Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 09:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Antoś Szprycha 
Autor Wiadomość
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Antoś Szprycha
Nikt jeszcze nie założył tego tematu, a słyszałem, że jest tutaj parę osób, które nawet lubią piosenki Antosia, więc zakładam.

Antoś Szprycha to zespół muzyczny o kabaretowym charakterze, którego trzon tworzą Antoś Szprycha (Marek Górski), Ziuta Szprychowa (Justyna Adamczak) oraz Szwagier Mietas (Mieczysław Góra).
Zespół ten często śpiewał (i teraz na nowo śpiewa) o obecnej sytuacji w kraju. I te piosenki są ponadczasowe, gdyż w kraju praktycznie nic się nie zmieniło od tamtego momentu, gdy nagrywali teledyski.
Kabarecik Antosia Szprychy zadebiutował na scenie w 1997 roku w Sopockiej Operze Leśnej piosenką "Wspomnienie po kaszanie" oraz "Bojowa teściowa". Po krótkim czasie piosenki te okazały się wielkimi przebojami, dzięki którym Ziuta i Antoś otrzymali wiele wyróżnień między innymi platynową płytę za popularność swoich piosenek. Do dzisiaj kabaret jest kojarzony właśnie z tymi piosenkami. Za piosenkę "Wspomnienie o Kaszanie" Antoś Szprycha otrzymał nagrodę w postaci platynowej płyty. To ich zmobilizowało do nagrywania kolejnych piosenek i teledysków, które okazywały się hitem ("Obiecanki Cacanki", "Ziutowe Wybryki z Północnej Afryki" - ten teledysk był nagrywany w Tunezji). Antoś przez wiele miesięcy był też na pierwszych miejscach radiowych i telewizyjnych list przebojów. Z każdym dniem kabaret zyskał sobie coraz większą popularność, a nawet słyszałem, że Szprycha był tak sławny, że jego fani walili drzwiami i oknami, aby się z nim spotkać.
Niedawno Antoś Szprycha zaczął nagrywać nowe piosenki i teledyski, więc dla fanów jest to wielka gratka. Nowe kompozycje na antenach telewizji ukażą się od września.
Ongiś Antek był pokazywany w Polsacie, gdy istniał jeszcze program muzyczny "Disco Relax". Później, po zniesieniu programu w 2002 roku, słuch o nim zaginął, aby później mógł pojawić się w TVS, w programie "Muzyczny Relaks". Duży wpływ na jego powrót miał też internet, dzięki któremu wielu ludzi mogło poznać jego twórczość od kabaretowej, jak i muzycznej strony.

https://www.facebook.com/antekszprychaofficial?fref=ts -----> tutaj jest oficjalny fanpejdż Antosia Szprychy na facebooku.


Ja uważam, że jego twórczość jest naprawdę fajna i wesoła. Zawsze gdy oglądam serial "Szprychoza" na yt, nie mogę się powstrzymać od śmiechu. On zawsze w prześmieszny i satyryczny sposób pokazuje rzeczywistość, z którą borykamy się na co dzień.
Jeszcze jest jedna kwestia, a mianowicie tego, jak zapoznałem się z jego twórczością. Już wyjaśniam.
W domu, gdy robiliśmy porządki, natknąłem się na stare, trzy kasety (które w latach 90. były dosyć popularne w Polsce) i z ciekawości włożyłem je do magnetofonu, i sobie tak posłuchałem jego piosenek. Przyznam, że od razu mi się je [piosenki] spodobały i zacząłem buszować po internecie w poszukiwaniu jego dalszej twórczości. I tak przez internet dużo się o nim i o jego scenicznej rodzince dowiedziałem. Jego fanem jestem od lipca 2013 roku.
A ci, którzy jeszcze nie posłuchali chociażby jednej piosenki lub nie obejrzeli serialu, to naprawdę zachęcam do posłuchania, bądź obejrzenia jego kabareciku. Bo serio, przy nich nie można się nudzić.

A wy, którzy go słuchaliście, co o nim sądzicie? Jak podobają się wam piosenki? I jak się spotkaliście z jego piosenkami? Proszę, możecie tutaj się wypowiedzieć.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 20 sie 2014, 20:37
YIM WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 4 sie 2011, 10:42
Posty: 312
Naklejki: 3
Post Re: Antoś Szprycha
Ja się dowiedziałem o Antosiu tak naprawdę z Forum Reksia. Często o nim mówiliście, więc myślę sobie "O, zobaczę kto to". Lubię jego piosenki. Do moich ulubionych należą "Szwagierek numerek" oraz "Ziutowe wybryki z pólnocnej Afryki"
Czekam również na nową piosenkę Antosia, która ma wyjść w tym roku, czyli "Palirura" . Oto mejking of tej piosenki - https://www.youtube.com/watch?v=X4Er6uOh2cQ&hd=1

_________________
Zwycięzca Dreams of Paradise, Potwornego Mundialu 3 i zdobywca 5 miejsca w MMS2
pondering drzwi stalowe


Cz, 21 sie 2014, 09:21
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Antoś Szprycha
Ja się dowiedziałem o Antosiu tak naprawdę z Forum Reksia. Często o nim Kretes mówił, więc myślę sobie "a sobie go posłucham". Jego piosenki są według mnie fajne i śmieszne. Najbardziej lubię "Kolorowe Pocztówki". Nie mogę się doczekać Palirury.

Polecam kanał Patryka Urbanka, znanego również jako Kretes102. Znajdziecie tam dużo piosenek Antosia:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... c9XS-YsMI7


So, 23 sie 2014, 07:43
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Antoś Szprycha
UWAGA! Mam dla fanów bardzo fajną wiadomość. Właśnie dzisiaj można oglądać całkiem świeży, całkiem nowy i całkiem fajowy teledysk Antosia Szprychy, pt.: "Palirura".
https://www.youtube.com/watch?v=k1nxqQXyXw0 ----> tutaj jest link do teledysku.

Bardzo cieszę się, że rodzina Szprychów znów działa i ma się dobrze. Teledysk moim zdaniem bardzo ciekawy, słowa bardzo dobrze dobrane, ogólnie super.
Życzę wam miłej zabawy przy tym teledysku i pozdrawiam.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 16 wrz 2014, 18:28
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Antoś Szprycha
No muszę przyznać, że piosenka jak i teledysk jest bardzo fajna i śmieszna. Całkiem ciekawie przedstawiono alkoholizm i aferę podsłuchową 2014. Powiem, że najbardziej zapamiętałem jeden cytat:
Spoiler:


Wt, 16 wrz 2014, 18:30
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Antoś Szprycha
Przepraszam, że dopiero piszę o tym z takim poślizgiem, ale zupełnie zapomniałem o tym napisać. Ale jak to się mówi, lepiej późno niż wcale :wink:.
12 października na kanale TVS w programie "Muzyczny Relax" gościem programu był nie kto inny, jak Antoś Szprycha wraz ze swoją rodzinką. Opowiadali o swojej twórczości, o tym, że w bieżącym roku skończyli 17 lat swojej pracy artystycznej oraz o tym, że niedługo będą nagrywać nowy teledysk do swojej piosenki, której nazwa na chwilę obecną nie jest znana. Jako, że opisałem to wszystko w małym skrócie, tutaj zamieszczam link do wywiadu.
https://www.youtube.com/watch?v=6o0eXKwE7GQ ---> oto link do pełnego wywiadu.

Moim zdaniem wywiad jest świetny i naprawdę godny polecenia. Cieszę się, że rodzinka Szprychów na nowo gości w naszych domach. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie do końca świata. :D
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 5 lis 2014, 18:28
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Antoś Szprycha
@odkop
Zbliżają się święta, więc trzeba coś tu napisać!
https://www.youtube.com/watch?v=yOyLCQiwMO4 ---> Tutaj pierwsza świąteczna piosenka Antosia i Ziutki, znowu znaleziona na kanale niejakiego Patryka Urbanka... Hmm...
https://www.youtube.com/watch?v=kY_tB-7 ... e=youtu.be ----> A tutaj zupełnie nowy (stary) teledysk do drugiej świątecznej piosenki! Został wydany dzisiaj, podobno o nagranie go poprosił Antosia i Ziutkę Patryk Urbanek... Hmm...


Pn, 15 gru 2014, 19:17
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Antoś Szprycha
Te piosenki mi się niezmiernie podobają. Niezwykle oddają świąteczną atmosferę, która zbliża się wielkimi krokami, dokładnie za 9 dni. Wszyscy, którzy tworzą jakąś playlistę świąteczną, naprawdę te dwie piosenki polecam.
Autor8 napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=kY_tB-7 ... e=youtu.be ----> A tutaj zupełnie nowy (stary) teledysk do drugiej świątecznej piosenki! Został wydany dzisiaj, podobno o nagranie go poprosił Antosia i Ziutkę Patryk Urbanek... Hmm...

Tak, ja też słyszałem, że o nagranie tego teledysku, który został wydany dzisiaj, sam Patryk Urbanek aka Kretes102 poprosił (zaraz... to ja, hehe). Ale jest jeszcze jeden nowy (stary) teledysk, który być może na yt ukaże się niebawem (jeśli Bóg da to w środę). A jaki, to się niedługo dowiecie.
To tyle. Pozdrawiam.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Pn, 15 gru 2014, 19:26
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Antoś Szprycha
Uwaga, dobra wiadomość dla wszystkich fanów Antosia!
https://www.youtube.com/watch?v=4r3GCZP ... e=youtu.be
Oglądajcie od 2:15.
Dla niecierpliwych:
Spoiler:


Pt, 23 sty 2015, 10:47
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Antoś Szprycha
Uwaga, uwaga. Mam dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Antosia Szprychy. Dwa dotychczas zaginione teledyski od dzisiaj są dostępne na youtube.

Ziuta Szprychowa - Kopalniany Song:
https://www.youtube.com/watch?v=r-h4o7qF_xk
Antoś i Ziuta Szprychowie - Czerwony Kapturek (właśnie o ten teledysk mi wcześniej chodziło):
https://www.youtube.com/watch?v=3dXutYA51-Y

To tyle. O kolejnych newsach (jeśli takowe się pojawią) będziecie informowani na bieżąco. :)

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 17 mar 2015, 21:15
YIM WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 25 kwi 2013, 12:00
Posty: 408
Naklejki: 0
Post Re: Antoś Szprycha
@odkop

Nie słyszałem wielu piosenek Antosia Szprychy, ale moją ulubioną jest Adam z Wisły. ;) .

_________________
Obrazek


Śr, 12 sie 2015, 06:59
WWW
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Antoś Szprycha
Po paru miesiącach Antoś wraca z nową piosenką! Tym razem śpiewa o Robercie Lewandowskim, polskim piłkarzu, który dokonuje cudów. "Boski Lewandowski" to piosenka dla fanów Roberta Lewandowskiego i... jest "nieoficjalnym hymnem na Euro 2016". Może z tym hymnem przesadziłem, ale piosenka jak i sam teledysk jest niezła.
Link:
https://www.youtube.com/watch?v=EtdmnFWA6mI

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 13 lut 2016, 20:42
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Antoś Szprycha
Piosenka nawet ciekawa, jednakże nie zachwyciła mnie jakoś szczególnie. Mogłaby być trochę lepsza. Co nie zmienia faktu, że ma jeden z lepszych teledysków. Cóż, mam nadzieję, że Antoś się rozkręci i wkrótce dostaniemy trzecią piosenkę po wznowieniu kariery.
Niedawno na chacie napisał ktoś niemiecki tytuł tej piosenki... I mam tutaj pytanie do p. Kretesa102, gdyż o nim mowa - czy to był tylko taki żart, troll, a może Antoś zamierza podbić Zachód?


N, 21 lut 2016, 18:36
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Antoś Szprycha
Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Mianowicie... Marek Górski jako Antoś Szprycha dzisiaj zmarł. Jest to bez wątpienia wielka strata. :cry:
A tutaj link do materiału:
http://www.disco-polo.info/zmarl-marek- ... -szprycha/
Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. [*]

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Pn, 25 kwi 2016, 16:50
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Antoś Szprycha
Ta wiadomość mnie zaskoczyła. Cóż, szkoda, że odszedł, kiedy akurat powoli powracał.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. [*]


Pn, 25 kwi 2016, 17:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL