Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Zmiany, zmiany, zmiany 
Autor Wiadomość
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Zmiany, zmiany, zmiany
Kochani, uważam, że ten temat jest bardzo ważny dla tego forum. Nazwałbym to swojego rodzaju wybawieniem. Nastawiam się na to, że temat ten będzie długi albowiem poruszę tu najważniejsze kwestie na forum i propozycję zmian.
Jak wszyscy dobrze wiedzą to forum zaczęło się zapadać od jakiegoś 2012 roku. Nie wszyscy pamiętają te czasy, więc pozwolę je sobie przybliżyć. Na forum panowała wtedy totalna cisza - posty pojawiały się raz na tydzień, władza forum w ogóle nie wchodziła na forum i zdawać by się mogło, że osoba, która złamie regulamin otrzyma swoją karę dopiero za jakieś dwa tygodnie. Po tych czasach nastała rzecz przełomowa - forum wróciło do swojej świetności dzięki wykwalifikowanemu administratorowi niejakiemu Dizlowi, który dobrze wiedział co zrobić, aby forum po raz kolejny nas zainteresowało. Niestety, stan świetności utrzymał się tylko przez okres wiosenny i letni. Potem nie było źle, bo wiele osób wciąż wchodziło. Ale przez te kolejne lata znowu było nie najlepiej...
Moi mili, nie oszukujmy się - nowa gra z Reksiem już nigdy nie powstanie, to już przeszłość, zamknięta historia. Te gry powstawały około 15 lat temu i nie ma co wracać do przeszłości. Czas skupić się na teraźniejszości i przyszłości. AM w ogóle nie interesuje się tym forum i ma tak naprawdę gdzieś jak dalej potoczy się jego los. Jedyne co podtrzymuje sztucznie przy życiu to forum są jakieś RPG i konkursy (nic dziwnego, że mniej osób się nimi teraz interesuje, skoro już każdy miał kolorek czy rangę i to już nic takiego specjalnego). Kochani, zastanawiacie się pewnie do czego zmierzam. Otóż, nie sądzicie, że w końcu czas wprowadzić forum w teraźniejszość, a nie ciągle ciągnąc przeszłość? Wystarczy, że spojrzycie na obrazki do działów, avatary i inne tego typu rzeczy. Wszystko wygląda jak z 2003 roku, który już dawno minął i nigdy nie wróci. Chyba najwyższy czas, aby zbudować nowe, nowoczesne forum, które przyciągnie wielu nowych userów. Pytanie tylko jak? Sam nie umiem na nie za bardzo odpowiedzieć i liczę na wasze propozycje, a nie olanie sobie tego jak większość z was czasami robi. Dla chcącego nic trudnego - to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Trzeba tylko aktywnie podejść do tego, a nie neutralnie. Moi mili, forum już dawno upadło i wydaje mi się, że niczego stracić już nie można. Zresztą wszyscy już zauważyli, że coraz więcej osób z niego odchodzi i to tylko kwestia czasu jak zostanie jeden z nas. Nie sądzę, że dołączać będą nowi userzy i interesować się grą sprzed prawie 20 lat.
Kochani, regulamin nas bardzo ogranicza i nie pozwala nam się rozwijać. Chodzi tu o np. pisanie postów. Wiele podpunktów tego regulaminu jest mocno naciągane. Dla przypomnienia dodam, że regulamin ten powstał prawie 8 lat temu - czy jest sens dalej to ciągnąć? Wiem, że wielu z was będzie nastawiony sceptycznie i to jest wasz największy problem, bo nie jesteście otwarci na zmiany i na coś co może być w przyszłości fajne. Ale jak się nad tym zastanowić to to forum faktycznie mocno ogranicza.
Kończąc już ten długi post mam nadzieje, że dobrze zareagujecie na ten temat i będziecie w nim aktywni. Liczę na masę dobrych, oryginalnych pomysłów. Już najwyższy czas, aby wprowadzić to forum w XXI wiek. Stwórzmy coś co będzie nowoczesne i ciekawe. Dziękuję i jednocześnie polecam zrobienie z tego ogłoszenia globalnego. Anett Toya - Focus


N, 6 lis 2016, 21:52
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Kochani, wiem, że to trudne, ale przeniesienie forum na inny serwer to podstawa. Tak samo zmienienie wyglądu na przejrzysty i nowoczesny. Oczywiście kopie zapasowe to również podstawa, na wszelki wypadek gdyby coś nie wyszło.
Myślę, że najcenniejszą wartością na tym forum jest historia, której już nie da się zmienić i można ją fajnie wykorzystać na różne sposoby. W końcu forum ma już prawie 12 lat.
Moi mili, jak zapewne wszyscy z was wiedzą forum to wyglądało kiedyś zupełnie inaczej - jeszcze w 2005 forum pełniło taką rolę, aby po prostu podyskutować na jakiś temat, lecz z biegiem lat dochodziły nowe funkcje. I to jest właśnie przykład rozwoju cywilizacyjnego ludzkości, a w tym przypadku FPR. Nadszedł czas na kolejną zmianę, tym razem o wiele bardziej rozbudowaną. Nie oszukujmy się, wystarczy, że ktoś zrzuci obecny serwer ze schodów... To forum musi podążać za internetem oraz tym co współczesne. Jak większość z was zauważyła we współczesnym internecie dominuje minimalizm, zapewne dlatego, żeby ludzie szybko mogli się w nim odnaleźć. Obecny wygląd forum jest po prostu tragiczny. Lata, w których najcenniejszą architekturą było wypełnienie każdej wolnej przestrzeni już dawno minęły i możemy porównać to do forum.
Fakt, że tworzona jest teraz fanowska gra jest bardzo cenny, można go dobrze wykorzystać, ale - nikogo nie będzie ona interesowała jeśli będzie podobna do tych pierwszych i będzie miała grafikę uderzająco podobną do czasów przeszłych. Dla nas oczywiście nie jest możliwe stworzenie gry totalnie w 3D, bo wydaje mi się, że to wymaga ogromu pracy i stażu. Powinniśmy mimo wszystko unowoczesnić grafikę i tak jak już powiedziałem wprowadzić w XXI wiek. Można to zrobić różnie, odpowiednimi cieniami i tego typu rzeczami.
Kochani, czasy się zmieniają, a z tym wartości. Co rządzi obecnym światem? Na to pytanie każdy z was może sobie sam odpowiedzieć. Zastanówcie się, czy warto pozostawiać forum takim jakim jest, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. To tylko kwestia czasu aż wszyscy odejdą. Zastanówmy się również kogo teraz interesuje jakiś dziecinny piesek Reksio i gromadka jego przyjaciół, którzy przeżywają ciekawe przygody. Odpowiedź jest prosta - nikogo. Teraz już nawet sześcioletnie dzieci mają dostęp do internetu i grają w jakieś brutalne gry. Zresztą my nie jesteśmy już dziećmi i już nigdy więcej nie wrócimy do tych czasów. Z biegiem lat wypowiadamy się na coraz poważniejsze tematy i to jest zauważalne. Co proponuję? Mimo tego, że to trochę kontrowersyjne uważam, że powinniśmy albo totalnie zmienić tematykę forum, albo podporządkować bohaterów do współczesnego świata i tego co teraz modne. Zanim napiszecie ,,nie'' naprawdę zastanówcie się nad tym poważnie. Dziękuję.


Pn, 7 lis 2016, 16:13
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Napisałem to w poprzednim temacie, ale spadł z rowerka zanim wysłałem posta:
Dawid6 napisał(a):
Najpierw wyjaśnię parę nieścisłości:
• Jest możliwe, że jakaś gra z Reksiem jeszcze powstanie... Tutaj, jeśli nie można liczyć na AM, to jak najbardziej można liczyć na siebie nawzajem i wszystko zależy od nas.
• Forum nie wygląda jak z 2003, bo we wspomnianym roku nie było obrazków do działów.
• Twierdzenie, że regulamin powstał osiem (właściwie to dziewięć) lat temu i jest przestarzały jest prawie jak twierdzenie, że konstytucja jest przestarzała, bo powstała 19 lat temu.
• Forum powstało w 2005 roku i działa już w okresie 2005-2016. Nie wiem, jak bardziej chcesz je wprowadzić w XXI w.

Nie rozumiem ogólnie, o co Ci chodzi, Mątek. To forum jest Forum Przygód Reksia, czy tego chcemy, czy nie. Jeśli chcesz, możemy się przenieść na jakieś inne forum, ba, stworzyć własne. Ale po co? Jeśli chodzi o nasze grono, to w niczym nam to nie pomoże. Użytkowników będzie się rejestrowało pewnie mniej niż tutaj (tak, to możliwe). No i tutaj mamy pokaźny zasób starych użytkowników-którzy-a-nuż-może-kiedyś-wrócą. Dodatkowo napływ nowych użytkowników... Zawsze jest ryzyko, że zepsują oni urok tego miejsca i zaniżą jego poziom. Co prawda żarty gorsze być nie mogą, ale o inne rzeczy już bym się obawiał.

Kwestia regulaminu... Może parę rzeczy jest w nim do poprawy... Według mnie są to:
• długość podpisu. Sam mam nieregulaminowy (Dizel mi zmienił na taki, więc wszelkie pretensje do niego xD), ale myślę, że 4 linijki to odrobinę za mało, dałbym 5-6. Jeśli chodzi o obrazek, to mógłby być trochę szerszy (maks. 800), wysokość OK,
• RPG. Zdradzanie władzy fabuły jest bezsensem, Dok dobrze to ujął


Cytuj:
Doktor « 06 lis 2016 19:27 » Zreszta, a moze jakis moderator chce wziac udzial, ale kirfe juz ma zepsuta zabawe bo dowiedzial sie o zarysie fabularnym?




Poza tym przydałoby się wreszcie wprowadzenie głośno omawianej w różnych miejscach forumowej waluty. Rynek zadecyduje.

Co do szaty graficznej, nie mam większych zastrzeżeń. Brak dostępu do FTP i bazy danych Forum to prawdziwy cierń w podlędźwiowej partii ciała, ale jakoś musimy wytrzymać ;/


Dodam, że głoszona wszędzie "nowoczesność" to rzecz przeze mnie niezbyt cierpiana, przynosząca zresztą nie najlepsze skutki. Również minimalizm nie jest według mnie dobrym pomysłem, gdyż wylewa się wręcz zewsząd i potrzebny jest kontrnurt - najlepiej byłoby zastosować po prostu grafikę typu "normalna", ale można przeciągnąć i w drugą stronę, tj. przepych i moc detali.

Serwer nie spadnie ze schodów, gdyż należy do serwisu hostingowego, a raczej każda firma tego typu ma różne zabezpieczenia, szczególnie jeśli chodzi o serwery płatne. A aidemmedia.pl to domena jak najbardziej płatna, sądząc choćby po braku reklam i różnych informacjach znalezionych na stronie serwerowni.

Tak czy inaczej, dobrym pomysłem jest oczywiście przeniesienie tego, co mamy tutaj, na serwer inny. No ale jest kwestia opłat. Ewentualnie ktoś z nas może hostować serwer własnoręcznie, ale wiąże się to z następującymi wymogami:
• osoba ODPOWIEDZIALNA, godna ZAUFANIA (w 100%) i takie tam,
• konieczność działania komputera i dostępu do sieci 23,934469722/7/365,242190419, poza tym połączenie internetowe powinno mieć w miarę dobre parametry,
• najlepiej, żeby był to komputer oddzielny, wydajny i pojemny.

Co do gry fanowskiej, nie potrzebujemy na razie reklam, bo ostatecznie rozgłosimy sprawę, a potem nie wyjdzie. Do kancelarii p. Marszałek również nie radzę pisać, bo cała działalność na tym Forum może jakoś podchodzić pod paragraf xDD Szczególnie wspomniana gra fanowska. Nigdy nic nie wiadomo, a lepiej losu nie kusić. Ale to już jak uważacie.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pn, 7 lis 2016, 19:01
WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
To nie jest tak, że jestem przeciwny nowym użytkownikom. Wbrew pozorom, dobry materiał stanowi jakieś 90% tych, którzy się rejestrują (nie licząc multikont), przynajmniej na oko, nie zagłębiałem się. Trzeba po prostu znaleźć sposób, by zachęcić odpowiednich ludzi do napływu. Sam przyznałaś, że obecność tu pewnej... grupy osób byłaby porażką. Porażką jest też stosunek ludzi zarejestrowanych do jakkolwiek uczestniczących w życiu Forum, mówiąc nawet o w miarę świeżych userach. Jest ktokolwiek oprócz PKD z 2016, kto wchodziłby w miarę regularnie? Plus, potrzeba nam jakichś tematów dobrego kalibru, nie takich typu "Jaki jest Twój ulubiony napój?" "Herbata, EOT", raczej coś, co ciągnęłoby się i wciągało, oczywiście łatwo powiedzieć, sam nie mam pomysłu. "Poglądy" to coś w tym stylu, ale o gustach się w końcu nie dyskutuje, a dyskusja, w której nikt nie zmienia zdania nie ma sensu. Ten temat jest w miarę dobry. Przydałaby się żywsza dyskusja w temacie gry. Tajnym czy nie. Wystarczy podrzucić jakiś pomysł i dyskusja gotowa. No ale jest rok szkolny, więc wszelkie działania pewnie nie sprawdzą się na dłuższą metę ;-;

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pn, 7 lis 2016, 20:48
WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Moi drodzy, nie chodziło mi oto, aby zmienić PR na wulgarne, ale na bardziej poważniejsze. Nie w sensie żartów, ale jakby gra była skierowana do osób w naszym wieku, a nie do siedmiolatków.


Wt, 8 lis 2016, 15:25
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Po tej wypowiedzi mogę stwierdzić, że dawno w Reksia nie grałeś xD O ile się nie mylę, to każda część zawierała lepsze lub gorsze aluzje do różnych rzeczy, tych politycznych chyba również. Może i kreskowe p'n'c wyglądają dziecinnie, ale mają swój urok i nie każde nawiązanie trafi do siedmiolatka.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 8 lis 2016, 16:28
WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Nie rozumiecie, że nikogo nie obchodzi jakiś tam zwykły, dziecinny Reksio i, że nikogo w naszym wieku on nie zainteresuje. Wy twierdzicie inaczej, bo tu wchodzicie, ale podstawcie się w kogoś sytuacji. Reklama forum zostanie tylko wyśmiana i nikogo nie zaciekawi. Reksio ma rangę bajki dla małych dzieci i z tego jest bardziej znany niż z gier.


Wt, 8 lis 2016, 18:17
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Zaskoczę was, moi mili, ale zgodzę się z Api. Kochani, nie bójmy się poruszać tematów tabu.


Wt, 8 lis 2016, 21:03
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Planujecie to wszystko tak jakbyście byli dużą społecznością, a jest was ile? Kilkanaście?
Forum reksia zachowało się do dnia dzisiejszego wyłącznie dlatego, że została na nim jedna grupa znajomych. Powinniscie sie skupic na rozwoju swoich relacji a nie na ściąganiu nowych osób które wam zmienią atmosferę i to, w jaki sposób wasze interakcje tu zachodzą

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Pt, 11 lis 2016, 19:05
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Doktor napisał(a):
Cóż, to prawda.
Kiedyś Art wspomniał, że forum by także z dużą ilością userów "znormalniało", a to forum nie jest zwykłe. Jest ono dosyć wyjątkowe, choć to odludzie internetu szczerze mówiąc.

To normalna cecha zbiorowisk ludzkich, im więcej ludzi chcecie, żeby brało czynny udział w dyskusji, to tym więcej będzie kompromisów. Wraz ze wzrostem liczebności maleje ilość tego, co łączy

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


So, 12 lis 2016, 02:46
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Nie "znormalniało", Dok, bo różne są definicje normalności. "Znormiczało". Znaczy - trafiliby na nie typowi przeglądacze Hajsowników Gimpera, kwejka, jeja.pl itd.
Mówiąc w skrócie, ludzie którzy guzik znają się na Reksiu i zachowują się beznadziejnie, myśląc, że są zabawni. Ot, mainstreamowi ludzie internetów. Nie żeby Forum Reksia było jakąś "elytą".
Ale zgadzam się z Trakiem, Forum należy rozwijać w takiej przestrzeni, w jakiej już istnieje, niekoniecznie docierając do dużej ilości nowych osób.
Co nie znaczy że parę zmian by się nie przydało.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


So, 12 lis 2016, 14:33
WWW
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
To w takim razie próbujcie docierać do starych forumowiczów

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


So, 12 lis 2016, 19:32
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Trak, nie chodzi o to, by na forum był ruch jak na dworcu. Ale jest nas... czekaj, policzę... jeżeli o nikim nie zapomniałem, czternaścioro aktywnych, regularnie wchodzących userów. Wszyscy oprócz PKD są tu od lat. Wszyscy doskonale się znają. Każdy już dawno poruszył każdy reksiowy temat, który chciał poruszyć. Nikomu nie chce się nic robić, bo wie, że skończy się taką samą reakcją tych samych osób, jak zawsze. Forum umiera. Wyratowaliśmy je przed tym raz, drugi, trzeci. Czwarty raz... a zresztą. Rozmawialiśmy na ten temat w Modowni już jakiś czas temu... po prostu nieskromnie zacytuję swojego posta. Możecie olać część motywacyjną, skupcie się na opiniotwórczej.
Cytuj:
Problem - jest, nie da się tego ukryć. Jaki jest - wiemy: brak aktywności na forum. Skąd się bierze - to też wiemy: brak nowych userów, a starych... dziesięć osób na krzyż, z czego prawie wszyscy stara gwardia. Jeden PKD w miarę świeży. Dlaczego więc, skoro wiemy, jaki jest problem i skąd wynika, nie próbujemy go rozwiązać?
Wiem, co teraz myślicie. "Znowu się zaczyna. Trzeba na szybko coś odbębnić na poprawienie aktywności i pół roku spokoju, potem znowu coś się wymyśli."
Problem polega na tym, że... to nic nie da. Przykro mi to mówić, ale problem z aktywnością użytkowników nie polega na tym, że nie mają pomysłu i wystarczy podsunąć im jakiś kreatywny konkurs, żeby poruszyć im tryby w mózgach i zachęcić do aktywności. Im się po prostu NIC NIE CHCE. I trudno się dziwić - w momencie, gdy przez lata nie widzimy żadnej nowej twarzy, już nawet wizja kolejnej nagrody za kolejny konkurs przestaje być motywująca. Tym bardziej, że jakby nie patrzeć - nagrody wciąż są takie same, a rywale - wciąż ci sami.
My ich nie rozruszamy. Cztery lata byliśmy w stanie, ale te same sztuczki piąty rok z rzędu na te same osoby nie zadziałają. Trzeba iść... w tą drugą stronę.
Tak. Skoro nie możemy podziałać na starych userów, to potrzebujemy nowych. I proszę, nie mówcie mi, że próbowaliśmy i nic to nie dało. Z drugą częścią tego stwierdzenia mogę się zgodzić. Z pierwszą... nie bardzo.
Pomyślcie tylko. Dlaczego jest nas tak mało? Dlaczego fandomy dookoła kwitną, gdy my stoimy w miejscu?
A pomyślcie. Ile razy dziennie na kompletnie losowych stronach widzicie informacje o TES, o Undertale, o Sonicu, o Pokemonach, o innych seriach gier z żywą społecznością fanowską? A my w tym czasie siedzimy na forum jak Achilles w namiocie, nie odzywając się do nikogo i udając, że nie istniejemy.
Dotąd jedyną próbą wyjścia do ludzi, jaką podjęliśmy, były RexTrailery. Szczerze? Nie wiem w sumie, czego się spodziewaliśmy po tym projekcie. Wynik był z góry oczywisty.
Ale dość. Dość wegetacji. Ruszamy na podbój internetów. Musimy rozreklamować serię i forum, gdzie się tylko da. Tworzyć tyle memów, ile się da, wstawiać je, gdzie się da, sprowadzać tu, kogo się da. Aktywnie, nie jak dotąd - "Może jak wstawię mimochodem gdzieś linka na forum, to ktoś wejdzie." Wiem, mnie też przeraża wizja bliższego kontaktu z ludźmi. Ale musimy to zrobić. Dla naszego forum, dla naszego fandomu... dla naszej serii.
I nie wystarczy, że nasza czwórka... ekhem, trójka, zdaję sobie sprawę, że Dizel może nie mieć czasu... weźmie się ostro do roboty. Musimy zacząć namawiać użytkowników. I nie za nagrody, nie na punkty - mówiłem już, że to ich nie przekona. Dla dobra forum. Trzeba ich przekonać, trzeba sprawić, by uwierzyli, że mogą coś zrobić, trzeba doprowadzić ich do tego, by chcieli głosić nasze wezwanie wszędzie. Jeżeli to potrzebne, trzeba ich do tego zmanipulować. Potrzebujemy orędzia do użytkowników w tej ważnej sprawie.
Ale nie oznacza to, że my możemy siedzieć bezczynnie. My też musimy ruszać. My przede wszystkim. To my musimy dać im przykład. To my musimy pokazać, na co nas stać. Muszą zobaczyć, że nam też zależy i przede wszystkim - że to jest możliwe. Wówczas ruszą sami.
To jak, towarzysze? Pomożecie?


Podsumowując - nie trzeba nam tłumów. Ale trzeba nowych osób. I proszę, Trak, nie odpowiadaj, że nie warto, bo zmieni nam to atmosferę. Oczywiście, że zmieni. Ale skoro boimy się zmiany atmosfery, to po co w ogóle wychodzić z domu i narażać się na poznanie nowej osoby, która może - o zgrozo! - zmienić atmosferę w starej paczce znajomych?

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


So, 12 lis 2016, 19:33
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Pierwszą rzeczą której powinniście bronić jest wasza wspólna znajomość a nie strona która straciła już dawno rację bytu. Tematyka forum jest przedawniona i zawsze już taka będzie
To forum może i zawiera 12 lat aktywności, ale to wasze interakcje są jedynym świadectwem życia, o nie należy dbać, a nie o sztuczne podtrzymywanie życia forum, nie wiem po co to komu

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


N, 13 lis 2016, 00:47
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Api napisał(a):
Czarny, nawet nie wiesz, jak urosłeś teraz w moich oczach. Pomogę ci, jeśli będziesz czegoś potrzebował, pisz na PW.

Nie jestem czarny

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


N, 13 lis 2016, 13:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL