Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:40



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Dalszy rozwój oraz akcja na forum 
Autor Wiadomość
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Dalszy rozwój oraz akcja na forum
Ostatnimi czasy każdy z nas zastanawia się, jak potoczą się losy naszego forum. Inni twierdzą, że forum niechybnie chyli się ku upadkowi i tylko cud ze strony Aidem Media może wpłynąć na dalsze funkcjonowanie tej strony. Ale nie robią jednak sobie zbytniej nadziei, gdyż jak wiadomo, firma ta napotkała duże problemy i mówiąc szczerze ona o nas po prostu zapomniała. Dlatego my musimy jej sobie tą informację odświeżyć. Informację, od której zależy los całego naszego forumowego społeczeństwa.
Nie bądźmy pesymistami, forum dzięki nam nie upadnie, ale jednak tutaj musimy postawić na kooperację i jednolitą współpracę. Cieszy mnie to, że działa Analizatornia, która poniekąd robi nam reklamę. Cieszy mnie to, że małymi kroczkami tworzy się projekt fanowskiej gry z Reksiem, a III Oddział pracuje nad czymś tajnym nietajnym, jak kto woli. Jednak to za mało. Musimy bardziej przyłożyć się do poprawienia aktywności, nie, nie chodzi tu o czat, gdyż to miejsce jest aż nazbyt aktywne. Głównym problemem jest bardzo mały odsetek postów (wyjątkiem są Cyrk Chaosu oraz Showdown Time, jednak ja bym ich nie wliczał, ponieważ są to konkursy) na forum. Musimy poprawić aktywność w każdym dziale, o ile nam na to wątki pozwolą. Kolejno powinniśmy każdą większą dyskusję rozpoczynać w dziale do tego przeznaczonym, nie tylko pisać o nim na shoutboxie, który nie jest odpowiednim miejscem do takich rozmów. Jesteśmy na forum dyskusyjnym, dlatego powinniśmy dyskutować. W tematach. Jednakże ja nikogo zmuszać nie będę, ale wyciągam do Was rękę. A co Wy z tym zrobicie, to tylko zależy od Was. Jeśli chcecie by forum nadal wegetowało, nie ma sprawy. Tylko potem później nie narzekajcie, że nam forum nic się nie dzieje.
Na początku wspomniałem o tym, że Aidem Media o nas po prostu zapomniało, a my musimy jej sobie o nas przypomnieć. Tak, musimy "spamować" (mod, który namawia do spamu, no ładnie :roll:) wiadomościami. Nieważne czy przez maila czy facebooka. Ponadto musimy w tych wiadomościach zawrzeć, aby z racji tego, że oni pojawiają się raz na sto lat, obecny admin otrzymał uprawnienia superadmina, by mieć większą możliwość operacji na forum. Tylko dzięki temu możemy gruntownie pozmieniać wygląd forum, z zastrzeżeniem, że to nadal forum Reksia. Jednak bez decyzji Aidem Media możemy tylko gdybać, gdyż większość pomysłów, które się mogą nasuwać, wykraczają poza obecne, bez uprawnień superadmina, możliwości forum.
Ja oczywiście jako tako uprawnień większych nie mam, gdyż jestem tylko moderatorem, ale również jestem liderem GR i mam wpływ na wygląd oraz atmosferę forum. Jednakże ja sam nie dam rady wszystkiego zrobić. Dlatego liczę na Waszą pomoc. Bez niej nadal możemy przyglądać się niechybnemu upadkowi. Ale tak jak wcześniej, to od Was zależy czy chcecie mi pomóc, czy zignorujecie ten post, ja jestem elastyczny. Ale mimo wszystko dalej będę uparcie robił to co dalej robię, by chociaż w małym stopniu zapobiec upadkowi forum.
To tyle z mojej strony. Jeśli chcecie o coś zapytać, to proszę. Możecie tutaj napisać, w temacie do tego przeznaczonym. :)
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Pt, 11 wrz 2015, 18:11
YIM WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Dalszy rozwój oraz akcja na forum
Przyjrzyjmy się zatem temu problemowi.
Reksio nie ma już nowych fanów, ponieważ seria nie jest już popularna, obecnie młodsze pokolenie interesuje się zupełnie innymi grami. Starsi gracze, oczywiście nie zagrają, a więc i nie wejdą na forum. Co innego z osobami, które kiedyś grały i mają sentyment. Należy jednak pamiętać, że zwykłe na tym to się kończy, każdy ma swoje życie i przebywanie na forum raczej nie będzie czymś stałym. A większość takich ludzi ma już trochę lat (dajmy na to MissKremówka). No, są też również trochę młodsi, w miarę ogarnięci, ale zapewne nie wiedzą o forum. Mimo to wątpię aby było ich dużo, a raczej jest ich mały odsetek. Czasem mam wrażenie, że mamy reklamować forum od tak, a przecież powinniśmy celować w grupę docelową. Przecież na forum nie osiedlą się osoby, które nawet nie wiedzą, że jest coś takiego jak gra z Reksiem. Zresztą, tematy Reksiowe zmarły dawno temu, nie dlatego że jesteśmy leniwi i nie chce nam się odpowiadać. Ba, wszystko to co zostało tam do powiedzenia już zostało powiedziane. Są małe wyjątki, ale co nam po nich. Obecnie forum kręci się wokół Potworium i chatu. Najprawdopodobniej gdyby nie to już dawno forum byłoby nieaktywne, trzeba było znaleźć nowe paliwo, które napędzi forum. I niestety tak jest do dzisiaj. Spamowanie Aidem - po co? Już dawno dali nam do zrozumienia, że oddają forum w nasze ręce i mamy sobie jakoś radzić. To, że raz na jakiś czas wchodzili na stronę aby dać nowinki z CoS2 to był miły gest z ich strony, a nie jakaś przysięga pozostania na dłużej. Owszem, opcja superadmina jest ciekawa, ale w jaki sposób pomoże rozkręcić forum? Większe możliwości zabawy, ale co z tego, skoro na forum jest stale ta sama ekipa? Oddział II i III obecnie chyba i tak niezbyt dużo robią, a reklama III jakoś niezbyt pomogła. Podsumowując - żeby nie było, chce jak najlepiej dla forum. To miejsce wiele dla mnie znaczy, ale Reksio już się zakończył i nie może napędzać forum. Nowych fanów nie ma. Forum żyje tylko dzięki nam i Potworium. Nie widzę sposobu, który bardzo zmieniłby naszą sytuację, przykro mi.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pt, 11 wrz 2015, 21:15
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Dalszy rozwój oraz akcja na forum
Muszę przyznać, że chciałem napisać to co Kacper Forum nie może ciągle budować się na tych samych grach z Reksiem, ponieważ faktycznie tematy o tych grach już dawno zostały zapełnione naszymi odpowiedziami, a nowych pomysłów na dyskusje o Reksiu brakuje. Nie chodzi mi o to, aby teraz nagle wszyscy wymyślali nowe dyskusje na temat Reksia, bo to nie ma sensu. Wciąż nie widać drugiego epizodu CoS2 i szczerze wątpię, że kiedykolwiek się pojawi.
Uważam, że forum przydałyby się radykalne zmiany w wyglądzie i nie tylko, ale no cóż. Popatrzcie na stronę główną - jest na niej wielki bałagan. Nie pasujące do siebie obrazki działów, nieestetyczne logo z 10-lecia forum, za dużo kolorów w legendzie grup. To może odstraszać gości, sam nie mógłbym się odnaleźć. Forum powinno mieć proste obrazki do działów, z podobnymi napisami, nowoczesne, a nie jakieś wycudowane. Grupy, grupa ''Dziadek Mróz'' przez całe lato? Serio? Według mnie legenda powinna zostać skrócona do: Administratorów, Moderatorium, Gwardii Reksia, Potworium i Rady Mędrców. I powinny być to stonowane kolory, a nie takie jaskrawe. Natomiast kolorki za konkursy przyznawane są za często, niedługo forum zamieni się w jedną wielką tęczę.
Hm, żeby ożywić trochę forum na jakiś czas przydałby się jakiś Reksiowy konkurs, ale nie ten z powtarzającym się formatem. Jakiś taki, który będzie ciekawy, wszystkich zainteresuje, zasady będą sprawiedliwe. No, nie ma co się oszukiwać. Obecne konkursy znudziły się większości forum. Jedyne które są teraz aktywne to to całe Showdown Time (co uważam za głupotę) oraz Zgoda i Niezgoda 3.
Gwardia Reksia, III oddział to jedna wielka porażka i osobiście jestem za zamknięciem tego oddziału. Zresztą sam założyciel jej nie wchodzi od dawna. Co do I oddziału proponuję jakieś zmiany w wyglądzie gazetki i nie tylko.
Waluta forum miała wejść 1 sierpnia, a jak zwykle wciąż czekamy. Waluta na forum mogła by podwyższyć aktywność...
To forum chyba nie ma przyszłości, bo nawet jeśli te pomysły pomogą i tak aktywność będzie sztuczna, ponieważ nie można przez 10 lat budować się ciągle na tym samym. Muszę powiedzieć, że kiedy jakieś dwa tygodnie temu wszedłem do działu ''O stronie Reksia'' miałem wrażenie, że forum się jakoś zmieni. Czułem, że obecny format forum nie utrzymie się długo. Nie pozdrawiam.


So, 12 wrz 2015, 06:13
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Dalszy rozwój oraz akcja na forum
Ile już było takich tematów? Ile już było takich akcji? Ile już było moich odpowiedzi?

Przybysz: Najaktywniejszy w wątku: Wracajcie starzy użytkownicy i akcja czyścimy forum.
Problemy forum już w 2008, a nawet wcześniej. Oczywiście wtedy forum dostawało jeszcze nie raz bardzo dużo paliwa, które je napędzało - choćby wyjście RiMS - to zresztą był ten największy wabik - nowe gry z Reksiem.

Oczywiście forum najlepiej radzi sobie kiedy możemy odpowiadać w interesujących tematach.

Roostar napisał(a):
Wszyscy narzekacie ze forum jest nudne, to moze w koncu zacznijcie pisac o normalnych rzeczach, a nie tylko o zmianach ktore trzeba zrobić? Cały czas chcecie ulepszac ktorys raz z kolei forum, podczas gdy to wcale nie jest potrzebne. Ostatnio zanim odszeszdł Przybysz z Kurakis ( i kilka innych osób) zakladal fajne tematy o ciekawych rzeczach ( wtedy byłem chyba najaktywniejszy na forum), od tamtej pory forum jest nudne, piszecie tylko w grach, czasem w dziale RIMS i oczywiscie Plany Ulepszenia Forum Jo. Nie rob zadnych planów, poprostu pisz na forum, załóz jakies tematy o interesujoących rzeczach.



Przybysz napisał(a):
Czas na chwilę prawdy...\ Jeśli ktoś chce znaleźć czas na czynny udział w forum - to taki czas znajdzie. I znajdzie nawet zapracowany maturzysta, czy student. Pracujących osób chyba zbyt wiele tutaj nie ma.
Ale taka osoba znajdzie na to czas tylko jeśli będzie sama chciała znaleźć czas na to, żeby WEJŚĆ NA FORUM REKSIA.
A prawda jest taka, że to forum w domyśle jest forum dla dzieci. I właśnie - nie rejestruje tu się zbyt dużo osób mających więcej niż...powiedzmy 12 lat. Inni rejestrują się tutaj tylko dlatego żeby poprosić o pomoc kiedy czegoś nie potrafią przejść w grze Reksia, albo mają jakieś błędy. I piszą jedno pytanie, potem jeden post: Wielkie dzięki, pa! I sobie idzie./
Reksio to gra nie tylko dla dzieci, ale rewelacyjna przygodówka - ale czy jak jakiś gościu co ma 20 lat i lubi grać w Reksia zarejestruje się żeby rozmawiać o tym mają kurze królewny gdy nic nie robią, czy też czy śmieszy go ręcznik kapłona? NIE sądzę żeby tak było. Nie sądzę, żeby zaciekawiło go forum gdzie rejestrują się głównie dzieci do lat 12-14 .
Ci starsi co są na forum najczęściej byli już wcześniej i zostają ale nie dziwcie się temu jak wiele się ulatnia stąd. Zresztą sami często nadmieniacie, że to FORUM DLA DZIECI> choć niekoniecznie takie musi być'
TO NIE JEST forum uniwersalne i ciągle ciągnie go raz ku tafli, innym razem ku dnie, boja którą jest częścią jego istnienia z napisem Przygody Reksia forum.

To naprawdę może uczynić forum nudnym dla wielu. :|

Mnie to oczywiście nie przeszkadza jak i są tacy którzy na forum Reksia czują się dobrze, ale są tacy którym to nie odpowiada i to jest dla nich powodem odejścia z forum.



A teraz spróbuję coś dorzucić nowego. Choć pewnie napisałem to już z osiem razy w przeciągu istnienia tego forum ale o tym zapomniałem. To forum nie zmierza do upadku; jest już praktycznie po tym upadku. Wprawdzie część społeczności forum została, inna wpada raz do roku. Co zostało zamiast upadłego forum Reksia: Chat Reksia - ale to naprawdę jest świetna sprawa, bo gdyby nie on to po tymże upadku wejście na forum oznaczałoby patrzenie na te ruiny, zawaliska; jak ktoś tam gdzieś przyczajony próbuje stawiać na nowo cegiełki, trochę niedbale. A tak mamy coś co utrzymuje w aktywności i w świeżości wchodzących na forum. Jeśli chodzi o takie przedmioty jak potworium, cyrk, czerwony młynek - nie wiem na czym to polega, nigdy tam nie wchodzę.

Konkursy to fajna sprawa, ale opieranie na tym naszego forum raczej nie wyjdzie dobrze. Ciągnięcie konkursowego forum jeśli nie będzie tematów do dyskusji, pola do jakiegoś działania, wspólnej pracy, hobby, organizacji będzie jakieś takie puste. Konkursy doskonale uzupełniłyby to gdyby już forum miało jakąś solidną podstawę.

Też nie przemawia do mnie ta nowa organizacja - pełno kolorków, grup, fikcyjne konta... Uroki Dizlokracji z całym szacunkiem do Dizla który jest porządnym adminem.

Co do Reksiowych konkursów, Reksiowych tematów - ja jakoś nie mam weny do tego. W gry komputerowe już nie gram wcale. Reksio to fajna sprawa, ale nie linczujcie mnie - nie jestem tak bardzo wiernym fanem, żeby się tak cały czas upajać Reksiowym światem. Co na forum udzielałem się to już zrobiłem. Więcej o Reksiu jakoś nie potrafię. Poza tym gry komputerowe mnie już w ogóle nie kręcą, chyba z nich wyrosłem czy cuś :roll:

A ciekawe tematy - przy Api boję się, że każdy temat zejdzie na homoseksualizm i na to jakim niedobrym, nietolerancyjnym gburem jestem.

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


So, 12 wrz 2015, 20:02
WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Dalszy rozwój oraz akcja na forum
Doktor napisał(a):
A tak poza tym to urabiajmy post challenge.

Post Challenge? Chyba Spam Challenge. To i tak nie ma sensu, bo i tak w większości tematów o Reksiu są już nasze odpowiedzi. No i jeszcze będzie to sztuczna aktywność. Ci, którzy będą brali w tym udział będą kombinować, aby napisać jakiegoś posta.


N, 13 wrz 2015, 11:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL