Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Edytor do TTW 
Autor Wiadomość
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Edytor do TTW
Ponieważ widzę że ilość zainteresowanych rośnie, to zakładam temat o edytorze do RiKTTW.

Spoiler:


Edytor ten jak się okazało, nie został w ogóle usunięty z gry i został wraz z nią wypuszczony, jednak jest on ukryty. Ten temat głównie poświęcam pomocy w korzystaniu z edytora, informacjom o nowych wersjach oraz napisaniu/zebraniu instrukcji której na razie mi się nie chce robić. Raczej proponuję założyć drugi temat na dzielenie się poziomami.

EdytorPoniższa łatka odblokowuje do niego dostęp z głównego menu.
https://drive.google.com/open?id=1lCQLkQunoi-hOXLLtb2Y34boifAxL8Qm

Jeżeli ładowanie poziomów nie działa jak powinno to trzeba zastąpić w pliku \AppData\Roaming\AidemMedia\Rex3D\Rex3D.ini sekcję [editor] odpowiednikiem z patcha.


PoziomyPoziomy są to pliki z rozszerzeniem .grd znajdujące się w podfolderze gry \data\levels
Edytor domyślnie wykorzystuje pliki od A do J .grd które odpowiadają odpowiednim slotom w edytorze. Pliki te można zmienić na inne modyfikując [editor] w pliku Rex3D.ini


Creditsy (Tylko dlatego żebym mógł podziękować po raz 10ty Dawidowi za ikonkę)Skrypt zmodyfikowany głównie przeze mnie oraz Dawida6 który urobił nową ikonkę edytora do głównego menu.


przyklejam jej

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


Wt, 9 lip 2019, 14:27
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Edytor do TTW
No to po pokrótce.

Spoiler:


Przycisk T/E pozwala przełączać się pomiędzy trybem stawiania klocków a obiektów.
W trybie stawiania obiektów po prawej można wybrać obiekty otoczenia, a po lewej obiekty funkcyjne.

Spis obiektów
Spoiler:


W edytorze możemy poruszać kamerą (QEWSAD) oraz kursorem (strzałki oraz []) który odpowiada za zarządzanie blokami.
SPACJA stawia oraz pozwala na przemieszczanie obiektów (kliknij żeby zaznaczyć), DELETE może je usuwać, kiedy są one zaznaczone przez SPACJE.

C- zmienia kolor niektórych obiektów np. przycisków
R- obraca obiekty

ENTER pozwala na łączenie pól na planszy tzn. stawiamy przycisk, gdzieś dalej stawiamy drzwi. Naciskamy ENTER z kursorem na przycisku, kursor się koloruje na czerwono, przesuwamy go na drzwi, klikamy ENTER ponownie i pola na planszy są złączone. Połączenie takie jest niezależne od obiektów oraz jednokierunkowe. Czyli możemy np. najpierw połączyć ENTERem pola na planszy, a dopiero potem postawić tam drzwi, z czego drzwi i przycisk nie są zamienne miejscami. Windy również działają na podobnej zasadzie. Łączymy pole na którym znajduje się przycisk windowy z miejscem docelowym, tak później możemy połączyć pole docelowe z kolejnym polem, dając windzie więcej położeń. Winda się nie zapętla! To znaczy, że żeby wróciła do miejsca startowego musimy ostatnie pole docelowe połączyć z polem startowym.

Dodatkowo F5(zapis), F6(wczytanie) są wykorzystywane jako szybki zapis do pliku test.grd,
F9 pozwala na test poziomu, który automatycznie jest zapisywany do szybkiego zapisu(test.grd), niestety gra na razie nie pozwala na szybki powrót do edytora po testowaniu, więc po powrocie można przywrócić testowany poziom za pomocą F6.

F10- pozwala zagrać w dowolny poziom z edytora

STOP, dość, nawet nie wiem dla kogo to piszę.

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


Wt, 9 lip 2019, 16:58
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Edytor do TTW
mysliwy112 napisał(a):
STOP, dość, nawet nie wiem dla kogo to piszę.

No jak to dla kogo? Dla mnie. :P
Nie powiem, że edytor swoje uciążliwe cechy ma i dla mnie zmiana skórki graniczyła z cudem (mimo wciskania przycisku C nadal uporczywie zamiast śniegu miałem trawę), ale koniec końców okiełznałem tego potworka i w sumie z tym usuwaniem obiektów też doszedłem, jak to zrobić. ;)
W każdym razie stokrotne dzięki dla autora patcha za odkrycie edytora i za możliwość stworzenia kilku własnych poziomów... Szkoda, że to forum nie jest tak aktywne, jak dobre kilka lat temu, wówczas wymienianie się poziomami byłoby raczej pewne. Teraz to z tym tak różnie.


Wt, 9 lip 2019, 19:39
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Edytor do TTW
Miło, że wstawiłeś wreszcie i społeczność będzie mogła ujrzeć tę majestatyczną łopatę :szloch:
W ogóle skryptowanie TTW to materiał na osobny temat, więc się zastanawiam, czy po sprawie z .ann nie zająć się bliżej tą częścią gry.
Ładna instrukcja, szanuję włożony czas.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 9 lip 2019, 21:57
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Edytor do TTW
Chciałem ostatnio sprawdzić poziomy Koguta Wynalazcy oraz poprawiony poziom z kulą bez konieczności rozpoczynania nowej gry, ale niestety levele się nie wczytały. Nie pojawiają się wcale albo zamiast nich pojawia się tutorial i poziom ostatni. Przekopiowałem też rex3d do AppData, ale nic to nie zmieniło. :szloch:
Wiecie może z czego może to wynikać?
Edit: Przepraszam za zamieszanie. Zamiast podmienić rex3d.ini w \AppData\Roaming\AidemMedia\Rex3D\ tak jak pisał Myśliwy, przekopiowałem ją do \AppData\Local\VirtualStore\Program Files\AidemMedia\RiK 3W (strasznie dużo folderów tworzy instalacja gry). Teraz wszystko działa jak należy! :mrgreen:

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 22 lip 2020, 15:50
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Edytor do TTW
Super narzędzie, serdecznie polecam

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Pt, 14 sie 2020, 15:26
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL