Teraz jest Śr, 24 kwi 2024, 21:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Nintendo 
Autor Wiadomość
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Nintendo
Jestem prawie pewien, że był już taki temat, ale Aw i Dok twierdzą, że nie, więc...
No, chyba każdy słyszał o Nintendo. Jest to japońska firma, założona w 1889 roku, pierwotnie zajmująca się produkcją gier karcianych, od roku 1978 zaczęła także produkcję gier video i automatów do gier, a później także konsol. Szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych przedsiębiorstw zajmujących się tą dziedziną na świecie. Dziełem Nintendo jest seria Mario - prawdopodobnie najbardziej znana seria gier w historii ("Super Mario Bros." na konsolę NES do 2006 roku była zapisana w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się gra video w historii), takie konsole, jak Famicom (Nintendo Entertainment System), Gameboy czy Wii, a także wiele innych gier i konsol.

Bardziej znane konsole Nintendo:
  • Famicom (w USA i Europie wydany jako NES - Nintendo Entertainment System) - ośmiobitowa konsola stacjonarna... wiele wam nie powiem o parametrach, bo specjalnie się tym nie interesuję, ale... jak na tamte czasy, była świetna.
  • Super Famicom (SNES, Super Nintendo Entertainment System) - ulepszona, 16-bitowa wersja NESa.
  • Gameboy - ośmiobitowa konsola przenośna.
  • Gameboy Color - też ośmiobitowa konsola przenośna, jednak w przeciwieństwie do czarno-białego Gameboya odtwarza też inne kolory.
  • Gameboy Advance (GBA) - szesnastobitowa konsola przenośna.
  • Wii - wiem, że istnieje i że wyposażona jest w kontroler bezprzewodowy, ale więcej mnie nie pytajcie.
  • Nintendo Dual Screen (NDS) - przenośna konsola z dwoma ekranami, w tym jednym dotykowym.
  • Nintendo 3D Dual Screen (N3DS) - ulepszona wersja NDSa, wyposażona w efekty 3D.
  • I wiele innych.

Bardziej znane serie gier Nintendo:
  • Mario - seria platformówek, w której... a zresztą, czy tą serię trzeba komukolwiek przedstawiać?... Ech, dobra... seria platformówek, w którym przejmujemy kontrolę nad tytułowymi braćmi Mario: Mariem Mario i Luigim Mario - którzy żyją sobie w rajskiej i lekko psychodelicznej krainie zwanej Grzybowym Królestwem. Naszym zadaniem jest ratowanie królewny Peach Toadstool - władczyni królestwa - przed złym Bowserem - władcą sąsiedniego państwa, przedstawicielem rasy humanoidalnych smoko-żółwi Koopa.
  • Legend of Zelda - pierwotnie znana jako Hyrule Fantasy. W większości pseudo-RPG (Wikipedia określa je jako "połączenie gry akcji, przygodowej, fabularnej, logicznej"). Akcja toczy się w krainie Hyrule, a głównym bohaterem jest... wróć. Prawie każda gra ma innego głównego bohatera, a przy tym gry w większości są od siebie oddzielone o kilkaset-kilka tysięcy lat, jednak wszyscy główni bohaterowie mają podobny wygląd, umiejętności i charakter (według twórców wszyscy są po prostu reinkarnacją pierwszego z nich), a także to samo imię - Link. Tak czy siak, naszym zadaniem jest zwykle uratowanie tytułowej księżniczki Zeldy (także jest to za każdym razem inna osoba o tym samym imieniu) przed złym czarnoksiężnikiem Ganondorfem (o dziwo, za każdym razem ta sama osoba).
  • Pokemon - słynna seria RPG, w której łapiemy małe, słodkie stworki - tytułowe Pokemony - i trenujemy je na wielkie, trochę mniej, ale dalej słodkie maszyny do zabijania, które następnie wystawiamy w walkach kogutów. Fabuła?... To ma jakąś fabułę?... No, w każdym razie, braki fabularne nadrabia rozgrywką, zresztą jak większość gier Nintendo. Świetna seria.
  • Metroid - inspirowana "Gwiezdnymi Wojnami", pierwsza gra w historii, w której główną bohaterką jest kobieta (nie, wbrew powszechnemu mniemaniu "Tomb Rider" był jednym z pierwszych), jedna z pierwszych i najbardziej znanych gier z gatunku Metroidvania (platformówek eksploracyjnych), nazwanego tak zresztą właśnie na cześć tej serii. Główną bohaterką jest łowczyni nagród Samus Aran, która zostaje zwerbowana przez Federację Galaktyczną (tutejszy odpowiednik Republiki/Imperium z SW) do walki z Kosmicznymi Piratami (coś jak Separatyści/Rebelia). Głównym zadaniem Samus jest zniszczenie tytułowych Metroidów - rasy niezwykle wytrzymałych i śmiertelnie niebezpiecznych pasożytów, wykorzystywanych przez Piratów jako broń biologiczna.
  • Donkey Kong - także platformówka. Pierwotnie bohaterem był Mario z serii Mario, tutaj znany jako Jumpman, a tytułowy Donkey Kong - olbrzymi goryl, parodia King Konga - pełnił rolę antagonisty. Potem role się odwróciły, a jeszcze później Jumpman zniknął, Donkey się zestarzał i zmienił imię na Cranky, rolę głównego bohatera przejął jego syn - Donkey Kong Junior, a głównym antagonistą stał się humanoidalny krokodyl K. Roll. W tej akurat serii słabo się orientuję, więc o fabułę nie pytajcie.
  • Kid Icarus - strzelanka/platformówka. Latamy sobie aniołkiem imieniem Pit, strzelamy z łuku do demonów i potworów i staramy się uratować boginię światła Palutenę przed boginią ciemności Medusą.
  • Wario - platformówka. Przejmujemy kontrolę nad Wariem - złym kuzynem Maria - i jeździmy po świecie w poszukiwaniu taniego sposobu na wzbogacenie się (zwykle poprzez poszukiwanie skarbów).
  • Kirby - platformówka. tytułowy bohater, różowa (pierwotnie biała) kulka z umiejętnością połykania przeciwników i przejmowania ich umiejętności - żyje sobie na planecie Pop Star, którą ratuje przed złem. Cukierkowa grafika, nieskomplikowana fabuła, pomysłowa rozgrywka, OP główny bohater.
  • Super Smash Bros - seria bijatyk, w której przejmujemy kontrolę nad bohaterami innych serii gier Nintendo (i nie tylko Nintendo).
  • I wiele, wieeeeele innych.

Graliście w jakieś gry Nintendo? Macie może ich konsolę?

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Pt, 11 wrz 2015, 18:25
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Nintendo
Co do konsol - miałem polskiego klona Famicona (tzw. Famiclona): Pegasus Family Game (wątpię, żebym miał tego pierwszego, tylko jakiegoś klona tego klona). Fajnie się grało, ale się zepsuł. Pamiętam, że było tam coś podobnego do Sonica (wikipedia twierdzi, że na Pegasusa sprzedawano też "wschodnie" [względem Japonii zachodnie] "wersje" gier od Segi i innych).
No i jest mi smutno, że zapomniałeś o Game & Watch, pierwszej konsoli przenośnej Nintendo, od której wszystko się zaczęło. To też dosyć ciekawy temat... Powiem tylko, że obecnie można kupić coś w rodzaju rimejka tych konsolek - tzw. Nintendo Mini Classics, które są dosyć tanie (koło 20 złotych). Produkt licencjonowany, produkowany przez jakąś mniejszą firmę. Sam zamierzam kupić jakąś.
Aha, i na Wii U nie ma gier ;/ Nie no, dla Splatoona i wstecznej kompatybilności z Wii kupiłbym. https://www.youtube.com/watch?v=exUQzusgIoE Btw, pierwsza oficjalna reklama gry nintendo po polsku (wprawdzie lektor jest raczej, delikatnie mówiąc, słaby i prawdopodobnie to Czech [Polacy i Czesi mają tego samego dystrybutora Nintendo od niedawna]), ale jednak... W ogóle nowy dystrybutor zrobił o wiele więcej niż poprzedni w ciągu tego roku xd
Gry - oczywiście Mario (którego nigdy nie przeszedłem, ale to szczegół) i... Pokemony. Ale powiedzmy sobie szczerze, ten temat jest bardzo duży i pomimo braku fabuły, powtarzających się schematów, bycia "zacofaną" (jak w sumie większość gier Nintendo) do niedawna grą, można o tym mówić naprawdę długo (o czym zresztą przekonali się użytkownicy tego forum, którzy strasznie marudzą na te nasze rozmowy xd). Powiem tylko, że osobiście najbardziej lubię II generację, a najmniej III, od tak jakoś Hoenn i muzyka mi się nie spodobała, chociaż OR/AS trochę polepszyło moją opinię na ten temat.


Pt, 11 wrz 2015, 18:57
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Nintendo
No cóż, też zamierzam kupić 2DS (jest to 3ds bez trybu 3d i z brzydszym wyglądem), ponieważ jest tańszy od swojego pierwowzoru i od New Nintendo 3ds. Odtwarza on gry na Nintendo ds i 3ds, a to ogromna biblioteka gier :lol:
Oprócz tego, myślę nad kupnem Game Boy Micro. Jest to ostatnia wersja Game Boy'a, jaka wyszła. Obsługuje ona jedynie gry wydane na GBA. Wydano ją już po premierze NDS, przez co była bardzo mocno krytykowana (oryginalny NDS miał wejście na kartridże GBA). No cóż, teraz jednak 3DS/2DS nie obsługuje gier wydanych na GBA. Ewentualnie myślę nad kupnem NDS (dzięki czemu będę mógł grać w gry na GBA i NDS) i następce 3DS (dzięki czemu będę mógł grać w gry na 3DS [wsteczna kompatybilność jest niemal pewna] i na tą nową konsolkę).
I jak już mówiłem, kupiłbym Wii U dla samego Splatoona, jest jeszcze na niego Mario (głównie chodzi mi o Mario Maker, niby jest ta lepsza fanowska wersja, ale co innego tworzyć poziomy na komputerze, a co innego na ekranie telewizora :mrgreen: ).

Co do tego przedstawienia - ja nie wiem, grałem tylko w pierwszą część Mario :lol: Jednakże uważam, że Mario grał Mario, bo stwierdził, że będzie miał hajs po tym jak przedstawi w teatrze różne wersje swojej pierwszej historii. Być może po prostu zawód stolarza/hydraulika dawał mu niezbyt duże zarobki.
A tak btw, niedawno pojawiły się nowe formy Zygarde (Zygarde pieseł i Zygarde "robot"), pokemona, który bazuje na naszym forumowym Wonszu :mrgreen: Pojawiła się też nowa forma Greninja, prawdopodobnie mega ewolucja.
Spoiler:

Być może formy te zadebiutują jeszcze w OR/AS (tak jak Hoopa, który został ogłoszony po premierze tych gier) albo już w Z, albo w X2/Y2...
PS: na tych fotkach jest szef team flare, coś szybko oni debiutują w tym anime :lol:


So, 12 wrz 2015, 09:33
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Nintendo
Dystrybutor Nintendo szaleje na jutubie i w ciągu 2 dni dał 2 filmiki przetłumaczone na polski :shock:
https://www.youtube.com/watch?t=1&v=XpR0KA0Jonc ---> Mity o Mario z twórcą gry (tylko napisy)
https://www.youtube.com/watch?v=j1rRGAG5JHo ---> Trailer Mario Maker (o dziwo, lektor jest tym razem dobry. Wszystko było pięknie, gdyby ten pan nie powiedział, że w grze prowadzimy "Maria" XD)
I oprócz tego, Nintendo ma nowego prezesa. Od teraz dowodzi Tatsumi Kimishima, który wcześniej udzielał się m.in. w Pokemon Company (jako dyrektor finansowy).


Pt, 18 wrz 2015, 13:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL