Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców 

Czy podoba Ci się mój nowy komiks?
Ankieta wygasła Wt, 9 sie 2011, 17:44
Jest fajny (: 60%  60%  [ 6 ]
Tak 20%  20%  [ 2 ]
Nie bardzo 20%  20%  [ 2 ]
Nie 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 10

[komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców 
Autor Wiadomość
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Postanowiłem, że zacznę robić nowy komiks... tak na poważnie.
A nie zaprzestane robienia tak szybko, mam już 3 gotowe części.
Będę wstawiał komiks tak około co tydzień, może nawet częściej...

Obrazek

Oceniajcie

_________________
Obrazek


Wt, 2 sie 2011, 17:44
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Adi, jeśli możesz edytować, to zmień. W linku usuń "s" z "https", a wtedy wszyscy zobaczą.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Wt, 2 sie 2011, 19:37
WWW
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Całkiem ciekawe. Ale interpunkcja w jednym miejscu przypomina mi Wikipedię. Podobnie jak w swoich avatarach, wykazałeś spory talent plastyczny: ta maszyna na pierwszych obrazkach super. Zjawiska magiczne ( portale, czar Burektora ) też niezłe. A komnata, w której Serpentus rozmawiał z tym kimś... świetna.
Dam 9,9/10.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Wt, 2 sie 2011, 19:41
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Dobrze, że coś w opowiadaniach ruszyło, bo cisza kompletna była. Nareszcie mam co skrytykować. Tak więc najpierw opiszę, co mi się nie podoba, a potem co podoba.
1. Dymki - warto by było zrobić obramówki dymków, dużo ładniej to wtedy wygląda i jest bardziej przejrzyste.
2. Małe błędy w grafice - na 5 i 6 obrazku od końca, Reksio ma raz brązową łatę po lewej stronie, raz po prawej.
3. Tłumaczenie Reksia - uważam, że jest to rzecz kompletnie niepotrzebna, konkretniej pisanie wszelkich "hau hau", można od razu w dymku dawać tłumaczenie, bo w komiksie się bałagan robi.
4. Wielkość czcionki - najbardziej widać to w obrazku gdy Reksio i Kretes rozmawiają na podwórku. Estetyczniej wygląda gdy czcionka jest wszędzie takiej samej wielkości, a gdy jest więcej tekstu, dymki są większe.
5. Podawanie informacji kompletnie niepotrzebnych dla całej historii - może tutaj podam to na wyrost, ale myślę, że podawanie informacji co bohaterowie muszą kupić i co Molly będzie gotować, nie ma sensu, bo to i tak żadnego znaczenia nie odegra. Także wypowiedź Kretesa mogłeś sobie darować.
Czas na plusy.
1. Ortografia - stoi to na bardzo dobrym poziomie, jedyny błąd który zauważyłem to literówka na samym początku - "przedstwić".
2. Długość - jak na wstęp odpowiednia, ale kolejne rozdziały powinny być dłuższe.
3. Grafika - mimo, że paintowa z odrobiną logomocji wychodzi ci bardzo ładnie.
4. Fabuła - pomysł jest ciekawy, może rozwiniesz to w inny sposób, niż ciągłe łażenie po Krainie Czarów i pojedynki magiczne.

Ogólnie : Błędów jest kilka, ale są one pomniejsze, co do większych rzeczy to trzymają poziom, ale nawet małe błędy mogą spowodować, że komiks będzie słaby. Jednak póki co jest on dobry, masz 7/10, rozwiniesz wątek i fabułę odpowiednio, wyeliminujesz błędy i ocena automatycznie idzie w górę.


Wt, 2 sie 2011, 19:46
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Dobrze ponieważ Luk dał mi spory wykaz błędów odpowiem mu co ja myślę:
1. Dymki- OK, to w komiksie poprawię
2. Małe błędy w grafice - nie wiem o co chodzi, te screeny prosto z gry, oprócz tego, że usunąłem Kretesa w budzie i dodałem dymki nic nie zmieniałem...
3. Tłumaczenie Reksia- mnie się wydaje, że ten styl jest bardziej "reksiowy", masz rację, że robi to bałagan, ale chcę żeby komiks jak najbardziej odzwierciedlał przygody Reksia i Kretesa.
4. Wielkość czcionki -Tu się zgadzam, będzie tak jak doradziłeś.
5. Zbędne informacje -Jednak są konieczne jeśli to ma być prawdziwe życie na podwórku, a nie udawana maskarada. Po za tym Kretes jest wygadany. I tu muszę powiedzieć, że wystąpił błąd... kolejność i wysokość w odległości od siebie dymków.

_________________
Obrazek


Śr, 3 sie 2011, 07:43
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Wreszcie jakiś komiks większość zauważonych przeze mnie błędów napisał już Luk. Ogólna ocena 8,5\10

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Śr, 3 sie 2011, 10:04
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
AdamMag napisał(a):
2. Małe błędy w grafice - nie wiem o co chodzi, te screeny prosto z gry, oprócz tego, że usunąłem Kretesa w budzie i dodałem dymki nic nie zmieniałem...


A no to sorki, widocznie błąd twórców, nie twój.


Śr, 3 sie 2011, 10:11
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Dobra, i ja skomentuję.
Ogólnie komiks nie jest na niskim poziomie a wręcz na dobrym. Błędów nie ma (no może jeden). Narysowany przez ciebie pierwszy obrazek nawet ładny , ale mogłeś go dopracować. Czyli dodać jakieś elementy żeby był bardziej szczegółowy, co dało by większą ocenę. Fabuła jak i ciekawości taka sobie. Nie ciekawi mnie co będzie dalej. Myślę że robienie szczekania Reksia, jest niepotrzebna. Od razu pisz co mówi nie tłumacz. Co do długości to jak już napisał Luk powinna być dłuższa. Jak na razie dam ocenę 7/10. Czekam co będzie dalej , popraw minusy a będzie dobrze. :)

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Śr, 3 sie 2011, 10:59
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Nareszcie coś do ocenienia.
Minusy: wymienione przez Luka, dochodzi jeszcze grafika. Wiem, że istnieją gorsze w tej kategorii komiksy, ale wiem też, że umiesz lepiej używać programów. Rozmazuj efekty zaklęć, wtedy ładniej wyglądają.
A teraz rzeczy godne pochwały.
-dobra długość jak na pierwszy rozdział
-solidny pomysł fabularny, parodia Czarnej Różdżki to doskonała propozycja
-wysoki poziom ortografii
Ale naprawdę, zobaczysz, że tłumaczenie tekstów Reksia bywa męczące. Jeśli chcesz, można zastosować coś pośredniego: pierwszą literę większości słów zastąp literą H albo R.
Ogółem jest to komiks całkiem dobry, ma potencjał i przede wszystkim robiony jest w czasie ciszy na forum, co automatycznie podwyższa zainteresowanie. Przyłóż się do grafiki, a będę zadowolony.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 5 sie 2011, 11:47
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 kwi 2010, 13:44
Posty: 552
Lokalizacja: San Francisco, 1329 Prescott Street
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
No cóż, dymki rzeczywiście wartałoby zmienić. Grafika całkiem niezła, ortografia też... Podsumowując:
Czekam na kolejny odcinek. Wstawiaj tak prędko, jak tylko skończysz.

_________________
Mist. To be mist. To miss. To be missed. To be...


Pt, 5 sie 2011, 23:53
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 23 mar 2010, 19:32
Posty: 243
Lokalizacja: Ziemia... tak mi się przynajmniej wydaje.
Naklejki: 0
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Cóż... Ocena to... 9.0 Trochę za krótkie oraz widzę parę niedopatrzeń np. kim niby jest TKTPM jeśli w ogóle te czerwone kropki to on, przecie TKTPM mógł być każdym z rady czarodziejów. Nie tylko Seprentusem. I pytanko związane z Harry Potterem : czy Różdżka Wybrańców to coś w rodzaju Czarnej Różdżki z Harrego Pottera ?.


N, 7 sie 2011, 17:31
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 7 kwi 2010, 12:37
Posty: 90
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Fajny pomysł jestem ciekaw co zdarzy sie później troche mi sie nie podobały rzeczy które wklejasz postaraj sie to poprawić.Wstrzymam się z oceną.

_________________
Wisła Kraków klub 1906-2011
Walczymy o mistrzostwo
W lidze mistrzów kibicowałem królewskim
Mój avatar wykonał mistrz avatarów AdamMag!


Pn, 8 sie 2011, 15:19
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Bardzo ładne, zgadzam się z tym co mówił nieznany. Też zauważyłem (ale w grze, nie w komiksie), że Reksio czasem ma łatę na prawo, czasem na lewo.
Ocena: Wg mnie bardzo ładny i ciekawy komiks. Kiedy będzie następna część? Stawiam 9/10.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 9 sie 2011, 08:36
WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Nie udało mi się poprawić tego tłumaczenia mowy Reksia, ale od następnego odcinka, to co mówi Reksio, będzie normalne więc przy ocenie prosiłbym aby nie zwracać uwagi.

Mogę teraz powiedzieć tylko jedno:
Czytajcie i oceniajcie!

Obrazek

_________________
Obrazek


Śr, 10 sie 2011, 11:16
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: [komiks] Reksio i Różdżka Wybrańców
Hm...lepiej ci wyszedł ten rozdział niż poprzedni. Błędów nie zauważyłem no chyba że jeden w nazwie-,,Pojedynku ze Snejpem"...
Długość jest dobra może zostać...Akcja toczy się również dobrze nie przyśpiesza. Magiczne efekty takie se a ten na wyświetleniu złodzieja różdżki wybrańców był okropny ! Co do fabuły to mi to wygląda na jedno to samo... Coś się zdarzy pomiędzy tym są różne przygody, udaje się nagle coś niespodziewanego itp... To samo z ciekawością jakoś mnie to nie pociąga.
Tak więc podsumowując prawie wszytko jest dobrze ale może być lepiej. Czyli -
Błędy- Mało ich jest ale czasem się pojawiają.
Akcja- Bardzo dobra nic dodać nic ująć.
Długość- Jest dobra, odpowiednia.
Fabuła- Mi wydaje się że taka se...
Ciekawość- To samo co powyżej.

Ocena- 7/10

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Śr, 10 sie 2011, 11:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL