Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:38



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pomysł: Rex Trailer 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Pomysł: Rex Trailer
Nazwa tematu sama w sobie wszystko wyjaśnia. Nie wyjaśnia? No to tłumaczę. Jak wiecie, forum ucierpiało na zmianie adresu - wielu userów odeszło, a nowi pojawiają się rzadziej, bo wszystkie dotychczasowe gry reklamowały utracony adres. Innymi słowy, musimy spróbować chociaż częściowo nadrobić stratę. Co myślicie o skręceniu tajemniczego trailera, zawierającego teksty i plansze ze Starej i Nowej serii? Wiele znanych serii gier ma takie ,,fałszywe" zwiastuny, poskładane z fragmentów gier, wykonane przez fanów i znacząco podnoszą ich popularność. Taki filmik będzie można spokojnie rozrzucić po wszystkich znanych stronach bez ryzyka wyśmiania, jeśli się przyłożymy i stworzymy naprawdę dobrą kombinację tekstów, a nie padnie przy tym słowo ,,Reksio". W filmie i jego opisie podamy link, pod którym można pobrać demo CoS - ono chyba najbardziej sprzyja reksiowieniu. Reksiowienie to ważna sprawa, a niezwykle podupadła od upadku Gwardii Reksia. Dlatego potrzebna jest wasza pomoc.
W czym ma się ona objawić? Przede wszystkim propozycjami interesujących kombinacji tekstów z gier oraz poparciem. Z Aidem jak dotąd nikt się w sprawie tego pomysłu nie kontaktował (projekt jest na etapie pomysłu), ale ich zezwolenie mamy właściwie w kieszeni - wszak to reklama.

To jak? Kto chce wesprzeć społeczność naszego starego, dobrego forum?

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


N, 1 lip 2012, 19:02
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Pomysł jest bardzo ciekawy. Trzeba tylko zebrać poważną ekipę i zabrać się do pracy. Ja z chęcią w miarę możliwości pomogę przy tym projekcie :P

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


N, 1 lip 2012, 19:28
YIM WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Bardzo dobry pomysł, możliwe, że coś ruszy z forum, bo wieje nudą na kilometr obecnie. Co do tekstów to proponowałbym zrobić jakby taką historię forum w skrócie, np.
"Gdy wszystko się zaczęło nikt nie spodziewał się, że to się w taki sposób potoczy (screeny grafiki 2D z gier)...
Mimo to miejsce kwitło i rozwijało się, przyszedł złoty wiek (screeny z Starej Serii z jakimś bogactwem)...
Ale stało się coś co to miejsce zmieniło na zawsze (porównanie screenów starego wyglądu z nowym wyglądem forum, screeny z CoS)...
Nadeszła rewolucja! (screeny z CoS, kiedy król jest uprowadzany itp. charakterystyczne dla rewolucji)
Która spowodowała zniszczenie (screeny z CoS ze zniszczeniem, np. po tym jak świder rozwalił mur więzienia)
Zaczęła się powolna odbudowa (screen jak robotnicy coś budują w CoS)"
I na koniec jakieś chwytliwe hasło z linkiem do forum (nie dosłownym coś jak [url])

Co do muzyki w tle to proponuję, żeby na początku jakaś spokojna i tajemnicza (Mu z RiKN). 3 i 4 tekst jakaś ostrzejsza (nie z gry, podeślę link, bo słyszałem taką co mogłaby się do tych tekstów nadawać). I na koniec też coś spokojniejszego. Ja tam dawno nie grałem możecie coś wymyślić z gier. 3 i 4 tekst to może być też Piklibia (chyba wtedy była ta o której myślę).


N, 1 lip 2012, 19:44
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Chodzi o to, by taki trailer nie łamał żadnych praw autorskich. Nie chcemy jego usunięcia, nie? Tak więc jesteśmy zdani na zawartość gier i nasze własne talenty, chyba że ktoś spoza forum udzieli nam zgody na skorzystanie z muzyki. Zaś co do formy, planuję, by filmik reklamował nie tyle samo forum, ile gry z Przygód Reksia ogółem. Powinien być tajemniczy, co nie znaczy, że nie zabawny - teksty powinny być choć trochę śmieszne. Przykład?
,,A teraz poznasz moc Czasoprzestrzennego Teleportera Chaosu. Za chwilę obudzisz się dawno, dawno temu w odległej galaktyce..." - cytat Kornelka z RiU, ewentualnie ten o Szponie.
,,A mi to wygląda na maszynę do drapania pleców..." - cytat Kretesa z RiWC.
Ale narrator nie powiązany z tekstami z gier powinien być. Ja sam bym chętnie odwalił tę fuchę (wierzcie lub nie, ale jeśli się postaram i się nie spieszę, to umiem mówić jak Darth Vader), lecz jak wiecie nawaliło mi gniazdko od mikrofonu. Powinny pojawić się teksty Kuratora, TKTPM, Ryżokitowców (,,NIKT NIE SPODZIEWA SIĘ HISZPAŃSKIEJ INKWIZYCJI!"), może jeszcze szczurów. Wrzucenie któregoś ze schematów kapitana Nemo nie zaszkodzi. Co do ,,Mu" w pełni się zgadzam, to MUsi po prostu grać w tle, klimatycznie pasuje najlepiej.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


N, 1 lip 2012, 22:58
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Ciekawy pomysł z tworzeniem takiego trailera.Mógł by nam bardzo pomóc, bo zgadzam się z tym że ostatnio na forum jest totalna cisza...Co ciekawe miałem kiedyś na komputerze wszystkie melodyjki z każdej części (oprócz RIMS:LE). Ściągałem je sobie z menu.Miałem też kilka dialogów. Mówię ,,miałem'' ponieważ z pewnym czasem wszystko z mojego komputera zostało usunięte. Szkoda bo myślę że by to się przydało.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pn, 2 lip 2012, 08:42
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Samo wyszukiwanie muzyki to akurat banał. Mam zainstalowaną każdą z gier z Reksiem i w każdej chwili mogę szukać plików. Całość możemy wykonać w jakości HD, nie ma żadnych przeszkód. Za to dialogi to nieco trudniejsza sprawa.
Hm, a co powiecie na taki fragment?
,,Nadeszła pora, by wyruszyć w przeszłość i..."
,,No nie wierzę! Tu sobie jakieś kaczuchy pływają, a pod spodem prawdziwy lej czasowy!"

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pn, 2 lip 2012, 09:30
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Bardzo ciekawy pomysł.Jeśli coś to nieznany możesz na mnie liczyć.Mogę coś tam pokleić w moich programach.


Pn, 2 lip 2012, 09:49
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Co racja to racja- grom z Reksiem przyda się jakaś taka "reklama". W końcu nie oszukujmy się- w dzisiejszym świecie Reksio nie stanowił jak najlepszej reklamy dla gry. Który nastolatek, który nie grał w dzieciństwie takie gry wybierze na sklepowej półce tytuł od Aidem Media? Dlatego powinniśmy zrozumieć, dlaczego w CoS 2 nie będzie Reksia*. Aidem Media stara się rozsławić swoje gry wśród każdego- małego i dużego. Jednak bez naszej pomocy i zaangażowania forum te gry czeka ciężki los. Chętnie mogę pomóc, co prawda nie wiem jak ale jak by była potrzeba. Byle tylko ten projekt nie utknął w miejscu jak Kącik programowania i RexNova, no bo przecież nie o to przecież chodzi. Tak więc coś pomyślę na temat jakichś połączonych cytatów i wkrótce udostępnię.


* To nie jest pewne, informacja niepotwierdzona :)

_________________
Obrazek


Wt, 3 lip 2012, 17:25
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Pomysł świetny. Mogę trochę pomóc, bo choć mało znam się na odpowiednich programach, ale mógłbym wymyślić jakieś ciekawe połączenia tekstów... i coś porobić w grafice...

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Śr, 4 lip 2012, 11:22
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 10 kwi 2011, 11:40
Posty: 97
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
No to jest nas dwóch, super reksiu.
Póki co przejrzę temat o najśmieszniejszych tekstach ze starej serii.

_________________
Zająłem 6 miejsce w tabeli roku 2011. Problem w tym, że od końca!


Pt, 6 lip 2012, 13:16
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 8 paź 2012, 16:19
Posty: 60
Naklejki: 0
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
To genialny pomysł.
Jesteś geniuszem nieznany.


Śr, 7 lis 2012, 17:19
WWW
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Mi też się ten pomysł bardzo podoba. Osobiście nie znam się na robieniu filmów, ale mogę podsunąć sporo tekstów (znam wile na pamięć), zawsze mogę też porobić jakieś zrzuty z ekranu.

_________________
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś spróbował zrobić ponownie mój stary avatar, ponieważ niefortunnie zgubiłem go.
Czerwony jest tylko, aby zwrócić Twoją uwagę.

Zapraszam na miejsce gdzie wiersze wstawiamy (niektórzy z tego sporo uciechy mamy).
http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=7922
Spoiler:


Pt, 7 gru 2012, 13:50
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 10 kwi 2011, 11:40
Posty: 97
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Kalmar powiedział- kalmar zrobił:
Po miesiącu
Na pewno musi być kretesowe: "U matku".
Tekst Kretesa podczas lotu na miotle w RiC też powinien się znaleźć.
Język jaskiniowców z RiWC IMO może być dobry.
Filmiki końcowe z RiWC nadadzą się na to doskonale.
Dialog z RiWC: KW: W stawie jest wyjątkowe mętnie, a więc ciemno.
Kretes: Mętnie to ty tłumaczysz.
"Cztery do zera, i Reksio żegna frajera" z RiWC.
Scenki dodatkowe po przejściu RiKN na trudnym.

Na razie tyle.

_________________
Zająłem 6 miejsce w tabeli roku 2011. Problem w tym, że od końca!


So, 15 gru 2012, 10:51
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 17 lip 2012, 10:00
Posty: 15
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Jeżeli chodzi o mnie to umiem COŚ z filmów stworzyć więc mogę się tym zająć. Pomysł jest świetny ale co do filmu to trzeba zachęcać tym co inni lubią np. Minecraft


Wt, 8 sty 2013, 20:36
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 sty 2011, 19:59
Posty: 73
Lokalizacja: Przy komputerze
Post Re: Pomysł: Rex Trailer
Filmików z minecraftem na YouTube jest mnóstwo (trudno będzie się wybić), a seria Przygód Reksia zawiera tyle aluzji, parodii i humoru, że moim zdaniem gry zareklamują się same (sukces City of Secrets). Według mnie, należałoby uświadomić potencjalnemu widzowi, że gry z Reksiem nie są tylko dla małych dzieci i wypromować starą serię (najlepiej wśród grupy wiekowej 12 -16 lat - pobożne życzenia). Oczywiście chętnie pomogę (od strony technicznej).


Śr, 9 sty 2013, 14:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL