Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Druga Część 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Druga Część
Dopiero dziś ten temat znalazłem. Również chciałbym RiKwA2. Głównie chciałbym zobaczyć Superherosa do RiSP-RiKN i RiMS, Bardzo by to mogło fajnie wyglądać (odsyłam do tego tematu viewtopic.php?f=9&t=10881 ) Poza tym rozwinął bym trochę turniej (łączę internetowe, można grać on-line). Labirynty też bym zrobił RiSP-RiKN i RiMS. To samo z platformówką RiSP.

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Wt, 5 sty 2021, 11:06
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Druga Część
Doktor wypisał tu bardzo fajne pomysły (chociaż bijatyka na czary trochę mnie nie przekonuje, ale wystrzeliwywanie Kretesa w różne obiekty architektoniczne Krainy Czarów już jak najbardziej... no i gdzie jest Nemo?!), tylko tak szczerze, jakoś średnio mi siada idea robienia tego samego po raz drugi. Zbiór pięciu minigierek nie jest złym pomysłem sam w sobie, ale bez całej otoczki w postaci przedstawionej w krzywym zwierciadle historii przygód Reksia i Kretesa oraz zabawnych komentarzy wokół gry to wszystko mocno straciłoby w moich oczach swój urok. Zalążek fabuły mógłby być podobny, że powstała jakaś, dla przykładu, chińska podróbka amerykańskiego hitu o przygodach Dzielnego Psa, ale jeśli samą treścią byłoby sparodiowanie po raz drugi tych samych historii przy pomocy pięciu innych niż wcześniej minigier, no to mi by to nie wystarczało. Forma musiałaby się jakoś zmienić.
Pomyślałem o jakimś w rodzaju tych takich klasycznych gierek z RPGmakera, z widokiem z góry, jak w pokemonach (no bo chińska podróbka -> Chiny -> Azja -> Japonia -> Pokemony). Chodziłoby się po mapie składającej się z pięciu krain, każda powiązana z inną częścią, wykonywało misje dla postaci takich jak wódz Kur-Czaka czy Kapitan Nemo, może nawet toczyło jakieś proste walki z potworkami charakterystycznymi dla poszczególnych gier i oczywiście grało w charakterystyczne dla poszczególnych krain minigierki, zgodnie z tym, co proponował Doktor. Na dobitkę centrum mapy stanowiłoby Podwórko, gdzie miałoby się własną budę, którą można by było urządzić za pomocą zdobywanych podczas gry mebli i przedmiotów.
Taki mój pomysł, jak ewentualne RiKwA2 mogłoby wyglądać. Jakieś uwagi? Coś byście zmienili/dodali?

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Wt, 21 wrz 2021, 22:47
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Druga Część
Bardzo fajna koncepcja, żeby pójść z tą grą w nowym, azjatyckim kierunku. Zgodnie z tym, co chcielibyśmy zamieścić w Wysmażonej Serii, RiKwA 2 musi zawierać po jednej minigrze na część nowej serii (+ dodatek, czyli RiMS3), ale w sumie można też dodać po jednej minigrze na część starej serii (+ dodatek, czyli RiK:TTW). Chcieliśmy też, aby były też wszystkie inne minigry, które pojawiły się w Reksiu, ale z jakąś zupełnie niezwiązaną z innymi częściami, nawet szczątkową fabułą (jedna z nich mogłaby się rozgrywać w settingu telewizyjnym). W ten sposób każda minigra miałaby swój łatwo dostępny edytor.
Podoba mi się też pomysł, żeby Reksio i Kretes grali w grę RPG-makerową i to w niej były lokacje, w których ktoś dawałby nam do przejścia jakąś minigrę. Jakoś to na pewno da się pogodzić z bardziej tradycyjnym konceptem np. tak, że jakaś postać mówi nam, żebyśmy sobie o czymś przypomnieli albo jakaś lokacja jest podzielona na poziomy danej minigry, albo, że na mapie stoją jakieś automaty.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Cz, 23 wrz 2021, 09:32
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL