Teraz jest Śr, 24 kwi 2024, 06:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Questy cesarskie #8: Uzdav 
Autor Wiadomość
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 7 maja 2013, 21:25
Posty: 225
Lokalizacja: Pałac Cesarski, Archipelag Kreacji
Naklejki: 0
Post Questy cesarskie #8: Uzdav
Witam w kolejnym queście cesarskim. Spodoba się wam, ja to wiem.
Uzdav jest prawdopodobnie najdziwniejszą i najbardziej niebezpieczną ze wszystkich wysp. Nie chodzi tu o zagrożenie życia - na tej wyspie traci się rozum. U zarania dziejów, jeszcze w pierwszej erze, gdy Archipelag zamieszkiwali głównie ludzie, Namiestnikiem została osoba o wątpliwym kręgosłupie moralnym. Magia kreacji była jeszcze stosunkowo dzika, a człowiek jako gatunek nie ma wielkiego potencjału w tym kierunku i szybko się męczy, więc wysokie podatki wywołały falę głodu. Żeby zaspokoić go, mieszkańcy żywili się leśnymi darami. Wśród nich był tak zwany kizłaj, roślina powstała w wyniku eksperymentów pewnego szalonego czarnoksiężnika. Roznosiła straszliwą chorobę swojego twórcy - szaleństwo. Błyskawicznie mieszkańcy wyspy co do jednego stracili rozum, gdyż choroba czyniła szalonym tak skutecznie, że samo długie przebywanie z chorymi i słuchanie ich kończyło się zarażeniem. Sprawa wyszła na jaw, wygnałem Namiestnika, ale postanowiłem nie usuwać plagi szaleństwa mimo całej mej mocy. Odkryłem bowiem, że wszystkie ofiary są szczęśliwsze w tym szaleństwie, niż kiedykolwiek, a jednocześnie niemal nie stanowią zagrożenia. Poza Uzdav klątwa nie miała już takiej siły i wpływ szaleństwa osiągnął 100% jedynie na samej wyspie, utrzymał się jednak przez wszystkie ery Archipelagu, przechodząc na kolejne zamieszkujące go rasy aż do obecnej. Koniec końców byłem zadowolony z tego przebiegu wypadków - Uzdavianie są teraz jedną z najbardziej groteskowych i entuzjastycznych grup zamieszkujących Cesarstwo i odegrali zaskakująco dużą rolę podczas Kryzysu Destrukcjan, doprowadzając do szaleństwa wszystkich atakujących wyspę i w efekcie zyskując nieco czasu. Ale przejdźmy już do rzeczy.
Władca wyspy, osiemnasty z kolei Namiestnik z dynastii Rotundów, właśnie złożył niezwykłą prośbę. Uznał, że znudził mu się wygląd wyspy, który sam w sobie może doprowadzić do szaleństwa i chce czegoś nowego. Zauważyłem na waszym forum dość dużą ilość... osób o wątpliwej równowadze psychicznej i pomyślałem, że mogę wam powierzyć przemeblowanie.
Waszym zadaniem jest danie możliwie jak najbardziej absurdalnego i szalonego opisu krajobrazu Uzdav i jej stolicy, Fantasmagorii. Zróbcie wszystko, co potraficie, by powstała wizja idealna dla zróżnicowanej społeczności szaleńców. Zjawiska łamiące prawa fizyki mile widziane. W tym zadaniu można otrzymać 10 punktów, jednakże opcjonalnie można też dodać obrazek. Jeśli będzie on dobry, otrzymacie 5 dodatkowych punktów, a jeśli nie, nie będzie bonusu. Polecam zapoznanie się z pracami pana Eschera - w tym właśnie stylu został zaprojektowany pałac i jestem dziwnie pewien, że choć Namiestnik może chcieć zmiany otoczenia, nie chciałby zbyt wielkiej przebudowy.
Powodzenia!

_________________
Cesarzuję pogrubionym złotym. Bo niby czym innym?


Pt, 7 cze 2013, 15:34
Zgłoś post
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL