Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 16:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Rozmowa o RiKwA! ze spoilerami 
Autor Wiadomość
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post Rozmowa o RiKwA! ze spoilerami
w tym oficjalnym wątku wolna amerykanka, jak ktoś nie chcę znać szczegółów lepiej niech nie zagląda :)

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Cz, 22 mar 2007, 17:01
WWW
Post 
No to, od czego by tu zacząć to może tak po kolei.

Intro jak zawsze wspaniałe jak i dawka humoru która się w nim znalazła jak zwykle mnie nie zawiodła. Ciekawe jest również playstation naszych bohaterów bo na korbkę.

Zacząłem grę oczywiście od początku czyli etapów Skarbu piratów i tutaj muszę bardzo pochwalić już pierwsze etapy a mianowicie jak narazie mogę ocenić tylko 3. Są trudne i trzeba się czasami nielada natrudzić by nasz reksio, że tak powiem nie poszedł do nieba zobaczymy jak pójdzie mi dalej.

Teraz skomnym zdaniem coś o Ufo. Powiem tyle typowa strzelanka z ciekawym elementem zdobywania nowych udoskonaleń do broni. I tu bardzo spodobała mi się kwestia Kretesa "No, co za irytujący typ" jak do tej pory udało mi się ukończyć 4 levele.

Etap czarodzieji spodobał mi się najbardziej i to właśnie na nim skupiłem swoją uwagę grając większość czasu w niego. Przeszkody naprawdę utrudniają lot jak i nie wspomne już o drobiu chaosu. Jednak wystarczy skupić swoją uwagę i efekt jest niesamowity. Ukończyłem 11 lvl z 12lvl z czego ten ostatni wydaje się trduny mam nadzieję, że podołam.

To tak teraz coś o etapach Wechikułu, nie grałem w to za długo jeszcze, ale tak na pierwszy efekt jest to niezła zabawa na logike. Trzeba robić wszystko powoli i z namysłem a wszystko wyjdzie. Fajne jest to, że każda z postaci ma swoje specyficzne zdolności do robienia czegoś np. Reksio ma swoje pojemne kieszenie a Kret Kretes może kopać.

Etapy Kapitana Nemo są następujące w stylu podziemi znanych nam z wyżej wymienionej gry. Tyle tylko, że tak zwane mumionki są fajnie urozmaicone mają nowy wygląd. No i jak wiadomo jest trudniej i bardziej wszystko zostało podbudowane. Bawiłem się też troszkę edytorem, można stworzyć naprawdę ciekawe plansze jakie sobie tylko zapragniemy. Ja osobiście napoczątek pobawiłem się trochę w "wysadzanie mumionków".

Reasumując gra jest naprawdę rozbudowana i powinna zadowolić każdego gracza zręcznościówek. Najważniejsze jest też to, że jak zwykle nie zabrakło humoru znanego nam z serii Przygód Reksia!

Osobiście polecam planszę czarodzieji lot na miotle, ale to już według uznania :wink:


Cz, 22 mar 2007, 17:43
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
dzięki za pierwsze wrażenia.

ja dodam tylko, że cała grę na gwałt ułatwialiśmy przed wydaniem, bowiem była .... dużo trudniejsza :)

aaa.... polecam odpalenie helpów i uzywanie pauzy ;)

z czasem ujawnie na forum kilka ciekawostek, opwowiem jak mozna wymieniać się poziomami i cozywiście.....hehe... ujawnię cheaty

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Cz, 22 mar 2007, 17:47
WWW
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Wielkie Dzięki AdaCho z podzielenie się tymi szczegółami :).
Ja napiszę jutro(o ilę dostanę :lol: ).

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Cz, 22 mar 2007, 17:48
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 16 lip 2006, 19:43
Posty: 1013
Lokalizacja: Z Chrzanowa
Post 
Są kody do tej gry?!Łał, ale super!Teraz to typowa zręcznościówka!

_________________
Zapraszam do opowiadania "Kretes i dawny wróg"
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kret ... 640#165640
:)


Cz, 22 mar 2007, 17:49
Post 
Dodam jeszcze kilka słów o grafice. Kreska naszych bohaterów jest wykonana bardzo dobrze. A najbardziej i tak fajnie efektycznie wygląda Reksio w etapach Skarbu Piratów. Tak na marginesie chciałbym powiedzieć, że przed chwilą udało mi się w 100% ukończyć etapy Czarodzieji czyli miotłę :wink: "Każdy mącił tak po trochu..."


Cz, 22 mar 2007, 17:55
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
No to zadam pytania do AdaCha(w końcu ze spojlerami):
1.Jak wyglądały bossy z RiC?
2.Jakie nowe przedmioty są w mumionkach?

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Cz, 22 mar 2007, 18:00
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 16 lip 2006, 19:43
Posty: 1013
Lokalizacja: Z Chrzanowa
Post 
Ja jedno:zrobisz ciekwego screena z bossami z RIC?

_________________
Zapraszam do opowiadania "Kretes i dawny wróg"
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kret ... 640#165640
:)


Cz, 22 mar 2007, 18:07
Post 
Bosowie wyglądają nastepującą... pierwszym bosem jest Spielmouster drugim Chrumburak a trzecim Snake. Pokonywanie ich polega na odpowiednim uderzeniu szuflą kretesa w nich. W okuł nich jest takie czerwone pole siłowe wystarczy odpowieni kilka razy w nie udeżyć.

Na temat nowych przedmiotów w komnatach mumionków Ci za dużo nie powiem no chyba, że bym dał jakieś screeny z edytora, ale nie będę psuł nikomu niespodzianki z gry. Najbardziej jak już mówiem wciągła mnie miotła a za bardziej szczegółowe granie w mumionki zajmę się za chwilkę :wink:


Cz, 22 mar 2007, 18:10
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 15 gru 2006, 20:08
Posty: 496
Naklejki: 0
Post 
ja już gram w RIKWA bardzo długo i muszę przyznac że jest SUPER :!: :twisted: po prostu rewelacja, a jakie trudne... :)

w skarbie piratów nie mogę przejśc 4lvl,a co do grafy to jest idealna :D

w UFO nie mogę przejśc 3lvl bo ciągle się rozbijam... Gerafika jest na 6+
a śmiechu jest potwornie dużo np: Kretes powiedział do reksia "Reksiu,da się wyłączyc jakoś tego cymbała?" :)

W czarodziejach nie mogę pokonac Spiel Maustyera (to przez to że na początku drób chaosu odbiera mi życie,a potem nie mam życia na walkę ze Spiel Mausterem) Grafika-cudo :P

Wehikuł ma bgrafikę podobną trochę do pokemonów na GBA ale na to się nie patrzyłem :D ważne dla mnie była fabuła :wink: jestem na 4lvl (jest bardzo trudny).

Mumionki są świetne, ale najlepszy to był edytor :D zrobiłem dużo plansz :D a utknąłem w egipcie na pierwszych wykopaliskach... :)


Cz, 22 mar 2007, 20:42
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post 
Daj plansze jakieś. :P

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Cz, 22 mar 2007, 20:57
Kierownik Budowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 14:26
Posty: 958
Lokalizacja: z Gdyni
Naklejki: 4
Post 
jutro dokładnie opiszę jak wymieniać się planszami z edytora. przypomnijcie mi plz

_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik


Cz, 22 mar 2007, 22:15
WWW
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Właśnie otrzymałem RiKwA.
Już instaluje. :D :) :wink:

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Pt, 23 mar 2007, 11:04
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post 
Ja czekam i jeszcze nic!!!!! :x

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Pt, 23 mar 2007, 12:44
WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 16 lip 2006, 19:43
Posty: 1013
Lokalizacja: Z Chrzanowa
Post 
Dizel napisał(a):
Ja czekam i jeszcze nic!!!!! :x

Ja również.Ale już napewno dziesiaj będę miał.

_________________
Zapraszam do opowiadania "Kretes i dawny wróg"
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kret ... 640#165640
:)


Pt, 23 mar 2007, 13:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL