Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Reksio i Przygoda na twardym dysku [opowiadanie] 
Autor Wiadomość
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Reksio i Przygoda na twardym dysku [opowiadanie]
To moje pierwsze opowiadanie i naprawdę się starałem.

Rozdział 1: Bezsenna noc

Na podwórku panuj cisza, tak dokładnie to nie bo ciągle coś szeleszczy w warsztacie.
-Nie zasnę po takiej dużej ilości batoników zbożowych! Tylko jedno może mi pomóc.- powiedział
Kogut Wynalazca i otworzył wielką niewidoczną gołym okiem pokrywę obok łóżka. To było zejście do piwnicy.
Usiadł tam na starym rodzinnym fotelu i przeglądał fotografie i pamiątki ze swego dzieciństwa.
Nagle zobaczył mysz. -A! Mysz!- wrzasną. Zeskoczył z fotela, chwycił miotłę i łuu bu du, mysz uciekła
do kąta i schowała się w dziurze. Wtedy zobaczył na ścianie wisiał plakat "Kur Wars". Kogut spostrzegł,
że za plakatem jest niewielkie wgłębienie. Ściągną plakat i zobaczył szkice, kasety i jakiś mały wyłączony
komputer. Zaczyna przeglądać szkice. Przedstawiały one: Jajo Śmierdzi, Teleport Haosu i MONOLIT.
Wtedy do piwnicy schodzi Kornelek, i atakuje Koguta Wynalazcę, który próbuję bronić się chwytami karate.
Nagle stają bez ruchu. - Co się dzieję?- zapytał głosem Złego Kuratora. - To się dzieje, hałasujecie tak, że nie można
spać.- powiedział AdamMag, machając swoją magiczną różdżką. - Co się stało?- zapytał Adam Kornelka.
- By-by-łem ba-ba-rdzo przestraszony, co zrobicie gdy się dowiecie- odpowiedział na pytanie zawstydzony Kornelek.
Adam podchodzi do szkiców i ogląda je zdziwiony. - Monolit? Chcesz powiedzieć, że to ty wpakowałeś Reksia, Kretesa i wujka do trzeciego
wymiaru?- pyta Adam robiąc wielkie oczy. - Nie, to nie moja wina. Chciałem tylko zostać znów kimś, więc ja i moje
kurze móżdżki opracowaliśmy metodę podróży między wymiarami. Wreszcie rozmieścili monolity we wszystkich wymiarach i wysłaliśmy
jeden na ziemię. Nie mogliśmy wiedzieć, że pierwsi je odnajdziecie. Kiedy wróciliście z wysłałem wiadomość o zakończenie
projektu i wszystkie monolity zniknęły.- usprawiedliwił się Kornelek. Zaklęcie Adama przestało działać i wszyscy poszli spać.
A nad ranem...

Co było nad ranem?
Do czego może posłużyć monolit?
Oraz jak to coś może działać dowiecie się z kolejnej części "Reksio i Przygoda na twardym dysku"

_________________
Obrazek


Pn, 19 lip 2010, 18:56
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post 
Trochę błędów, zwłaszcza interpunkcyjnych. Dialogi od nowej linijki powinny być. W wielu miejscach enter zamiast spacji. Ale nawet ciekawe. Gdyby nie poprzednie błędy byłoby wyżej. Tak to 5,5/10. Szczerze, to komiksy wychodzą ci dużo lepiej.


Pn, 19 lip 2010, 19:35
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post 
Błędy wymienił już Luk. Faktycznie, scenariusz nawet dobry, wyeliminuj te błędy, a będzie b. dobrze :wink: 5/10.

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Wt, 20 lip 2010, 08:30
WWW
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 27 lut 2010, 08:51
Posty: 173
Lokalizacja: z Forumowego opowiadania
Post 
Powineneś to nazwać ,, Reksio i Tajemnica Monolitu " . Naprawdę fajne 7/10 czekam na kontynuację .


Wt, 20 lip 2010, 09:38
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post 
Właściwie to nie kongrim, ale o tym dowiesz się w następnym rozdziale.

_________________
Obrazek


Wt, 20 lip 2010, 16:07
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 cze 2010, 06:12
Posty: 190
Lokalizacja: Union Of Europe
Post 
Ciekawe opowiadanie, choć troszkę błędów. Ale fabuła ciekawa :) .

_________________
Pozdrawiam wszystkich, MagicOfBudyn.


Wt, 20 lip 2010, 20:15
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post 
Słabe. Przymuszałem się, by przeczytać, bo chciało mi się szybko uciec do innego tematu. To przez klikanie entera i nienaturalną prędkość akcji. No i jeszcze jeden błąd... ,,Haosu"!
Ocena 3/10-z tłumaczenia Języka Ocen jest to określenie ,,Haos".

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Wt, 20 lip 2010, 20:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL