Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Czemu Aidem Media robi więcej gier na iPady niż na androida 
Autor Wiadomość
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 cze 2013, 19:07
Posty: 51
Naklejki: 0
Post Czemu Aidem Media robi więcej gier na iPady niż na androida
Moim zdaniem Aidem Media kiedy robi jakiś mobilne gry powinna je wypuszczać na androidy i iosy , żeby nikt nie był poszkoddowany.Jakie jest Wasze zdanie?


N, 17 sie 2014, 15:18
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Czemu Aidem Media robi więcej gier na iPady niż na andro
Aidem Media celuje głównie w rynek amerykański i tym podobne, które raczej wspierają bardziej iOS niż Androida. Większość gier początkowo dostępnych tylko dla użytkowników iPadów etc. jest w miarę regularnie wrzucone do pobrania na Androida. W sumie i tak jesteśmy trochę wyróżniani, bo CoS2 ma polskie napisy, podczas gdy reszta krajów musi się zadowolić angielską wersją.
Nie mam pewności, ale z tego co wiem Unity (silnik gier AM) pozwala bez większych problemów dostosowywać gry do różnych urządzeń, w tym PC. Ale co ja tam wiem...


Wt, 19 sie 2014, 08:12
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Czemu Aidem Media robi więcej gier na iPady niż na andro
No cóż, według mnie Aidem Media nieprzypadkowo robi więcej gier na iPady niż na Androida i na komputery PC. Bo wiadomo, jeśli nie wiemy o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Taka produkcja gry dosyć kosztuje, a zapakowanie jej w płytę i dystrybucja (np. na rynek amerykański) nie jest taka tania, jak się nam wydaje. A dlatego AM celuje w urządzenia mobilne, ponieważ:
- nie trzeba marnować dużo czasu, jak w przypadku ładowania tego wszystkiego na płytę, a jeszcze napotka się tam jakieś błędy czy bugi.
- firma zaoszczędza pieniądze, a i nawet je zarabia, gdyż w Ameryce od czasu wydania gry RiMS: LE, popyt na nowe gry AM wzrósł nawet parokrotnie
- gry są ogólnodostępne, więc można zawsze i wszędzie je pobrać
- telefony i tablety z Androidem czy iPady są bardzo pożądane i kupowane (w Ameryce więcej jest użytkowników iPadów, stąd więcej gier jest na iPady)
- wszystko idzie do przodu - niedługo zwykły laptop czy komputer, w najgorszym wypadku, nie będzie potrzebny, gdyż wszystko praktycznie ma w sobie wbudowany internet (telewizor, telefon, tablet, lodówka), a w niektórych z nich są przydatne aplikacje do pisania notek czy coś podobnego. Po prostu - komputery są już wypierane przez nowe, mniejsze rzeczy.
Jeszcze jest tak, że iPady są bardziej powszechnie używane w Ameryce niż system Android i dlatego właśnie tak jest. Nic na to nie poradzimy. AM obrała kierunek - Ameryka, bo w Polsce za dużo to by nie zarobili, a w Ameryce jest więcej ludzi z tymi gadżetami tj. z telefonami i tabletami oraz dodatkowo tam jest poważniejsza i większa kasa.
Tyle.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 19 sie 2014, 17:11
YIM WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 sty 2016, 20:15
Posty: 743
Lokalizacja: Świat Rur
Naklejki: 5
Post Re: Czemu Aidem Media robi więcej gier na iPady niż na andro
Mnie też to martwi.Androidy s nawet tanie,a IPady drogie.Pewnie dla zysku.

_________________


Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58


N, 6 mar 2016, 09:35
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL