Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 09:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Sprawy wewnętrzne 
Autor Wiadomość
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Sprawy wewnętrzne
Tutaj będą pojawiały się informacje dotyczące nowo otwartych ministerstw - Transportu, Finansów, Recyklingu i Przemysłu oraz Sportu i Rozrywki.

Ministerstwo Finansów otrzymuje nakaz dokonania dokładnej inwentaryzacji majątku narodowego. Ile konkretnie mamy jeszcze do wydania?

Ministerstwo Sportu i Rozrywki przeprowadza akcję społeczną mającą zachęcić obywateli do sportu. W ten sposób nie będą się nudzić, a i zrobią coś dobrego dla siebie.

Ministerstwo Transportu zleca naukowcom przygotowanie możliwie najlepszej konstrukcji nowego typu pociagów i zaczyna planowanie nowej sieci kolejowej.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 12 lip 2021, 10:41
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Ech, trochę drogo jak na to, że to głównie reformy czysto fabularne... Ale niech będzie, dobra zabawa jest ważniejsza niż to zeby mieć najsilniejsze państwo, płacę.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Wt, 13 lip 2021, 14:47
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Ministerstwo Transportu ogłasza grant w wysokości 20 000 kredytów na nowe technologie w sektorze morskim!
Wszystkie placówki naukowe zachęcane są do uskuteczniania badań mających na celu opracowanie konkurencyjnej technologii w transporcie morskim (i marynarce wojennej). Nasi posiadający dostęp do morza sąsiedzi ewidentnie nie potrafią korzystać z dobrodziejstw życiodajnej H2O. ARL bierze sobie na cel opracowanie wydajniejszych silników, które będą bezpieczniejsze dla środowiska morskiego. Chcemy w ten sposób udowodnić, że zracjonalizowany rozwój jest możliwy i obustronnie korzystny oraz zyskać kartę przetargową w postaci nowej technologii.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pt, 30 lip 2021, 10:34
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Płacę jak najbardziej. Jeszcze mu wegekabanosy chciałbym podrzucić na drogę i kilka gadżetów promujących ASL. Jak to zwiększy koszt to na spokojnie dopłacę.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pt, 30 lip 2021, 19:58
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Do prasy mają być przekazany następujący komunikat - w regionie Zalesia Południowo-wschodniego grasuje niebezpieczny morderca, przybyły prawdopodobnie ze przegniłych dewiacjami typu wszelakiego państw kapitalistycznych, gdzie takie przypadki są na porządku dziennym, albo z wrogiego państwa GRL, które nie cofnie się przed niczym, aby nam zaszkodzić. Poszukiwany to najprawdopodobniej mężczyzna w wieku średnim, po amputacji lewej ręki, w miejscu której posiada widły. Na twarzy nosi maskę wilka, co ma służyć wyśmianiu naszej animalistycznej kultury. Mieszkańców regionu prosi się o ostrożność i natychmiastowe kontaktowanie się z policją, jeśli pozyskają jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w ujęciu złoczyńcy. Dodatkowo do regionu wysłany zostaje oddział 5 000 jednostek sił specjalnych, które zajmą się wyłącznie tropieniem mordercy. Do czasu jego schwytania w całym regionie zostaje wprowadzona godzina policyjna od 22 do 6 rano.
Hipopotam Dulian i Łabądź Kagan zostają chwilowo odciągnięci od "widocznych" funkcji. W publicznych wystąpieniach będą ich zastępować astystenci.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Śr, 4 sie 2021, 20:19
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Ministerstwo przemysłu rozpoczyna transformację przemysłową terenów należących wcześniej do GRL. W pierwszej kolejności zakładane są filtry ograniczające ilość szkodliwych substancji, które wraz ze ściekami przemysłowymi dostają się do wód powierzchniowych. W filtry ograniczające emisję pyłów i gazów cieplarnianych mają zostać wyposażone również wszystkie huty, zaś w miarę postępowania transformacji energetycznej piece węglowe mają być tam zastępowane picami elektrycznymi.
Następnie zmniejszona o 75% zostaje produkcja prądu w elektrociepłowniach. Będą one pracowały tylko do czasu, aż wybudowana zostanie infrastruktura OZE, która całkowicie zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne regionu. Te elektrociepłownie, które się da, należy przestawić na zasilanie biopaliwem. Jednocześnie w całym regionie prowadzone mają być akcje społeczne promujące oszczędzanie prądu.
Wydobycie węgla kamiennego ma zostać zakończone w przeciągu następnych 9 miesięcy. Po tym czasie otwarta ma pozostać tylko jedna kopalnia (ta, która jest w stanie zapewnić najwięcej miejsc pracy lokalnej ludności), z której wydobyty węgiel będzie iść na handel i na cele inne niż ciepłownicze (do lekarstw, barwników itp.). Równocześnie ma powstać państwowy program kursów ułatwiających przebranżowienie. Ci z górników, którzy nie będą chcieli się przebranżowić, mają zostać przeniesieni do kopalń minerałów innych niż węgiel (metale, łupki, paliwa jądrowe itp.), w tym do kopalń znajdujących się na głównym terytorium Animalistycznej Republiki Ludowej. Oczywiście państwo zapewnia miejsca dla całych rodzin górników, którzy zdecydują się przenieść (las to też jest jakieś miejsce zamieszkania).
Ministerstwo Recyklingu w porozumieniu z Ministerstwem Transportu rekwiruje całość infrastruktury GRL. Nieekologiczne pociągi oraz inne maszyny będą rozmontowywane, w razie potrzeby przetapiane i przekształcane na inne potrzebne maszyny (na przykład czołgi). Oczywiście proces ten ma następować tylko w takim tempie, aby nasze fabryki nowoczesnych, przyjaznych środowisku maszyn były w stanie je zastępować, choć lekkie niedobory są dopuszczalne celem szybszego usuwania szkodliwych urządzeń.
Ministerstwo Administracji, kiedy powyższe zmiany będą już na wysokim poziomie zaawansowania rozpocząć ma zaś akcje społeczne promujące zaprzestanie wykorzystania węgla w gospodarstwach domowych i różne takie pomniejsze rozwiązania proekologiczne. Jednocześnie ma zostać rozpoczęty proces termomodernizacji budynków mieszkalnych i wymiany systemów grzewczych na elektryczne. Ale to należy zacząć nie wcześniej niż za 4 miesiące.
Generalnie moc przerobowa fabryk w ARL ma zostać zwiększona o co najmniej 50%, żeby nasze produkty wyparły pozostałości dawnej władzy z GRL.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 9 sie 2021, 13:29
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Transformacja w ARRW może zostać spowolniona ze względu na działania wojenne. Obecnie najbardziej priorytetowym działaniem jest budowa okrętów w portach na północy, dlatego wszelkie zasoby, których ten cel wymaga, mają być kierowane w pierwszej kolejności tam. Dopiero to, z czego przetwarzaniem nie będzie nadążała moc przerobowa tamtejszych stoczni ma trafiać do ARRW. Również wszelkie materiały odzyskane przez Ministerstwo Recyklingu, które mogą być użyte w procesie budowy okrętów, mają być wysyłane na północ.

Na terytoriach zdobytych w czasie aktualnej wojny mają być przejmowane wszystkie przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją wojskową. Wszelkie zakłady zajmujące się produkcją na potrzeby cywilne mogą działać w normalnym trybie pod warunkiem udzielania 20% produkcji na potrzeby ARL. Korzystać będziemy z tego prawa tylko w tych fabrykach, których wyroby będą przydatne do celów wojskowych (metale i inne materiały do produkcji wojskowej, materiały budowlane do budowy i naprawy infrastruktury, lekarstwa i żywność dla żołnierzy) oraz takie, których dóbr możemy użyć do kontynuowania transformacji energetycznej w ARRW (jak ktoś tam produkuje piece elektryczne czy jakieś filtry). Pozostałe fabryki mogą na razie dysponować 100% swojej produkcji. Przy każdym zakładzie zostaje jednak utworzona rada nadzorcza, która będzie pilnować, czy produkty lub finanse danego przedsiębiorstwa nie są potajemnie przeznaczane na wsparcie naszych wrogów. Rady nadzorcze będą również prowadziły inwentaryzację produkcji i sprawdzały, czy pełne 20% produkcji w przedsiębiorstwach, na które zostanie nałożony ten obowiązek, jest faktycznie przekazywane władzom okupacyjnym. W razie konieczności rady nadzorcze mają prawo zwalniać pracowników niewypełniających zaleceń i zastępować ich wedle uznania bardziej przyjaznymi członkami społeczności lokalnych. Konspiratorzy i malwersanci mają być przekazywani w ręce stacjonujących w reichkommissariatach sił specjalnych i karani według następującego schematu:
- Za współpracę z nowopruskimi komórkami oporu: śmierć;
- Za współpracę z innymi, wrogimi nam siłami (na przykład lokalnymi prawicowymi Jestem miłym uczynnym i eleganckim Traktorkiem. W życiu bym nie pomyślał o pisaniu wulgaryzmów na czacie. niepodległościowymi): zesłanie do obozów pracy na południu ARL;
- Za przywłaszczanie mienia należnego ARL: Kary pieniężne równe wartości przywłaszczonego mienia połączone z robotami społecznymi na rzecz wojsk ARL lub lokalnej społeczności.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Wt, 10 sie 2021, 23:44
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Wznawiamy transformację ARRW. Gospodarka wraca mniej więcej na tory, którymi szła przed wojną z Nowymi Prusami, tylko oczywiście z uwzglednieniem potrzeb armii walczącej na wschodzie. Wojsko musi mieć zapewnione wszystko co potrzebne do sprawnego prowadzenia konfliktu.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pt, 13 sie 2021, 11:20
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
R u c h a m i

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


So, 14 sie 2021, 17:30
Zgłoś post
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Sprawy wewnętrzne
Na terenach Pruskiego Okręgu Autonomicznego ma zostać przeprowadzona transformacja ekologiczna, w identyczny sposób jak w ARRW. Odpowiednie wymogi środowiskowe mają być również narzucone Ludowej Socjalistycznej Republice Wędkarskiej, lecz ich realizację należy pozostawić w rękach lokalnego rządu. ARL udostępni Republice Wędkarskiej odpowiednią technologię i wyroby przemysłowe po symbolicznych cenach.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 16 sie 2021, 20:52
Zgłoś post
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL