Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 13:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Nowi / starzy moderatorzy 
Autor Wiadomość
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post Nowi / starzy moderatorzy
Witajcie, nowi i starzy forumowicze.

Poproszono mnie bym zabrał głos w sporze, który się toczy odnośnie moderatorów. Dla tych, którzy mnie nie znają - to ja, Krzysztof Hrynkiewicz zakładałem to forum kilka lat temu i sprawowałem długo funkcję super admina, sam mianując moderatorów. Od czasu rozstania z Aidem, obowiązki sprawowania opieki przejął ktoś inny, jako że strona należy do Aidem, a więc moje zdanie poniżej nie jest w żaden sposób wiążące.

Może najpierw kilka słów o historii - nie wszyscy są tu przecież od początku i nie bardzo wiedzą kto jest kim i co zrobił. Długo jedynymi adminami / modami byliśmy my - czyli twórcy Reksia. Ale obowiązki nie pozwalały nam niestety za bardzo zajmować się forum i tworzącą się wokół niego małą społecznością. Dlatego w pewnym momencie zaproponowaliśmy trzem najrozsądniejszym, aktywnym userom status moderatora. Byli to Topek, AdaCho i Michcio. To oni poświęcili swój czas i entuzjazm na budowę tego miejsca. Z czasem, kiedy i im zwiększyła się ilość obowiązków w szkole i w życiu, dobraliśmy wspólnie kolejną grupę: Pingwinka, Bambosza i Grzesia. I był to naprawdę świetny team, który nie dosyć, że dbał o forum to jeszcze pomagał w jego rozbudowie (ja do dziś nie wiem jak instalować tu mody) a także pomagał wyśledzić różnego rodzaju oszustów, multikonta, spamerów i osoby podszywające się pod kogoś innego (włącznie z inną płcią). Że nie wspomnę już, że Topek i bot zaprojektowali większość poziomów do RiTTW. Dlatego nie zgadzam się na tak drastyczne pozbycie się ich, jakie się tu odbywa.

Co jednak nie rozwiązuje problemu w żaden sposób. Ewidentnie bowiem nie mają oni czasu, ani być może zapału aby moderować forum. Zatem jeśli tu są braki, to należy coś z tym zrobić. Optymalnie byłoby stworzyć funkcję moderatora-emeryta, który nie ma konkretnych obowiązków, ale ma głos we wszystkich głosowaniach moderatorium. Z mojego punktu widzenia, to oni są gwarantami demokracji w zarządzaniu tego forum. Dodatkowo proponuję dobrać nowych modów, tak by nie było problemów z płynnością prac. Jedno drugiego nie wyklucza.

Rozumiem stanowisko Serapisa, który naprawdę poświęca się tutaj i wkłada spory wysiłek w to by coś się tu działo. Tyle, że można to rozwiązać bardziej elegancko. Ankieta, którą przeprowadzono była zmanipulowana - w tego typu głosowaniach powinno się co najwyżej pisać "Zagłosowałem" + ewentualnie argumenty dlaczego, a nie wdawać się w polemiki, które sugerują innym userom na co mają głosować. Na pewno wszyscy zainteresowani powinni wiedzieć dużo wcześniej, że takie głosowanie będzie miało miejsce, a jeszcze wcześniej powinni mieć prawo dobrowolnego, oficjalnego przejścia na emeryturę (z kwiatami i podziękowaniami).

Jeżeli nie dogadacie się co do funkcji moderatora-emeryta i koniecznie będziecie chcieli zrobić to przez głosowanie, zróbcie to w trzech osobnych watkach dla każdego moderatora i z zakazem polemik. Niech ankiety postoją powiedzmy 10 dni.

Ja nie chciałbym się pewnego dnia dowiedzieć, że z powodu braku aktywności zostałem wykopany funkcji moderatora (z której to funkcji faktycznie nie korzystam, jestem samozwańczym emerytem). Ale jeśliby ktoś mi zaproponował jakąś sensowną funkcję honorową - to czemu nie? I tak nie mam czasu.

A tak na marginesie - fajnie, że nadal jesteście, kiedy nas zabrakło :) Fajne z was wszystkich dziewczyny i chłopaki - często się wami chwalę i podaje jako przykład świetnej społeczności internetowej.

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Ostatnio edytowano Śr, 13 maja 2009, 11:50 przez Szalony Kapelusznik, łącznie edytowano 1 raz



Śr, 29 kwi 2009, 23:35
WWW
Post 
Ranga moda emeryta została stworzona już dawno, zaś co do wypowiedzi użytkowników nie mam wpływu na to co piszą w tematach userzy, pierwszy pogwałcił ciszę wyborczą, jak Pan to nazwał, Bambosz więc proszę to wziąć pod uwagę, że to on spowodował polemiki używając niestety średnich argumentów i naginając prawdę na co niestety nikt nie zwrócił uwagi <prosiłem o usunięcie konta nie o BANa> :!: :!: Zaś 14 osób zagłosowało w 100% na tak <56% aktywnych użytkowników forum> więc nie wiem poco polemizować z głosem większości, forum jest przecież dla nich i mają prawo decydować o nieaktywnych moderatorach, to że jest grupa niezadowolonych z wyniku jest jasne bo zawsze tak jest tylko nie wiem czemu ich pretensje mają powodować takie skutki, a głosy zadowolonych mają być zagłuszone przez tych którzy tego wyniku nie akceptują i nie potrafią zrozumieć, że niestety aktywność bierna <specjalnie wprowadzam przymiotnik, kiedy ktoś tylko wchodzi na forum i nic nie robi> go dyskredytuje....

A i jeszcze jedno co jest ciekawe z analitycznego punktu widzenia. Większość osób niezadowolonych z wyniku głosowania to osoby, które były przeciwne Gwardii Reksia i zwalczały ją około 2 lata temu czego skutkiem nastąpiło zakończenie jej działalności i wielu userów nie wróciło już nigdy po jej rozwiązaniu lub było jeszcze trochę czasu a potem zniknęli, gdyż to Gwardia ich jednoczyła i spajała, potem GR nigdy już nie osiągnęła takiego poziomu jak kiedyś. To chyba daje do myślenia.

Ale skoro rangi <których być może nie zauważyli> nie starczają, przeprowadzę kolejne zadość uczynienia za ich pracę....


Cz, 30 kwi 2009, 06:29
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
Po co ze mną polemizujesz? Zapoznałem się z wszystkimi wątkami na temat, a także wysłuchałem twojego głosu i jeszcze jednego z drugiej strony dysputy i na tej podstawie wysnułem propozycję.

Bambosz miał prawo wypowiedzieć się, bo sprawa dotyczyła jego, zaś reguły nie komentowania ankiety nie były nigdzie określone, za co odpowiedzialność ponosi twórca ankiety.

Ponadto -stworzenie nowej rangi to jedno, a pozostawienie statusu moderatora, to drugie.

Tak, czasy się zmieniły, starzy twórcy odeszli, a na forum są nowi i tak - to dla nich jest to forum przede wszystkim, zatem należy im się sprawna obsługa (aktywni modzi). Ale to miejsce jest pewnego rodzajem "domu" dla bardzo wielu osób, którzy tu dorastali i często wracają z sentymentu - i powinni się tu czuć zawsze dobrze. A jakoś tak wyszło, że się nie czują - i w tym jest niestety sporo winy aktualnej grupy zarządzającej, chociarz nie przeczę, że "starzy" mogliby też przemysleć sprawę i podać się do dymisji sami z siebie. Pozycyja moderatora-emeryta daje im szansę wyjść "z twarzą".

Angażuję się w tą rozmowę z jednej przyczyny tylko. Jestem bardzo dumny z forumowiczów. Wiem, że to miejsce w jakiś sposób wpłynęło na nich, być może nawet na to jakimi ludźmi kiedyś się staną. Starałem się wam nie tylko przekazać czy też uzupełnić historię przygód Reksia, nie tylko zaszczepić zainteresowanie książkami, ale również nauczyć w jakiś sposób poszanowania takich aspektów jak koleżeńskość, demokracja i radość realizowania wspólnych przedsięwzięcięć. Wszystkie te rzeczy sprowadzają się w dużej mierze do sztuki kompromisu, tolerancji i wybaczania. Dlatego smucą mnie jakieś takie wewnętrzne tarcia, małostkowość i kopanie dołków.

To się tyczy wszystkich, Serapis - nie tylko ciebie. To nie jest atak personalny, jak ci się zapewne w tej chwili wydaje. Nadal uważam, że od dłuższego czasu to ty jesteś kołem zamachowym tego co się dzieje na forum i chwała ci za to.

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Cz, 30 kwi 2009, 09:20
WWW
Post 
Długo zastanawiałem się nad tą sprawą odkąd dostałem pierwsze wiadomości na gg od Szalonego Kapelusznika, które niestety nie były zbyt pochlebne, sprawę przypieczętowało zdanie porównujące mnie do Łukaszenki co niestety jest straszną obrazą. Zresztą zbyt dużo czasu poświęcałem na forum i niestety nie zostało to docenione, wszystkie zabiegi by forum rozruszać i naprawić je po tym jak nastąpił spadek liczby userów zostały poddane jawnej krytyce, w dodatku nie obiektywnej. Muszę zauważyć też, że nie mogę tu zostać ze względu na cały czas pozostającą wśród Topka, Michcia, Bambosza i Grzesia wrogość do mnie, która pozostała po Gwardii Reksia której walory nie zostały docenione.
Ciężko mi to przychodzi gdyż lubię forum bardzo i Reksia tez bez względu na wiek pozostanę jego fanem. Ale trudno czemu mam zostawać skoro nazywają mnie nawet tak poważni administratorzy jak Szalony Kapelusznik Łukaszenką....
Pozdrawiam Euresandę, enterka, Dizla, Stryja Maćko, xDominika, Przybysza z Kurakis byliście super :wink:


Cz, 30 kwi 2009, 13:14
Norman

Dołączył(a): Pt, 4 sty 2008, 17:56
Posty: 265
Post 
Kto to ten Gość? Sorki, że tu piszę, ale zaciekawiło mnie to. No to kto?


Cz, 30 kwi 2009, 13:42
Głodomorek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 20:13
Posty: 2995
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 1
Post 
Agata9 napisał(a):
Kto to ten Gość? Sorki, że tu piszę, ale zaciekawiło mnie to. No to kto?

To był Sokaris.

_________________
Mahna mahna...

Whovian.

Strzeż się, Izzy Cię obserwuje.


Cz, 30 kwi 2009, 13:45
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
:)
Odejść i się poddać. Ehh... gdyby Łukaszenko tak reagował, świat byłby lepszy. ;)

Ale przecież zaraz się wszystko zacznie od nowa, namawianie, zostań, nie zostanę, ale my chcemy etc. Ja mówię zostań i nie wygłupiaj się. Odpuście sobie szopkę.

Ale znowu, stary grasz w ten sam deseń - analiza selektywna treści rozmowy. inaczej - nie słuchasz, tylko jedziesz ze swoim i potem podrzucasz nie wiadomo co na forum w celu zyskania poparcia. (I jeszcze zamykasz temat )

A treść naszej rozmowy na gg? Proszę bardzo - oto jej finał. Sami zobaczcie gdzie tam jest Łukaszenka:

Cytuj:
Ja 10:41:40
GR - cóż ne ukrywam, że nigdy nie byłem fanem konceptu dzielenia forumowiczów, ale też nie przeszkadzałem wam - w końcu forum jest dla forumowiczów. Natomiast zawsze zdawałem sobie sprawę z zagrożeń jakie za sobą niesie. GR to twoja organizacja, a w niej twoi ludzie, więc powoływanie się na nią w nagłówku ankiety nie jest ok. To nadal ta sama strona równania. I weź mi proszę wytłumacz o co chodzi z tym zablokowaniem Topka na czas trwania ankiety bo to już przepraszam śmierdzi na kilometr. Wszysko powyżej dyskredytuje wyniki ankiety. Co wcale nie znaczy, że jak zrobisz ją jeszcze raz to wyniki wyjdą radykalnie inne - zapewne nie. Jak chcesz się bawić w chirurga, to umyj najpierw ręce, bo możesz zabić pacjenta, nawet jeśli operacja się powiedzie, ok?

Serapis 11:43:48
wietrzenie spisku prosta sprawa skoro atakuje mnie cały czas Bambosz i Topek a każde moje zamierzenie i propozycja jest atakowana natychmiastowo, zaś niestety niektóre Pana wypowiedzi miał bardzo negatywne zabarwienie i niestety niezbyt przebierające w słowach..... niestety cały czas obiektywizm kuleje na świecie co jest raczej mankamentem i nie stawia wszystkich na tym samym poziomi. Skoro więc parę osób żąda powtórzenia ankiety i nie zgadza się z głosem większości nastąpi kolejne głosowanie które mam nadzieję nie będzie tak przez nielicznych których się tyczy zbojkotowane............
Serapis 11:44:40
a i bardzo mnie dziwi że ustosunkowanie się do Pana wypowiedzi krytykuje Pan co trochę źle wpływa na wolność słowa
Ja 11:44:48
może i będzie, ale zachowujesz sie jak nieprzymierzająć Łukaszenko
Ja 11:44:53
przemyśl to
Ja 11:46:17
nie podoba mi się, że mnie tu między wierszami atakujesz. ja jestem obiektywny w tej kwestii duzo bardziej od ciebie. rozumiemy się? mi zależy na forum, a twoje spojrzenie jest podszyte prywatnymi poglądami. albo zaakceptuj to, ale nie zawracaj mi głowy
Ja 11:47:31
i nie szastaj mi tu wolnością słowa. lepiej powiedz, co to za numer z tym przyblokowaniem topka
Ja 11:48:44
naprawdę wiem że robisz bardzo duzo dobrego dla tego forum
Ja 11:48:55
kwestionuję jedynie metody rozwiązywania konfliktu
Ja 11:49:13
prawdziwy lider musi umieć się wznieść ponad swoje prywatne poglądy
Serapis 11:50:16
^ porównanie do Łukaszenki jest niezbyt adekwatne. Ja zawsze ponad nie wychodzę, zaś co do Topka rzeczywiście źle postąpiłem blokując mu konto i przyznaję się do tego wielkiego błędu, nie zawracam więc już głowy skoro wszystko co robię jest aż tak źle oceniane
Ja 11:51:16
nie jest. przeczytaj powyższe wypowiedzi i nie bredź. własnie taki sposób selektywnej analizy tekstu zapewnia ci grono przeciwnkiów
Ja 11:52:17
Akurat porównanie jest adekwatne: robisz jakieś tam wybory pozwalając na agitkę i jednozesnie przyblokowujesz opozycję. no na boga twaroga, miej trochę pokory - czego ci serdecznie życzę
Serapis 11:55:55
a co miałem zrobić każdy tam się wypowiadał, jakoś Bambosza i jego osobistych wycieczek Pan nie piętnuje na Ibisa
Ja 11:57:06
ale to Bambosz jest przedmiotem całej akcji. Błedem jest tworzenie ankiety i dyskusji w tym samym wątku
Ja 11:57:20
to dla niego jedyna opcja obrony
Ja 11:58:09
powiedziałem co miałem. wszystkie odpowiedzi na pytania, które mogą ci jeszcze przyjść do głowy znajdziesz powyżej lub w tym co już napisałem na forum. ani nie mam czasu ani nie widzę sensu ciągnąć tego sporu dalej.
Ja 11:58:46
mam nadzieję, że znajdziesz kompromisowe rozwiązanie, które nikogo nie pominie. jesli ktoś umie to zrobić na forum - to tylko ty.
Ja 11:58:50
życzę powodzenia





Żałuję, że zabrałem głos w tej dyskusji, bo jej poziom jest żenujący i niekonstruktywny. Skoro wyciągasz takie wnioski jak wyciągasz, to niestety sugeruje, że masz z tym jakiś problem.

Jeszcze raz powtórzę: uważam że świetnie zarządzasz forum i napędzasz życie na nim. Jednocześnie - wpadasz czasem w pułapkę własnej domniemanej nieomylności i lubisz wyciągać takie wnioski, jakie są dla ciebie wygodne. Nie porównuję ciebie do Łukaszenki, tylko metodę którą zastosowałeś do zdegradowania starych modów, porównuję do metod Łukaszenki: wybory z możliwością agitacji, zablokowanie opozycji.... stary... :)

A teraz podajcie sobie wszyscy ręce na zgodę i zróbcie to jeszcze raz, ale rozsądnie. Jak nie to ja się też obrażę i wywale scenariusz Miasta Sekretów do śmieci. :)

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Cz, 30 kwi 2009, 13:46
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post 
Tak, to prawda.
Serapisie, glupio robisz ze sie tak obrazasz. Szalony Kapelusznik wytknąl Ci twoje błedy, ale nie tylko. Napisal takze ze bardzo Cie ceni i wie ile zrobiles dla Forum. A przeciez nie znajac swoich błędów nigdy nie bedzies mogl stac sie lepszym czlowiekeiem. Musisz je przyjac z pokorą i starac poprawic.

Ankieta rzeczywiscie byla niezbyt madrze przeprowadzona, tak jak teraz na to patrze. Czy kilka głośow w tej "byle jakiej" ankiecie mialo zadecydowac o wyrzuceniou lub pozostawieniu userow ktorzy tak duzo dla Formu zrobili? Przez tyle lat?

Sam zaglosowalem na Tak. Przyznaje sie do bledu. Napisalem tak, bo tak mi bylo wygodniej. Pomyslalem sobie ze : "aa 3 modow odpadnie moze sam wskocze na ktores miejsce? " Teraz po wypowiedziach Kapelusznika wiem jak glupio sie zachowalem, jak egoista - idac po trupach do skarbu. Jak wyscig szczurów. Ale przyznalem sie do błedu i jestem z tego dumny.

A robiąc to co robisz upadobniasz sie do Claer, pamietasz co z nia bylo ? :)


Cz, 30 kwi 2009, 14:09
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 22 sty 2008, 13:08
Posty: 213
Lokalizacja: Z Kurana
Post 
Szalony Kapelusznik napisał(a):
:)
Odejść i się poddać. Ehh... gdyby Łukaszenko tak reagował, świat byłby lepszy. ;)

Ale przecież zaraz się wszystko zacznie od nowa, namawianie, zostań, nie zostanę, ale my chcemy etc. Ja mówię zostań i nie wygłupiaj się. Odpuście sobie szopkę.

Ale znowu, stary grasz w ten sam deseń - analiza selektywna treści rozmowy. inaczej - nie słuchasz, tylko jedziesz ze swoim i potem podrzucasz nie wiadomo co na forum w celu zyskania poparcia. (I jeszcze zamykasz temat )

A treść naszej rozmowy na gg? Proszę bardzo - oto jej finał. Sami zobaczcie gdzie tam jest Łukaszenka:

Cytuj:
Ja 10:41:40
GR - cóż ne ukrywam, że nigdy nie byłem fanem konceptu dzielenia forumowiczów, ale też nie przeszkadzałem wam - w końcu forum jest dla forumowiczów. Natomiast zawsze zdawałem sobie sprawę z zagrożeń jakie za sobą niesie. GR to twoja organizacja, a w niej twoi ludzie, więc powoływanie się na nią w nagłówku ankiety nie jest ok. To nadal ta sama strona równania. I weź mi proszę wytłumacz o co chodzi z tym zablokowaniem Topka na czas trwania ankiety bo to już przepraszam śmierdzi na kilometr. Wszysko powyżej dyskredytuje wyniki ankiety. Co wcale nie znaczy, że jak zrobisz ją jeszcze raz to wyniki wyjdą radykalnie inne - zapewne nie. Jak chcesz się bawić w chirurga, to umyj najpierw ręce, bo możesz zabić pacjenta, nawet jeśli operacja się powiedzie, ok?

Serapis 11:43:48
wietrzenie spisku prosta sprawa skoro atakuje mnie cały czas Bambosz i Topek a każde moje zamierzenie i propozycja jest atakowana natychmiastowo, zaś niestety niektóre Pana wypowiedzi miał bardzo negatywne zabarwienie i niestety niezbyt przebierające w słowach..... niestety cały czas obiektywizm kuleje na świecie co jest raczej mankamentem i nie stawia wszystkich na tym samym poziomi. Skoro więc parę osób żąda powtórzenia ankiety i nie zgadza się z głosem większości nastąpi kolejne głosowanie które mam nadzieję nie będzie tak przez nielicznych których się tyczy zbojkotowane............
Serapis 11:44:40
a i bardzo mnie dziwi że ustosunkowanie się do Pana wypowiedzi krytykuje Pan co trochę źle wpływa na wolność słowa
Ja 11:44:48
może i będzie, ale zachowujesz sie jak nieprzymierzająć Łukaszenko
Ja 11:44:53
przemyśl to
Ja 11:46:17
nie podoba mi się, że mnie tu między wierszami atakujesz. ja jestem obiektywny w tej kwestii duzo bardziej od ciebie. rozumiemy się? mi zależy na forum, a twoje spojrzenie jest podszyte prywatnymi poglądami. albo zaakceptuj to, ale nie zawracaj mi głowy
Ja 11:47:31
i nie szastaj mi tu wolnością słowa. lepiej powiedz, co to za numer z tym przyblokowaniem topka
Ja 11:48:44
naprawdę wiem że robisz bardzo duzo dobrego dla tego forum
Ja 11:48:55
kwestionuję jedynie metody rozwiązywania konfliktu
Ja 11:49:13
prawdziwy lider musi umieć się wznieść ponad swoje prywatne poglądy
Serapis 11:50:16
^ porównanie do Łukaszenki jest niezbyt adekwatne. Ja zawsze ponad nie wychodzę, zaś co do Topka rzeczywiście źle postąpiłem blokując mu konto i przyznaję się do tego wielkiego błędu, nie zawracam więc już głowy skoro wszystko co robię jest aż tak źle oceniane
Ja 11:51:16
nie jest. przeczytaj powyższe wypowiedzi i nie bredź. własnie taki sposób selektywnej analizy tekstu zapewnia ci grono przeciwnkiów
Ja 11:52:17
Akurat porównanie jest adekwatne: robisz jakieś tam wybory pozwalając na agitkę i jednozesnie przyblokowujesz opozycję. no na boga twaroga, miej trochę pokory - czego ci serdecznie życzę
Serapis 11:55:55
a co miałem zrobić każdy tam się wypowiadał, jakoś Bambosza i jego osobistych wycieczek Pan nie piętnuje na Ibisa
Ja 11:57:06
ale to Bambosz jest przedmiotem całej akcji. Błedem jest tworzenie ankiety i dyskusji w tym samym wątku
Ja 11:57:20
to dla niego jedyna opcja obrony
Ja 11:58:09
powiedziałem co miałem. wszystkie odpowiedzi na pytania, które mogą ci jeszcze przyjść do głowy znajdziesz powyżej lub w tym co już napisałem na forum. ani nie mam czasu ani nie widzę sensu ciągnąć tego sporu dalej.
Ja 11:58:46
mam nadzieję, że znajdziesz kompromisowe rozwiązanie, które nikogo nie pominie. jesli ktoś umie to zrobić na forum - to tylko ty.
Ja 11:58:50
życzę powodzenia





Żałuję, że zabrałem głos w tej dyskusji, bo jej poziom jest żenujący i niekonstruktywny. Skoro wyciągasz takie wnioski jak wyciągasz, to niestety sugeruje, że masz z tym jakiś problem.

Jeszcze raz powtórzę: uważam że świetnie zarządzasz forum i napędzasz życie na nim. Jednocześnie - wpadasz czasem w pułapkę własnej domniemanej nieomylności i lubisz wyciągać takie wnioski, jakie są dla ciebie wygodne. Nie porównuję ciebie do Łukaszenki, tylko metodę którą zastosowałeś do zdegradowania starych modów, porównuję do metod Łukaszenki: wybory z możliwością agitacji, zablokowanie opozycji.... stary... :)

A teraz podajcie sobie wszyscy ręce na zgodę i zróbcie to jeszcze raz, ale rozsądnie. Jak nie to ja się też obrażę i wywale scenariusz Miasta Sekretów do śmieci. :)

Święta racja.Również zagłosowałem na "tak" w ankiecie i teraz tego żałuję.A co do Serapisa,bardzo źle że się obrażasz.W końcu kłócisz się z Człowiekiem o parę lat starszym od ciebie.I Okazujesz tak zwane fochy.Ale i tak nie jesteś najgorszy,jak pisał Sz.K.W sumie z tym Topkiem to też źle zrobiłeś blokując jego konto.Ale to nie znaczy że ja też jestem taki święty.

Chciałbym żeby Bambosz znowu na swoje stanowisko wrócił.Dostałem aż dreszcze gdy przeczytałem że jak się nie pogodzimy to wywali pan scenariusz w śmietnik.Czuję żal do Bambosza i Topka.Prze
praszam was.[/quote]

Postaraj się tylko, bez piramidek/Dizel :wink:

_________________
Powracam!Sorry za nieobecność.


Cz, 30 kwi 2009, 14:34
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Nowi / starzy moderatorzy
Szalony Kapelusznik napisał(a):
Od czasu rozstania z Aidem, obowiązki sprawowania opieki przejął ktoś inny, jako że strona należy do Aidem, a więc moje zdanie poniżej nie jest w żaden sposób wiążące.


Pana głos zawsze przecież będzie dla nas bardzo ważny.

-----------------------------------------------

Widzę, że na naszym forum zrobiło się trochę nieswojo. Podział użytkowników, walka, kłótnia. Serapisowi i nawet Szalonemu Kapelusznikowi puściły nerwy. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Nie chodzi to o wielką wspólną kłótnię.
Proszę was, nie nakręcajcie się... przecież nikt tutaj nie chce kłótni. To naprawdę bardzo fajne miejsce. Nie chcę aby została tu rozegrana jakaś "walka o stołki", jak ktoś już to ujął. Można rozwiązać sprawę inaczej.
Bambosz, Topek, Michcio bardzo poświęcili się dla forum, dbali o nie. Cóż, może nie mają zbyt wiele czasu. Faktycznie, powinni przyjść nowi modzi i admini - Ale nie powinno być tak, że ci starzy, zasłużeni - odejdą w niesławie wyrzuceni. Niechaj staną się - jak to napisał SK emerytami - dla których zawsze jest tu miejsce. A bieżące obowiązki niech przejmą aktywni. Nie ma sensu by ktoś kto nie ma miał za zadanie zajmować się bieżącymi sprawami.
Bycie modem to z pewnością zaszczyt, również odpowiedzialność. Ale nie traktujmy tego w ten sposób. Nie róbmy wojny.
Chciałbym by forumowicze zostali zgrani i razem się wspierali.
Nie ma sensu nakręcanie się i odwracanie.

Zostańcie. Jak chcecie koniecznie odejść to przynajmniej przestańcie gadać w kółko to samo - to nam nie pomoże. Jak chcecie koniecznie zmniejszyć liczbę forumowiczów to chociaż wysłuchajcie wszystkiego na spokojnie. Nie podejmujcie decyzji na gorąco.

Zostańcie, a wspólnie - bez względu na to, czy ktoś został zdjęty z funkcji moda, czy też ją piastuje, lub nigdy takiej funkcji nie miał - wspólnie pogadajmy o tym przez jakiś czas. Razem to rozsądźmy

Opuścicie na bok złość. Zostańcie...

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Cz, 30 kwi 2009, 15:13
WWW
Post 
Drogi Sokarisie,

Tyle lat minęło,
Zawsze byłeś z nami...
Cóż teraz dać Ci możemy?
Czy Krety z kwiatami?
"Żegnaj, żegnaj!" , "Dziękujemy"
Nie oddadzą, co czujemy...
Tak nam przykro, że Cię nie ma
I za tobą tak tęsknimy,
Wróć, Sokaris! Nie bądź taki!
Bo we łzach się utopimy...
Ty z tym naszym forum,
(Nasz reksiowy świat)
Z naszą społecznością
Byłeś za pan brat...
Miły i uprzejmy...
Przyjaciel Userów...
Co zawsze pomagał...
Nie odchodź!
Spójrz na nasze miny!
Nie odchodź, prosimy!
Duża część przyjaciół Twych
W czarną rozpacz wpadła,
Bo zraniłeś bardzo ich...
Odejść?! Nie wypada!
Nie rób nam tego,
Prosimy Cię,
Bo się czujemy
Bez Ciebie źle
A jeszcze wczoraj nam świeciło słońce,
Wtedy kiedy nad nami czuwaleś,
Wtedy kiedy dla nas emblematy miałeś
Nasze marzenia były piękne i gorące,
Plany na forum były bardzo dobre,
Pomysłowe, piękne i zawsze mądre
Prosimy Cię wracaj i dąż wciąż do celu,
Userów na forum czeka ciągle wielu...

Najdroższemu Przyjacielowi Forum Reksia
Życzymy zdrowia, szczęścia i radości
Mądrych decyzji i w życiu słodkości.
A tak między nami,
Odwiedzaj nas czasami...
BARDZO SMUTNI
Przesyłamy pięć kretów z kwiatami.

Obrazek

Johanna (Enterek) i Euresanda


Cz, 30 kwi 2009, 15:18
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 5 lut 2005, 13:38
Posty: 783
Naklejki: 4
Post 
Witam!
Wbrew pozorom wchodzę czasami na forum i czytam sobie co ciekawsze wątki, ostatnio nawet robię to częsciej, ale pewnie jest to związane z "sytuacją polityczną" na forum. Pisałem zaś głównie w moderatorium, nie na ogólnym.
Wiem że forum to forum i trzeba aby miało prężnych moderatorów, a ja po prostu ostatnio takim nie jestem. Nie walczyłem też o przywrócenie mi moderatorstwa, bo walki o stołki jest pod dostatkiem poza Internetem. Jedyne co krytykowałem, to działanie Sokarisa w dotyczące innych moderatorów oraz hmm.. manipulowanie, najogólniej rzecz ujmując. Ale to co pisałem, to każdy kto miał wiedzieć, chyba wie.

Ze zgodą nie ma problemu. Nie chciałbym, aby ktokolwiek z forum odchodził z jakiegokolwiek powodu, szczególnie z błahego.

To forum rzeczywiście jest domem, mieszkam w nim już od wielu lat i naprawdę czuję do niego wielki sentyment i aż się łezka kręci w oku, gdy wspominam jego początki i jego działalność. No i mam nadzieję, ze każdy będzie czuł cos takiego za kilka lat, gdy tworzona będzie dwunasta seria gier z Reksiem, a forum będzie nadal działać :)

I oczywiście przyłączam się do apelu o niewyrzucanie scenariusza z Miasta SeKretów :D


Cz, 30 kwi 2009, 17:27
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 30 maja 2006, 16:40
Posty: 1026
Lokalizacja: Lublin
Post 
Sokaris zbyt pochopnie działał. Ale nie widzę sensu w zwalnianiu Topka, Michcia i Bambosza z funkcji moderatora. Komuś przeszkadzało to że nadal są moderatorami? Mi nie, a nawet jeżeli już by tu prawie nie wchodzili to byłaby to swojego rodzaju pamiątka że byłi oni jednymi z pierwszych, wyjątkowych moderatorów. Sokaris strzelił tzw. focha i ja mu nie będę zamykał drzwi od nory Kretesa przed nosem, niech robi co chce. To jego indywidualna sprawa i Szalony Kapelusznik ma rację że większość osób mówi że odchodzi (chodzi mi o tematy typu. "Odchodzę!!!") żeby z danego tematu zrobiło się śmietnisko postów typu "Zostań, proszę !! Nie odchodź, błagamy!" itp. a dana osoba i tak zrobi jak jej się podoba.

A więc podsumowując:

Sokaris był nowym adminem, a wszystko chciał pochopnie zmienić. Cóż, raczej nie wyszło to mu na dobre (jeszcze wcześniej ta sytuacja ze zmianą płci o ile się nie mylę) Teraz odszedł i to już jest jego własna decyzja.

Pozdrawiam, Lone Star !

_________________
Pozdrawiam, Lone Star
Obrazek


Cz, 30 kwi 2009, 20:33
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 29 lis 2008, 12:49
Posty: 430
Lokalizacja: Żyrardów
Post 
W skrtócie:
Drugi raz opuściłem forum i drugi raz przegapiłem za dużo...
Szczerze gratuluję moderatowrom (ojć... chyba niue wszystkim) nowej posady.
Gratuluję i tak na marginesie WiTAM
CO do Sokarisa:
Może i ja go lubiałem (...) ale pewnie chciał dobrze

_________________
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Wszystkich użytkowników tego Forum!!!
!!!Bartek!!!
Pssst... Od czasu do czasu piszę pogrubionymi ciemnoczerwonymi literkami ;)


Pt, 1 maja 2009, 07:49
YIM WWW
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Od czasu odejścia Sokarisa zrobiło się nudno. Co było to było, ale dbał o forum i było fajnie. Może jeszcze wróci? :P
Reszty sytuacji mi się nie chce komentować.

Euresanda i Johanna - piękny wiersz i dobrze wszystko opisuje, nie wiem jak się Wam udało. :wink: Najlepsze jest z tymi kwiatami. :P

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Wt, 5 maja 2009, 03:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL