Teraz jest N, 28 kwi 2024, 22:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Opinie o grze (ze SPOILERAMI) 
Autor Wiadomość
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post Opinie o grze (ze SPOILERAMI)
Hmmm...

No ciekaw jestem opinii tych co grę przeszli. Co było ok, co nie było ok. Jak wam sie podobała fabuła (wyjątkowo rozbuchana) No i generalnie, czy po dwóch latach oczekiwanai jesteście zadowoleni...

Bardzo proszę o przynajmniej kilka zdań na opinię, ok? :) Tu nie nabijamy postów.

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


N, 15 paź 2006, 18:16
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 mar 2005, 16:44
Posty: 320
Post 
gra bardzoooo fajna ale ciekawi mnie co robi KN(Kapitan nemo)gdy jego córka KMH odeszla w przyszłość.Ale nie o tym.Gra fajna ale na trudnyym poziomie sterowanie nautilusem to zmora.To znaczy że gra jest dopracowana i cool.

I właśnie po zielonej szkole(Piątek)zaczynam kontynuacje RiKN

_________________
To jaaa.Willyfrog212


N, 15 paź 2006, 18:40
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Według mnie to najlepsza część przygód reksia.
Fabuła bardzo ciekawa.
Co do fabuły najlepsze momęty były w Sznagrila,a nie ciekawych nie było :) .
A co do minigier najlepszą była jazda bryczką,a najgorszą było kopanie z tymi mumionkami. :wink:

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


N, 15 paź 2006, 18:42
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 22 paź 2005, 17:30
Posty: 252
Lokalizacja: z otchłani...
Post 
To znaczy tak, podzielmy to na kilka części:
1. Fabuła - zdecydowanie najlepsza z wszystkich części. Skomplikowana, ciekawa, jest w niej wszystko. Nie pozostaje niedomówień i taka fabuła to meastria. Szczególnie mi się podobało to stopniowe odkrywanie obrazów w komnatach.
2. Elementy przygodowe - Tu też niczego nie można się uczepić, a najlepsze te zagadki. Mapa, kod czy też naprawa statku były świetne.
3. Elementy zręcznościowe - Bardzo fajne, trochę się trzeba namęczyć, ale satysfakcja z przejścia jest wystarczającą rekompensatą. Kolejna ocena celująca.
4. Poziom trudności - 2 poziomy, na początku podchodziłem do tego sceptycznie, ale są dobrym rozwiązaniem. Nawet na poziomie łatwym trochę się pomęczyłem z mumionkami i ucieczką przed wyznawcami, ale jak już pisałem satysfakcja po przejściu jest ogromna. Najtrudniejsza gra z Reksiem.
5. Teksty - świetne, dawno się tak nie uśmiałem. Najlepsze były mniemania Rollingstone'a, "ten pan już odbył kilka lotów nad kukułczym gniezdem", "szlauch trafił moją równowagę" i "a ja potem będę znosił jajka" i tak by można wymieniać. Świetny humor.
6. Podsumowanie - Najlepsza gra z Reksiem, warta każdego grosika wydanego za nią i warto było czekać tyle czasu. Mam tylko nadzieję, że następne części będą jeszcze lepsze i nie trzeba będzie tyle na nie czekać.
I mam nadzieję, że Reksiów będzie dużo więcej.

THE END.

_________________
Amigos, no more tears...


N, 15 paź 2006, 20:07
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Przeszedłem część tej wspaniałej gry, ale już zobaczyłem jaka ona jest super. :P

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


N, 15 paź 2006, 20:22
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
Dzięki tym wszystkim, którzy coś mi tu w tym wątku napisali. Szczególnie opinia mychy jest super pro. No i czekam na więcej...

Ja tu siedzę po weekendach, podsyłam podpowiedzi, aktywnie uczestniczę w dyskusjach, a wam się nie chce trzech zdań sklecić :)

I żeby wszystko było jasne - wszelka krytyka etc będzie również mile widziana. Może zahaczę tu nieco o banał, ale te gry robione są dla was, nie dla recezentów, sprzedawców, dziennikarzy etc. Mnie najbardziej interesuje wasza opinia, jako graczy.

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Wt, 17 paź 2006, 20:06
WWW
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Jeszcze dodam:
Derwowałem się podczas układania torów i 2 kopania(to oczywiste dlaczego).
Według mnie ten poziom z tymi dzikami był nudnawy(oprucz jaskini)bo nie można było gadać z dzikami.A te krzewy(żeby doszły do Nornika)były średnie.
To moja krytyka.

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Wt, 17 paź 2006, 20:18
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 wrz 2005, 15:14
Posty: 119
Lokalizacja: z miasta
Post 
Krytyka
Zgadzam się z Tobą Grześ, najgorszy był Dziki Zachód. Mało śmiechu, prawie nic. Można było dać więcej dialogów i innych elementów gry. Wydaje mi się, że tego Zachodu nie chciało się wam robić... Ale to wnioskuje po stopniu dopracowania dialogowo-fabularnego, że tak powiem. I to chyba tyle krytyki, chociaż... Może ten początek przydługi, mógł trochę w końcu nudzić. Mogliście coś zrobić w tym Londynie, na tle wyruszenia w podróż Sir Frogg'a, coś może a'la poszukiwania mieszkania Holmes'a... Ale to podobne do Paryża... Ale mogliście coś tam dać. Może za mało jeszcze elementów logicznych, jak piramida w Szan-gri-la.

Pochwały

Naprawdę fajne dialogi, ale najbardziej się uśmiałem, jak czarne kury "rozmawiały" z Reksiem i Kretesem. I w ogóle "zapisał w widocznym miejscu" :) Słabo pod tym względem wypadł właśnie ten Zachód.
Fajne są nazwy np. Shlafrok, Kopacze, Skrzynka umarlaka, Chuck Nornik... Fajne nawiązania do rzeczy z naszego świata.
Fabuła jest bardzo różnorodna, ciekawie wykorzystaliście motywy z poprzednich części, np. dziury w posągu. I w ogóle zanim się tak na dobre przyzwyczailiśmy do otoczenia, bach i inne państwo/kontynent.
Fajne el. zręczn. Trudne, ale dzięki temu większa radość z przejścia. Logicznie zrobiony lot balonem, może czerwonak środkiem przelecieć, jak balon przedziurawiony, to gaz szybciej ucieka... Fajne były labirynty, wolę takie niż te z krasnoludkami np.
To chyba tyle...

_________________
Milczenie jest złotem... Ale ja wolę platynę :)


Wt, 17 paź 2006, 21:14
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Fajne są te zapisy w szufladkach i epizody. :)

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Wt, 17 paź 2006, 21:51
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
kAPELUSZNIKU, ja nie będę opiniował, bo nie lubię słodzić facetom, a tym bardziej grupie facetów ...

Ja jak każdyt stasio mam zawsze pytanie - czy dobrze rozpracowałem nawiązanie do neverhooda, czy może to była "własna" twórczość ?

_________________
Powoli zwracam honor za SOFT ... REJS i gra muzyka ;)

Znaczy się, rozkręca się ;P


Śr, 18 paź 2006, 09:51
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
My bardzo lubimy neverhood'a i pewnie co jakiś czas mniej lub bardziej się gdzieś do niego zbliżamy.

w Nemo jedyną rzeczą, o której my dobrze wiemy, że może kojarzyć się z neverhoodem, i możnaby nawet je podciągnąć pod cytat, są komnaty z historią starożytnych kretonów.

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Śr, 18 paź 2006, 10:28
WWW
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 5 lut 2005, 13:38
Posty: 783
Naklejki: 4
Post 
Więc i ja dołączyłem do grona osób, którzy przeszli RIKN. Teraz podziele się swoją opinią.

Razem z Michałem (7 lat) i Agatą (10 lat) przeszliśmy Reksia w ok. 12,5 h. Rodzeństwo przechodziło przygodówki, ja zaś zręcznościówki i tzw. logiczne. Graliśmy bez pośpiechu, bo po co on nam ? :)

Fabuła jest strasznie rozwinięta (oczywiście to dobrze). Dużo wątków i po prostu dużo się dzieje. Co chwila przechodzisz dalej i dalej. I to jest super.. Także fabuła zdecydowanie najlepsza ze wszystkich gier z Reksiem. I chciałbym tu nawiązac do dzikiego zachodu: tam się dzieje mniej niż gdzieś indziej, ale może to celowo ? Może powinno być tak właśnie "smętnie, spokojnie i zaspale" ? Bo właśnie z tym mi się kojarzą takie małe miasteczka na dzikm zachodzie. I dodatkowe plusy za Chucka (świetnie ujęta jest jego siła i sprawność, i akcent też :D )

Gry zręcznościowe i logiczne- ich jest naprawde sporo. Praktycznie co chwila się pojawia nowa. I musze przyznać że maciie fajne pomysły na te gry (moje ulubione to balon, dorożki i.... drugie wykopaliska- najlepsza gerka logiczno- zręcznościowa w całej serii). Tak trzymać !

Scenariusz- co tu dużo mówić, chyba każdy wie że dialogi (i monolog :) ) to najlepsze w Reksiu. Są naprawade śmieszne, a Kretes to wymiata po prostu. No i Chuck też. W RIKN są bardzo rozbudowane i długie sekwencje filmowe. Intro jest długie, ale skoro jest śmieszne to dlaczego nie ma być długie ?

Wspomnę też o poziomie trudności i szufladach. Poziom trudności dobrze, że jest podzielony. W takiej sytuacji ja mogę grać na poziomie dostosowanym do swojego wieku, tak samo Michał.
Szuflady to też fajny pomysł. Wcześniej nie było możliwości grać osobno na jednym komputerze w Reksia. Teraz jest, co ułatwia granie mi i rodzeństwu.

A minusy?
Po pierwsze brak czegoś (Szalony Kapelusznik wie czego, wy się domyślcie :lol: )
Po drugie zapis stanu gry. On jest dobry, ale mógłby być lepszy. Mianowicie połączyć sposób zapisywania z Nemo ze sposobem zapisywania z Czarodzieji i Wehikuły. W ogóle można tak ?
A ostatni minu to ... za szybko się skończyło :) .

Na RIKN warto było czekać i warto było wydawać 50 zł. Inne, gorsze gry kosztują dużo więcej a nikt nie narzeka. Więc nawet można by dołożyć za te nieprzespane noce i litry kawy rankiem :)


Śr, 18 paź 2006, 16:52
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 5 lut 2005, 13:38
Posty: 783
Naklejki: 4
Post 
Ten kto powinien wedzieć o co chodzi, wie. I nie pytajcie MNIE o nic. Przypominam że to temat o opiniach o Nemo.


Śr, 18 paź 2006, 17:16
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
To ja szybko odpowiem, bo to moja wina, a potem usunę te pytanka, żeby nie zaśmiecać wątku.

Ponad rok temu odbył się konkurs na wierszyk-list Kretesa do Molly. Nagrodą miało być umieszczenie listu w Nemo. wygrał AdacCho. No i niestety kompletnie o tym wszystkim zapomniałem, za co samego AdaCho przeprosiłem i przepraszam publicznie jeszcze raz. Ale coś wykombinuję, żeby to zrekompensować...

Jak dobrze pogrzebiecie tu na forum w starych wątkach to traficie gdzieś na te wierszyki.

Dzięki Topek za recenzję :)

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Śr, 18 paź 2006, 20:53
WWW
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 5 lut 2005, 13:38
Posty: 783
Naklejki: 4
Post 
Proszę :)

A ja o wierszyku nie chciałem mówić bo to mnie nie dotyczy. Lepiej by było żeby opowiedzieli o tym "zamieszani w tą aferę". No i się wypowiedzeli :D


Śr, 18 paź 2006, 20:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL