Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
TTW podmianka poziomu bota z 4 piętra. 
Autor Wiadomość
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post TTW podmianka poziomu bota z 4 piętra.
Na 4 piętrze mrocznej wieży można było znaleźć niegrywalny lodowy (niebieski) poziom, po wejściu do którego następował crash gry.
Pisał o tym Stryj Mac już w 2008 roku:
Stryj Mac napisał(a):
Ja odkryłem taki błąd:
Nie wiem które to było piętro, lecz po filmiku o tym jak Kari-Mata-Hari i Molly wspominają Reksia i Kretesa (Kari-Mata-Hari pokazuje serduszko, a Molly zdjęcie na którym Kretes gra na gitarze), po poziomie czerwonym (Reksio i Kogut, 3 generatory)mam do wyboru:
(a poziom czerwony
(b poziom niebieski
(c poziom zielony
Po chwili zastanowienia wybieram niebieski-to dziwne ale nie jest pokazane kto w nim jest i ile generatorów należy uruchomić. Widać tylko mały czarny prostokąt. Myślę, że to niewielki błędzik. Uruchamiam i ku mojemu zdziwieniu nie widzę...nic! Przepraszam, widzę czarny ekran (przypominam, iż monitor nadal jest włączony). Nic się nie dzieje, bo nic nie widać (słychać tylko muzyczkę, która leci jak gdyby nigdy nic :mrgreen:) Pozostaje jedyna opcja-restart.


Sprawdziłem w edytorze - poziom lodowy z 4 piętra jest tak naprawdę nieprawidłową, krótszą wersją tutorialu Reksia. Okazało się jednak, że w plikach jest też inny poziom o bardzo podobnej nazwie, niewykorzystywany w innej części wieży, który posiada zawartość taką jak sugeruje tytuł, tego samego autora i dokładnie tyle generatorów, ile brakowało do dwunastki na tym piętrze (2). Co prawda ma inną szatę graficzną (zieloną), ale lepsza mniejsza różnorodność grafiki, niż strata fajnego poziomu (już w niego grałem - jak na TTW nie jest nawet trudny :wink: ). Na innych piętrach też zwykle jest więcej poziomów zielonych, niż niebieskich czy czerwonych, dlatego nie wydaje mi się to potrzebne, żeby projektować jeszcze raz analogiczny poziom w innej szacie graficznej.

Zmieniłem nazwę tego poziomu tak, żeby mógł zastąpić nieprawidłowy. Możecie sami zmienić nazwę poziomu "bot_robotydrzwi" na "bot_robotydrzwi_k" w folderze "\data\levels" w folderze gry albo po prostu umieścić w tym folderze plik z poniższego linku:
https://drive.google.com/file/d/1RaRoQz ... sp=sharing

Dzięki temu i łatce do poziomu z Reksiem wreszcie będę miał szansę przejść wszystkie poziomy RiK:TTW.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Cz, 6 sie 2020, 08:11
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL