Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 12:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Where's my ckicken? 
Autor Wiadomość
Roz-krecony

Dołączył(a): Pn, 1 sie 2011, 13:37
Posty: 149
Lokalizacja: Kanały...
Naklejki: 0
Post Where's my ckicken?
Nie nie chodzi tu o kolejną grę Disney typu "Where's my water?"
(dodam, że takie gry powstały już cztery: 'water, 'Perry, 'Mickey, 'Valentine-wszystkie bardzo fajne a grałem tylko w wersje free dwóch pierwszych XD). Ta gra jest raczej mało znana i nie kojarzona(tak mi się wydaje).
Gra składa się na razie z dwóch chapterów:
-Daytime
-Nighttime
Z tego co się orientuję to w wersji free w każdym po 25 poziomów, a w pełnej po 50.
Jest jeszcze "Survival", który opiszę niżej.
O co chodzi?
Gra ciuteczek mi przypomina angry birds(pod względem fabuły, nie formuły, modułu, szkieletu gry, rozgrywki...).

Fabuła dnia: Obok pewnego kurnika znajduje się sobie rezerwat lisów, z jakże urzekającym napisem: "we love foxes" oraz rysunkiem przekreślonej strzelby.
Lisy więc regularnie kradną kury i regularnie są wyrzucane przez koguta.
Fabuła nocy: Obok rezerwatu lisów znajduje się rezerwat pająków, które regularnie oplatają kury swoją pajęczą siecią i regularnie kradną kurom szlafmyce(czapeczki nocne).

Jak grać?
Głównym celem jest podbieranie kurom jajek(za każde po 5 jajodolców-($)takim symbolem będę to oznaczać w opisie) i za określoną kwotę pieniędzy przejść poziom, a tym samym odblokować kolejny. Za przejście poziomu zdobywa się jedną gwiazdkę, za kolejne określone kwoty kolejne 2 gwiazdki.
Każdy poziom jest na czas.
Utrudnienia:
Niestety w grze pojawiają się lisy od 1 do 15 a może i więcej. Każdy lis może się pojawić nieokreśloną ilość razy, a liczba lisów mówi op tym ile może się pojawić rownocześnie najwięcej. Podczas nocy pojawiają się także pająki, które owijając kury siecią, zabierają im szansę na złożenie jajek, na pająka trzeba kliknąć gdy znajduje się na kurze, można też oswobodzić już związaną kurę.

Pomoce:
W dzień:
Kura-można kupować nowe kury za 17 ($)
Kogut- broni jedną kurę w jednym rzędzie, tzn. nie przechodzi z rzędu do rzędu i broni tylko jedną kurę jednocześnie-
jeden kogut nie obroni przed 2-3 lisami ($)
Klatka ze sztuczną kurą-łapie się do niej lis i już z niej nie wyjdzie ($)
Potem można też chyba wstawiać grzędy bo jest to w Survivalu
W nocy:
Kura
Świetlik-nie wiem do końca jak działa, kosztuje 8($)
Sowa-działa jak kogut ale przynosi też nowe kury ($)
Katapulta-Działa jak klatka, ale jest wielorazowego użytku, kosztuje 40($)

W nocy jest jeszcze dziadek lis sle nie wiem co robi.

Obydwa chaptery można przechodzić równolegle, nie trzeba ich odblokowywać. Jeszcze nie przeszedłem całej gry, ani żadnego z chaptrerów w całości.

Survival:
Jest na rekordy, nie na poziomy.
Do dyspozycji mamy: kury, koguty, klatki i grzędy 20($). Mamy 500 ($) na początek, z każdą sekundą jest o jedną monetę mniej, a o jedna sekundę czasu więcej poczynając od zera, liczba lisów też rośnie z czasem. Trzeba na 9 rzędach ustawiać gzędy, a potem na nich inne rzeczy, z uwagi na coraz mniejszą liczbę monet, trzeba szybko wydawać pieniądze, a potem znowu zabierać jajka kurom.

Więcej dowiecie się po ściągnięciu gry. Piszcie co o niej sądzicie.

_________________
Pozdrawiam kolorowo.
W kolorze.


Wt, 30 lip 2013, 08:57
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Where's my ckicken?
Fajna gra, ściągnąłem niedawno na Androida. Miejscami jest trudna. Czasem zachowanie lisów i ich wybór mnie wręcz śmieszy. Fajna grafika, fabuła i pomysł. Minusem dla mnie jest ilość reklam, ale lepsze już to od tych punktów w CoS. Na razie jestem na poziomie 19 (day time), 9 (night time). Btw. Ma wyjść chyba jakiś nowy chapter, bo jest napis "wkrótce.../nadchodzi". Na razie ocenię ją na 8/10, może potem będzie większa ocena.


Cz, 1 sie 2013, 14:57
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Where's my ckicken?
Przyznam, że grałem. Zgodzę się z przedmówcą, że jest czasami trudna, ale jest fajna. Tylko, że gram w nią rzadko, bo zupełnie zapomniałem o niej. Ocena to 7/10.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


N, 8 wrz 2013, 12:40
YIM WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL