcze rozwinąć i wkrótce dostaniemy jeszcze lepsze historie, a sezony będą bardziej stabilne pod względem odcinków.

27 lut 2015 22:51
Głodomorek

Naklejki: 1
Clara powraca w nowej serii wraz z Missy, więc nie ma powodów do zamartwień. ;)

Whovian.

Strzeż się, Izzy Cię obserwuje.

28 lut 2015 10:14
Bezpieczeństwo Forum

Naklejki: 7
Osobiście oglądałem ten serial w dzieciństwie i bardzo dobrze go wspominam, przynajmniej to, co jeszcze pamiętam xD Oczywiście w dzieciństwie i w ogóle mnie kręciło sci-fi, pewnie to był jeden w powodów, dla których oglądałem Doktora Who. Drugim powodem pewno były ciekawe odcinki. Nie wszystkie jednak momenty serialu zrobiły na mnie pozytywne wrażenie - niektóre sceny wspominam jako "straszne" i "powodujące strach przed ciemnością i takie tam", ale no w końcu trzeba pamiętać, że byłem wtedy dość młody xD Ogólnie, to dobrym pomysłem byłoby powtórne obejrzenie przeze mnie serialu w najbliższej teraźniejszości.

Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015

28 lut 2015 14:05
Głodomorek

Ujawnili już cztery tytuły dziewiątej serii Doctora... Jak myślicie, co będzie głównym motywem przewodnim nowej serii? :)

Whovian.

03 kwi 2015 12:14
Forumowy Artysta

Są domysły odnośnie Missy
Spoiler:

03 kwi 2015 13:31
Głodomorek

Nie słyszałem tej ploty, ale wolałbym chyba jednak, aby zostało tak, jak było określone: wróg, a nie przyjaciel nagle. Wiem, że w wielu mediach jest odniesienie do Ostatniej Wielkiej Wojny Czasu, ale chciałbym zobaczyć coś więcej w serialu jednak na ten temat. Ewentualnie, fajnie by było zobaczyć z powrotem River Song, bo brakuje mi jej. Chociaż irytowało mnie poświęcanie się dla Doktora, bo nic innego poza tym nie robiła, ale... Chciałbym, by wróciła.

Whovian.

03 kwi 2015 17:45
Lider Podziemia

Naklejki: 2
No, nie mogę się doczekać 9 sezonu, z tego co słyszałem z plotek ma się pojawić coś o Wojnie Czasu oraz powróci
Spoiler:

Obecnie jestem nadal fanem Doctora Who no i powtórzę się że bardzo niecierpliwie czekam na 9 sezon.

Hoc heros noster est tolek boobie cum utique cognoscetis eum iam summa doluere mei semper feles, qui intelligit id quod est bene notum est princeps cohors bulla selectus verissima sit hic dominus vult quod ad suum pertinet amiculos

30 maja 2015 08:59
Głodomorek

Nie tylko Missy ma powrócić, ale i Osgood. ;) Jeśli chodzi o Wojnę Czasu, krąży pogłoska, że i Gallifrey w końcu wróci z miniaturowego wszechświata.

Whovian.

31 maja 2015 10:05
Lider Podziemia

No, 9 seria miała niedawno premierę, jak na razie 3 odcinką som.

Trochę ciężej dla Polaków ją obejrzeć, gdyż nigdzie na razie nie jest emitowana w telewizji, osobiście widziałem pierwsze 3 odcinki, i szczerze powiem że mi się mocno podobały, jedynie z 3 miałem problemy gdyż odtwarzacz mi się zcinał :/

Także ciekawy jest koncept okularów sonicznych 8) , cóż, mogły by one według mnie zastąpić śrubokręt, ale nie na stałe, bo śrubokręt to śrubokręt musi być. Lecz jeśli śrubokręt wróci, chciałbym go zobaczyć w odnowionej wersji, za długo coś według mnie ten stary jest.
Zresztą śrubokręt soniczny też jak Doktor, musi być w końcu jakiś nowy :wink:

Pozdrawiam
Doktor

Hoc heros noster est tolek boobie cum utique cognoscetis eum iam summa doluere mei semper feles, qui intelligit id quod est bene notum est princeps cohors bulla selectus verissima sit hic dominus vult quod ad suum pertinet amiculos

08 paź 2015 15:28
Forumowy Artysta

Mi najbardziej się podoba fakt, że Capaldi bardziej zaostrza charakter Doctora i ze sztywnego, starszego pana staje się powoli kimś, kto byłby najfajniejszym dziadkiem na świecie! :D

Spoiler:

14 paź 2015 12:48
Lider Podziemia

Obecnie ciężko mi znaleźć jakikolwiek odcinek po "Under the Lake" więc przegapiłem jako tako 2 ostatnie odcinki. (Before the Flood i ten co miał w tytule womeny co umrieły itd, już tytułu zapomniałem :p )

Propos ciężkości znalezienia odcinków martwi mnie to, że BBC Polska jak na razie nie przetłumaczyła żadnego odcinka 9 serii, i wątpię by w tym roku za to się wzięła, więc raczej poczekam do następnego roku :|

21 paź 2015 16:47
Forumowy Artysta

Doktor, zawsze możesz posiłkować się internetem. Ja osobiście nie posiadam telewizji od 11 lat i jest mi z tym dobrze.
Co do całości sezonu, wysnułem pewien wniosek, konkretnie całość wydała mi się bardzo nierówna. Mieliśmy tutaj wspaniałe wzloty, jak i wielkie upadki. Także po po kolei odcinkami:
Spoiler:

Ostatecznie mogę stwierdzić, że gdyby niektóre odcinki nie były podzielone, a byłyby jednym, krótszym odcinkiem, przyjemność oglądania byłaby znacznie większa, acz finał wszystko wynagrodził.

07 gru 2015 20:26
Lider Podziemia

No, jakoś to da się znaleźć odcinki, dla chcącego nic trudnego.
(Tekst jest spoiler-free, nie zdradziłem tu żadnego spoilera...chyba)
Co do finału zgadzam się, "Heaven Sent" był świetnym odcinkiem. Cóż, na mnie wywarł ogromne wrażenie, sądzę że to najlepszy odcinek Doctora Who jaki kiedykolwiek powstał (Ło matku, jeszcze ta cudowna muzyka! Arcydzieło!), także druga część była świetna, aczkolwiek nie wywarła na mnie już takiego wrażenia jak "Heaven Sent"
Cóż, po "Hell Bent" czuję trochę mały niedosyt, może to ten cliffhanger zapowiadany przez Moffata, może w 10 serii wytłumaczy on nieścisłości z finału?

Cóż, najbardziej mi się podobał opener, finał oraz Under the Lake/Before the Flood.

Najmniejsze wrażenie chyba na mnie wywarła "The Woman Who Lived" "Sleep No More" oraz "Face the Raven"
-Co do tego pierwszego, to cóż...nie wiem, jakoś taka trochę nijaka historią, bardziej mi się podobała pierwsza część.
-Sleep No More był odcinkiem z ciekawym konceptem, i zarówno ciekawym zakończeniem, lecz jakoś to mi się wszystko pogmatwało podczas tego zakończenia, i czuję taki niedosyt, mam nadzieję że Mark Gatiss napiszę kontynucję.
-Face the Raven miał fajny klimat, i wiele fajnych nawiązań i "smaczków" ale nie zachwycił mnie specjalnie ani nie zaskoczył, ani też nie wzruszył,(Zresztą, rzadko Doctor Who mnie wzrusza, jedynym odcinkiem który wg. mnie był naprawdę wzruszający był "Vincent i Doktor" ;p ) myślę że ten brak zaskoczenia to wina BBC, które ostatnio bardzo chętnie spoileruje.

Ocena odcinków
The Magician's Apprentice-9/10
The Witch's Familiar-9/10
Under the Lake-8/10
Before the Flood-9/10
The Girl Who Died-7/10
The Woman Who Lived-6/10
The Zygon Invasion-6,5/10
The Zygon Inversion-7/10
Sleep No More-5,5/10
Face the Raven-6,5/10
Heaven Sent-10/10 (W sumie to 12/10)
Hell Bent-10/10 (Wykraczając poza skalę to 11/10)

Ocena Serii wg. mnie-8/10

07 gru 2015 22:23
Lider Podziemia

A ocenię sobie wszystkie odcinki Niu Hu, bo mogę

Także popisałem sobie oprócz wrażeń różne oczekiwania, wycieki z 10 serii i takie tam.

No to jedziemy z tym koksem (tylko gdzie jest koks?), na początek pierwsza seria
Żeby nie było za długo, to tylko ocenię sezony od 1 odcinka, do End of Time, ostatniego odcinka Russela T Daviesa.
Spoiler:

No, zamierzam napisać drugą część, z oceną odcinków z epoki Moffata, ale to dopiero kuhde jak będzie mi się chciało.
Zachęcam do podzielenia się opiniami na temat różnych odcinków, i opowiedzenia, który odcinek oraz seria wam się najbardziej podobała, a która najmniej.

Pozdrawiam
Gang Albanii
Doktor

Ostatnio edytowano 17 sie 2017 18:17 przez Reksio8000000000, łącznie edytowano 1 raz

21 sty 2016 22:22
Lider Podziemia

Przepraszam za post pod postem pod postem ale mam najnowsze i najświeższe oraz zaskakujące wieści!
Steven Moffat wyznaczył nowego Showrunnera! Został nim Chris Chibnall
Był on autorem scenariuszy do odcinków takich jak: 42 czy Dinosaurs in the Spaceship, czy też historii, w której pojawili się po raz pierwszy w New Who silurianie.
Szczerze, to jestem zaskoczony, i mimo że gość nie napisał jakiś specjalnie rewelacyjnych odcinków, to mogło być o wiele gorzej.
http://www.doctorwhotv.co.uk/report-mof ... -79586.htm

Tak jakby ktoś nie wiedział, Showrunner to osoba odpowiadająca za jako taki kierunek artystyczny serialu, pisze on finały, openery sezonów, odcinki świąteczne, wyznacza on tematy przewodnie danych sezonów i takie tam.

A wy co sądzicie o tym wyborze?

22 sty 2016 23:21
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona