Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 04:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
LIBRUS 
Autor Wiadomość
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: LIBRUS
Teraz w mojej szkole całkowicie usunęli papierowy dziennik i zastąpili Librusem :[ (Wcześniej był inny dziennik elektroniczny).
Ma to swoje dobre i złe strony. Do złych oczywiście zalicza się średnia ważona z ocen cząstkowych, która ma być kryterium do wystawienia oceny semestralnej/rocznej.

Ale jak już mówiłem są i dobre strony, bo program sam losuje SZCZĘŚLIWY NUMEREK. Dotychczas nie zawsze odbywało się to uczciwie, niektórzy wpływali na losowanie, którego dokonywał pan odźwierny. Dla tych którzy nie wiedzą: "Szczęśliwy numerek" polega na losowaniu numerów z dziennika, a osoba której numerek zostanie wybrany zostaje zwolniona z odpowiadania z pracy domowej itp. Prawa szczęśliwego numerka reguluje statut szkoły xd (Chyba, że w ogóle go nie przewiduje. Akurat ja go mam)

_________________
Obrazek


Wt, 2 wrz 2014, 15:00
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 2 wrz 2008, 14:57
Posty: 293
Lokalizacja: Moon of Endor
Naklejki: 0
Post Re: LIBRUS
W moim liceum nie ma już papierowych dzienników i jest tylko librus. Trochę szkoda, że analogowe dzienniki odeszły w niepamięć, choć Librus jest niewypowiedzianie wygodny. :D

_________________
Zapraszam do rejestracji w Margonem - można mnie tam spotkać pod nickiem Kryska :]
http://www.margonem.pl/?task=profile&id=1308886


Pt, 12 wrz 2014, 12:36
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: LIBRUS
No tak, dzienniki elektroniczne są o wiele wygodniejsze i lepsze. Ja mam już taki dziennik ( z tym, że nie Librusa, a inny dziennik elektroniczny, konkretniej "Uczniowie Optivum Net" firmy vulcan https://uonet.vulcan.net.pl/004243/Logi ... start.aspx ) i cieszę się, że pół lekcji nie marnuje się na szukaniu dziennika papierowego, gdyż nauczyciel prowadzący poprzednią lekcję włożył go do nie tej szufladki co trzeba :mrgreen: I nie trzeba również czekać do wywiadówki by się przekonać czy na pewno nauczyciel wpisał ocenę...
Fakt, te dzienniki mają też wiele wad, takie jak to całe ważenie ocen i wyciąganie średni. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat wady będą znikać, a pojawiać się będą tylko nowe zalety.


N, 14 wrz 2014, 07:08
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: LIBRUS
U mnie jest już LIBRUS, mam konto dla szkoły zwykłej (technikum), jak i dla szkoły popołudniowej (muzyczna <###). To znaczy jedno konto, ale mogę wejść na jedną z dwóch szkół po zalogowaniu na konto. Taki dziennik to według mnie świetny pomysł, mam wszystkie oceny pod ręką. Pamiętam, jak w trzeciej gimnazjum pracowałem na średnią końcową xD Wtedy latałem do wszystkich nauczycieli (jak to gołomp) i spisywałem oceny z dzienników szkolnych xDD To było smutne i niewygodne. Teraz jest 'k, widać też wszystkie nieobecności (czasem można o nich zapomnieć tak normalnie, a tu wszystko widać) i ogłoszenia/wiadomości też dobra sprawa, wszystkie ważne rzeczy docierają do wszystkich. Polecam ogólnie i nie widzę w tym nic złego. Tylko mam nadzieję, że jakieś nagrania backupy robią.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pn, 2 maja 2016, 09:09
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL