Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 07:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Wiedźmin 
Autor Wiadomość
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Wiedźmin
Jako że nie znalazłem takiego tematu na Forum, niniejszym go zakładam.
Na pewno słyszeliście o Geralcie z Rivii - bohaterze polskich książek (autorstwa pana Andrzeja Sapkowskiego), gier (stworzonych przez CD Projekt) oraz filmów (nie wiem, przez kogo stworzonych xD). Temat ten powstał w celu wymieniania opinii o tych dziełach naszych rodaków.
Moja przygoda z Wiedźminem zaczęła się pod koniec listopada - nabyłem wtedy grę (W2: ZK). Gra przypadła mi do gustu. Miała oczywiście kilka wad (np. ograniczony świat gry, trochę dziwne sterowanie, niepozwalające skakać, itp.), jednak zaciekawiła mnie fabułą i w ogóle xD Niedługo po jej zakupie wypożyczyłem pierwszy zbiór opowiadań - Ostatnie Życzenie. Książka również mi się spodobała z powodu swojego lekkiego humoru, swojskiego klimatu, interesujących przygód Geralta oraz rozwiniętych opisów zarówno postaci, jak i otoczenia. Potem poszło już szybko - w moje ręce trafił Miecz Przeznaczenia, następnie połknąłem w krótkim czasie cały Pięcioksiąg, teraz zaś czytam Sezon Burz. Moim następnym celem jest zbiór "Coś się kończy, coś się zaczyna", w którym to są jeszcze dwa opowiadania związane z sagą. Oglądałem również pobieżnie film. Nie przypadł mi on aż tak bardzo do gustu, ale był przeważnie wierny treści książki (tak, wliczając w to sceny erotyczne, ale na szczęście szczątkowe).
Czekam teraz na Wasze opinie na ten temat xD

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pt, 23 sty 2015, 10:57
WWW
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Wiedźmin
No cóż...
Pierwszy raz kontakt z "Wiedźminem" miałem parę lat temu, gdy u kuzyna grałem w "Wiedźmina 2". Gra nie przypadła mi zbytnio do gustu, ale może dlatego, że nie udało mi się przejść nawet pierwszej misji...
Parę miesięcy temu wypożyczyłem z biblioteki "Miecz Przeznaczenia" (nie wiem czemu, ale byłem pewien, że "Miecz" jest pierwszy, a dopiero po nim "Ostatnie Życzenie") i stwierdziłem, że książka jest ciekawa, ma typowo polski humor (chlanie, ćpanie, erotyka i takie tam), miejscami aż nazbyt ostry, w szczególności oficjalne rozmowy na wysokim szczeblu naszpikowane słowami powszechnie uznanymi za nie przystające królom czy wysokim urzędnikom, czy też tytułowy bohater idący... na stronę z każdą, KAŻDĄ poznaną kobietą... no, ale sama fabuła bardzo mi się spodobała, postacie są dosyć ciekawe... kilka tygodni temu wziąłem z kolei "Ostatnie Życzenie". Także ciekawy zbiór opowiadań, choć niezbyt podoba mi się pomysł zebrania kilku niezwiązanych opowieści i połączenie ich w jedną całość poprzez napisanie jeszcze jednego i podzielenie go na rozdziały, przedzielone wcześniejszymi historiami... ale to tylko moje zdanie. Podoba mi się natomiast sposób, w jaki Sapkowski nawiązuje do baśni czy legend, ukazując je w nowym świetle - przykładowo w opowiadaniu "Ziarno prawdy", przedstawiającym losy herszta rozbójników zmienionego przez kapłankę zaatakowanej niegdyś świątyni w szkaradnego, ale w dalszym ciągu rozumnego potwora (historia nawiązuje oczywiście do baśni "Piękna i Bestia").
Seria bardzo ciekawa, polecam wszystkim dojrzalszym forumowiczom. Tyle.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Śr, 28 sty 2015, 15:05
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 25 kwi 2013, 12:00
Posty: 408
Naklejki: 0
Post Re: Wiedźmin
Ja zacząłem wszystko tak. Chyba z 3 lata temu kupiłem sobie Wiedźmina 2. Bardzo mi się spodobał, grałem w niego bardzo dużo razy, przeszedłem na wszystkie sposoby. Wtedy kupiłem książkę Wiedźmin Ostatnie Życzenie. Książka też bardzo fajna, na pewno do niej wrócę. Kilka miesięcy temu zakupiłem kolejny tom Wiedźmina, Miecz Przeznaczenia, jednak w szkole były lektury, poza tym czytałem też inne ciekawe książki, więc jestem w trakcie czytania, ale wciąga. Kupiłem również Wiedźmina 3. Skoro druga część mi się podobała, trójka była po prostu świetna! Mam nadzieję, że to nie koniec gier z serii Wiedźmin, polecam.

_________________
Obrazek


Śr, 27 lip 2016, 07:59
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL