Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:02



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nowa seria a strona i forum 

Co myślisz o pomyśle rozszerzenia?
Ankieta wygasła N, 30 cze 2013, 20:43
Jestem za 68%  68%  [ 23 ]
Jestem przeciw 24%  24%  [ 8 ]
Brak zdania 9%  9%  [ 3 ]
Liczba głosów : 34

Nowa seria a strona i forum 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Nowa seria a strona i forum
Jak wiecie, zmieniają się koncepcje panujące w AM. Od teraz już niemal na pewno nie zobaczymy Reksia jako ważną postać w grach, a może nawet w ogóle widzieliśmy go ostatni raz.
Ale to jest forum i strona Reksia.
Innymi słowy, jaka jest teraz nasza sytuacja? Mamy adres, stronę i forum oparte na postaci odchodzącej w zapomnienie, bo Aidem stara się unikać wykorzystania jej w grach, gdyż Kretes daje, nie oszukujmy się, o wiele większe widoki. W gruncie rzeczy w pełni rozumiem decyzję AM, a może nawet jestem trochę zadowolony. Nie z wymazania Reksia, oczywiście, ale wzrostu roli Kretesa, bo to, fakt faktem, dobra postać. Ale wracając do rzeczy.
Nasze forum, choć z zainteresowaniem śledzi CoS i jej kontynuację, straciło to, na czym się opieraliśmy. Nie będzie więcej gier o Reksiu jako głównym bohaterze.
Nie stracimy raczej tematu, bo wszak jest ta Nowa Seria, ale, no właśnie, jest o Kretesie. Czy ma dla nas jakikolwiek sens pozostanie tutaj bez jakichś zmian, ze starą oprawą strony kończącej swoją aktualność na Starej Serii? Obawiam się, że nie. Praktycznie nasze forum i strona utraciły swój pierwotny sens istnienia. Możemy pozostać w tym stanie tak długo, jak się da, ale przy tym już całkiem oderwać się od założeń. Możemy też zmienić naszą organizację.
Nie wolno nam porzucić Starej Serii o Reksiu, to pewne. Ale nie możemy też odrzucić niewiele mającej z nią wspólnego Nowej Serii. Mamy problem, który w miarę upływu czasu będzie jedynie narastał.
Możemy zmienić jednak nasz system organizacyjny i zrobić coś więcej - jesteśmy jedyną stroną fanowską Aidem Media. Dlatego proponuję rozszerzenie naszych kompetencji: zamiast bycia oficjalną stroną fanowską gier o Reksiu (oraz CoS), zostalibyśmy fanowską stroną Aidem Media. Oznaczałoby to, ni mniej, ni więcej, wzięcie pod nadzór i obserwowanie wszystkiego, co Aidem tworzy. Byłaby to ogromna zmiana mająca zarówno dobre, jak i złe strony. Złe byłoby odsunięcie się ponownie od naszych tradycji forumowych i konieczność nadrobienia braków w postaci działów do już wydanych przez AM gier. Plusy, jednakże, są również spore. Obecnie AM interesuje się nami w dość niewielkim stopniu, a nadzór nad forum jest niewielki, chociaż oczywiście reagują, gdy mamy jakieś naprawdę duże kłopoty. Rozszerzenie działalności sprawiłoby, że znacznie uroślibyśmy na znaczeniu. Epoka, w której pracownicy AM stanowili moderatorium, niemal na pewno nie wróci, ale kontakty byłyby o wiele częstsze. Spójrzmy też nieco dalej, niż na forum. Strona Przygody Reksia wygląda, jakby jej twórcy ją porzucili. Nie ma newsów, nie ma aktualizacji, wszystko stoi. Forum jedynie idzie dalej, napędzane przez userów. Rozszerzenie dałoby nam szczególną uwagę AM - bylibyśmy bowiem czymś w rodzaju przedłużenia ich reklamy, a wszyscy wiemy, że gdy firma ma stronę i forum fanowskie poświęcone wszystkim jej produktom, to jest to spory prestiż i krok naprzód. A jeśli będziemy czekać z taką decyzją, a amerykańscy gracze otrzymają więcej produktów... To nagle może się okazać, że to oni otrzymają takie odznaczenie.

Zmiany opisane przeze mnie nie mogłyby oczywiście przejść bez zgody i pomocy ze strony AM, ale udowodnili nieraz, że dość chętnie przystają na nasze propozycje. Sądzę, że forum też mogłoby co nieco zrobić w tym kierunku i pomóc jakoś w budowaniu nowej strony. Entuzjazmu na forum wszak nie brak.

Pytanie brzmi tylko: Czy to zrobimy, czy może zostaniemy przy miłej, ale jednak zagrażającej nam utratą znaczenia tradycji?

Obrazek

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Śr, 1 maja 2013, 13:54
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Pomysł może i jest dobry,ale mało prawdopodobne że userzy będą mieli chęć. Co z tego, że bylibyślmy fanowską stroną AIDEM.Aidem interesowało się nami bardziej?

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Śr, 1 maja 2013, 14:04
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Ja tam jestem na tak. Ale zmieniamy adres? Porzucamy Reksia?
No cóż udoskonalenie naszego FORUM daje dużo plusów. Trzeba zapytać się Aidem co o tym myśli. Będzie dużo nowych działów (Piraci Korona Władzy).. Ale to nadal będzie Forum o Reksiu. Reksio nadal będzie naszym wątkiem głównym, a Kretes jego kolegą, o którym robi się gry...
Jestem na tak.


Śr, 1 maja 2013, 14:16
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Nie będziemy przecież niszczyć tego, co już mamy. Wszystko, co powstało, pozostanie. Zmieni się jedynie nazwę, rozszerzy zakres i, o ile AM da nam taką możliwość, stronę prowadzącą do forum.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Śr, 1 maja 2013, 14:50
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Czas na moje zdanie. Uważam, że to dobry pomysł - Forum zapewne rozkręciłoby się, przybyliby nowi userzy, nowe tematy, nowe newsy. Jednak jest to operacja ryzykowna i nie mamy pewności co do opinii Aidem. Co jeśli przez jakiś czas będzie OK, a potem... Hm... Pustka? Co jeśli amerykanie zrobią takie Forum? AM raczej będzie bardziej interesowało się amerykańską reklamą amerykańskich gier na Forum amerykańskim. Zatem jestem na... "brak zdania". Zostawiam odpowiedź innym.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Śr, 1 maja 2013, 15:28
WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Cóż, bardzo trudno jest mi podjąć teraz jakąkolwiek decyzję...
To forum to dla mnie o wiele więcej niż jakieś forum. Odkąd je znalazłem wchodziłem na je regularnie, spędzając na nim wiele czasu. Zawsze FORUM REKSIA było pierwszą stroną jaką przeglądałem gdy włączałem internet. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej. Mamy mniej czasu wolnego, wyrastamy ale stare dobre tradycje (przynajmniej według mnie) zostają na zawsze. Tyle budowaliśmy to forum razem, jako Forumowicze. Ale to co zbudowaliśmy zaczęło upadać po tym jak użytkowników było coraz mniej. A raczej kiedy Reksio zaczął nieco odsuwać się z roli głównego bohatera. Trudno jest mi teraz szczegółowo jakoś pisać ponieważ nie było mnie wtedy na forum. Ale pamiętam kiedy był ten rzeczony początek roku 2010 i się zajerestrowałem. Wtedy na forum był ruch, coś się działo. Forum nie było aktywne tylko w Kanalizacji. Ale do czego wnoszę? Aidem Media już wtedy opuściło nasze forum, ale my dalej je budowaliśmy. Forum było dalej aktywne, i nikt jakoś szczególnie nie narzekał. Teraz, po kilku latach w których tak naprawdę Aidem nas opuściła zaczyna się problem. Dopiero teraz widać, że może i forum poniosło straty. Naprawdę wtedy, na początku mojego forumowania było tu tłoczno. Po tym wszystkich zdarzeniach, wydaniu Miasta Sekretów, opuszczeniu i rozpadu Aidem Medii. To jest dowód na to, że forum będzie budowane cały czas, nawet jeśli zostanie tu kilku użytkowników. Teraz gdy widzimy, że Aidem daje nam różne przecieki, i chyba nie zapomniało całkiem o FORUM REKSIA. Coś się teraz dzieje. Ale porównując to do tego co działo się kilka lat temu, to szkoda gadać... Sugerujesz, Nieznany że czas opuścić Reksia, i zbudować nowe forum (na starym). Tym razem takie ogólne. Forum Fanów Aidem Medii. Taki pomysł nie jest zły. Może to i trochę rozrusza forum. Tyle, że po kilku latach mam wrażenie, że forum nie zostanie już takie hm... lepsze. Bo nikt już chyba nie wierzy, że forum będzie takie jak dawniej. Musimy się już pogodzić z tym, że Reksia niestety może już nie być. Ale to nie znaczy, że Reksio znikł. Dalej będzie, i dalej forum może stać jako fani Reksia z gier. Ale takie forum AidemMedii otwierało by nam nowe ciekawe możliwości. Tyle że, większości gier AM prawie nikt nie ma. W tym problem. Tu zebrali się wszyscy którzy go mają. Ale pomysł mi się chyba podoba. Ale jest mi szkoda. Szkoda, tego co już zbudowaliśmy. Teraz trzeba zacząć nową budowę. Uratować to co upada. I to się liczy. Szkoda tradycji. Jeżeli ta zostanie będzie bardzo dobrze. A może będzie to forum Fanów Gier Aidem. Przecież sama firma, założyła dział Freak Files. Wystarczy zmienić logo, stworzyć kilka nowych działów z innych gier Aidem. Nie trzeba zmieniać tradycji. Ona sama zostanie w użytkownikach. Chcę jeszcze wspomnieć, że nawet po tym wszystkich zmianach ta stroną zostanie dla mnie stroną FORUM REKSIA. Dziękuję za uwagę.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Śr, 1 maja 2013, 15:30
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Moim zdaniem dobra byłaby zmiana designu forum, np. na górze strony zamiast Reksia i Kretesa na tle panoramy Pocopane, mogłyby się znajdować wszystkie postacie z "Uniwersum AidemMedia", te 3d i 2d. Jedyne czego bym nie zmienił, to link do strony, bo moglibyśmy mieć znów kłopoty z dostępem do niej, tak jak było to w przypadku pojawienia się awaryjnej strony (play&buy). Reksio niektórych onieśmiela, ale myślę, że nie warto o nim zapominać. Przypomnijcie sobie pierwsze gry z Reksiem w jakie graliśmy, jak np. Reksio i Ufo, Reksio i Skarb Piratów i inne gry z dawnej serii. Myślę, że Reksio, który zniknie z tytułów gier nie jest problemem, ale fajnie gdyby pojawił się na stronie. Co o tym myślicie?

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Śr, 1 maja 2013, 15:59
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Om nom, od dawna myślałem o mniej więcej czymś takim. Nie wydaje mi się, aby warto było tworzyć działy dla wszystkich gier AidemMedia.
Tylko te przodujące warto uhonorować. Gry edukacyjne można by było wepchnąć do jednego działu, gry mobilne do jednego. Oddzielny pokój dla gier o Bolku i Lolku, oddzielny pokój ogólny dla AidemMedia.

Oprócz tego proponował bym aby zainstalować kilka fajnych modyfikacji na forum np. Ultimate Points czy phpbb Social Network.
Niestety instalować modyfikacje mogą jedynie ludzie z AidemMedia :(

No i może nowa nazwa, nowy adres (może na przykład http://forum.aidemmedia.pl ?), okazjonalne loga.

No i przydało by się, abyśmy na przykład zaczeli pisać opowiadania o np. Bolku i Lolku. To nam pomoże się przestawić na nowy kierunek.

BTW. Dlaczego cały czas mówimy o Amerykanach, przecież w gry AM grają też w Kanadzie, Brytanii, Australii, i chyba nawet w Niemczech.
W Aidem Media nie myślą tylko o Amerykanach... myślą o całym świecie.

No i oprócz tego jestem bardzo za zmianami, oby na lepsze.

_________________
Obrazek


Śr, 1 maja 2013, 16:18
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Nowa seria a strona i forum
AdamMag napisał(a):
W Aidem Media nie myślą tylko o Amerykanach... myślą o całym świecie.


Tak, chociaż o Polsce ostatnio trochę mniej...
Ale pomysł dobry. Mam nadzieję, że zostanie wdrożony ;)

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Śr, 1 maja 2013, 17:38
WWW
Bywalec Nory

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 16:37
Posty: 58
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Kiedy nastąpią te zmiany?


Śr, 1 maja 2013, 18:45
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Mi się wydaje, że te zmiany nastąpią jak zostaną poparte przez użytkowników i gdy Aidem Media da na to pozwoleństwo.

_________________
Obrazek


Cz, 2 maja 2013, 16:14
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Jestem za.Pewnie dojdzie dużo nowych użytkowników. :wink:
Ciekawe jak wtedy będzie wyglądać forum?

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 3 maja 2013, 10:19
WWW
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Nieznany ma rację. Też jakiś czas temu zauważyłem, że najczęściej pisze się tu w kanalizacji. Dlaczego? Bo starego Reksia już nie tworzą. Nie ma żadnych nowości z nim związanych, więc z pokoju starej serii zostały niemal same zgliszcza. W prawdzie ktoś mógłby napisać "Podobał mi się moment taki i taki.", ale to tylko takie byle co. Z resztą AM rzeczywiście nie interesuje się nami, bo zanim się zarejestrowałem czekałem dosłownie pół roku zanim ktoś z nich mi odpisał, że jestem aktywowany. Poszerzenie forum da mu noe możliwości i rozwinie je. Mi pomysł się podoba. Jestem za.

_________________
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś spróbował zrobić ponownie mój stary avatar, ponieważ niefortunnie zgubiłem go.
Czerwony jest tylko, aby zwrócić Twoją uwagę.

Zapraszam na miejsce gdzie wiersze wstawiamy (niektórzy z tego sporo uciechy mamy).
http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=7922
Spoiler:


Pt, 3 maja 2013, 11:43
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Nowa seria a strona i forum
Mi się pomysł podoba, nic lepszego się już nie da wymyślić.


Pt, 3 maja 2013, 11:54
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Nowa seria a strona i forum
W porównaniu z tym co było kiedyś to forum podupadło. Dlatego należy poczynić ruchy, żeby je ratować i ta propozycja jak najbardziej takim ruchem jest. AM zainteresowałoby się poważniej forum i przede wszystkim zrobiło coś ze stroną główną. Najlepiej byłoby wstawić link do forum na stronie głównej AM, a odnośniki do "Kurator Zdradza" itd. wstawić jako działy na forum. Albo zostawić jako osobne strony, zmienić szatę graficzną i wstawić do nich odnośniki przy kategorii "O starej serii". Adres zmieniamy, robimy nowe kategorie i działy o innych grach AM. Zmienić logo. Sporo będzie z tym roboty, dlatego wątpię, żeby ludzie z AM się zgodzili. Większość jest na tak, także trzeba poczekać na komentarz do tego Aidem i jeśli coś ruszy to wszyscy powinni ostro wziąć się do roboty, chociażby na forum, bo tu mamy możliwość. Admini i modzi zakładaliby działy i kategorie, userzy tematy w nowych działach, a także służyli pomocą dla Moderatorium. AdamMag dobrze powiedział, żeby nie robić działów dla wszystkich gier AM osobno, tylko niektóre wepchnąć do jednego działu. W kategorii gry edukacyjne - jeden dział na jedną serię, np. dział "Wielkie Turnieje" i tam można się wymieniać opiniami na temat gier z tej serii. Ewentualnie można zrobić subfora.


Pt, 3 maja 2013, 18:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL