Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Polski Reksio... 

Czy również sądzicie że w grze nie powinny być Angielskie napisy ?
- Tak, bo przecież Polska firma a Angielskie napisy...Jestem Za. 65%  65%  [ 15 ]
- Nie, to mi nie przeszkadza i może tak zostać.... Jestem Przeciw . 26%  26%  [ 6 ]
- Nie, to beznadziejny pomysł a i tak Aidem nas nie posłucha ...Jestem Przeciw. 9%  9%  [ 2 ]
Liczba głosów : 23

Polski Reksio... 
Autor Wiadomość
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Polski Reksio...
Czemu to robi taką różnicę, czasami nawet fajniej jest przeczytać napis po angielsku, każdy może go sobie przetłumaczyć
inaczej. Co byście woleli przeczytać: "Witamy w Miejskim Więzieniu"? Niektóre nazwy nawet lepiej brzmią po angielsku np. "Mole Mart",
czy "Kreci Market"? Co ładniej brzmi?

A może nam niech dadzą napisy angielskie, a im polskie. Mieli by oni też trudy przy tłumaczeniu. Była by taka perspektywa, ultimatum...
Mogę poprzeć, ale cały czas zastanawia mnie co w tym temacie chcemy osiągnąć...

_________________
Obrazek


Cz, 11 sie 2011, 08:17
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Polski Reksio...
AdamMag napisał(a):
Mogę poprzeć, ale cały czas zastanawia mnie co w tym temacie chcemy osiągnąć...

I, znowu...Przepraszam ale nie będę pisał kilka razy tego samego... :roll:

Według mnie tu nie gra rola że to brzydko brzmi itp...Przecież nas Polski język nie będziemy wybrzydzać. Oraz nie chcę żeby to jakoś dali nam Polski a innym forumowiczom Angielski...Zróbmy coś co da się zrobić spokojnie, a nie utrudniać prace . Czyli napisać jak już to zrobiliśmy do Babci Reksia.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Cz, 11 sie 2011, 10:34
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Polski Reksio...
Kacper98 napisał(a):
I, znowu...Przepraszam ale nie będę pisał kilka razy tego samego... :roll:

A czy ja Ciebie o to proszę Kacper?


Kacper98 napisał(a):
Według mnie tu nie gra rola że to brzydko brzmi itp...Przecież nas Polski język nie będziemy wybrzydzać.

Nie wybrzydzam tylko twierdzę, że nie można stać na drodze do postępu. Czasami nawet lepiej nam jest pogłówkować i przetłumaczyć sobie, niż tylko przeczytać i wiedzieć od razu. Poza tym Aidem Media, stara się kierować też swoje gry nie tylko na rynek obcokrajowy, ale też polski, ten poza forumowy, a nie które osoby może właśnie zaciekawić fakt, że jest angielski, robi większy jak to ująć... styl, klasę, podkreśla też potrzebę główkowania :wink:


Kacper98 napisał(a):
Zróbmy coś co da się zrobić spokojnie, a nie utrudniać prace .


A myślisz, że to proste z takiego szyldu profesjonalnie wytrzeć taki napis (mówię o tym Mole Mart)? Powinieneś zacząć robić jakiś komiks, to by Ci dużo światła rzuciło na to czy łatwo, czy nie tak oczyszczać planszę. Chociaż na jeszcze nie zrobionych planszach dało by się coś zrobić.

Dobra będę na tak, ale w polskiej wersji (o ile taka powstanie :) , żart) powinien być w ustawieniach taki box w którym można napisy na szyldach zmieniać z angielskiego na polski, a w wersji ogólnoświatowej tylko polski na szyldach.

_________________
Obrazek


Cz, 11 sie 2011, 13:03
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Polski Reksio...
No dobra, może trochę mnie poniosło :P

Rozumiem, że ciężko jest robić ogólnie to czego my żądamy od AidemMedi. I ogólnie jest to trudne...

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Cz, 11 sie 2011, 13:09
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Polski Reksio...
A ja to mam pomysł. W RiMS-LE można było się pouczyć angielskiego. Niech będzie i tu, i tu tak jak w LE. My pouczymy się angielskiego, Jankesi-polskiego. Co do napisów, to to trochę wygląda, jakby to była angielska gra...


Dla zadościuczynienia dla wielu: niech w pewnym momencie pojawi się polska flaga. :D

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Cz, 11 sie 2011, 20:43
WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Polski Reksio...
Słuchajcie. Po co w ogóle chcecie to zmieniać? Angielscy gracze, cokolwiek byście mówili, przeważają nas znacznie liczebnością, więc napisy w tłach muszą być angielskie, logika wymaga. Czemu tak bardzo chcecie tym graczom zagranicznym życie utrudnić, wstawiając napisy polskie w tło?! Angielski to język znany, nauka angielskiego w Polsce i wielu innych krajach jest obowiązkowa, a polskiego w Anglii, Ameryce itp. nie! Jak będą napisy polskie w tłach, to obcokrajowcy nie zrozumieją parodii i żartów, takich jak Mole Markt. Równie dobrze dla nich napisy mogłyby być po arabsku, nic nie skumają. Są takie opcje:

-napisy po polsku, gracze zagraniczni są zniechęceni nieznanymi napisami na tłach i sprzedaż jest mała.
-napisy w obu językach, czekanie na premierę znacznie się wydłuży.
-napisy po angielsku, czyli bez zmian, gracze zagraniczni i polscy są zadowoleni, bo pierwsi wszystko rozumieją, a drudzy w większości.

Nie widzicie, że można wybierać pomiędzy dłuższym czekaniem, a zostawieniem sprawy tak jak jest?

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 12 sie 2011, 16:04
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Polski Reksio...
Nieznany masz rację. Ale popatrz na to z tej strony że każdy kraj ma swoje wymagania. Rozumiem że np: W Holandii ludzie mogą rozumieć to że jest po angielsku. ,,Bo przecież produkują to w obcym kraju pewnie Anglii lub Ameryce "- pomyślał by taki Holender. Ale sam fakt że firma daje nowinki na swojej angielskiej stronie dla obcokrajowców... bo najnowsza nie była opublikowana w Polsce ... Czyli oni najpierw dają te informacje innym. Co do tych opcji to jestem do niej neutralny .

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pt, 12 sie 2011, 16:57
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Polski Reksio...
Uch, uch. Tu się nie zgodzę. Informacje o RiMS 2 dostajemy najpierw my, potem Jankesi. Ale, co fakt, to fakt, na ang. stronie AM nowe postacie są już trójwymiarowe...

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Pt, 12 sie 2011, 18:58
WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Polski Reksio...
Oraz, nowy tekst... :P

A bądź co bądź, co robimy ? Tak jak napisał nieznany żebyśmy dali sobie spokój, czy może nie ?

Piszcie.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pt, 12 sie 2011, 20:12
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Polski Reksio...
Widzę, że niektórzy nie rozumieją o co chodzi. Gra wygląda jakby była amerykańska, tylko dubbing będzie polski. Czyli jak w wielu amerykańskich produkcjach wydawanych u nas. Ale jest to produkcja polska, z angielskimi napisami i z polskim dubbingiem. Dziwne? Ja się nigdy z czymś takim nie spotkałem. Takiego klimatu jak kiedyś już oczywiście nigdy nie będzie, ale chociaż część, czyli takie polskie napisy w naszej wersji językowej, polska gra - polskie napisy, logiczne chyba? AdamMag - nie muszą wszystkie zostać zmienione, w Polsce jest sporo nazw angielskich w sklepach na przykład, więc taki Mole Mart mógłby zostać. My, Polacy, nie Amerykanie, budowaliśmy "wspólnotę" fanów tej serii, my podsuwaliśmy pomysły, chcemy chociaż jakiegoś drobnego wynagrodzenia za to, że przez tyle lat wspomagaliśmy AM. Podsumowując, nie obchodzi mnie kiedy ta gra zostanie wydana, bo zapewne i tak się ten okres przedłuży o parę miesięcy. Chcę polskich napisów, jako takie małe wynagrodzenie dla nas, żeby odczuć, że to jest polska gra!


So, 13 sie 2011, 08:54
Stawia Opór

Dołączył(a): Śr, 27 lip 2011, 13:11
Posty: 9
Post Re: Polski Reksio...
Szczerze nie widzę problemu czemu nie mogłyby być te napisy w wersji polskiej - każdy z forum przecież zna go na tyle żeby zrozumieć o co chodzi.
Ale nie widzę problemu, żeby nie spolszczyć i napisów, to nie jest taki duży kłopot.

_________________
Obrazek


So, 13 sie 2011, 11:39
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Polski Reksio...
Tak więc wiemy że gra będzie również po Polsku. :D
Cieszę się niezmiernie, i bardzo dziękuję AidemMedi. Jednak nam się udało...albo i sami planowali taki pomysł. Ale i tak bardzo miło. Temat chyba może zostać zamknięty, i pozostać tu w dziale.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


So, 13 sie 2011, 16:57
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 25 kwi 2013, 12:00
Posty: 408
Naklejki: 0
Post Re: Polski Reksio...
Najlepiej gdyby zostało tak jak jest albo byłyby angielskie napisy.

_________________
Obrazek


Pt, 14 cze 2013, 05:56
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL