Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Nowy system od Microsoftu- Windows 8 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Artur napisał(a):
Mi się kiedyś coś odbiło, że Windows 8 miał być szpiegowski, nid wiem na ile to prawda ani o co chodzi. Może ktoś wie? I że wymagany miał być dostęp do internetu.

Wikipedia napisał(a):
Usługa SmartScreen w Windows 8 zbiera informacje o każdej aplikacji instalowanej w systemie i wysyła je do firmy Microsoft, poprzez kanał łączności (aczkolwiek wykryto luki w protokole i jest on uznawany za źle zabezpieczony). Firma Microsoft potwierdziła doniesienia o zbieraniu danych, twierdzi jednak, że nie kasuje od razu adresu IP, lecz "cyklicznie owe numery są usuwane z dzienników". Oświadczyła, że nie wykorzystuje tych informacji by identyfikować, kontaktować się z lub stosować spersonalizowane reklamy wobec użytkowników, nie dzieli się też tymi informacjami z firmami trzecim

Co do dostępu do internetu - większość działa jak w poprzednich systemach (na pulpicie), ale sklep wymaga dostępu do internetu (to oczywiste...).
AdamMag napisał(a):
Jesienią ma zostać wydana duża aktualizacja do systemu Windows 8. Teraz to będzie Windows 8.1
Wraca tam przycisk start, można jako tło ekranu Modern UI ustawić tapetę pulpitu, ma się pojawić wsparcie dla touchpadów. Oprócz tego ma się też pojawić w Sklepie aplikacja Facebooka. To tylko nie które nowości... można już pobrać wersję Preview ze strony Microsoftu za darmo, ale nie polecam tego niedoświadczonym...

Czekam na tą aktualizacje, zwaną wcześniej "Windows Blue". Fajnie, że już jesienią i za darmo. Ponoć ma być 18 października. Cóż, skończą się narzekania na brak przycisku Start, chociaż niektórym to nie przeszkadzało. Zobaczymy.


Cz, 15 sie 2013, 06:06
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Moja koleżanka ma Windowsa 8 i przyznam, że jest dużo lepszy od innych. Graficznie i jakościowo też jest lepszy. Ale jako, że jestem przyzwyczajony do Win 7 i Win XP wolę te wersje. Ale no niedługo, będę mieć Win 8.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Cz, 15 sie 2013, 10:19
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
@takitam odkop
Jak niektórzy wiedzą, dziś wychodzi Windows 8.1. Mi się tam powolutku pobiera, a jak się pobierze to zrobię edycję.
Parę pytań dla was :mrgreen: . Co sądzicie o takiej nazwie aktualizacji, a nie np. Service Pack 1? Co sądzicie na temat powrotu przycisku Start, który jednak nie rozwija menu start, ale przenosi na kafelki? Czy poprawa sklepu to dobry pomysł i dobrze go wykonano? A co powiecie o bardziej zaawansowanej opcji personalizacji kafelków? Odpowiadajcie :DD
1. Cóż ja słyszałem o tym, że ponoć jest to tak duża aktualizacja, że można ją nazwać wręcz nowym systemem. Swoją drogą fajnie, że jest za darmo dla posiadaczy 8 :D Chociaż i tak to, przynajmniej z nazwy, aktualizacja, więc inaczej być nie mogło -,-.
2. Jakoś nie zależało od tego moje życie i nie błagałem o powrót (tym bardziej, że mam program, który robi menu start, ale z niego nie korzystam, tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce na dysku), ale jak już jest to niech będzie.
3. Według mnie to dobry pomysł. Brak wyszukiwarki przeszkadzał mi. Być może rozwinę tą myśl po pobraniu.
4. Też nie zależało mi na tym, ale spróbuje się, zobaczy, oceni.

@edit
Pierwsze wrażenie: no, jakoś takie czystsze te kafelki i ładniejsze.
Drugie wrażenie: <włącza sklep> No nie wierzę, tutaj też jest przycisk start.
Trzecie wrażenie: Uuu... Ten sklep taki ładniejszy i w ogóle.
Kolejne wrażenia: Dobra robota. Chodzi nawet szybciej. Opłacało się czekać 6h


Pt, 18 paź 2013, 15:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL