Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Portale społecznościowe 
Autor Wiadomość
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Portale społecznościowe
No dobrze, napiszę jeszcze raz, bo tamten temat niestety przepadł przez tą awarię (jeszcze ją pamiętacie, zapewne).

Portale społecznościowe - każdy je zna. Są to typowe miejsca, w których piszemy, wstawiamy zdjęcia i czatujemy, ale dopiero po zarejestrowaniu się na nich. Można na niektórych grać, na niektórych wstawiać filmy, a nawet tylko pisać i pisać. Często można robić to jednocześnie, jeżeli mamy dużo czasu. Dla niektórych takie portale są odskocznią od rzeczywistego świata, szkoda tylko, że ich jest coraz więcej. Nie no, YouTube też jest takim serwisem społecznościowym, którzy go bardzo chwalą i ja się do nich dołączam, gdyż prędzej znajdziesz jakiś fragment filmu/serialu tudzież teledysk piosenki na YouTube niż w telewizji. A nawet możemy się dowiedzieć wielu ciekawych i jakże interesujących rzeczy.
Ale przejdźmy do meritum sprawy. Czy aby takie serwisy są bezpieczne? Czy to co wszystko wstawiamy jest dobre i chronione?
Czy spędzanie na nich czasu nie odwraca nas od życia realnego? I czy ktoś działa na naszą niekorzyść w internecie, właśnie tym co robimy i publikujemy?
Pozwólcie, że odpowiem na każde z nich w miarę przejrzyście i zrozumiale.

Czy aby takie serwisy są bezpieczne?; Czy to wszystko co wstawiamy jest dobre i chronione?; I czy ktoś działa na naszą niekorzyść w internecie, właśnie tym co robimy i publikujemy? - ja uważam, że do końca takie serwisy nie są bezpieczne, ponieważ jak wiemy jest pełno botów spamujących, jak i hakerów, którzy szukają dniami i nocami luk w serwisach, aby wykraść nasze prywatne dane i hasła do kont lub wirusów, które ukrywają się za linkami do czegoś tam. Są to główne zagrożenia internetowe.
Zwłaszcza nie podoba mi się też, że większość ludzi traktuje serwis jak drugi schowek wspomnień itp., podając swoje osobiste dane i zdjęcia, które nie do końca są przyzwoite. Wiele ludzi wstawia jakieś zdjęcia z imprez lub filmy, aby ośmieszyć niektóre osoby (a nawet sam użytkownik wstawia takie zdjęcia lub filmy, bo myśli, że jest fajny), a potem słyszy się o samobójstwach, a nawet zabójstwach z tego powodu. Więc trzeba zachować zdrowy rozsądek i myśleć. Bo to jest głównym wyznacznikiem na tych portalach.
Czy spędzanie na nich czasu nie odwraca nas od życia realnego? - No cóż, komputer wraz z internetem jest głównym złodziejem czasu. Siedzimy i siedzimy. Myślimy, że minęły 2 godziny, a minęło, załóżmy 5 godzin. Czasami więcej czasu poświęcamy czatowaniu niż normalnemu rozmawianiu w życiu realnym. Czasami to zaburza nasz tok myślenia i znam tego jeden przykład, nawet ze szkoły: wolę mieć "kolegów" w necie niż na tym świecie. Zapytałem dlaczego, a on odpowiedział, że w internecie są lepsi koledzy niż w życiu realnym. Czemu tak się dzieje dzisiaj, to nie wiem. Może internet, może strach w realu? Nie umiem odpowiedzieć.
A wy? Co sądzicie o portalach? Są niebezpieczne czy może nie? Jak warto się zabezpieczyć w internecie?
Proszę, wypowiedzcie się na ten temat.
Tutaj jest okazja do rozmowy, więc mam nadzieję, że na aktywność nie będziemy narzekać.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 12 kwi 2014, 19:42
YIM WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Portale społecznościowe
W internecie możemy być każdym.
Będąc na portalu społecznościowym możemy udawać każdego. Możemy tworzyć aluzję, której nikt nie będzie w stanie zniszczyć.
Możemy pokazać siebie po drugiej stronie lustra. Nikt nie będzie tego świadomy, tylko my. Niesamowite.
Jest to bardzo korzystne z punktu zakładania nowych znajomości.
Taki Facebook. Zauważyliście, że cokolwiek tam napiszemy, zostanie uznane przed większość za prawdę?
Takie portale to istny raj dla tych skrytych, hejtujących czy tych szukających nowych znajomości.
Wspomniałeś o bezpieczeństwie. Poniekąd łączymy ją z anonimowością.
A ta anonimowość nie jest rzeczywista tylko pozorna... :|
Bo gdyby się już naprawdę chciało, to by się doszło kto i jak zostawił po sobie ślad w sieci.
Czasem wydaje mi się, że większość o tym nie wie. Gdy czyta się te komentarze na fb, yt, gdzie dzieci wyklinają, podłamują ludzi - poprawiając sobie tym samopoczucie, ma się właśnie takie wrażenie. Z takich portali trzeba umieć korzystać.
Tyle ode mnie.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


So, 12 kwi 2014, 20:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL