Teraz jest So, 27 kwi 2024, 15:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Nowy system od Microsoftu- Windows 8 
Autor Wiadomość
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Hejka wszystkim! Założyłem ten temat, aby poznać wasze przemyślenia na temat nowego systemu operacyjnego od znanego wszystkim dewelopera. Ten nowy Windows 8 pozbawiony u stóp pulpitu przycisku Start nie jest zły, moim zdaniem jest nawet lepszy od swoich poprzedników. A co wy o tym myślicie?

_________________
Obrazek


Pt, 18 sty 2013, 20:16
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 kwi 2010, 13:44
Posty: 552
Lokalizacja: San Francisco, 1329 Prescott Street
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Mniej się zacina, ładny graficznie, prosty, bez udziwnień, aczkolwiek trudno się przestawić z wcześniejszych Windowsów na ten. C:

_________________
Mist. To be mist. To miss. To be missed. To be...


Pt, 18 sty 2013, 21:13
WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Jak dla mnie nawet dobry ten nowy system, aczkolwiek trudno się przestawić z poprzednik na ten... Mało go jeszcze opanowałem ale widać że jest w nim dużo ciekawych funkcji. Najbardziej mnie jednak wkurza to że dosyć długo trzeba ten system wyłączać...

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


So, 19 sty 2013, 10:54
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 kwi 2010, 13:44
Posty: 552
Lokalizacja: San Francisco, 1329 Prescott Street
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Niekoniecznie, myślę, że to wina komputera.

_________________
Mist. To be mist. To miss. To be missed. To be...


So, 19 sty 2013, 16:41
WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Heh ja też myślę, że to wina twojego komputera. Mi się błyskawicznie włącza i jeszcze szybciej wyłącza. Przydatne jak rodzice wracają z pracy bo wystarczą dwa kliknięcia i komputer zgaszony, a ja chwytam najbliższy podręcznik otwieram na dowolnej stronie i udaję, że czytam. W 7 to przynajmniej 3 minuty to trwało.
Muszę wam powiedzieć, że problem przyzwyczajenia mnie nie dotyczy, bo mi starczyło 15 minut, aby powiedzieć kocham ten system. Zawsze uważałem, że przycisk start nie jest mi potrzebny... Tak czy inaczej na lekcji informatyki jak pracujemy na XP to czuję się trochę dyskonfortowo, bo ten przycisk start i ten interface to coś, co mi nie pasuje. Wiecie, było to tam zawsze, ale dopiero teraz tak przeszkadza :)

_________________
Obrazek


So, 19 sty 2013, 23:59
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
My na informatyce mamy 7-kę, przypomina stare dobre czasy XP... Myślę, że W8 to (przynajmniej na razie) coś nie dla mnie. W domu operuję sobie na 7. Adam - w W8 są aktualizacje? instalują się przy wyłączaniu? Jeśli tak i tak, to szybkość operacji nie zależy od komputera. Mi 7-ka też wyłącza się parę sekund (bez aktual. na końcu). Na razie nie jestem zbyt pozytywnie nastawiony do "ósemki".

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pn, 21 sty 2013, 22:23
WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Hahaha... ja też Dawid nie byłem pozytywnie nastawiony do tego systemu...
Zastanawiałem się nad tym, jak Microsoftowi do takiego porządnego systemu udało się wepchać kafelki.
Ale tak się składa, że ja zakupiłem komputer (notebook) po wakacjach więc przysługiwała mi promocja aktualizacji systemu za 69zł.
No i się wahałem... kurcze jak nie zaktualizuję to przez najbliższe parę lat będę siedział na 7, a jak zaktualizuję to mogę tego żałować.
Wtedy się jeszcze dodatkowo bałem, że na Windowsie 8 nie da się instalować programów dla starszych wersji systemu tj. poza Sklepu aplikacji.
No ale teraz już jest wszystko cacy i w ogóle :D

BTW. do tych którzy mają Win8: Jakie aplikacje ze sklepu polecacie, które najbardziej lubicie?
Bo moi faworyci to: Fresh Paint, TapTiles, Adera, Jetpack Joyride, Google, Wikipedia. :mrgreen:

_________________
Obrazek


Pn, 28 sty 2013, 21:35
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Naprawdę Microsoft zaskoczył tym systemem. Na pierwszy rzut oka zadziwia bardzo szybki start. Windows 8 startuje dużo szybciej. Wiem bo pobierałem wersję testową na moją starą maszynę i była duża różnica. Trudno się trochę przestawić, ale ja zobaczywszy ten system bardzo się ucieszyłem. Był dla mnie jak wielka przygoda, bo szczerze mówiąc miałem już dosyć tego starego interfejsu, nudził mnie i wydawał mi się nieciekawy, nie lubiłem w nim pracować, a tutaj coś całkiem nowego. Bardzo lubię zmiany. System wygląda ładnie i chodzi szybko ale to środowisko graficzne jest bardzo niedopracowane jeszcze i niespójnie. Czasem wygląda nieestetycznie. Nie lubię Maców, windowsy mi się w miarę podobały, siódemka była bardzo ładna, w linuxach KDE jest nawet miłe dla oka ale są tam inne rzeczy które mnie odstraszają, UNITY jest ładne, w ubuntu 10.04 bardzo mi się podobało, teraz liczę że zajdą jakieś poważniejsze zmiany żeby była możliwość realnej personalizacji. Czemu nikt nie wymyśli czegoś pięknego, windows idzie w dobrym kierunku teraz. Aż się dziwię, że to Microsoft. Ale wiele jeszcze tam wad.

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Pt, 1 lut 2013, 18:39
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Wspaniały system. Wszyscy narzekają tylko na to, że nie ma Menu Start. Jest, tylko w innej formie.
System jest raczej zrobiony na urządzenia dotykowe. Na pewno W8 jest najszybszym systemem od Microsofta.
Właściwie system zbyt dużo nie wniósł. Kafelki dołożył, ale zabrał gry systemowe. :cry:
Wbrew powszechnym plotkom aplikacji na kafelki jest dużo. Nie mam swojej ulubionej. Z tych które podał AdamMag ulubioną moją jest Fresh Paint.
Cieszę się, że na ten system działają starsze programy. Teraz bez obaw mogę grać od Reksio i Ufo do Reksio i Miasto Sekretów.
System jest świetnie dostosowany do każdej potrzeby. Jeżeli mam porównać teraz W8(który mam na laptopie) i Androida(którego mam na tablecie) to pod względem szybkości i dostosowania wygrywa W8. Android ma zatem lepiej zorganizowany sklep. Tak więc na PC proponuję W8, a na tableta Andoida.
Ostateczna ocena
8.9/10
Minusy za:
-brak gier systemowych(większość jest już zastąpiona aplikacjami ze sklepu, ale szachów nie mogę znaleźć...)(-0.6)
-można go jeszcze ulepszyć(nie ma rzeczy doskonałych :D )(-0.5)


Pn, 8 kwi 2013, 19:06
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Windy mają tak ogromne wsparcie producentów, że ludzie chcą je mieć. Mają swoje zalety, ogromne wsparcie, miliony aplikacji, popularność, ale ja wolę open source, wybieram linuxa. I nawet niekoniecznie ubuntu, bo zaczyna wstawiać reklamy do systemu, promuje amazona bo dostaje za to pieniądze (canonical). Można bez problemu wywalić to badziewie, albo wziąć coraz popularniejszego linux mint, albo bardzo stabilnego debiana - niezależny od komercyjnych firm i to jest piękne. I wolny, można sobie ustawić go jak się chce, Dobrze by było gdyby taka była przyszłość oprogramowania. A tutaj windowsy zaczynają pchać wszędzie reklamy, doszli do wniosku, że jak ludzie widzą je na ulicy, w tv, stronach internetowych to mogą być w systemie, w programach wszelkich. Jak byłem zmuszony korzystać ostatnio z windowsa to raziło mnie to bardzo. Na debianie mam sobie spokój i blokuję wyskakujące okienka i nie muszę się użerać z nachalnymi reklamami. Chcę mieć czyściutki system i należący do mnie. Chcę robić z nim co chcę, a nie tylko używać licencji. Boję się że jak tak dalej pójdzie to nie będziemy mieć nic na własność, licencja na wszystko. Np. kupisz drukarkę i nie jest twoja. Masz licencję na drukowanie, nie możesz jej rozkręcić, science fiction - nie sądzę. Jeśli tylko nie będziemy walczyć z tymi nienormalnymi uprawnieniami dającymi żreć nasze pieniądze tłustym świniom - korporacją. :D :D :D One każą mi pić na śniadanie mleko które nie widziało krowy i wymuszają zapłatę za niepotrzebne paliwo. :lol:

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Pn, 6 maja 2013, 16:02
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 25 kwi 2013, 12:00
Posty: 408
Naklejki: 0
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Windows 8 jest spoko ,ale mój brat ma 7 i się wkurza że nie działają mu stare gry np. Łoś ,Mario...

_________________
Obrazek


Cz, 13 cze 2013, 19:28
WWW
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Mnie za bardzo nie ciągnie do Windowsa 8, a obecnie mam 64bitowy Windows 7. Jeżeli macie problemy z uruchamianiem gier, to wypróbujcie emulator D3D Windower: http://kapitanpazur.piasta.pl/dl/d3dwindower.zip . Można na nim uruchomić w oknie lub okienku, gry które się normalnie da uruchomić jedynie na pełnym ekranie, być może nawet pierwszą serię Przygód Reksia. :wink:

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


N, 28 lip 2013, 10:29
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
O ciekawe... ja wiem, że jak chce się włączyć jakiś program który był napisany dla starszej wersji systemu to można wejść w jego właściwości i w zakładkę ZGODNOŚĆ. Tam można wybrać tryb zgodności ze starszymi wersjami systemu (Siódemką, Vistą, XP i tak dalej...). No przynajmniej tak to na Ósemce wygląda

Jesienią ma zostać wydana duża aktualizacja do systemu Windows 8. Teraz to będzie Windows 8.1
Wraca tam przycisk start, można jako tło ekranu Modern UI ustawić tapetę pulpitu, ma się pojawić wsparcie dla touchpadów. Oprócz tego ma się też pojawić w Sklepie aplikacja Facebooka. To tylko nie które nowości... można już pobrać wersję Preview ze strony Microsoftu za darmo, ale nie polecam tego niedoświadczonym...

_________________
Obrazek


Pt, 9 sie 2013, 13:29
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Mi się coś kiedyś obiło, że Windows 8 miał być szpiegowski, nie wiem na ile to jest prawda i nie pamiętam o co dokładnie chodzi. Może ktoś wie? I że wymagany miał być dostęp do internetu.
AdamMag napisał(a):
O ciekawe... ja wiem, że jak chce się włączyć jakiś program który był napisany dla starszej wersji systemu to można wejść w jego właściwości i w zakładkę ZGODNOŚĆ. Tam można wybrać tryb zgodności ze starszymi wersjami systemu (Siódemką, Vistą, XP i tak dalej...).
Mała uwaga - Windower nie otworzy programu, który ma ustawiony tryb zgodności z innym systemem (nie wiem czy to dotyczy również innych opcji zgodności). :wink: I powiem jeszcze, że trzeba kliknąć w Windowerze na ikonę aplikacji dwukrotnie bez wciskania niebieskiego trójkąta, który w zasadzie jest z niewiadomego dla mnie powodu.
AdamMag napisał(a):
No przynajmniej tak to na Ósemce wygląda
Na kilku poprzednich wersjach Windows też to jest.
PS. W niektórych przypadkach zmiana trybu zgodności nie wystarczy, wtedy warto skorzystać z Windowera. :wink:

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


N, 11 sie 2013, 05:36
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Nowy system od Microsoftu- Windows 8
Ja znam tylko ogólną opinię - podobno szybko działa, ale strasznie trudno coś znaleźć.

_________________
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś spróbował zrobić ponownie mój stary avatar, ponieważ niefortunnie zgubiłem go.
Czerwony jest tylko, aby zwrócić Twoją uwagę.

Zapraszam na miejsce gdzie wiersze wstawiamy (niektórzy z tego sporo uciechy mamy).
http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=7922
Spoiler:


N, 11 sie 2013, 17:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL