Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Pauzy w RiKwA 
Autor Wiadomość
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Pauzy w RiKwA
Bardzo chciałem znaleźć pasujący temat wśród tych, które już istnieją, ale niestety mi się to nie udało, toteż zakładam nowy.

Rozmyślałem ostatnio o pauzach w RiKwA i doszedłem do pewnych wniosków. Wszystko wskazuje na to, że istoty w uniwersum Reksia mają możliwość pauzowania się wedle własnej woli. Taka supermoc po prostu. No bo zobaczmy – Kornelek przychodzi jak gdyby nigdy nic w jednej z pauz i mówi „O kurczę, pauza. Nie zauważyłem”, po czym zastyga w bezruchu i może trwać już tak bez końca. Kretes w innej stwierdza, że pęcherze też im się pauzują. A mimo to w jeszcze innej Reksio wychodzi do ubikacji (prawdopodobnie). Musi być, że on decyduje się wyjść, bo np. nie chce, żeby mu się zachciało podczas gry, więc woli zrobić to teraz. Ma wybór – siedzieć z pełnym pęcherzem, ale jednocześnie takim, którego nie czuje, albo odczuwać potrzebę i zwyczajnie oddać płyny. Takie interpretowanie pauzowania wyjaśnia również jakim cudem postaci mogą w ogóle mówić.
No dobrze, to co zatem spotkało legendarnego stryja Ryja? Przypuszczam, że był do absurdu oddany pewnym niepisanym zasadom pauzowania – jak ustalamy pauzę, to się tej pauzy trzymamy (dlatego Kornelek tak nagle się reflektuje i dlatego też w innym przerywniku Kretti budzi takie zgorszenie; Reksio natomiast nie otrzymuje bury albo dlatego, że wychodzi za potrzebą, albo bo jest Reksiem i generalnie ma upodobanie w łamaniu wszelakich zasad) i nie należy się z tego wyłamywać. Najwyraźniej bardzo konformistyczny Ryju musiał do tego stopnia nie chcieć łamać szeroko akceptowanych zasad, że aż zrobił sobie kuku.
Jeszcze takim małym, ciekawym aspektem na koniec jest nadzieja Molly na spauzowanie się gazu. Czy możliwe, żeby pauzowanie się istot rozumnych w jakimś obszarze wpływało też na najbliższe otoczenie (np. na tę konkretną planszę, na której się znajdują)? Czy może to tylko ignorancja Molly, która chciałaby, żeby ogień sam z siebie zdecydował się spauzować? Tego się raczej nie dowiemy, ale jest to całkiem zastanawiające.
Ktoś może ma jakieś przemyślenia na ten temat?

Polecam film KKR jak ktoś chce sobie przejrzeć/przypomnieć wszystkie wspomniane pauzy https://youtu.be/xYldAa9UYb4

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


N, 26 cze 2022, 20:28
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL