Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
stara sieria Reksia była lepsza 

jaka seria była dla ciebie lepsza ??
Stara Seria czyli: RiSP,RiU,RiC,RiWC,RiKN,RIKWA,RIKTTW 85%  85%  [ 68 ]
Nowa Seria czyli: RiMS,RIMS LE 15%  15%  [ 12 ]
Liczba głosów : 80

stara sieria Reksia była lepsza 
Autor Wiadomość
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 20 mar 2011, 12:52
Posty: 79
Lokalizacja: wyspa
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Kretes wygląda potwornie w 3D. :cry:

_________________
Madness?
This is Sparta!
Obrazek


Wt, 12 kwi 2011, 12:48
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Ale grafika w RiMS:LE jest dobra i można się przyzwyczaić. Wiem, że stara seria była może lepsza, ale na nową nie powinniśmy narzekać. Zresztą jeśli cały czas będziemy patrzeć na to co było, to stracimy z przed oczu to co może się zdarzyć.

_________________
Obrazek


Śr, 20 kwi 2011, 13:41
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Nie ma już nawet szans na powrót jak to nazywamy "starej" wersji.
Nawet gry edukacyjne robią w tym stylu:
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek


Śr, 8 cze 2011, 14:14
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 17 lip 2010, 15:49
Posty: 29
Lokalizacja: z Wrocławia
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Według mnie stara wersja była lepsza, bo więcej się w niej działo, ale żeby określić to dokładniej trzeba poczekać na koniec nowej serii. :wink:

_________________
Mędrzec wszystkich mędrców
Obrazek
Obrazek


N, 3 lip 2011, 15:43
ICQ
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 23 mar 2010, 19:32
Posty: 243
Lokalizacja: Ziemia... tak mi się przynajmniej wydaje.
Naklejki: 0
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Mnie do nowej serii przekonała grafika RiMS LE. Przecie to grafika HD. Ludzie nie narzekajcie ! :( A poza tym gdyby Reksia nie zrobili 3D to nie jestem pewien tej współpracy Apple. Teraz Amerykanie są w epoce wymagającej grafiki. A !


Pn, 4 lip 2011, 09:09
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Obie serie są dobre, tylko że na razie nowa dopiero się zaczyna. Jednak RiMS i RiMS LE to przesada. Nie powinno być RiMS, tylko od razu RiMS LE. Czy w serii 2D było np.: RiWC i RiWC LE? Chyba nie za bardzo.
Opcja nr 1.
AdamMag napisał(a):
Nie ma już nawet szans na powrót jak to nazywamy "starej" wersji.
Nawet gry edukacyjne robią w tym stylu:
Obrazek
Obrazek

No nie wierze, to gry edukacyjne, czy nie mogą być w 2D?

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Cz, 14 lip 2011, 16:59
WWW
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 18 cze 2011, 11:54
Posty: 7
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Ale w starej wersji też było 3D


Śr, 20 lip 2011, 13:10
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 lip 2011, 13:52
Posty: 27
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
stara wersja była lepsza
ale nowe nie są takie złe


Śr, 20 lip 2011, 13:14
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
hexo napisał(a):
Ale w starej wersji też było 3D

Ale tylko w dodatku.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Cz, 21 lip 2011, 06:08
WWW
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 wrz 2005, 15:14
Posty: 119
Lokalizacja: z miasta
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Ech, wypowiem się w temacie, bo nie mogę ścierpieć, że taka fajna gra zeszła na manowce :?

Zrobienie z Reksia jakiegoś Plastusia 3D jest chwytem po prostu tanim. Nie wiem, ma to wpłynąć na nabywców? "Łooooo, trójwymiar, mamo, kup mi!"? To jest REKSIO. On nigdy nie był 3D i nigdy być taki nie powinien, właśnie tym mnie m.in. oczarował, że trzymaliście się z dala od tych kretyńskich tendencji :? Baaaardzo się rozczarowałem. Jeśli koniecznie chcecie 3D, to zróbcie jakiegoś Boba Budowniczego czy jakie tam teraz tałatajstwo puszczają jako wieczorynki (z moich obserwacji wynika, że coraz gorsze), ale psuć coś, co przez tyle czasu wypracowaliście? Zresztą, spójrzcie na wyniki ankiety - mówią same za siebie, 81% uważa starą serię za lepszą. Może pora wrócić do tradycji?

Naprawdę, gdy zaczynałem grać w Reksia, byłem wprost oczarowany. Tym, że trzeba myśleć. Tym, że ma KLIMAT. Jak tylko zobaczyłem demo nowej serii - czym prędzej to zamknąłem. Sterowanie tym Reksioniepodobnym stworkiem to ZEROWA przyjemność, a ja nie chcę sobie psuć dobrego wrażenia, jakie wyniosłem po każdej części aż do Kapitana Nemo włącznie.

Nasuwa mi się cytat z piosenki Perfectu: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Przesadziliście, dążąc do popularności. Może ją zyskaliście, ale jakby to określić, pokonaliście sami siebie. Strzeliliście klimatycznego samobója i moim zdaniem bardzo rozczarowaliście sympatyków starej wersji.

Jeśli Wam tak zależy, to może róbcie obie? Ale wiem, że to nie przejdzie. A szkoda.

Wybaczcie te, miejscami może zbyt ostre, słowa. Ale prawda jest taka, że odszedłem stąd właśnie z tego powodu. Po prostu się zawiodłem. Czy zechcecie nad tym pomyśleć chociaż trochę czy też nie - zależy tylko od Was.

_________________
Milczenie jest złotem... Ale ja wolę platynę :)


Śr, 27 lip 2011, 21:13
Stawia Opór

Dołączył(a): Śr, 27 lip 2011, 13:11
Posty: 9
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Guzik napisał(a):
Ech, wypowiem się w temacie, bo nie mogę ścierpieć, że taka fajna gra zeszła na manowce :?

Zrobienie z Reksia jakiegoś Plastusia 3D jest chwytem po prostu tanim. Nie wiem, ma to wpłynąć na nabywców? "Łooooo, trójwymiar, mamo, kup mi!"? To jest REKSIO. On nigdy nie był 3D i nigdy być taki nie powinien, właśnie tym mnie m.in. oczarował, że trzymaliście się z dala od tych kretyńskich tendencji :? Baaaardzo się rozczarowałem. Jeśli koniecznie chcecie 3D, to zróbcie jakiegoś Boba Budowniczego czy jakie tam teraz tałatajstwo puszczają jako wieczorynki (z moich obserwacji wynika, że coraz gorsze), ale psuć coś, co przez tyle czasu wypracowaliście? Zresztą, spójrzcie na wyniki ankiety - mówią same za siebie, 81% uważa starą serię za lepszą. Może pora wrócić do tradycji?

Naprawdę, gdy zaczynałem grać w Reksia, byłem wprost oczarowany. Tym, że trzeba myśleć. Tym, że ma KLIMAT. Jak tylko zobaczyłem demo nowej serii - czym prędzej to zamknąłem. Sterowanie tym Reksioniepodobnym stworkiem to ZEROWA przyjemność, a ja nie chcę sobie psuć dobrego wrażenia, jakie wyniosłem po każdej części aż do Kapitana Nemo włącznie.

Nasuwa mi się cytat z piosenki Perfectu: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Przesadziliście, dążąc do popularności. Może ją zyskaliście, ale jakby to określić, pokonaliście sami siebie. Strzeliliście klimatycznego samobója i moim zdaniem bardzo rozczarowaliście sympatyków starej wersji.

Jeśli Wam tak zależy, to może róbcie obie? Ale wiem, że to nie przejdzie. A szkoda.

Wybaczcie te, miejscami może zbyt ostre, słowa. Ale prawda jest taka, że odszedłem stąd właśnie z tego powodu. Po prostu się zawiodłem. Czy zechcecie nad tym pomyśleć chociaż trochę czy też nie - zależy tylko od Was.


cholera, zdecydowanie masz rację ale lepiej zapoznaj się z tym tematem
viewtopic.php?f=2&t=3796

_________________
Obrazek


Śr, 27 lip 2011, 23:13
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Cytuj:
Zrobienie z Reksia jakiegoś Plastusia 3D jest chwytem po prostu tanim. Nie wiem, ma to wpłynąć na nabywców? "Łooooo, trójwymiar, mamo, kup mi!"?


To przez to, że jakby miało to iść na rynek ogólnoświatowy, to musi być w 3D. Amerykanie czy inne Chińczyki nie znają Reksia z bajki, czyli żaden klimat by ich nie przyciągnął, ani też 2D. Poznali Reksia w 3D i z tym niestety będą go kojarzyć.

Cytuj:
Może pora wrócić do tradycji?


Wiele osób by tego chciało, ale to raczej niemożliwe.

Cytuj:
Jak tylko zobaczyłem demo nowej serii - czym prędzej to zamknąłem. Sterowanie tym Reksioniepodobnym stworkiem to ZEROWA przyjemność, a ja nie chcę sobie psuć dobrego wrażenia, jakie wyniosłem po każdej części aż do Kapitana Nemo włącznie.


Ocenianie gier po grafice jest bez sensu. Średnio przypomina Reksia, ale jak widzę, że ktoś ocenia na zasadzie "ma brzydką grafikę, nie lubię tej gry" to mnie coś trafia. W takich przygodówkach liczy się fabuła, która IMO była bardzo fajna, trzeba było myśleć, parę gierek zręcznościowych i wszystko wyszło bardzo dobrze. Ale nie, lepiej patrzeć na grafikę.

Cytuj:
Strzeliliście klimatycznego samobója i moim zdaniem bardzo rozczarowaliście sympatyków starej wersji.


Jakoś przy komentarzach o RiMS nie widziałem, żeby userzy byli rozczarowani. Ba, niektórzy nawet pisali, że to ich ulubiona część. Tak więc, to że ciebie rozczarowała, nie znaczy, że innych też.


Cz, 28 lip 2011, 10:01
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 wrz 2005, 15:14
Posty: 119
Lokalizacja: z miasta
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Cytuj:
cholera, zdecydowanie masz rację ale lepiej zapoznaj się z tym tematem
viewtopic.php?f=2&t=3796

Tak, pamiętam ten temat. Niezależnie od tego, do kogo pisałem poprzedni post, to podtrzymuję swoje zdanie :) Nawet jeśli do innych twórców.

Luk, mówisz, że oceniam grę po grafice? Mylisz się. Nigdy nie zagrałbym w starego Reksia, gdyby mnie fabuła nie wciągnęła. To właśnie to podejście, żeby na siłę robić jak najlepszą super bajerastą grafikę 3D (wow, jak to brzmi) mnie zniechęciło, a do tego fakt, jak ją zepsuto. Mam tu na myśli głównie postacie, bo tło może być.

Zdaję sobie sprawę, że zagranica w pewnym sensie wymusza taką decyzję. Ale spójrzmy inaczej - raczej nikt za granicą nie będzie grał w Reksia, ludzie będą woleli swoich marynarzy wcinających szpinak (zapomniałem imienia), Łosia Superktosia i innych miejscowych lub międzynarodowych pupili.
Wniosek - ta gra od początku była przewidziana dla sektoru polskiego. To miała być gra z NASZYM Reksiem. I bardzo dobrze to wychodziło. Do czasu, jak widać.

Nie widziałeś negatywów, bo kto się rozczarował to poszedł i nie wrócił :) Zresztą, bądźmy szczerzy, ludzie mają jakieś ślepe zamiłowanie do 3D, jest takie "cool".

Tak więc - nie ma sprawy, róbcie Reksia 3D. Tylko zmieńcie tytuł.
Może "Azor i Miasto Se-Kretów"? Bo Reksio to już nie jest. Reksio po prostu nieodmiennie wiąże się z 2D. A ja chcę grać w Reksia, nie Azora.

_________________
Milczenie jest złotem... Ale ja wolę platynę :)


N, 7 sie 2011, 19:34
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 wrz 2005, 15:14
Posty: 119
Lokalizacja: z miasta
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
A, i jeszcze niech jakiś mod połączy posta, jeśli mogę prosić.

Argument o braku negatywnych komentarzy przy RiMS poprzedziłeś cytatem, w którym mówię też o zabijaniu klimatu. Stąd kolejny powód braku negatywów - młode dzieci nie czują klimatu, bo nie mają z czym porównać. Ale i w 2D by zagrały z tą samą przyjemnością, a stracono starszych, których właśnie klimacik Reksia przyciągnął.

_________________
Milczenie jest złotem... Ale ja wolę platynę :)


N, 7 sie 2011, 19:37
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: stara sieria Reksia była lepsza
Cytuj:
Zdaję sobie sprawę, że zagranica w pewnym sensie wymusza taką decyzję. Ale spójrzmy inaczej - raczej nikt za granicą nie będzie grał w Reksia, ludzie będą woleli swoich marynarzy wcinających szpinak (zapomniałem imienia), Łosia Superktosia i innych miejscowych lub międzynarodowych pupili.


Akurat Reksio odniósł spory sukces w USA i nie tylko tam.

Cytuj:
Luk, mówisz, że oceniam grę po grafice? Mylisz się. Nigdy nie zagrałbym w starego Reksia, gdyby mnie fabuła nie wciągnęła. To właśnie to podejście, żeby na siłę robić jak najlepszą super bajerastą grafikę 3D (wow, jak to brzmi) mnie zniechęciło, a do tego fakt, jak ją zepsuto. Mam tu na myśli głównie postacie, bo tło może być.


Grafikę da się przeżyć, jeśli zwraca się większą uwagę na inne rzeczy. Zgadzam się z w/w fragmentem, ale to, że gra cię odrzuciła, tylko przez grafikę, dało mi podstawy sądzić, że oceniasz gry po grafice.

Cytuj:
Nie widziałeś negatywów, bo kto się rozczarował to poszedł i nie wrócił


A skąd możesz to wiedzieć? Co do opinii na temat 3D to się zgadzam, nie wiem co w tym ludzie widzą, ja wolę klasyczne 2D.

Cytuj:
Argument o braku negatywnych komentarzy przy RiMS poprzedziłeś cytatem, w którym mówię też o zabijaniu klimatu. Stąd kolejny powód braku negatywów - młode dzieci nie czują klimatu, bo nie mają z czym porównać. Ale i w 2D by zagrały z tą samą przyjemnością, a stracono starszych, których właśnie klimacik Reksia przyciągnął.


Wielu starszych użytkowników oceniało grę pozytywnie, więc najpierw przeczytaj oceny.


N, 7 sie 2011, 21:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL