Teraz jest So, 27 kwi 2024, 01:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[Halloween ] Kretesowa Północ 
Autor Wiadomość
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post [Halloween ] Kretesowa Północ
[Halloween ] Kretesowa Północ .
Rozdział I - Ciemna Noc

Na podwórku Reksia trwały przygotowania do Halloween . Każdy z bohaterów szukał strasznych ozdób, jedynie kret Kretes nie był zainteresowany. Czytał gazetę Timesa a na okładce widniał napis –
,, Jutro już Halloween ! Szykujcie się na atak potworów z zaświatów . Hahahah ! ’’
-Już się boję – odparł znudzony Kretes – Że niby jakiś tam wampir odwiedzi mnie … Nie zrobicie ze starego Kretesa idioty, o nie !
I gdy Kretes miał już kłaść się spać nad głową przeleciał mu nietoperz .
- O jejku…-krzyknął i zasnął –

Obrazek
Nadeszła noc…była ona o dziwo bardzo ciemna co się rzadko zdarza. Zazwyczaj w oddali widniały światła lamp albo z okien …Dziś tak nie było. Na podwórku wszyscy spali oprócz Kretesa który grzebał coś w lodówce , szukając przekąski. Wyrzucał wszystko co się dało, aż w końcu poddał się i postanowił udać się do budy Reksia i tam coś znaleźć. Wyszedł więc z nory i po woli ruszył bo jednak było zimno a Kretes nie lubi się wysilać. Podwórko po ciemku nie było widoczne. Jedynie warsztat był widoczny a to dlatego że ostatnio Kogut postanowił przemalować go na biało. Kretes do dziś pamięta nie przespane noce przez Koguta któremu jak zwykle brakowało farby . Kret powoli doszedł do budy …gdzie nikogo nie zastał .
- Reksiu…gdzie jesteś ? – zapytał .
Wtedy usłyszał trzask za sobą.
-Kto to ?- zapytał nieco zdziwiony Kret- Czy to ty Reksiu ?-
- Nie – odpowiedział grubym głosem ktoś z tyłu –
- Kto to ? Czy to ty Reksiu…nie strasz mnie proszę …Reksiu !- powiedział jeszcze bardziej przestraszony Kretes –
- Odwróć się…jeśli życie ci miłe ! –
I Kretes ujrzał osobę ubraną w czerń, z zielonym kapeluszem oraz z małymi butami .
- Kto ty ?-
- Nie pytaj tylko słuchaj !-
-Jasne ! Tylko nie rób mi nic złego , błagam …-
- Nie martw się teraz ci niczego nie zrobię –
-Teraz ?-
- Cicho głupi krecie ! Masz mi teraz powiedzieć gdzie jest Reksio !-
- Ale ja sam nie wiem !-
- Nie kłam krecie …bo będzie z tobą źle –
- E…no dobra on jest w …e…w sklepie ! –okłamał Kretes -
-Ach tak ! No dobra ja znikam …-
- A co z nim zrobisz ?-
- Nie ważne Krecie , nie znasz Reksia od drugiej strony –
I znikł, a Kretes w mgnieniu oka uciekł do nory. Była to dla niego nie przespana noc bowiem myślał co zrobi Reksiowi jak go znajdzie a co gorsza co zrobi mu ! Kretesa ogarnęły okropne myśli .
C.D.N

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


So, 29 paź 2011, 16:28
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Drugi koment...
Tak więc... Ogólnie fajnie, dopatrzyłem się paru błędów ortograficznych i złego stylu zdaniowego... Jest humor jest intryga... Ale czegoś jednak mi brak... 6/10, liczę na ciekawsze rozwinięcie. :)

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


So, 29 paź 2011, 18:47
WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Całkiem spoko, ale jest kilka błędów.

Cytuj:
- Odwróć się…jeśli życie ci miłe ! –


Po co myślnik na końcu, skoro po tym nie ma dopisu, kto to powiedział? Druga sprawa, to na miejscu tych trzech kropek powinien być przecinek. Podobnie w wielu innych zdaniach. Na razie dam 7/10, bo nie jest źle, tylko wyeliminuj błędy.


So, 29 paź 2011, 19:58
Jeździec betoniarki
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 16 sty 2010, 20:58
Posty: 308
Lokalizacja: Z Szybkiego Świata (wyjaśnienia dla wtajemnicznonych)
Naklejki: 5
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
to samo co zwykle 8) trzeba wprowadzic nastrój, opisać np. że spod płaszcza kapnęła kropla krwi czy inne takie bzdety :mrgreen: innymi słowy nastrój, nastrój i nastrój :mrgreen:

_________________
Moderuję fioletowym.
Kiedyś było tu tak spokojnie i przytulnie...


So, 29 paź 2011, 20:35
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Brak nastroju, zarys fabuły, brak akcji, nie zachęciło mnie nazbyt , motyw troche mało oryginalny. Postaraj się bardziej :) 6/10

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


So, 29 paź 2011, 20:41
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
No dobra mam nadzieję że się poprawiłem starałem się dodać więcej opisów , a co do błędów ort. mam nadzieję ze nie ma ...
Rozdział II - Nóż


Kret Kretes leżał w łóżku tej samej jeszcze nocy i zajadał się dżdżownicami które udało mu się jeszcze złapać podczas przechadzki. Widać było że był zdenerwowany bo w mgnieniu oka zjadał po pięć dżdżownic. Przeżywał bardzo tą straszną noc , i przysięgał sobie że to co tam zobaczył i co tam odczuł zostanie w tajemnicy. Raz jeszcze ugryzł kawałek swojej trzeciej już chyba kolacji . Zamknął oczy i postanowił nareszcie zasnąć .Jednak jak to w każdej przygodzie coś musiało mu przeszkodzić . Był to głos…
- Ty oszuście ! –
-Kto ty …! – odpowiedział przestraszony Kret.
I gdy otworzył swe oczy ujrzał postać stojącą nad nim z nożem w ręku . Kretes ogarnęła panika i rozpacz
- Aaa ! Zostaw mnie szaleńcu , zostaw biednego kreta –
- Za późno ty oszuście , sam wiedziałeś co cię czeka jeżeli nie powiesz prawdy !-
- Zostaw mnie , błagam zrobię wszystko ! – odparł przestraszony kret .
- Za późno, za późno –
I Kretes po tych słowach zerwał się i zaczął uciekał . Biegał po całym mieszkaniu , i nie wiedział co począć . Jednak postać która starała się mu przeszkodzić było chytra. Wiedziała jak pozbyć się kreta, znała jego lęki . Podbiegła szybko do Kretesa, wyciągnęła nóż i … Kret Kretes chwycił dzban leżący koło niego u rzucił w postać
- Ty głupi krecie ! –
I tak zaczęła się zabawa w kotka i myszkę . Postać próbowała go złapać a kret uciekał . Jednak ostatecznie zabawę skończyła Molly która obudziła się po ich wrzaskach . Była niewyspana , miała potargane włosy i nie za bardzo rozumiała sytuacji .
- Dosyć tego ! Co to za wrzaski ?- krzyknęła .
- O…to jest …- Kretes umilkł przestraszony .
A postać tylko wykorzystała sytuacje i rzucił nóż w stronę Molly .
- Molly , zrób unik !- krzyknął Kretes .
Jednak ślepy Kret nie wydział ostatecznie sytuacji ponieważ postać porwała Molly i zniknęła .
- Molly , Molly ! – krzyknął smutny Kret.
W miejscu porwania jedynie leżał zakrwawiony nóż .
- Co on jej zrobił ? – jeszcze raz powiedział Kret.
Bohater stanął w miejscu i przez jego głowę przedarły się straszne myśli :
A co z nią będzie ? Czy dalej żyje ? Gdzie ją zabrał ? Czy…?
Kretes jeszcze nigdy nie był taki smutny ponieważ zdał sobie sprawę że może a nawet jest źle. Że na pewno pierwszą ofiarę będzie Molly a drugą …on sam !
-Muszę …muszę … go powstrzymać ! – odparł bohater.
-Ale…-
I znów się zastanowił , w końcu chodziło o Molly . W końcu padła odpowiedź …Kretes wziął wiele rzeczy do obrony np.: odkurzacz , talerze , dzbany…
Wiedział bowiem że tam gdzie idzie będzie wiele więcej straszny zjaw i stworów …

C.D.N

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


N, 30 paź 2011, 09:52
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Przyjęło się z reguły że znak interpunkcyjny jest od razu na koncu wyrazu i nie jest poprzedzony spacją...
Czyli nie kret . tylko kret.
Niekiedy braki przecinków
Trochę więcej akcji niż w poprzednim rozdziale, ale mało wydarzeń i wgl podobnie jak wczesniej.
Dalej 6/10.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


N, 30 paź 2011, 10:12
WWW
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Trochę lepsze 7/10

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


N, 30 paź 2011, 13:13
Jeździec betoniarki
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 16 sty 2010, 20:58
Posty: 308
Lokalizacja: Z Szybkiego Świata (wyjaśnienia dla wtajemnicznonych)
Naklejki: 5
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
niech akcja nie gna aż tak bo można poczuć się trochę skołowanym :mrgreen: poza tym okey

_________________
Moderuję fioletowym.
Kiedyś było tu tak spokojnie i przytulnie...


N, 30 paź 2011, 14:08
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Nie poprawiłeś błędów, rozwiń to trochę bardziej. 6/10.


N, 30 paź 2011, 14:48
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Rozdział III – Inne duchy i poczwary .

Kretes szedł zupełnie ciemną nocą przez uliczki miasta , uważnie stawiał każdy krok . Co chwile zdawało mu się że ktoś za nim idzie , śledzi go i tym podobne . Czasem również marnował swoje cenne zapasy dla obrony bowiem był bardzo przestraszony . Rozglądał się , skakał , by tylko myśleć o czymś innym niż o tym co może go napotkać w nocy gdy idzie samotny przez plątaninę uliczek .Strach ogarnął go taki że zdawało mu się że ktoś z jednej ciemnej uliczki krzyczy do niego .
- No dobra mam dosyć ! – odparł kret.
I zaczął biec by jak najszybciej dostać się do wyznaczonego miejsca. Nagle z drugiego końca ulicy ktoś zaczął faktycznie krzyczeć tak jakby do samego Kretesa.
- Proszę wielkiego Kremonda , proszę się zatrzymać ! – krzyczał nieznajomy .
-To pewnie jakiś pijany szaleniec, lepiej trzymać się od niego z daleka …- pomyślał Kretes .
I po raz kolejny kret zaczął uciekać , ale postać za nim zaczęła robić to samo . Raz kret chował się za uliczki , do śmietników a i nawet udawał psa…żeby tylko zgubić tego ,,szaleńca ’’. Ale to nic nie pomagało bowiem postać ta wzbiła się w niebo i podleciała do Kretesa . Gdy tylko bohater zauważył go zbliżającego się do niego zaczął panikować aż w końcu onieśmielony stanął i czekał bowiem nogi mu odjęło .Postać zbliżała się do niego . Była wysoka o niebieskich oczach, szybko dało się zauważyć zakrwawione kły wystające z jego ust. Był to niewątpliwie wampir . Szata jego była koloru czarnego z peleryną , miał poszarpane pełne krwi spodnie , chodził boso.
-Witaj Kremondzie , nazywam się Zębek jestem wampirem .
- Miło mi….- odpowiedział Kretes .
I na tym rozmowa ustała , kret zastanawiał się kim jest ten ,,Kremond ’’i to jakaś pomyłka ale lepiej udawać że nim jest to może ten wampir to może go nie zje .
- A więc to ja Kremond …-odparł Kretes .
-To już wiem , ale nie ma czasu musimy lecieć
- Gdzie ?
-Jak to gdzie , to ty nie wiesz ?!
-E…no jasne że wiem …heheh…ale możesz mi przypomnieć ?-
-Lecimy na cmentarz –
Kretesa po raz pierwszy w tej całej podróży ogarnęła radość , bowiem właśnie tam miał iść . I wzbili się w niebo a i nie widział niczego oprócz ciemności . Droga na cmentarz była tak krótka , że kret nie zdążył policzyć nawet do 20. Wylądowali w rogu przy ciemnym murze . Z cmentarza dobiegało dużo krzyków , Kretes więc wyjrzał z zza muru i zobaczył zlot potworów . Byli tam – Mumie , Wilkołaki , Czarownice i czarownicy i oczywiście wampiry.
- Więc idziemy panie ?- zapytał wampir .
- Dobra…-odparł Kretes.
Weszli , na początku nie było tu niczego innego niż groby ale potem zauważyli stado potworów i stworów .
-Pan przybył ! – odparł Zębek
- A jednak przybył w tą świętą noc …daj nam go zobaczyć – krzyknął tłum .
I wtedy kret wyszedł i pokazał się .
- Tak więc poczwary , duchy i co tam jeszcze tu jest ukłońcie się przede mną !
- Co ? –zdziwił się tłum .
- E…a zresztą wiedziecie może gdzie jest Molly…jest kretonką –
- Tak wiemy – odparł jeden wilkołak .
- A powiecie mi ?-
- Tak…zaraz razem z tobą zostanie zjedzona -
- Co ?- Kretesa ogarnęła panika – Ale przecież jestem waszym Kremondem !
I dwojga wampirów zaprowadziła Kretesa do miejsca w którym jest Molly . Była to mała kaplica pełna krwi ściętych głów, dyń i tym podobne . Molly stała w jednym z kątów . Zaraz mieli zostać zjedzeni…
C.D.N

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pn, 31 paź 2011, 12:07
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Niepoprawione błędy ze spacjami i znakami interpunkcyjnymi... Kilka literówek, ortografów, ale ogolnie lepiej niz dwa pozostale rozdzialy.. 8/10

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Pn, 31 paź 2011, 12:21
WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Sorry za te błędy ze spacją i znakami interpunkcyjnymi ale jakoś tak już pisać się przyzwyczaiłem . Szczególnie spacje ...;[ A jakie są błędy ortograficzne bo piszę w Microsoft i tam niczego mi nie podkreśliło prócz Zębka , Kretesa i Kremonda ;p ?

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pn, 31 paź 2011, 12:26
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
Chyba się dopatrzyłem jednego a nie kilku, sam już nie wiem... sporo jest tego do oceniania i wgl, wiec idzie sie pomylić..
Ale zapamiętałem coś w stylu ,,i dwojga wampirów zaprowadziła...
Tak wiem, czepiam się - ale taka już moja rola:P

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Pn, 31 paź 2011, 12:43
WWW
Jeździec betoniarki
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 16 sty 2010, 20:58
Posty: 308
Lokalizacja: Z Szybkiego Świata (wyjaśnienia dla wtajemnicznonych)
Naklejki: 5
Post Re: [Halloween ] Kretesowa Północ
fajnie że dodałeś opisy wprowadzające w klimat, trochę niektóre zachowania kretesa wydają mi się nienaturalne no i akcja cały czas zbyt gna jak na mój gust :mrgreen:

_________________
Moderuję fioletowym.
Kiedyś było tu tak spokojnie i przytulnie...


Pn, 31 paź 2011, 19:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL