Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 12:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Tablet 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Tablet
Traktor napisał(a):
już widzę programistów wklepujących kod na klawiaturze dotykowej

Ciekawe, gdzie Aidem piszę City of SeCrets 2 na iOs-y i Androida :D
Teraz poprosimy Wikipedie o zdanie:
Wikipedia napisał(a):
Tablet-przenośny komputer większy niż telefon komórkowy lub palmtop, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną technologią Multi-Touch. W przeciwieństwie do klasycznych urządzeń Tablet PC, tablety nowszego typu nie posiadają fizycznej klawiatury, użytkownik posługuje się klawiaturą wirtualną dotykając ekran bezpośrednio, bez użycia rysika.

Zresztą, gdy masz modem 3G możesz mieć wszędzie Internet, dzwonić, mieć GG... Dużo tego... :wink:
Ciekawe, czy Aidem przeprogramuje Pierwszą Serię na dotyk....


Wt, 16 kwi 2013, 18:41
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Tablet
Autor8 napisał(a):
Ciekawe, gdzie Aidem piszę City of SeCrets 2 na iOs-y i Androida :D

Na Makach i PC?
Cytuj:
Zresztą, gdy masz modem 3G możesz mieć wszędzie Internet, dzwonić, mieć GG... Dużo tego... :wink:

co z tego skoro nie wychodzę z domu
ja to chcę mieć otwarty system, który mogę równie dobrze skasować i zainstalować własny. dokładnie tak jak na PC.
Ciekawe, czy Aidem przeprogramuje Pierwszą Serię na dotyk....[/quote]
nie, bo nikt ich nie kupi? aidem słusznie robi tworząc CoSy w 3D bo ich targetem są applowskie lemingi

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Wt, 16 kwi 2013, 19:35
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 17 lut 2011, 17:58
Posty: 59
Lokalizacja: Prospit
Naklejki: 0
Post Re: Tablet
Czuję, że muszę tu wtrącić swoje nieistotne trzy grosze.

Tablety jako tako są przyjemne w użyciu, ale na dłuższą metę średnio przydatne. Jeżeli komuś tak zależy na komputerze, który będzie od tableta tańszy i wydajniejszy - niech kupuje notebooka i instaluje na nim Linuxa. O ile komuś nie wystarcza standardowy mocny PC to zapraszam do zakupu tabletu do zabawy, sam takowy jeszcze kilka dni temu posiadałem.
Jeśli ktoś jednak kupi tablet zamiast poczciwego blaszaka to... Cóż, współczuję straty pieniędzy. Swoją drogą wiecie, że tablety jak na razie są używane głównie przez fanboy'ów Apple i jeszcze jakimś cudem nie zastąpiły laptopów? Śmieszne są te sondaże prowadzone przez jabłkowych inżynierów, którzy są przekonani iż tablety to "ostateczny koniec komputerów domowych".

_________________
Obrazek



Spoiler:


Wt, 16 kwi 2013, 20:20
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Tablet
Traktor napisał(a):
ja to chcę mieć otwarty system, który mogę równie dobrze skasować i zainstalować własny. dokładnie tak jak na PC.

http://www.nibyblog.pl/trzy-sposoby-na-uruchomienie-linuxa-na-androidzie-5602.html o ile dobrze wiem, linux to otwarty system(czytając cały artykuł, przekonasz się, że Android nim też jest)
MrF11 napisał(a):
Czuję, że muszę tu wtrącić swoje nieistotne trzy grosze.

Tablety jako tako są przyjemne w użyciu, ale na dłuższą metę średnio przydatne. Jeżeli komuś tak zależy na komputerze, który będzie od tableta tańszy i wydajniejszy - niech kupuje notebooka i instaluje na nim Linuxa. O ile komuś nie wystarcza standardowy mocny PC to zapraszam do zakupu tabletu do zabawy, sam takowy jeszcze kilka dni temu posiadałem.
Jeśli ktoś jednak kupi tablet zamiast poczciwego blaszaka to... Cóż, współczuję straty pieniędzy. Swoją drogą wiecie, że tablety jak na razie są używane głównie przez fanboy'ów Apple i jeszcze jakimś cudem nie zastąpiły laptopów? Śmieszne są te sondaże prowadzone przez jabłkowych inżynierów, którzy są przekonani iż tablety to "ostateczny koniec komputerów domowych".

A co robisz na komputerze? Grasz? Masz świetne gry na Androida(np. CoS, Angry Birds)
Po pierwsze: Apple nie robi tabletów, tylko IPady i inne Pody. One tym się różnią, że nie mają starego, poczciwego Androida(który łączy komputer z telefonem), tylko system Apple zwany iOsem. A jak dla mnie, tablet, który nie ma albo Windowsa, albo Androida to nie jest tablet. To tylko jabłkowa zabawka.

Po drugie: Jak widzisz, można zainstalować albo Windowsa8, albo Linuxa na tablecie.

Po trzecie: do tabletu możesz podłączyć klawiaturę, włożyć kartę pamięci i dołączyć dysk zewnętrzny(patrz mój poprzedni post). Masz wtedy zwykły, standardowy PC.


Pt, 19 kwi 2013, 06:49
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Tablet
Autor8 napisał(a):
A co robisz na komputerze? Grasz? Masz świetne gry na Androida(np. CoS, Angry Birds)

Masz TE SAME świetne gry, które wymieniłeś, na komputer plus miljon pecetowych exclusivów.
Cytuj:
Po pierwsze: Apple nie robi tabletów, tylko IPady i inne Pody. One tym się różnią, że nie mają starego, poczciwego Androida(który łączy komputer z telefonem), tylko system Apple zwany iOsem. A jak dla mnie, tablet, który nie ma albo Windowsa, albo Androida to nie jest tablet. To tylko jabłkowa zabawka.

Hitlerowcy też mówili, że Aryjczycy są ludźmi, a Żydzi nie.
Cytuj:
Po trzecie: do tabletu możesz podłączyć klawiaturę, włożyć kartę pamięci i dołączyć dysk zewnętrzny(patrz mój poprzedni post). Masz wtedy zwykły, standardowy PC.

Czy na takim tablecie uruchomię jakikolwiek program, który korzysta z architektury charakterystycznej dla każdego stacjonarnego peceta/laptopa? To jest x86 i x64.

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Pt, 19 kwi 2013, 17:13
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Tablet
Traktor napisał(a):
Masz TE SAME świetne gry, które wymieniłeś, na komputer plus miljon pecetowych exclusivów.
Hitlerowcy też mówili, że Aryjczycy są ludźmi, a Żydzi nie.
Czy na takim tablecie uruchomię jakikolwiek program, który korzysta z architektury charakterystycznej dla każdego stacjonarnego peceta/laptopa? To jest x86 i x64.

1. To tylko pokazuję, że tablet to taki mini pecet.
2. Chciałem tylko pokazać jaka jest różnica między Apple, a tabletami. Chodzi mi o to, że nie można mówić, że Apple to są same tablety. Głównie wiele osób uważa właśnie, że tylko Apple robi tablety. A inne to już nie. Błąd. Głównym systemem na tabletach jest otwarty system-Android. IOS nie jest otwartym systemem. Dlatego też nie można mówić, że tablety lubią tylko fanboy-e Apple. Bo ja nie jestem fanem Apple, a lubię Androida. Android jest bardziej zbliżony do Linuxa, a IOS bardziej do Maca. Czy ja dyskryminuję Apple, bo napisałem, że nie uważam IPada za tableta? Dla mnie tablet to jest urządzenie dotykowe, mini pecet, którego systemem jest albo Windows, albo Android. Nie można porównywać rzeczy do ludzi :wink:
3. Firefox chyba jest takim x86 i x64.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=d2oSgK2QRrw#t=972s


Pt, 19 kwi 2013, 17:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL