Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia 
Autor Wiadomość
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Dziękuję Doktorze za tę ciekawą wizję. Co do drugiej strony globusa w RiKC to tak jak już mówiłem, chciałbym, żeby była tam kraina chaosu, z której wywodzi się drób i którą zamieszkują nietoperze wampiry. Nie chciałbym też łączyć PR z kreskówką ani grami edukacyjnymi, ponieważ przygody poszły inną, odrębną drogą. Zachęcam, żebyś też pisał więcej o swoich pomysłach, ale może w osobnym temacie (chyba że są kompatybilne z moją wizją jak np. to, żeby w Piratach bez Karaibów pojawiła się wyspa syren, wspomniana nota bene w RiWC). Oczywiście też jestem gorącym zwolennikiem RiKwA2.

Newt Salamander napisał(a):
Po raz pierwszy będziemy mieli możliwość sterowania kogutami (myślę nad super minigierką dla kornelka). Rozwinę też bardziej wątek Kari Maty (tu puszczam oczko do @Kaczor Dziennikarski i jego "teorii z Reksia" na temat Kari). Pojawi się tu nawet jej ojciec (prawdziwy!) i jej dawny projekt, w którym miała być hinduską księżniczką

To też bardzo ciekawe pomysły. Myślę, że faktycznie w RiPbK można dać Kari Macie więcej backstory. Umu natomiast można by było wykorzystać do podróży w przeszłość, opartej na linii zmiany daty, dzięki czemu rodzice Kari mogliby się w jakiś formie pojawić. Proponuję też, by Kari okazała się wybrańcem (która jako jedyna jest w stanie wykonać jakieś bardzo ważne zadanie) i w nagrodę została przez krety z Umu ogłoszona księżniczką (dzięki czemu, mogłaby potem pojawić się w tym stroju).
Grywalne koguty to oczywiście podstawa. Musi pojawić się zarówno w tej części ten element, jak i w następnej (ewentualnie też w RiKC, ale jeszcze nie znam szczegółów fabuły tej części, żeby to rozstrzygnąć). Liczę też na to, że w RiWetC będzie okazja do poznania backstory Kornelka (może jakaś retrospekcja? może jakieś ufokury wspominające imperatora Traktora?).

Co do RiMS2 to jeszcze dopiszę 2 pomysły Maniaca, z którymi się zgadzam: Kretes podczas nurkowania powinien być wyposażony w harpun. Podczas ucieczki z Krainy Szczurów, przynajmniej przez jakiś czas mogłoby to przypominać autostradę z RiWC, to znaczy bohaterowie mogliby pożyczyć jakiś futurystyczny motocykl (lub jak wolicie: futurocykl), żeby mieć szansę zdążyć przed szczurami też korzystającymi z jakiś pojazdów.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Wt, 5 sty 2021, 15:21
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 paź 2019, 15:13
Posty: 217
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Skoro moja koncepcja CoS2 została już przedstawiona czas na moją koncepcje serii.

City of SeCrets 3 po zakończeniu CoS 2 nastaje coś niespodziewanego, Szczury rozpoczynają inwazje, Pokopane próbuje się bronić lecz z marnym skutkiem.Król Plaster podstanawia wysyła Agentów w tym Kretesa do królestwa szczurów, jednocześnie przez wyprawe jaką nie mogą wyobrazić.Tymczasem szczury planują coś więćej niż podbić.Chcą zbudować Mega-Szczura.
Ogólnie:
Jeśli chodzi o koncepcje gra będzie powiedzlona na Prolog, epizody 1-4 i epilog w postaci cutscenki.Będzie zawarty samouczek, minigry, trofea oraz tryp "Search" polegający na znalezieniu robaczków z I serii a ich znalezie można dostać punkty dla sklepu Aidem Medii/Boombit.

I tak kończy się trylogia CoS, po niej są spin-off:
Secret Agent Alfredo-tytuł i mechanika parodiuje grę Secret Agent Clank.Fabuła polaga na tym że zły Doktor Szczurvile (ang.Ratvile) chce zniszczyć Pokopane za pomocą wielkiego lasera/inatora zaś Alfredo musi go powstrzymać.W tej grze będziemy mogli kupować ulepszenia dla gadżetów lub kupywać nowe, czasem pojawią się inne postacie jak np: Kretes który został wrobiony przez Szczurville'a i niesłusznie oskarżony i jego celen jest wydostać się z więznienia.
Moles the Mole: In the search lost friend (początkowy pod tytuł "Beyond and After)-Kretes orientuje się że Reksio zadługa jest na wakacjach, okazuje się być porwany przez Mafie i uprowadzony przez ich szefa Kurazooma który porwał go dla okupu.Kretes czym prędzej leci do Nowego Yorku by go ocalić.W tej grze będą minigierki (w grze i menu opcjach), poziom trudności oraz specjalny tryb "vision" który to polega na ze skanowaniu kodu i odblokowaniu w menu gry w zakładce "cheat codes" które dają np: Zmiane wyglądu postacii.
Jack the Rat: Race to win gra odbiega od innych i co ciekawe odpowiada o Szczuru Januszu.Król szczurów ogłasza co roczny wyścig, Janusz chce im brać jak sam twierdzi by okutować swe winy jednak jego cel jest inny: Chce zawładnąć szanokiem i obalić króla.Gra posiada też specjalny tryb "reverse" w którym to plansze są w negatywie i odwrócony (podobnie do tego z Crasha 4).

I to tyle na dzisiaj napiście, co sąsidzie o moich pomysłach.

_________________
Lubie wszytskich na forum


Wt, 5 sty 2021, 15:38
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Zapomniałem o pewnym szczególe z fabuły RiMS, który mógłby zburzyć całą moją koncepcję 5 części Nowej Serii - Szanok został wspomniany przez Alfredo, który twierdzi, że stamtąd podobno przyszli rewolucjoniści "krety". Jeśli zatem Szanok mógł być uważany za państwo kretów, dlaczego miałby być stolicą szczurów?
Oddzielenie Szanoka od Krainy Szczurów trochę zmieniałoby moje plany, ponieważ odwiedzenie go wymagałoby rozpisania innych części Nowej Serii z wizytą w podziemiach, a na to nie mogę się zgodzić (bo 2 części to już za dużo, a przypominam, że części musi być 5). No dobra, teoretycznie można by było to zostawić go na jakiś spin-off albo całkiem olać, ale z drugiej strony powiązanie Szanoka ze szczurami nie wydaje się takie bez sensu. Na pewno był miastem znanym szczurom, bo wspominał o nim Tomuś w RiKN.
Moja propozycja rozwiązania tej nieścisłości: O wspaniałym podziemnym mieście - Szanoku krety z Pocopane słyszały od dawna. Niestety znajdowało się gdzieś za ziemiami szczurów, dlatego aż do obalenia Burmistrza, nikt z Ryjo Kretos tego miasta nie widział (opowieści o nim musiały pochodzić zatem od kogoś innego np. szczurów), a przynajmniej żadna wiarygodna relacja z wizyty w Szanoku nie została zapamiętana. Krety zakładały jednak, że tylko one są zdolne do budowy wielkich miast, podczas gdy szczury żyją w gniazdach czy kanałach, dlatego podczas Rewolucji uwierzyły, że rewolucjoniści to krety z Szanoka. Nasi bohaterowie w epizodzie 4 RiMS2 musieli się w związku z tym mocno zaskoczyć, gdy dotarli do stolicy szczurów i usłyszeli, że nazywa się właśnie Szanok. Fernando mógłby wtedy wyjaśnić Reksiowi i Kretesowi to co ja wyżej - spekulując skąd mogły wziąć się nieporozumienia związane z Szanokiem.

Teraz odpiszę na propozycje Maniaca (który powtórzył za mną, że stolica szczurów to Szanok, więc mogę powiedzieć chcąc-niechcąc, że się przyjęło):
Spin-off o Alfredo - jakiś mógłby być w Uniwersum Reksia (które powinno wystartować po zakończeniu Nowej Serii). Nie wydaje mi się jednak, że ktokolwiek uwierzyłby w złe intencje Kretesa po tym, co zrobił dla Pokopane w RiMS i RiMS2, ale zawsze można go zastąpić innym Kretem, a Kretesa umieścić w grze w jakimś innym charakterze. Mega-szczur z kolei bardzo mi się podoba.
Spin-off z ratowaniem Reksia od mafii - też do Uniwersum Reksia się nadaje, ale po zakończeniu Nowej Serii (i wtedy Reksio i Kretes mieliby wreszcie okazje, żeby w różnych konfiguracjach pojechać na wakacje).
Spin-off Wyścig Szczurów - ciekawy pomysł - może by się dało zorganizować taki w Reksio i Piraci bez Karaibów (w końcu ma tam wystąpić sporo szczurów), a jeśli się nie uda, to może być jakiś spin-off o Januszu po zakończeniu jego udziału w Nowej Serii.
Podsumowując - dużo świetnych pomysłów, ale apeluję o tworzenie dla nich osobnych wątków (chyba że ktoś naprawdę wszystko w nich dostosował do mojej koncepcji Nowej Serii) oraz pisanie polskojęzycznych tytułów (to polskie gry, więc nazwy angielskie powinny być drugorzędne).

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pn, 18 sty 2021, 13:32
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 paź 2019, 15:13
Posty: 217
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Przyznam, że podoba ci się moja koncepcja, jeśli o szczegóły mojego CoS3, zrobie o tym osobny temat gdzie będę przedstawiał fabułe, szczegóły ect. ect. itp.

_________________
Lubie wszytskich na forum


Cz, 21 sty 2021, 07:58
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Witam wszystkich! Dzisiaj założyłem wikię, na której będzie można bardziej rozwinąć swoją twórczość. Link do niej wyślę jak trochę ogarnę to i owo.
Wie ktoś jak usunąć tematy z Wiki? Chciałbym usunąć wszystkie postacie i lokacje z Wiki, bo "Reksio Fanowska wiki" właściwie do tych tematów nie jest.

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Cz, 21 sty 2021, 08:52
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale po co cokolwiek usuwać? Jakie postaci czy lokacje miałyby nie pasować do fanowskiej wiki, na której powinno znajdować się wszystko, cokolwiek fani wymyślą?

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Cz, 21 sty 2021, 12:24
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Ponieważ fanowska nie jest do dzielenia się twórczością, tylko aby przedstawić osoby i pozostałe rzeczy które wyróżniły się na tle społeczności.

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Cz, 21 sty 2021, 12:28
WWW
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Odnosisz mylne wrażenie, bo Reksio Fandom Wiki zawsze polegało na opisywaniu cudzej/własnej twórczości w ramach fandomu, więc wasze pomysły na kontynuacje jak najbardziej mogą się tam znaleźć :mrgreen:

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


N, 24 sty 2021, 13:19
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Skoro Ż art tak mówi to pewnie prawda :P Dobra, nie usunę postaci, ale nowych też tam nie wstawię
Poza tym zaszło parę zmian w scenariuszu, i i tak anulowałem kilka z postaci

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


N, 24 sty 2021, 13:36
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 paź 2019, 15:13
Posty: 217
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
@Kretonpodziemny chciałbym powiedzieć jedno, ale jedno recz do RiMS 2...Jak system ze starej serii kierowania Reksiem i Kretesem ma zadziałać tutaj?!

_________________
Lubie wszytskich na forum


Śr, 3 lut 2021, 17:38
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
ManiacComics3445 napisał(a):
@Kretonpodziemny chciałbym powiedzieć jedno, ale jedno recz do RiMS 2...Jak system ze starej serii kierowania Reksiem i Kretesem ma zadziałać tutaj?!

Raczej w RiMS2 wziąłbym systemy z RiMS Le - przedmioty wysuwane z rury i 3 żarówki. Ale to jeszcze wszystko do ustalenia przy ewentualnej produkcji. Z takimi sprawami interfejsu naprawdę można jeszcze poczekać.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 3 lut 2021, 18:16
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 paź 2019, 15:13
Posty: 217
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Chodziło mi, Jak Kretes ma iść za Reksiem toż to niewykonalne.

_________________
Lubie wszytskich na forum


Śr, 3 lut 2021, 19:25
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Dlaczego niewykonalne? Oczywiście, że można to zrobić tak jak w innych grach z PR. Z tym, że nie dotyczyłoby to rzecz jasna momentów, w których sterujemy tylko jednym bohaterem.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 3 lut 2021, 19:35
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 paź 2019, 15:13
Posty: 217
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
Tutaj jest moja koncpecja Cos 3, którą główiłęm się (komentarz) od stycznia 2021.Polecam się zapoznać z tym: http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=11033

_________________
Lubie wszytskich na forum


N, 7 lut 2021, 19:42
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Wysmażona Nowa Seria Przygód Reksia
kretonpodziemny napisał(a):
Zapomniałem o pewnym szczególe z fabuły RiMS, który mógłby zburzyć całą moją koncepcję 5 części Nowej Serii - Szanok został wspomniany przez Alfredo, który twierdzi, że stamtąd podobno przyszli rewolucjoniści "krety". Jeśli zatem Szanok mógł być uważany za państwo kretów, dlaczego miałby być stolicą szczurów?
Oddzielenie Szanoka od Krainy Szczurów trochę zmieniałoby moje plany, ponieważ odwiedzenie go wymagałoby rozpisania innych części Nowej Serii z wizytą w podziemiach, a na to nie mogę się zgodzić (bo 2 części to już za dużo, a przypominam, że części musi być 5). No dobra, teoretycznie można by było to zostawić go na jakiś spin-off albo całkiem olać, ale z drugiej strony powiązanie Szanoka ze szczurami nie wydaje się takie bez sensu. Na pewno był miastem znanym szczurom, bo wspominał o nim Tomuś w RiKN.
Moja propozycja rozwiązania tej nieścisłości: O wspaniałym podziemnym mieście - Szanoku krety z Pocopane słyszały od dawna. Niestety znajdowało się gdzieś za ziemiami szczurów, dlatego aż do obalenia Burmistrza, nikt z Ryjo Kretos tego miasta nie widział (opowieści o nim musiały pochodzić zatem od kogoś innego np. szczurów), a przynajmniej żadna wiarygodna relacja z wizyty w Szanoku nie została zapamiętana. Krety zakładały jednak, że tylko one są zdolne do budowy wielkich miast, podczas gdy szczury żyją w gniazdach czy kanałach, dlatego podczas Rewolucji uwierzyły, że rewolucjoniści to krety z Szanoka. Nasi bohaterowie w epizodzie 4 RiMS2 musieli się w związku z tym mocno zaskoczyć, gdy dotarli do stolicy szczurów i usłyszeli, że nazywa się właśnie Szanok. Fernando mógłby wtedy wyjaśnić Reksiowi i Kretesowi to co ja wyżej - spekulując skąd mogły wziąć się nieporozumienia związane z Szanokiem.


W kwietniu zeszłego roku zmieniłem zdanie w tej kwestii o 180 stopni w wyniku rozmów z Kaczorem. Uznanie Szanoka za nazwę stolicy Krainy Szczurów jest prawdopodobnie powieleniem przeze mnie błędu z Reksiopedii. Próbowałem wyjaśnić w cytowanym poście to, w jaki sposób krety z Pokopane usłyszały o Szanoku i nie widziały nic niepokojącego w tym, że to z niego przyszli rewolucjoniści. Skoro jednak założenia były błędne, mogę odrzucić tamto tłumaczenie się i zrobić z Szanoka jakąś mniejszą miejscowość w tej krainie (zapewne byłaby to ta mieścina, w której spotykamy Geralta). Nieznajomość geografii na tak szczegółowym poziomie przez prosty lud kreci jest znacznie bardziej wytłumaczalna (szczególnie jeśli w Szanoku faktycznie żyła jakaś mniejszość krecia). Stolicę szczurów natomiast nazwałem Szamburgiem (jeszcze jeden niemiecki akcent).
Kaczor zaproponował natomiast by w Krainie Szczurów pojawiło się więcej koreańskich motywów (zgodnie z założeniami, skoro poza poza motywami kanalizacyjnymi i niemieckimi jak Herr Spietzel mamy też Kim Rat Ila - motyw koreański). Jednym z takich pomysłów jest ideologia Szdżucze - żeby wszystko było szczurze (to akurat dopowiedziałem ja). Kolejne, bardziej szczegółowe myśli od Kaczora dotyczą tego, żeby budownictwo miejscami przypominało Koreę Północną - mogłaby pojawić się chociażby wieża z Pjongjangu. Kretes mógłby też naśladować język koreański w podobny sposób, jak naśladował hiszpański w Pokopanem (kiedy zwrócił się per "seniorze" do Sergia).
Ostatnia koncepcja Kaczora jest bardzo ciekawa i można by ją było rozwinąć już w RiPbK - dwie Krainy Szczurów (tak jak 2 Koree). Jedna w szambie w pobliżu Ryjo Kretos, a druga w jakimś mniej obrzydliwym miejscu (nowa lokacja na oceanie niespokojnym? :spiel:), z którego pochodzić by mogli np. nasi piraci lub ich przodkowie. W RiMS2 mogłoby się pojawić nawiązanie do tego miejsca w następującym dialogu (napisanym oczywiście przez Kaczora): Kretes może walnąć tekstem "Molly to kiedyś dosłownie szalała za takim jednym zespołem z Krainy Szczurów, Boot-tot-est, czy jakoś tak...", a Fernando czy ktoś "To nie z tej Krainy Szczurów!".

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pn, 31 sty 2022, 15:27
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL