Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 05:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa 

Którą wolisz?
Dystrybucja Cyfrowa. 38%  38%  [ 5 ]
Dystrybucja Pudełkowa. 38%  38%  [ 5 ]
Obie. 23%  23%  [ 3 ]
Żadnej. 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13

Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
Lubicie gdy macie wiele pudełek na swoich półkach? Uwielbiacie pochwalić się ilością opakować?

A może wolicie nie mieć w ogóle żadnych pudełek? Może lubicie mieć gry od razu na dysku? Takie legalne piractwo?

Tutaj rozmawiamy, która dystrybucja jest lepsza i dlaczego. Ja zacznę:
Dystrybucja Cyfrowa:
*Nie zajmuje miejsca na półkach
*Gra jest tańsza(nie płacimy tary)
*Jest to takie legalne piractwo.
*Jest przyjazna środowisku

*Lubimy chwalić się ilością gier na półkach
*Taka dystrybucja może być wkurzająca

Dystrybucja Pudełkowa:

*Możemy grę odinstalować kiedy chcemy i jak chcemy.
*Lubimy chwalić się ilością gier
*Lubimy wybierać się na "polowania" do sklepu.
*Fajnie jest dostać paczkę z grą.

*Gra staję się droższa(płacimy za tarę)
*Nie jest to sposób ochrony środowiska
*Jest to trochę niewygodne.
*Zajmuje dużo miejsca na półkach

Co ze mną?
Ja wcześniej gdy usłyszałem, że CoS2 będzie tylko sprzedawane cyfrowo, oburzyłem się. Ale po przeczytaniu i pokopaniu paru artykułów w sieci, odnalazłem wiele plusów takiej dystrybucji. Dlatego też uważam, że lepsza jest dystrybucja cyfrowa :wink:

Naprawdę, Autor8, nie nadużywaj kolorów. Gdybyś nie wiedział, określone kolory są przyporządkowane moderatorom, zieleń i czerwień też, a ich nadużywanie jest zabronione przez Regulamin. /nieznany


N, 21 kwi 2013, 19:19
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
Ja zawsze byłem, i raczej będę fanem dystrybucji pudełkowej. Dlaczego? Bo nigdy nie ściągałem niczego dystrybucją cyfrową i wydaje mi się to dziwne. Ale biorąc pod uwagę rozwijającą się technikę i ogólnie wkrótce gier w wersji pudełkowej raczej nie będzie. Widzę że ten temat zahacza też o MS2 więc też się wypowiem. Jako że chyba gra będzie sprzedawana cyfrowo (zapewne w epizodach) i będzie szybciej to skuszę się na nią. Nawet jeśli gra będzie później w wersji pudełkowej nie będę marnował czasu na nią czekając skoro będę mógł mieć ją o wiele wcześniej.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


N, 21 kwi 2013, 19:27
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 17 lut 2011, 17:58
Posty: 59
Lokalizacja: Prospit
Naklejki: 0
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
Nie pamiętam już jak dawno kupiłem grę w pudełku.

Dystrybucja cyfrowa, którą dziś rządzi Steam jest o wiele korzystniejsza. Jak to napisał Autor - tańsza i szybsza.
Kupowanie gier bez ruszania się z domu jest o tyle korzystne, że swoją grę mam w chmurze i dostęp do niej mam wszędzie gdzie tylko jest internet. No i komputer spełniający wymagania programu, ofc.
Nie wspominając już o tym, że na Steamie bez problemu można za grosze kupić gry w promocji, które to w Empikach i tym podobnych kosztują jeszcze całkiem sporo. W skrócie - Dystrybucja cyfrowa wygrywa.

_________________
Obrazek



Spoiler:


N, 21 kwi 2013, 19:42
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
po co mi dystrybucja pudełkowa jeśli w środku jest sama płyta i kod na steama

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Pn, 22 kwi 2013, 18:07
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
Mam steam i wolę Steam.
Traktor napisał(a):
po co mi dystrybucja pudełkowa jeśli w środku jest sama płyta i kod na steama
WSZYSTKO powiedział traktor.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Wt, 23 kwi 2013, 18:09
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 mar 2011, 13:08
Posty: 175
Lokalizacja: Planeta Reach
Naklejki: 0
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
Pudełka!
Bo:
Są ładne, fajne, a nie obrazek na Steamie
Kolekcjonerki i figurki
Bo tak
Nie cyfrowe, bo:
są fuj
są be
są ściągane z netu (mam słaby net)
Fajniej mieć świadomość, że masz prawdziwą grę w pudełku, a nie jakiś gó***ny obrazek na Steamie.

_________________
Mirëmbrëma! Zjadłem już ciastka! Jestem! Halo?
Co tu się odbywa? Bo ja ni wim! Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, przyjdź pan jutro! Albo najlepiej w ogóle! Bo ja się nie znam!
Mój avatar powstał w profesjonalnym programie graficznym zwanym Pejnt.
PC > PSP > PS3 > PS Vita > PC > Xbox 360
Obrazek


Śr, 24 kwi 2013, 08:03
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
reksio 1000 napisał(a):
Pudełka!
Bo:
Są ładne, fajne, a nie obrazek na Steamie
Kolekcjonerki i figurki
Bo tak
Nie cyfrowe, bo:
są fuj
są be
są ściągane z netu (mam słaby net)
Fajniej mieć świadomość, że masz prawdziwą grę w pudełku, a nie jakiś gó***ny obrazek na Steamie.

Wniosek na dziś: STEAM JEST SŁABY BO REKSIO 1000 MA SŁABEGO NETA :mrgreen:
praktycznie podzielam twoje opinie ale wszystko co ma detaliczne pudełko mogę zrobić sam. (chociażby gry od EA mają tylko pudełko, okładkę, płytę i karteczkę z kodem. nic poza tym.)

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Cz, 25 kwi 2013, 09:01
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
Ja lubię jak w pudełku dostaje kod do wersji cyfrowej.
Lubię jak pudełko stoi na półce, ale chcę mieć tę grę jednocześnie w cyfrowej postaci.

_________________
Obrazek


Pt, 3 maja 2013, 15:54
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
@odkop
Powiem tak: ja jestem zwolennikiem dystrybucji pudełkowej i tak zostanie. Bardzo lubię mieć grę w pudełku z płytą, ponieważ lubię tak popatrzeć na pudełko i poczuć, że tę grę mam i mogę ją dotknąć, a potem ją zainstalować i grać.
Dystrybucja cyfrowa, może i ma swoje zalety, ale ja tego, że tą grę mam na komputerze i mogę w nią pograć, jakoś nie czuje aniżeli jak mam płytę z grą. Chociaż po zainstalowaniu CoS2 Ep1 oraz paru pomniejszych gier, trochę się przekonałem do tej dystrybucji.
Wszak gra to zawsze gra i nieważne czy ją pobiorę z internetu czy też kupię płytę to ona będzie grą, w którą mogę zagrać. Chociaż porównując RiMS w pudełku, a RiMS w dystrybucji cyfrowej (Sklep Play), to bardziej wolę kupić od razu pełną wersję w sklepie normalnym niż pobierać przez Sklep Play, a później kupować ją na takie raty.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


N, 20 lip 2014, 16:07
YIM WWW
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Dystrybucja Cyfrowa vs. Dystrybucja Pudełkowa
Skoro odkopane, to nie zaszkodzi się wypowiedzieć.
Krótko: nienawidzę dystrybucji cyfrowej.
I to nie tylko dlatego, że zawsze, ZAWSZE w moim wypadku coś pójdzie nie tak. Zawsze czuję się w jakiś sposób oszukana, bo zmienia się tylko jakaś liczba na ekranie, a to nie jest dla mnie tak oczywiste, jak po prostu "tracę pieniądze, bo wymieniam je na grę u miłej pani w sklepiku". Lubię być pewna tego, co robię i być pewna poniesionych konsekwencji.
Dodatkowo, jest to o tyle niewygodne (tak; dla mnie to jest niewygodne, ale może po prostu jestem takim dziwnym człowiekiem), że wolę już zapłacić tę durną tarę i mieć pewność, że grę posiadam, mam ją w ręku, mogę z nią robić co chcę, jest sprawdzona itp., itd..
A pudełka posiadać jest fajnie, bo można się zawsze pochwalić, w szczególności, jeśli to unikat. Robi większe wrażenie niż mała, kiepskiej jakości ikonka.
To tyle ode mnie.

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


N, 20 lip 2014, 16:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL