Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 03:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Ninjago: Masters of Spinjitzu (Serial) 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Ninjago: Masters of Spinjitzu (Serial)
Zainspirowany słowami niektórych na chacie co rozmów, które powinny być w "O różnych...", zakładam ten temat... Chociaż może trzeba było odkopać temat "Lego" :?: Dobra, najwyżej to usunięcie. :mrgreen: Zresztą tu chodzi bardziej o serial niż o klocki.
_______________________
Ninjago: Masters of Spinjitzu (pl. Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu) - duński serial animowany oparty na klockach Lego. Całość dzieli się na kilka serii:

1. Prolog - cztery, krótkie odcinki (+6 krótszych, dwuminutowych odcinków specjalnych). Przedstawia ona część z prehistorii Ninjago, w której to Pierwszy Mistrz - stwórca krainy - umiera, a jego dwóch synów walczy o posiadanie Czterech Złotych Broni, za pomocą których stworzył Ninjago. Cała akcja dotyczy czwórki wybranych: Kaia, Jaya, Zane'a i Cole'a poszukujących tych narzędzi, które schował ich mistrz, a dobry syn Pierwszego Mistrza - Wu. Garmadon - zły syn - nasyła na ninja armię szkieletów. Ostatecznie Cztery Złote Bronie trafiają do Świata Cieni, w którym jest uwięziony zły syn. Tam za pomocą broni otwiera portal do Wymiaru Ciemności. Bronie odzyskują Ninja, którzy z pomocą Senseia Wu wracają do normalnego świata.

2. Atak węży - prawdziwa już seria zawierająca 11 odcinków. Rolę Garmadona przejmuje Pythor P. Przyjazny, przywódca starożytnej rasy wężonów. Rasę te uwalnia młody, łatwowierny i dziecinny syn Lorda Garmadona - Lloyd Garmadon. Celem węży jest uwolnienie ich prastarego bóstwa - Pożeracza Światów, który - jak głosi legenda - ma zniszczyć całe Ninjago (a więc też wężonów, ale ich to nie obchodzi właściwie do przedostatniego odcinka). By to zrobić, muszą znaleźć cztery ostrza kłów, wykonanych z kłów Pożeracza. W tej serii okazuje się, dlaczego Garmadon stał się zły - w dzieciństwie ugryzł go młody Pożeracz Światów i jego szlachetne serce zmieniło się w mrok. Sensei Wu w jednym odcinku wyrusza do Światu Ciemności, by powiedzieć o uwięzieniu Lloyda przez węże i o możliwości zemsty. Czteroręki wtedy Garmadon (ma cztery ręce by mógł kontrolować Cztery Złote Bronie, wcześniej miał dwie :mrgreen: ) zgadza się. Pythorowi ostatecznie udaje się przebudzić Pożeracza. Pożeracz pożera go i Sensei Wu, bo okazuje się być nienażartą bestią. Im więcej jadł, tym większy się stawał. Wężonowie schowali się do swojego dawnego więzienia. Garmadon, który chciał wracać do Wymiaru Ciemności (bo Lloyd w międzyczasie stał się dobry i miał dość ostrą kłótnię z ojcem na temat "jego zła w żyłach"), chciał dostać od ninja Złote Bronie by zniszczyć Pożeracza. Z chwilą wahania, ale jednak, dali mu je i czekali na wynik potyczki. Garmadon zniszczył wprawdzie Pożeracza, ale też zniknął co znaczyło tyle, że z Czteroma Złotymi Brońmy też trzeba się pożegnać. Pythor nie przeżył trawienia Pożeracza, ale Wu już tak. Powiedział, że wkrótce ninja znów zobaczą się z Garmadonem. Wężonowie zaś wyszli z swoich grobowców z zamiarem wybrania nowego przywódcy.
Ważnym wątkiem w serii jest też "Zielony ninja", który miał przeznaczone pokonać zło (ninja myśleli, że to któryś z nich i że tym "złem" jest Lord Garmadon). Ostatecznie okazało się, że zielonym ninja jest Lloyd. To znaczyło jeszcze większy rozłam w jego rodzinie...

3. Ninjago 2012 - Garmadon przywraca Złotym Bronią ich oryginalną, potężniejszą formę - Mega Broń. Zyskał tym samym nowe umiejętności, np. cofania się w czasie, klonowania innych osób, ożywiania. Jak się okazało - mógł tylko tworzyć, co znacznie naruszyło jego plany (pierwotnie chciał po prostu zniszczyć ninja). Lord stał się też nowym przywódcą wężonów. Ostatecznie jednak wywołał czysty paradoks (ninja cofnęli się z nim w czasie) i stracił tym swoją broń. Węże zbuntowały się i wywaliły go do oceanu. Wkrótce jednak dały się zamknąć w komnacie, gdzie była ukryta Kamienna Armia. Garmadon trafia tym sposobem na oddzieloną od całej reszty świata Wyspę Ciemności. Spotyka tam Overlorda (pl. Mrocznego Władcę), który w prehistorii prawie pokonał Pierwszego Mistrza, stworzył Pożeracza Światów, a także Kamienną Armię. Pierwszy Mistrz ostatecznie oddzielił jego świat od reszty Ninjago przez co prawie uratował wszechświat od zła (niestety, Pożeracz został w Dobrym Ninjago). Ninja dowiadując się o tym od nowopoznanej matki Lloyda (który sam jej nie znał, gdyż w pierwszych latach życia oddała go do szkoły Niegrzecznych Chłopców), ruszyli w stronę Wyspy Ciemności. Overlord ostatecznie opętuje Garmadona i wraz z Kamienną Armią przenosi się do Ninjago, które zmienia w Krainę Zła. Ninja, którzy dostali nowe moce z Świątyni Światła - jedynego budynku na Wyspie Ciemności - wracają tam z pomocą swojego smoka (o którym nie wspominałem, ale był od prologu :P ). Ninja stają się tak jak Nya (znów od prologu postać, ale też nie wspominałem :P ) niewolnikami Overlorda. Jedynie Dareth, doktor Julien, Sensei Wu, Misako (matka Lloyda) oraz Lloyd zostają dobrzy. Zielony ninja w epickim pojedynku pokonuje Overlorda wyczyszczając ze zła cały świat. Objęło to też Garmadona, który wrócił do swojej dawnej, dobrej postaci. Wszystko dobrze by się skończyło gdyby nie to, że miasto było praktycznie zrównane z ziemią...

4. Ninjago 2014 - Nowa, tajemnicza seria zaplanowana na 2014 rok. Głównym wrogiem będzie Cyfrowy Władca (OverBorg) i jego cyfrowa armia. Jest to oczywiście nowe wcielenie Overlorda, który przeżył pojedynek z końcówki 3. serii.


Oczywiście serial ma dużo innych wątków, jest bardziej rozbudowany etc.
______________
Tak więc, co myślicie o tym serialu? Jaka jest wasza ulubiona postać? Czy ten temat nie powinien istnieć, bo ten wątek można było poruszyć w "Lego"?

Ja myślę, że serial jest bardzo fajny. Szczególnie podobała mi się epicka bitwa Lloyda z Overlordem. Moimi ulubionymi postaciami są: Nya, Lloyd i Sensei Garmadon, i Wu.


Wt, 24 gru 2013, 10:27
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Ninjago: Masters of Spinjitzu (Serial)
Ja uważam, że ten serial jest ciekawy, pełen zwrotów akcji, czasami śmieszny oraz bardzo porywający. Przyznam, że oglądałem mimo swojego wieku. Oglądałem rodzinnie. Ale przechodząc do tematu, udało mi się tylko obejrzeć, gdyż na płycie są sprzedawane częściowo, 3 części tego serialu. Ale gdyby ktoś mi się spytał, czy bym polecił ten serial, powiedziałbym, że tak. Jeszcze raz powiem, że ten serial jest fajny.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 25 gru 2013, 15:06
YIM WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL