Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Przenosiny 

Co robimy?
A 43%  43%  [ 15 ]
B 37%  37%  [ 13 ]
NWM 20%  20%  [ 7 ]
Liczba głosów : 35

Przenosiny 
Autor Wiadomość
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 11 lip 2018, 15:59
Posty: 5
Post Re: Przenosiny
Witam!

Ad, 1. Czy nasi Administratorzy dostaną większy dostęp do bazy danych?
Nie, mogę jedynie pozwolić na wykorzystywanie mechanizmów Forum. Aczkolwiek chciałbym aby ktoś z dotychczasowego zarządu Moderatorium lub z Rady Starszych miał pełne uprawnienia superusera na Forum. To jest jeszcze kwestia dopracowania, bo będę potrzebował mieć z taką osobą bezpośredni kontakt. Uprawnienia użytkowników będę się starał przenosić wprost ale chciałbym też skorzystać z okazji i odebrać uprawnienia osobom dotychczas długo nieaktywnym. Zahacza to o kwestie bezpieczeństwa - różne listy haseł hulają po Internecie, nie chciałbym aby kiedyś ktoś przez jakieś zapomniane konto uzyskał konto z niepotrzebnie dużymi uprawnieniami.

Ad. 2. Czy będziemy mogli liczyć na większe zainteresowanie się Forum przez Aidem Media? Np. wizyta przynajmniej raz w miesiącu by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.
Tak, jak już przeprowadzimy przeprowadzkę, Moderatorium uzyska dostęp do narzędzi zgłaszania problemów na Forum i bezpośredni kontakt do mnie.

Ad. 3. Czy ma Pan uprawnienia super administratora?
Na tym Forum nie, chociaż próbowałem sobie je "wyeskalować" żeby mieć dostęp do najgłębszych czeluści Waszych prac. Na pewno będę musiał w końcu przekonać PHPBB, że mój użytkownik ma widzieć wszystko :). Natomiast mam dostęp do bazy, do serwera i do plików ale bez wglądu z poziomu Forum tych danych nie da się logicznie zinterpretować. W firmie administruję serwerami publicznymi i po kolei przejmuję nad nimi opiekę.

Ad. 4. Jak długo pracuje Pan w AM?
Pracuję w Aidem Media około 5 lat ale do tej pory pełniłem inne obowiązki. W związku z rekonstrukcją zespołów, jaka ostatnio u nas się odbywa, przejąłem obowiązki administrowania serwerami publicznymi, dlatego temat Forum trafił do mnie podczas katalogowania rzeczy, które się na nich dzieją. Nie pracowałem nigdy nad częścią związaną z Reksiem, chociaż gry znam, jednak na pewno nie w takim stopniu jak Wy.

Ad. 5. Czy jest szansa na ponowne wykupienie licencji do postaci Reksia?
Nie wiem. Temat praw autorskich wokół Reksia jest bardzo skomplikowany. Nie leży w moich kompetencjach taka opinia, dlatego jedynie prywatnie mogę powiedzieć, że nasza firma dysponuje jeszcze całą plejadą postaci obok Reksia, które dzięki naszym aplikacjom stały się również rozpoznawalne. Być może, gdyby AM zdecydowało się na wskrzeszenie serii, to wykorzysta ten atut. Ale jak wspomniałem, to moja prywatna opinia. Jeśli dowiem się czegoś bardziej oficjalnego, to na pewno poinformuję na Forum.

Ad. 6. Są jakieś wieści na temat City of Secrets 2?
Ja ze swojej strony nie mogę nic oficjalnie powiedzieć. Wiem tylko, że projekt był w ówczesnym czasie wstrzymany z powodów ekonomicznych i wiem też, że nikt go nie zakopywał specjalnie ani nie usuwał. Wątpię natomiast, żeby w najbliższym czasie miał być dokończony. Rynek niestety poszedł w inną stronę i klientów na tak rozbudowaną i pracochłonną przygodówkę, kierowaną do młodszego odbiorcy, można ze świecą szukać. To są oczywiście znowu moje prywatne opinie, takie decyzje podejmowane są daleko poza mną i nie mam wiedzy na temat szczegółów. Po konkretne informacje trzeba pytać bezpośrednio przez kontakt.

Ad. 7. Nad jakimi projektami pracuje obecnie AM?
Część z naszych projektów jest upubliczniona na stronie aidemmedia.pl, a część na stronie boombit.com, firmy z którą blisko współpracujemy od dłuższego czasu. Gier typowo ("hardkorowo") edukacyjnych na razie w produkcji nie mamy ale nawiązujemy kontakty z przeróżnymi firmami polskimi i zagranicznymi, badamy rynek, i jeśli tylko nadejdzie odpowiedni moment, na pewno wykorzystamy nasz potencjał w takich produkcjach.

Pozdrawiam serdecznie!


Wt, 17 lip 2018, 09:13
Zgłoś post
Online
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Przenosiny
Miałem z tym poczekać, aż ktoś wyżej napisze ważniejsze i bardziej wartościowe rzeczy... ale okej. Jedna ze stronek związanych z Forum jest poświęcona katalogowaniu rozmów prowadzonych na czacie. Robię to dość prowizorycznie z braku dostępu do >czegokolwiek bardziej zaawansowanego<, mianowicie mam otwartą kartę, czekam aż nowe wiadomości "nadpłyną" AJAX-em (czat nie odświeża się cały, jedynie dopisuje nowe shouty), kopiuję sobie po całym dniu HTML i tak od jakiegoś czasu. Uważam, że to wszystko, co tam było zapisane, to historia nie gorsza niż "Niekończąca się opowieść" z kanałów czy Izba Pamięci.

I teraz moja ogromna prośba:
proszę o zrzut tabeli phpbb_chat z bazy. Próbowałem już uzyskać do tego dostęp gadałem z adminami, ale kopia pośrednio przez phpBB zatrzymywała się w pewnym momencie (w kopii, którą dzierżę, listopad 2014 roku) na "MySQL server has gone away". No cóż, akurat ta tabela jest mocno potężna. Jeśli istniała by opcja zignorowania limitu czasowego serwera, jakiejś kopii w kilku częściach czy coś w tym stylu, to byłbym bardzo wdzięczny za jej udostępnienie mi.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 17 lip 2018, 14:11
Zgłoś post
WWW
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 11 lip 2018, 15:59
Posty: 5
Post Re: Przenosiny
Witam!

Aktualizacja: Trwa nadal inwentaryzacja zasobów serwera. Powolne sukcesy w tej mierze. W przyszłym tygodniu może uda mi się to sfinalizować.

W międzyczasie zrobiłem research na temat aktualnych trendów w oprogramowaniu forum. W głównym nurcie znajdują się trzy systemy: PHPBB (nadal!), NodeBB oraz Discourse, który mi odpowiada najbardziej. Gdybyście chcieli zrobić research i zastanowić się nad plusami i minusami, ewentualnie podać jakieś inne propozycje, zapraszam do dyskusji.


Wt, 24 lip 2018, 08:37
Zgłoś post
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 11 lip 2018, 15:59
Posty: 5
Post Re: Przenosiny
Update:

Będziemy stawiali Discourse i spróbujemy przenieść całość za jednym zamachem. Najpierw jednak pojawi się wersja testowa strony dla każdego chętnego, aby mógł sobie zobaczyć jak taki Discourse działa i wypowiedzieć się na tak lub nie. Ewidencja zasobów powoli dobiega końca. Niestety akcja przenosin zbiegła się z największym natężeniem prac w produkcji i z planami wejścia na GPW. Nie jestem w stanie rzucić tutaj tyle zasobów ile bym chciał ale się staram. Proszę o cierpliwość :). W najbliższych dwóch tygodniach mogę być słabo dostępny i pewnie prace nad stroną też nie przyspieszą z tego powodu. Niestety nie urlop, a wyjazdy :/. Mimo wszystko mam nadzieję, że testowy Discourse powstanie jeszcze w przyszłym tygodniu. Będziemy go stawiali na własnych serwerach, będzie to tańsze i sprawniejsze.

Chciałbym, żebyście się zastanowili nad wyglądem nowej strony, czy zostajemy w trybie nocnym, czy przechodzimy na jaśniejszą wersję. Lista "na szybko" dostępnych template'ów jest o tu: https://meta.discourse.org/tags/c/theme/theme-full wszystko jednak możemy customizować.

Pozdrawiam!


N, 12 sie 2018, 06:43
Zgłoś post
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 11 lip 2018, 15:59
Posty: 5
Post Re: Przenosiny
Dzień dobry!

Przepraszam za zbyt długi brak odpowiedzi ale mamy ostatnio bardzo dużo bieżących obowiązków. Forum testowe już stoi od dawna ale nie mam czasu skonfigurować go nawet. Przepraszam! W przyszłym tygodniu będę miał czas to wszystko podsumuję i przekażę Wam dane gdzie, co i jak.

Z dobrych wiadomości jest to, że serwer mamy zinwentaryzowany i prawdopodobnie całe forum uda się przenieść z automatu. Brakuje mi jednego skryptu do sprawdzenia ale to już powiedzmy nie problem.

Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość.


Pn, 22 paź 2018, 12:51
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL