Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 18:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Piłka nożna - dyskusja ogólna 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Piłka nożna - dyskusja ogólna
Widziałem, że było trochę tematów o piłce, ale były one rozdrobnione to też, chciałbym, żebyśmy tutaj podyskutowali ogólnie.

Zacznę może od Ligi Mistrzów, mamy już półfinały, jestem trochę zdziwiony, że Schalke przeszło, eliminując Inter, ale dobrze bo ich nie lubię. Teraz właśnie Schalke będę kibicował (kibicuję Niemcom, źle ze mną :| ), bo ani Barcy, ani Realu, ani Manchesteru nie lubię, a wręcz nienawidzę. Dla niewiedzących pary półfinałowe Ligi Mistrzów.

FC Barcelona - Real Madryt
Manchester United - Schalke 04

Pierwsza para, mamy kolejne już w sezonie Gran Derby, obu drużyn nie cierpię (teraz pewnie myślicie, kogo on z Hiszpanii lubi :wink: ), przed ćwierćfinałami myślałem, że jednak Tottenham przejdzie, ale nie. Na pewno będzie ostro, mecze będą dobre, nie mam jako takiego typu. Ale myślę, że jednak Barca.
Druga para zaś to mniej ciekawe spotkanie, Man U powinien przejść, nienawidzę ich, ale raczej przejdą. Dla Schalke dużym sukcesem jest samo przejście do półfinału i chyba tyle Szwabom wystarczy. Jednak MU wygra, ale jestem za Schalke.
Także byłaby powtórka finału z 2008 roku.

Jeśli zaś chodzi o reprezentację Polski to jest słabo, na Euro jak będziemy w takiej formie, to zdobycie jednego punktu będzie dla nas sukcesem :| . Mamy dobrych zawodników, Jeleń, Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek, Szczęsny, ale brakuje kogoś kto by to wszystko poskładał do kupy. Chcieliśmy Smudę, mamy Smudę, któremu słabo idzie z reprezentacją. Na prawdę żałuję, że Żewłakow skończył karierę, mógłby być podporą obrony na Euro. Szkoda też Boruca, bo to dobry bramkarz, problem taki że Franek go nie lubi. Piszczek też ma jakieś problemy dyscyplinarne i może zostać wykluczony z kadry, nie wiem wiele o tej sprawie, ale jeśli przez to miałby nie jechać na Euro to już byłoby to na serio przegięcie pały. Mam nadzieję, że Boenisch wróci po kontuzji i będzie podporą tej obrony. BTW. Franek Smuda ma dziwne gusta co do bramkarzy, raz mówi że jego głównym bramkarzem jest Fabiański, by za chwilę do bramki dać Tytonia. Bramka jest miejscem gdzie Smuda nie może się zdecydować, kogo wystawić, a przecież to na tej pozycji mamy dobrych zawodników (trójka na Euro powinna być Boruc, Szczęsny, Fabiański). Niestety, ale jeśli się nie zmieni nic z zarządzaniem Franka, to nie ma szans na poprawę i czeka nas kompromitacja na Euro. To tyle.

PS. Rozwiewam wasze wątpliwości co do mojego ulubionego klubu w Hiszpanii - Valencia ;)


Pn, 18 kwi 2011, 16:59
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Mój ulubiony klub to FC Barcelona.


Wt, 19 kwi 2011, 06:46
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Odkąd za PEMK jest LM, to średnio się tym interesuję. Puchary przeżarła komercja. Dawniej takie kluby jak Steaua, Widzew, Crvena Zvezda dochodziły do 1/2 finału, niektóre nawet wygrywały. Dziś klub ze Wschodu (nie licząc bogaczy z Ukrainy i Rosji), z Polski, d. Jugosławii, Czechosłowacji, Rumunii, Węgier miałby grać choćby w 1/8 finału? Nie ma żadnych szans! A to wszystko za przyzwoleniem UEFA i pianiem zaczadziałych bezrozumem mediów, zachwycających się rzekomą urodą rozgrywek. Do stołu, gdzie dzieli się tort dla bogaczy, małym trudno się dostać.

Jeśli chodzi o reprezentację, to czy znajdą się w niej, czy nie poszczególni gracze to pikuś. Jesteśmy słabi, z Borucem czy nie, i to się w tym pokoleniu piłkarzy nie zmieni. Trzeba liczyć na niespodziankę - przecież nikt nie powie, że Dania z 1992, albo Grecja z 2004 były najlepsze w Europie, bo nie były! Miały jednak DRUŻYNĘ. Smuda takie DRUŻYNY, pisane wielkimi literami stworzył w Łodzi, Krakowie, Lubinie, Poznaniu. Trzeba wierzyć, że zrobi też teraz...

Żałuję, że złoty medal MP przypadnie prawdopodobnie Wiśle (a raczej Vistuli), w której średnio gra... dwóch Polaków! Już wolę emocjonować się moją Pogonią - w niedzielę zwyciężyli 2:0 Awangard Żydaczów. Jeśli Bóg da, może zobaczymy ją kiedyś znów w polskiej ekstraklasie...

http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/chc ... tory.shtml
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/ora ... tory.shtml

27 kwietnia w Wieliczce mecz dwóch najbardziej legendarnych polskich klubów - Cracovii i Pogoni.

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Wt, 19 kwi 2011, 14:19
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Jeśli chodzi o lige mistrzów to uważam ze w meczu real-barceona wygra real. Nie że nie lubię barcy tylko trener mourihno... W tamtym roku też trafił na barce i wygral w wyniku dwumeczu 3-2. Mysle że w tym roku znowu wygra mourihno, uważam że jest on najlepszym trenerem w historii. Jeśli chodzi o dwumecz Manchester-shalke To myśle że mogą byc rzuty karne a w nich nic nie wiadomo. Bo raul ma niesaqmowite doświadczenie, benedikt hówedes obrońca który strzela gole jak napastnik w polskiej lidze :lol: a manuel neuer to jeden z najlepszych bramkarzy swiata. A manu.. wszystko wiadomo. Jeśli chodzi o naszą reprezentację.... szok. Może na euro sie podbudujemy ale wyjście z grupy i tak bęedzie trudne. Ale jak czytałem w internecie to reprezentacja polski do lat 16 wygrała z niemcami 4-1 a więc w przyszłości bedzie drużyna. Jeśli chodzi o mnie to w tym roku z druzyna idziemy na orlika pierwszy raz

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Wt, 19 kwi 2011, 15:16
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
lobon napisał(a):
Ale jak czytałem w internecie to reprezentacja polski do lat 16 wygrała z niemcami 4-1 a więc w przyszłości bedzie drużyna.


Ostatnio pojechaliśmy też starszych o rok Anglików 4- czy 5-1, już nie pamiętam. Tylko co z tego? Piłkarzy z tych roczników mamy jednych z najlepszych na świecie, co zawdzięczamy ich talentowi. Tylko co z tego, skoro PZPN w żadnym stopniu nie dba o ich dalszy rozwój? W chwili obecnej lider tabeli strzelców ligi (Niedzielan) ma na koncie raptem...10 trafień! Jeszcze przed dekadą, to co drugi obrońca tyle strzelał.

Ktoś mądrze zauważył - stadiony coraz ładniejsze, ludzi na nich coraz więcej, tylko piłkarze coraz słabsi...

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Śr, 20 kwi 2011, 16:38
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
No i proszę! Real pokonał fc barcelone po dogrywce 1:0 po golu Cristiano Ronaldo w 102 min. Wiem. Może za późno piszę ale wcześnie nie chciało mi się pisać :lol: . Barcelona taka pewna przed meczem ble, ble , ble a mou zrobił swoją tak zwaną zbrodnie doskonałą. Gdzieś widziałem filmik jak leo mesii po tej przegranej się popłakał :lol: :lol: :lol: . Pewnie teraz trener gaurdiola jak źle napisałem to moja wina bo słabo piszę te nazwska. Teraz dzisiaj o 20:30 mecz shalke 04 Gelserkirchen-Manchester United. Oj będzie się dzialo.

Czy Raul z manuelem neuerem oraz hówedesem i spółką sprawią niespodziankę na odl trafford i pokonają maszynkę sir alexa fergusona? Oj będzie się działo.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Wt, 26 kwi 2011, 10:22
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
lobon napisał(a):
Gdzieś widziałem filmik jak leo mesii po tej przegranej się popłakał :lol: :lol: :lol: .


Nikt nie będzie obrażał Messiego!


Wt, 26 kwi 2011, 10:28
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Rdusiu25 napisał(a):
lobon napisał(a):
Gdzieś widziałem filmik jak leo mesii po tej przegranej się popłakał :lol: :lol: :lol: .


Nikt nie będzie obrażał Messiego!

Rdusiu... ja go nie obrażam bo nawet go trochę lubię tylko widziałem taki filmik z udziałem mesiego. Możliwe że był to fotomontaż.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Wt, 26 kwi 2011, 10:34
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
To daj link do tego filmu.


Wt, 26 kwi 2011, 10:39
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Ale zapomniałem gdzie on jest. Ale nie kłamie z tym filmikem!
TOPIC:jUTRO EL CLASICO NA camp nou Real:barcelona.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Wt, 26 kwi 2011, 10:42
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Dobra, wkrótce rewanże w LM i finał Pucharu Polski, wypowiem się.

Zacznę jednak od Ekstraklasy. Sytuacja jest ciekawa i Wisła, i Jaga mają szanse na wygraną i liczę na Białostoczan. Szanse są i będę im kibicował. Tylko te dwa kluby praktycznie się liczą w walce o mistrzostwo. Na dalszych pozycjach, 11 zespołów ma jeszcze szanse na grę w Lidze Europejskiej. Trzecią Lechię Gdańsk od trzynastego Widzewa, dzieli zaledwie 6pkt! Mam nadzieję, że Lech się podniesie, bo słabo im wyszedł ten sezon. Dalej 3 zespoły, które mogą spaść. I podejrzewam, że Cracovia i Arka pójdą do I ligi. Końcówka zapowiada się ciekawie.
Co do Ligi Mistrzów sytuacja taka jak niestety przewidywałem. Manchester i Barca przejdą, musiałby się zdarzyć cud, żeby Real i Schalke jednak awansowało. Man U będzie miał łatwiej, bo grają w Anglii, na Wembley (finał).
Jest też finał Pucharu Polski. Podejrzewam, że Lech wygra i pojawią się w LE. Bardzo dobrze, Legia mnie nie przekonuje. Poznaniacy niedawno wygrali z Warszawiakami i teraz pewnie będzie podobnie.
Dominik, święta prawda ze zwycięstwem Danii czy Grecji. Po prostu była dobra chemia między zawodnikami, nie byli oni wcale tacy dobrzy, ale trener dobrze wszystko poukładał. Ale jak na razie, nie widzę, żeby Smuda jakoś to poprawiał.


Pn, 2 maja 2011, 19:38
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Ciekawie ktoś to określił: "Nie będzie w tym roku mistrza Polski. Będzie jakaś drużyna, która zaliczy w sezonie najmniej kompromitacji, ale mistrza – nie. Mistrz to brzmi dumnie. Być mistrzem to znaczy: być w czymś dobrym, najlepszym, niedoścignionym. W naszej ekstraklasie nie ma ani jednego zespołu, który byłby chociaż przyzwoity. Poziom jest wyrównany, bo po prostu wszyscy potrafią niewiele, albo prawie nic. Dramat, naprawdę dramat. Dno i wodorosty. Króla strzelców oczywiście też nie będzie, bo król to ktoś, kto dość regularnie trafia do siatki, a u nas w całej lidze nikogo takiego nie widać."

No, ale emocji nie brakuje. Jeśli chodzi o złoto MP to wolę "Jagę" niż Internazionale Cracow, ale w tej lidze mogą jeszcze podskoczyć inne drużyny.

Oby Cracovia spadła, upiekło się jej przed dwoma laty, ale teraz już nie. Bytom się powinien utrzymać. Spadnie więc pewnie Arka. Korona jest tragiczna, lecz ma dużą przewagę. Do PUEFA na pewno Lech, może Śląsk, może Polonia W. ...

PS. Sokół Sokal - Pogoń Lwów 1-3 :P

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Wt, 3 maja 2011, 12:55
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Co myślicie jeśli chodzi o finał Ligi mistrzów? Barcelona czy manchester united? Chyba wiele osób pamięta finał ligi mistrzów uefa 2008\2009
Barca grała u siebie i wygrała 2-0 teraz manchester united gra w anglii. I będzie próbował się zrewanżować. Ja czuje że będą karne a w nich wygra manu. Ciekawi mnie wasza hipoteza.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


N, 8 maja 2011, 08:57
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Wcale nie grali wtedy w Hiszpanii tylko we Włoszech (Stadio Olimpico w Rzymie). Może być ciekawie, ale zapewne będzie kopanina, brak fair-play itd. jak Barca - Real. Patrząc na półfinały to pięknością i skutecznością gry przeważa Manchester, bo zagrał fajne w oglądaniu mecze z Schalke i byli do tego skuteczni, Barca natomiast zagrała totalną kopaninę z Realem, ale była całkiem skuteczna, ale nie aż tak jak ManU. Kolejny argument przemawiający za Manchesterem to miejsce finału, londyńskie Wembley. Na pewno fanów Manchesteru będzie więcej niż fanów Barcy. Spodziewam się wielu bramek, dużych emocji, jakiejś dogrywki i ładnej gry. Będzie ciekawie. Podsumowując, Manchester gra ładniej, skuteczniej, grają prawie, że u siebie, mnóstwo argumentów przemawia za nimi, powinni wygrać, będę im kibicował.


N, 8 maja 2011, 10:29
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Piłka nożna - dyskusja ogólna
Ja też będe im kibicował.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


N, 8 maja 2011, 11:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL