Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Windows 10 
Autor Wiadomość
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Windows 10
No tak, 29 lipca miała miejsce premiera okienkowej dziesiątki. Oczywiście pobrałem od razu, gdyż "za darmo" i wcale nie szpieguje. Pobrałem takim fajnym śmiesznym programem stąd, gdyż zły Windows Update nie chciał mi pobrać tego tak szybko, jak chciałem. Instalacja przebiegła fajnie, szybko oraz łatwo, oczywiście ostrożnie odznaczałem pewne kontrowersyjne opcje no i jakoś tak nie przeczytałem umowy licencyjnej. Zainstalowałem Windowsa 10 na razie na laptopie, ale planuję również instalację na komputerze głównym, stacjonarnym, gdyż DirectX12 i w ogóle fajny system. Podoba mi się Menedżer Zadań, martwi mnie przejście z siódemkowego Aero do minimalistycznego interfejsu dziesiątki, ale jest program, na razie alpha, który to zmienia, niepokoi mnie dość bardzo to, iż nie da się wywalić Edge oraz Shift Del PRZENOSI DO KOSZA, no i trochę niezbyt pasuje mi rozdzielenie Startu i szukania. Poza tym fajnie, są jakieśtam pulpity, żeby można szybko przełączyć z po... pociągów na inne zabawki, jest aplikacja do drukarek 3D, ogólnie fajnie. A, i martwi mnie Ustawienia/Panel Sterowania. Poza tym dobrze, poprawa szybkości w porównaniu do siódemki, antywirus mi pokazuje błędy, ale pewno jak wyjdzie aktualizacja dla Windowsa 10 to będzie działał. Reksio działa (brat testował), system wywarł na mnie pozytywne wrażenie. A jak u was?

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pn, 3 sie 2015, 20:12
WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Windows 10
Ja miałem pobrać... ale ostatecznie się rozmyśliłem. Jak wszyscy wiemy pobieranie Windows 10 jest darmowe, ale dzięki temu producenci tego systemu będą mogły nas szpiegować. Mają dostęp do kamerki i mikrofonu. Dodam jeszcze, że ostatnio wpadłem na jakiś artykuł, że dzięki Windows 10 będzie można nas szpiegować, co tylko utwierdziło mnie w moich przekonaniach... Rada: Lepiej pozaklejajcie kamerki i mikrofony w waszych laptopach :lol:


Pn, 3 sie 2015, 20:23
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Windows 10
Różnica pomiędzy Win8 a Win10 jest jednak trochę większa niż różnica między Win7 a Win8 (w sumie to Win8 (nie 8.1) to była 7 z dodatkiem kafelków, trochę szybsza).
Osobiście uważam, że Windows 10 jest dobrym krokiem w przyszłość. Wkurza mnie tylko fakt, że szukajka jest rozdzielona z Menu Start.
Zresztą niby po co Microsoft miałby nas szpiegować? Niby czemu Billa Gatesa miałoby interesować co robi Franek o 12:49?
Dawid6 napisał(a):
Podoba mi się Menedżer Zadań

Z tego co pamiętam to jest menedżer zadań jaki był już w 8 :mrgreen:
Podział na Ustawienia/Panel Sterowania również był w 8 i również wkurzał. Według mnie powinni połączyć obydwa programy... Bo po co rozdzielać ustawienia?
A korzystając z Edge samo Google stwierdziło, że korzystam z Chrome :mrgreen: Wkurza tylko to, że nie można ustawić strony startowej (WTF), ale oprócz tego przeglądarka jest k. Tak, Microsoft, ma dobrą przeglądarkę, koniec świata.


Pn, 3 sie 2015, 20:43
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Windows 10
W kwestii szpiegowania:
1. Mikrofon ani kamerka nie są tym objęte :lol: Chodzi tu tylko o przechwytywanie słów i słów pisanych ręcznie "w celu udoskonalania słownika" ble ble ble. A i tak można to wyłączyć.
2. Ostatnio tam słyszałem, że Win10 ma już 14 milionów człowiekuff :lol: Niezbyt sobie wyobrażam możliwość szpiegowania ich wszystkich na raz :wink:

No i jeszcze: łatki i aktualizacje w Windowsie 10 domyślnie przesyłane są przy pomocy sieci P2P. Czytałem ostatnio o tym, więc uważajcie - jeśli macie łącze komórkowe/internet mobilny to lepiej wyłączcie to (Ustawienia --> Aktualizacje ---> Widows Update ---> Ustawienia zaawansowane ---> i chyba Wybierz sposób dostarczania aktualizacji). Albo, tak jak ja, przełączcie tylko na sieć lokalną.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 4 sie 2015, 11:07
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 sty 2016, 20:15
Posty: 743
Lokalizacja: Świat Rur
Naklejki: 5
Post Re: Windows 10
Mój tata ma ten tą wersje.To połączenie siódemki z ósemką.Ale przewaga jest siódemki. 8)

_________________


Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58


N, 14 lut 2016, 20:52
WWW
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Windows 10
Od jakiegoś roku jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Windowsa 10, który jest zainstalowany na moim laptopie testowym. Ogólnie nie jestem zadowolony z tego systemu. Mając Windowsa XP na tym laptopie zauważyłem, że popełniłem wielki błąd, instalując dziesiątkę. Bugi, Edge włącza się po paru, parunastu kliknięciach na ikonkę - normalnie porażka. Jak dla mnie system strasznie niewygodny, zacinający się. Ma jednak swoje plusy w postaci sklepu, nowego interfejsu, czy czcionki. Ogólnie dałbym temu systemowi mocne 4/10. Jest to przykład jak Windows z systemu na system robi coś gorszego. Windows XP i Windows 7 to jedne z najlepszych systemów operacyjnych, jakie Microsoft stworzył. Później już było gorzej, chociaż Windows 8.1 wg mnie zdał egzamin i jeśli w przyszłości miałbym wybierać to raczej wybrałbym komputer z systemem 8.1 niż 10.

Ta informacja o końcu Painta mnie zmroziła. Na szczęście nie on nie dotyczy. Na razie. :P

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


N, 13 sie 2017, 17:58
YIM WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Windows 10
Po latach nienawiści (wbrew, jak czytam w tym temacie, pozytywnej opinii początkowej), przekonałem się wreszcie do Windowsa 10 wraz z kupnem nowego laptopa. Z poprzedniego laptopa dziesiątkę wywaliłem chyba miesiąc po instalacji i wróciłem do siódemki. Natomiast tutaj, hmm, dziesiątka wydaje się logicznym wyborem, biorąc pod uwagę stopień wsparcia od Microsoftu. Wygodnie korzysta się też z interfejsu dotykowego. Menedżer zadań, co początkowo mi się podobał, muszę przyznać, że ciężko startuje. Na minus trochę śmieci dostarczanych z systemem, np. wszystkie te niepotrzebne kafelki-reklamy. Miewam również problemy ze skalowaniem aplikacji - małe ikony, mgliste czcionki, itp. Tylko ciężko stwierdzić, czy jest to wina systemu, czy producentów tych aplikacji. Poza tym wrażenia pozytywne, nawet do braku Aero można się przyzwyczaić.
EDIT: Możliwe, że przez te cztery lata Microsoft dopracował wydajność systemu, bo właśnie kłopoty z wydajnością doprowadziły mnie do powrotu do siódemki.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pt, 5 lip 2019, 08:37
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Windows 10
Moje serce także należy od zawsze na zawsze do Windowsa 7, jednak posiadaczem Dziesiątki też jestem i nie mam powodów do narzekania. Zawsze sprawdza się, gdy zawodzi mój stary sprzęt z Siódemką (głównie nagrywanie płyt, bo wierzcie lub nie, w moim starym laptopie to już chyba trzy razy stacja dysków była naprawiana :mrgreen:). Bardzo podoba mi się Menu Start - zgrabnie połączono ósemkowe kafelki z klasycznym, znanym od zamierzchłych czasów Menu Startem. Natomiast zastępca Internet Explorera - Edge - spisuje się całkiem nieźle, choć od Chrome'a chyba mnie już nic nie odciągnie. :)
Także to jest całkiem dobry system. :)


Pt, 5 lip 2019, 21:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL