Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 02:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Parlament ? 

Parlament opisany w tym temacie to dobry pomysł?
Tak, bardzo dobry. 58%  58%  [ 19 ]
Nie, według mnie zły. 36%  36%  [ 12 ]
Róbta co chceta. 6%  6%  [ 2 ]
Liczba głosów : 33

Parlament ? 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Parlament ?
Witam wszystkich! Od propozycji pana Hrynkiewicza - Szalonego Kapelusznika minęło już kilka dni. Ja postanowiłem przedstawić dziś Wam - userom Forum Reksia konkretną propozycję opartą na tej Szalonego Kapelusznika ale łącząca Moderatorium i Parlament.
Mam pomysł na to aby userzy mieli poczucie demokracji, a jednocześnie istniało Moderatorium. Wilk syty i owca cała:

Parlament składałby się z siedmiu aktywnych userów. User ubiegający się o wstąpienie do parlamentu musiałby znaleźć poparcie MODERATORIUM - na początek. A później jak już powstanie pierwsza ekipa to musiałby mieć poparcie 5 userów nie z parlamentu, i nie z moderatorium i nie tych którzy już udzielili poparcia zasiadającemu w parlamencie. Kadencja parlamentarna jednego usera - PÓŁ ROKU. Taki user musiałby być na forum co najmniej od 2 miesięcy, tak samo popierający.

Zadania parlamentu:
- Wybór jednego moda z pośród siebie - który nie miałby dostępu do tajnego działu moderatorium chyba że Moderatorium na to pozwoli.
- Zajmowanie się sprawami forum. Takimi jak czyszczenie itp, ale NIE karaniem userów, banowaniem... Te rzeczy pozostałby Moderatorium
- Wymyślanie różnych rzeczy dla dobra forum
- Współpraca z Moderatorium


Moderatorium : Tylko ono nadal mogłoby tworzyć oficjalne konkursy, banować, tworzyć nowe działy. Współpracowali by z parlamentem.
Wstęp do tajnego działu parlamentu mieli by tylko userzy z parlamentu i admini, oraz userzy poszczególni zgodą większości parlamentu - głosowanie.
Moderatorium mogłoby zniesć raz na miesiąc jakiegoś członka Parlamentu. Jeśli mieliby ku temu swoje powody.

Oceńcie sami czy to dobry pomysł...ważne uzasadnienia.

oczywiście co do liczb - nie one chodzi tylko o pomysł. Bo może być też że będzie 5 w parlamencie i potrzeba 3 popierających...

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Wt, 19 sty 2010, 18:05
WWW
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post 
Popieram.
To taka jagby zmodernizowana Gwardia.

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Wt, 19 sty 2010, 19:07
YIM WWW
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post 
Dadi napisał(a):
Popieram.
To taka jagby zmodernizowana Gwardia.


Jeśli już to tak porównać to BARDZO zmodernizowana. :wink:

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Wt, 19 sty 2010, 19:10
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post 
Także w pełni popieram.

Teraz część władzy przeszłaby w ręce użytkowników i wszyscy byliby wreszcie zadowoleni :roll:

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Wt, 19 sty 2010, 19:11
WWW
Roz-krecony

Dołączył(a): Cz, 26 lut 2009, 18:56
Posty: 129
Lokalizacja: POLSKA
Post 
Co prawda jestem dość mało aktywny ale powiem też swoje zdanie... Zgadzam sie prawie z przybyszem ... moim zdaniem można by zrobic coś w rodzaju moderatorium 2 ... miała by prawie równe prawa w porównaniu z moderatorium ... jednak nie mogła by robić banów for ever i tajnych spraw (itp.) . Żeby ktoś się mógł do niego dostac musiałby mieć akceptacje moderatorium i poparcie userów ,trzeba być cały czas aktywny , jeżeli ktos bez usprawiedliwienia nie weszedłby raz na tydzien zostaje wyrzucony .Trzeba by było miec jeszcze 15 postów i byc conajmniej 4 miesiące na forum a pozatym nie miec ponad 2 osty.
Wybory byłyby organizowane zasadą demokratyczna przez userów.

[liczby tu podane są przykładowe]

To moja wizja... na pewno jest w niej dużo "luk" i jest gorsz od reszty ale to tylko wdług mnie .
__________________
mam poską klawiature i nie przyzwyczaiłem się jeszcze do niej. za błędy przeprasazam

_________________
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wt, 19 sty 2010, 19:35
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post 
Ja jestem za . To jest bardzo podobne do tego co chciałem zrobić .

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


Śr, 20 sty 2010, 19:05
Norman

Dołączył(a): N, 20 gru 2009, 14:38
Posty: 286
Post 
Jestem za.
Na Forum robi się coraz gorzej...
Parlament by mógł by coś w tym poradzić.
A także byli by zadowoleni.

_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl


Śr, 20 sty 2010, 21:09
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post 
Jestem za.
Forum ma za mały powiew demokracji, a parlamentem moglibyśmy "Wywietrzyć" forum :)
A zauważyliście, że przeciwni nic nie piszą? Dlaczego jesteście przeciw? :?

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Śr, 20 sty 2010, 21:16
Głodomorek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 20:13
Posty: 2995
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 1
Post 
Ja jestem za, ale nie chciało mi się pisać ani argumentować. W skrócie: podoba mi się pomysł i podobnie, jak Mario myślę, że to mogłoby coś zmienić.

_________________
Mahna mahna...

Whovian.

Strzeż się, Izzy Cię obserwuje.


Śr, 20 sty 2010, 21:18
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Criss napisał(a):
Jestem za.
Na Forum robi się coraz gorzej...
Parlament by mógł by coś w tym poradzić.
A także byli by zadowoleni.


Ja jestem raczej przeciw.

Powiedz, dlaczego jest coraz gorzej i jak parlament mógłby rozwiązać problemy?

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Śr, 20 sty 2010, 21:20
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post 
Grześ napisał(a):
Criss napisał(a):
Jestem za.
Na Forum robi się coraz gorzej...
Parlament by mógł by coś w tym poradzić.
A także byli by zadowoleni.


Ja jestem raczej przeciw.

Powiedz, dlaczego jest coraz gorzej i jak parlament mógłby rozwiązać problemy?

I nie uzasadnił :lol:
No może nic dobrego nie przyniesie, ale przynajmniej, gdy mod będzie zuy, to będzie nasza wina.

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Śr, 20 sty 2010, 21:23
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
To raczej słabe uzasadnienie. :)
A raczej uzasadnienie przeciwko regulaminowi... :P

Moje uzasadnienie: Parlament nie rozwiąże problemów. Dodatkowo, taki Parlament być może sprawdziłby się na większym forum, z większą ilością aktywnych użytkowników i tylko z konkretnych przyczyn, które tutaj nie występują. To forum nie jest tak duże. :)

A jeśli chodzi o problem z kłótniami moimi i Euresandy, wszystko zostało wyjaśnione i przypieczętowane na przyszłość. :)

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Śr, 20 sty 2010, 21:31
Pogromca Wózka Widłowego
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 25 kwi 2007, 09:21
Posty: 504
Naklejki: 2
Post Re: Parlament ?
przybysz z Kurakis napisał(a):
[...]Parlament składałby się z siedmiu aktywnych userów. User ubiegający się o wstąpienie do parlamentu musiałby znaleźć poparcie MODERATORIUM - na początek. A później jak już powstanie pierwsza ekipa to musiałby mieć poparcie 5 userów nie z parlamentu, i nie z moderatorium i nie tych którzy już udzielili poparcia zasiadającemu w parlamencie. Kadencja parlamentarna jednego usera - PÓŁ ROKU. Taki user musiałby być na forum co najmniej od 2 miesięcy, tak samo popierający.

>> Tak mnie zastanawia skąd ty wytrzaśniesz aż tylu aktywnych userów :P? I co parlament by tak właściwie mógł robić ze byłby potrzebny?


przybysz z Kurakis napisał(a):
Zadania parlamentu:
- Wybór jednego moda z pośród siebie - który nie miałby dostępu do tajnego działu moderatorium chyba że Moderatorium na to pozwoli.
- Zajmowanie się sprawami forum. Takimi jak czyszczenie itp, ale NIE karaniem userów, banowaniem... Te rzeczy pozostałby Moderatorium

>> Eee czyli jeden mógłby moderować, a reszta by bimbała? W sumie to bezsensu jak lokata. Po co robic specjalna grupę która może moderować (co powinni robić modzi) i "reformować" forum (co może robić każdy user)?

przybysz z Kurakis napisał(a):

- Wymyślanie różnych rzeczy dla dobra forum
- Współpraca z Moderatorium

>> To mozesz rownie dobrze robic jako zwykly user.


przybysz z Kurakis napisał(a):
Oceńcie sami czy to dobry pomysł...ważne uzasadnienia.
oczywiście co do liczb - nie one chodzi tylko o pomysł. Bo może być też że będzie 5 w parlamencie i potrzeba 3 popierających...

>> Jak dla mnie pomysł głupi jak but (a nawet głupszy), bo tak naprawdę to po co to robić? Abyś mógł mieć fajna range , kolor pod avciem i pewną "wyższość" nad userami? Sens może by to miało ale na jakimś większym forum.

Można to zrobić tylko PO CO?

PS. Jak dla mnie najlepiej byłoby usunąć GR i wprowadzić na jej miejsce coś nowego. Imo GR się juz wypaliła a jej kolejne próby ratowania kończą się klęską ;p. Lepiej dać Gwardii odejść z godnością niż trzymać ją przy życiu na siłę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... Niepokonanym...". Tak więc może "zamknąć" GR i stworzyć coś nowego (moze być nawet połaczeniem GR i pralamentu...).
PS2. Sry za ewentualne nieścisłości, ale rozpoczęty post zostawiłem i dokończyłem go dopiero po kilku godzinach ;p

_________________
"No to jedziemy z tym koksem"
czerwony


Śr, 20 sty 2010, 21:31
YIM
Pogromczyni Wózka Widłowego
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 sty 2008, 18:48
Posty: 330
Naklejki: 2
Post 
Sniff napisał(a):
myślę, że to mogłoby coś zmienić.

Tylko czy na lepsze...

Osobiście jestem przeciwko, bo niechcący możemy wybrać nieodpowiedzialnych ludzi, którzy niechcący coś tam pomącą. Moim zdaniem lepiej opierać się na sprawdzonym Moderatorium. :)


Śr, 20 sty 2010, 21:34
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post 
No moderować to nie moderujesz, ale do krytykowania to ty jesteś pierwszy.
Chociaż pomysł z przemianą GR jest dobry :)

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Śr, 20 sty 2010, 21:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL