Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 07:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Soundtrack RiKN 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Soundtrack RiKN
Witam. Tak jak w poprzednich tematach tego typu: prowadzimy tu rozmowy i rankingi Soundtracków z danej części. Introtytuł jest niezaliczany. Oto te brane pod uwagę:
Intro
Kretes
Paryż
Wieża
Nautilus
Dorożka
Orient express
Konstantynopol
Rejs
Egipt
Komnata b
Masajaje
Indie
Hipisi
Wyspa
Dziki zachód
Mu
Happy end

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Pt, 8 sty 2021, 11:53
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Soundtrack RiKN
Oto moja lista:
18. Wieża
17. Orient express
16. Happy end
15. Egipt
14. Indie
13. Kretes
12. Hipisi
11. Rejs
10. Dorożka
9. Konstantynopol
8. Masajaje
7. Wyspa
6. Mu
5. Komnata_b
4. Dziki zachód
3. Nautilus
2. Paryż
1. Intro

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Pt, 8 sty 2021, 12:04
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Soundtrack RiKN
Chyba w tej chwili tak bym je ułożył. Dzięki za powrót do rankingów.

18. Kretes
17. Nautilus
16. Rejs
15. Happy End
14. Orient Express
13. Mu
12. Dorożka
11. Konstantynopol
10. Indie
9. Masajaje
8. Wieża
7. Dziki Zachód
6. Hipisi
5. Wyspa
4. Egipt
3. Komnata
2. Paryż
1. Intro

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 8 sty 2021, 12:11
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 maja 2022, 22:11
Posty: 14
Lokalizacja: Romania
Post Re: Soundtrack RiKN
18.Indie
17.Kretes
16.Rejs
15.Nautilus
14.Happy End
13.Masajaje
12.Dziki Zachód
11.Hipisi
10.Egipt
9.Orient Express
8.Wyspa
7.Konstantynopol
6.Wieża
5.Dorożka
4.Paryż
3.Mu
2.Intro
1.Komnata

_________________
I made a Character Page on TV Tropes: https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/ ... godyReksia I hope there won't be any tropes with problems


Wt, 28 cze 2022, 16:29
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Soundtrack RiKN
Mój ranking:

1. Orient express - Jeden z moich ulubieńców w całej serii. Powoli rozkręcający się leniwym puzonem, tworząc cudowny nastrój. Z jednej strony zabawne, z drugiej chillerskie, a z trzeciej jeszcze jakieś. Genialnie się mi tego słucha jako ambient do łażenia.
2. Paryż - Cudo. Spokojne i lekkie, a jednocześnie charakterystyczne i wyjątkowe. Często wykorzystywałem jako ambient na sesjach RPG i nie raz słuchałem sobie ot tak, dla chilu z telefonu.
3. Komnata b - No co tu dużo mówić, jeden z bardziej rozpoznawalnych utworów serii. Mega tajemniczy, przyprawiający o ciarki na plecach i w ogóle złoty. Bez niego połowa klimatu komnat siada. Bardzo mocny utwór.
4. Intro - Świetne, mega klimatyczne, ale bardzo wyraziste, aż bije po uszach. Dlatego jest super, ale tylko jako intro (imo) i nic więcej.
5. Mu - Można powiedzieć to co o komnacie. Bardzo robi klimat lokacji i we wspaniały sposób buduje napięcie. Czuć, że tu się wszystko się kumuluje. Nieskomplikowane, a bardzo, bardzo skutecznie pełniące swoją rolę.
6. Hipisi - No nasza kochana piosenka. Bardzo ładnie napisana i praktycznie w całości pozbawiona sensu. No co tu dużo mówić. Piękna rzecz. I to jeszcze tak wspaniale zaśpiewana pięcioma głosami przez jedną osobę, no kurczę...
7. Dziki zachód - Cudo, takie leniwe i w ogóle sympatyczne. Chyba jedyny kawałek (może jeszcze oprócz Mu), który zrecyklingowany w RiMS pasował mi do planszy. Ale do dzikiego zachodu pasuje oczywiście najlepiej.
8. Indie - Tajemnicze cudo. Choć leciutko za mocne jak dla mnie i odrobinkę powtarzalne, dlatego do słuchania na słuchawkach lekko meh. Ale bardzo, bardzo tajemno-dżunglowe i to się liczy. Nieraz wykorzystywałem jako muzyczka na sesji RPG.
9. Wieża - To też jest świetne, takie no po prostu od razu widzi się przed oczami Kretesa albo innego pociesznego grubaska, jak się to słyszy. Kochany utwór, no i bardzo kreatywny pod kątem kompozycji na moje, biorąc pod uwagę, w jakim studio był tworzony. Zresztą wszystkie są super kreatywne. Ale to doceniam bardzo. No i turbo-sympatyczny jest charakter tego utworu, lubię.
10. Dorożka - Fajne bardzo, lekko szalone (w sam raz do jazdy z tym kochanym dorożkarzem) i dynamiczne. Kojarzy mi się dość mocno z lotem na miotle z Czarodziejów. Naprawdę dobrze się do tego jeździ.
11. Masajaje - Bardzo fajne, przyjemne, zróżnicowane i się za bardzo nie nudzi (według mnie). Dobrze się wpasowuje i w samą lokację i w całą grę.
12. Konstantynopol - Fajne, lekko dynamiczne i orientalne. Nie wyobrażam sobie labiryntu targowego pod jakikolwiek inny podkład.
13. Egipt - Na plus względem mało wyrazistego Egiptu z RiWC według mnie. Fajnie się słucha, ciekawe pomysły, zróżnicowana w miarę melodia i zachowuje orientalny charakter. Do tego całkiem spójne z motywami innych lokacji, po których jest więcej takiego chodzenia.
14. Rejs - Bardzo fajna wariacja oryginału :kuratoren: Przyjemnie sobie płynie, spokojnie, na luzaczku, tak jak powinna. Nie ma się do czego przyczepić.
15. Kretes - Zabawne, ale krótkie. Trochę jak La Resistance. Łatwo się znudzić i mało uniwersalne. Ale mimo wszystko fajnie zrobione.
16. Wyspa - Śmieszna ska, choć przyznam, że na moje ucho leciutko generyczna. Ale dobra, poprawna, zróżnicowana nawet trochę. Po prostu raczej nic, co bym słuchał ot tak.
17. Happy end - Jedyny, za którym raczej nie przepadam. Jakiś taki za gęsty jest.

Poza konkurencją:
Nautilus - No bez przesady, nie będę Bacha oceniać xD

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 12 wrz 2022, 21:52
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL