Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 23:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Questy cesarskie #2: Librarium 
Autor Wiadomość
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 7 maja 2013, 21:25
Posty: 225
Lokalizacja: Pałac Cesarski, Archipelag Kreacji
Naklejki: 0
Post Questy cesarskie #2: Librarium
Witajcie jeszcze raz, śmiertelnicy. Drugie zadanie przygotował dla was główny bibliotekarz z Librarium. Nie słyszeliście zapewne o tej wyspie, zatem wam objaśnię parę rzeczy.
Kreacjoniści, moi poddani, są niezwykle twórczy, to już wiecie. To z kolei oznacza, że produkują całą masę książek i innych tworów. Gdzieś trzeba to składować. Każde dzieło w Archipelagu zostaje skopiowane i przesłane właśnie na wyspę Librarium, gdzie jej odczytaniem zajmuje się główny bibliotekarz Cesarstwa ze wsparciem w postaci swoich asystentów. Później trafia na stos, gdyż dzięki ukrytemu u korzeni wyspy artefaktowi wiedza ta nie wypada z głowy głównego bibliotekarza, a ponieważ należy on do niewielkiego kręgu tych moich poddanych, którzy są nieśmiertelni... Czyta oraz ogląda szybko i to jego jedyna rozrywka. Ostatnimi czasy dostawy twórczości spadły znacząco jako jeden z efektów Kryzysu Destrukcjan - mniej poddanych, mniej twórczości. Tu wkraczacie wy.
Waszym zadaniem jest uratowanie głównego bibliotekarza od śmiertelnej nudy. Napiszcie historię, może być jednoczęściowa. Z góry uprzedzam, że bibliotekarz jest wybredny i wiele prac może wyrzucić do kosza, jeżeli będą bardzo niskiej jakości. A wtedy zero punktów. Wymagania, temat dzieła? Temat jest następujący: "Mit o Kreacji". Chodzi o opowieść, która mogłaby się łatwo wpasować w krąg licznych mitów i baśni archipelagowych. Ten o stworzeniu Archipelagu już znacie. Przypominam, że w Archipelagu nigdy nie było poważnych wojen poza Kryzysem, którego opisywanie powierzyłem Kronikarzowi, więc macie ograniczenie. Archipelag wielokrotnie zmieniał też gatunek zamieszkujących go mieszkańców (wówczas zawsze przyjmowałem formę podobną do danej rasy) i kształt, więc możecie umieszczać, co chcecie. Były epoki ludzkie, elfie, nawet krecią gdzieś chyba upchnąłem, aktualnie dominują koniowate. No, to wszystko. Na ocenę składa się Ortografia, Interpunkcja, Styl i Fabuła. Przed nazwą z tematem piszecie [#2] jako numer zadania. Możecie otrzymać 10 punktów.
Powodzenia!

_________________
Cesarzuję pogrubionym złotym. Bo niby czym innym?


So, 18 maja 2013, 19:22
Zgłoś post
WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Questy cesarskie #2: Librarium
Chciałbym dodać, że jeśli uczestnik zadania nie ma nic przeciwko temu, jego mit/baśń/opowieść może być wspomniana w będącej w przygotowaniach sporej historii o Archipelagu Kreacji (Creative Isles: Maximal Culture Shock) jako jedna z legend.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


So, 18 maja 2013, 19:47
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL