Teraz jest N, 28 kwi 2024, 10:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Pomysły na modyfikacje 
Autor Wiadomość
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Pomysły na modyfikacje
kretonpodziemny napisał(a):
Rzucę tu kolejny luźny, mało realny pomysł. A gdyby dodać do RiKwA opcję, żeby po przejściu danej części w jej menu pojawiał się przycisk do puszczania outro? Byłaby to dobra nagroda dla tych, co przeszli - żeby już więcej nie musieć. :mrgreen:


Dość realny pomysł, bardzo fajny z resztą.
Link do pobrania moda: https://tinyurl.com/ycfhrf64
Należy skopiować zawartość paczki do folderu w którym zainstalowana jest gra, jeśli zapyta czy zastąpić pliki klikamy "tak". Wymagana pełna instalacja gry. Mod nie ingeruje w żaden sposób w pliki zapisu.

Mod po ukończeniu ostatniego poziomu danej częsci dodaje w jej menu przycisk do puszczania Outro.
Z racji że nie ma póki co narzędzi do edycji grafik gry, wykorzystałem w tym celu przyciski "Pomoc", które w menu i tak nie są normalnie wykorzystywane. :?:


Pn, 1 cze 2020, 20:26
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Pomysły na modyfikacje
O matku! Dzięki! Jestem pod wrażeniem waszej szybkości! :D
Z tym realizmem chodziło mi właśnie o to jak to graficznie rozwiązać, ale tym bardziej cieszę się, że wpadłeś na pomysł z tym znakiem zapytania.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Wt, 2 cze 2020, 07:24
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Testowałem outromoda. Bardzo dobrze, że działa tak jak powinien (również z modem Picusa - muzyka w outro SHiKN). Tylko w RiU zamiast znaku zapytania z jakiegoś powodu jest drugi x, obok wyjścia. Najlepiej by było moim zdaniem, gdyby symbolem outro był taki trójkątny znaczek (play), ale skoro nie możemy edytować grafik, niech już będą znaki zapytania.
Jednocześnie proszę o dodanie odnośnika do tej modyfikacji w spisie modów.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 12 cze 2020, 19:26
WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Link dodany.
Co do zmiany grafiki, to krążą pogłoski, że już niedługo mysliwy112 wypuści koder, więc w niedalekiej przyszłości może to być zrobione :wink:

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pt, 12 cze 2020, 21:14
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Na wstępie zaznaczę, że cała modownia to kopalnia znakomitych usprawnień i dodatków. :mrgreen:
Zapytam tylko (bo nie wiedziałem, gdzie można się o to zapytać), czy istnieje gdzieś jakiś mod do edytowania plików CNV?


So, 12 wrz 2020, 12:37
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Istnieje jedynie dekoder, dzięki któremu można te pliki odczytać i po ludzku modyfikować, do pobrania tutaj:
https://github.com/Dove6/AMkd/releases/ ... 0/AMkd.exe

Użycie jest proste: wystarczy "przeciągnąć" plik CNV na AMkd.exe i po chwili pojawi się obok niego odkodowana wersja.
Tylko uwaga, jeśli pliki gry znajdują się w Program Files albo innej lokalizacji wymagającej uprawnień administratora do edycji, należy albo skopiować sobie CNV gdzieś indziej i dopiero tam odkodować, albo zaznaczyć, żeby AMkd uruchamiało się z prawami administratora.

Po odkodowaniu można usunąć (lub schować sobie gdzieś w zanadrzu) oryginał, a na jego miejsce wstawić wersję odkodowaną: gra bez problemu ją odczyta, należy tylko usunąć ".dek" z końca nazwy pliku tak, by po zmianie nazwa zgadzała się w 100% z oryginałem.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś na temat składni, budowy, zasad działania tych plików, p e w n e wskazówki znajdują się w tym arkuszu w zakładkach "CNV składnia" oraz "CNV klasy".

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


So, 12 wrz 2020, 22:33
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Dziękuję ci bardzo. :) Przyda się przy okazji RiC chociażby, gdzie wiele kwestii zostało odrzuconych, a warto je dodać. ;)


So, 12 wrz 2020, 23:09
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Pomysły na modyfikacje
A być może zrobić fanowską skórkę to poziomów RiKTTW, albo Superherosa?

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


N, 13 wrz 2020, 07:17
WWW
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Jest to bardzo fajny pomysł i częściowo nawet prosty w implementacji, zwłaszcza, że SH już obsługuje większą ilość skórek niż podstawowe 5, po prostu nie da się wybrać w menu większej ilości. Picuś nawet miał koncept na amerykańską skórkę, ale niestety opuścił nas przed jej skończeniem.

W TTW da się łatwo podmienić grafikę, więc bez problemu skórkę można wymienić, nie wiem jak z dodaniem nowej.


Problem jest tutaj taki, że ktoś musi tę skórkę narysować, a na razie nie znam nikogo kto byłby w stanie podjąć się tego wyzwania ;/
;/

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


N, 13 wrz 2020, 10:54
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Hmm. Myślę że można się zapytać ludzi z "Jak będzie w Kari Macie?" . Być może znajdzie się jeden grafik. Zastanawia mnie czy można podmienić aby zamiast szaty graficznej z Szambo-la była jakaś nowa

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


N, 13 wrz 2020, 13:00
WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Pomysły na modyfikacje
KogutWynalazca napisał(a):
Dziękuję ci bardzo. :) Przyda się przy okazji RiC chociażby, gdzie wiele kwestii zostało odrzuconych, a warto je dodać. ;)


W tej kwestii najlepiej skontaktuj się z Roostarem. Wydaje mi się, że do RiC dodał już wszystko, czego brakowało (a przynajmniej co wydawało się sensowne do przywrócenia).
Zmiany są opisane po angielsku tutaj (na moment obecny, ostatnie 81 commitów): https://github.com/roostarreksio/ric-wo ... alogue/fix
Natomiast link do pobrania patcha (w wersji alpha na razie, potrzeba solidnego przetestowania) tutaj: https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... pha0.1.zip

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


N, 13 wrz 2020, 13:39
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Pomysły na modyfikacje
@Dawid6 Prawie wszystko. Jeszcze nie wszystkie kwestie udało się Roostarowi wprowadzić tak, żebym mógł je wywołać.

Jak najbardziej zachęcam do testowania czy wszystkie kwestie słychać, czy pasują i czy nie ma żadnych efektów ubocznych. Teraz poza dialogiem Koguta do Reksia podczas budowy oraz ostatnimi poprawkami w Trenigu, Krainie Zegarów i Piklibii zostają takie rzeczy, które można by było dodać przy okazji innych modyfikacji np. kwestie w Czekoladowej Czeluści można by było dodać w kolejnych łatkach grzebiących w Labirynt.cnv, kwestię narratora o zamkniętych drzwiach przy okazji drobnej zmiany w tym, kiedy jakie drzwi są otwarte; a kwestie Kretesa w labiryncie TKTPM przy okazji odbuggowania tej lokacji.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Ostatnio edytowano N, 13 wrz 2020, 14:28 przez kretonpodziemny, łącznie edytowano 1 raz



N, 13 wrz 2020, 14:00
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Pomysły na modyfikacje
A bardzo chętnie, jeżeli w tym tygodniu bym miał odpowiednio dużo czasu, to mógłbym pograć, poklikać i powysłuchiwać. :)


N, 13 wrz 2020, 14:27
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Dawid6 napisał(a):
W tej kwestii najlepiej skontaktuj się z Roostarem. Wydaje mi się, że do RiC dodał już wszystko, czego brakowało (a przynajmniej co wydawało się sensowne do przywrócenia).
Zmiany są opisane po angielsku tutaj (na moment obecny, ostatnie 81 commitów): https://github.com/roostarreksio/ric-wo ... alogue/fix
Natomiast link do pobrania patcha (w wersji alpha na razie, potrzeba solidnego przetestowania) tutaj: https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... pha0.1.zip


Dzięki Dawid za podlinkowanie, jednak gdyby ktoś decydował się na testy to tutaj nowsza wersja (dalej alpha):
http://www.mediafire.com/file/8owfz2pt3 ... 2.zip/file


Pt, 2 paź 2020, 13:01
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Pomysły na modyfikacje
Roostar napisał(a):
kretonpodziemny napisał(a):
Rzucę tu kolejny luźny, mało realny pomysł. A gdyby dodać do RiKwA opcję, żeby po przejściu danej części w jej menu pojawiał się przycisk do puszczania outro? Byłaby to dobra nagroda dla tych, co przeszli - żeby już więcej nie musieć. :mrgreen:


Dość realny pomysł, bardzo fajny z resztą.
Link do pobrania moda: https://tinyurl.com/ycfhrf64
Należy skopiować zawartość paczki do folderu w którym zainstalowana jest gra, jeśli zapyta czy zastąpić pliki klikamy "tak". Wymagana pełna instalacja gry. Mod nie ingeruje w żaden sposób w pliki zapisu.

Mod po ukończeniu ostatniego poziomu danej częsci dodaje w jej menu przycisk do puszczania Outro.
Z racji że nie ma póki co narzędzi do edycji grafik gry, wykorzystałem w tym celu przyciski "Pomoc", które w menu i tak nie są normalnie wykorzystywane. :?:

Jest może jakaś szansa na reupload? Link już nie działa.


So, 3 paź 2020, 14:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL