Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
RiMS, RiMS:LE, CoS-Wszystkie różnice! 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post RiMS, RiMS:LE, CoS-Wszystkie różnice!
Oto temat w którym ukazujemy (głównie ja :kuratoren: ) Różnice między 3 odmianami Miasta SeKretów. Chodzi tu o Reksio i Miasto SeKretów (RiMS), Reksio i miasto SeKretów Limited Edition (tu będę używał LE) i City of SeCrets (CoS-Wersja która została ostatecznie wydana do Niemiec i wielkiej Brytanii.)

1. Grafika
W RiMS grafika jest zdecydowanie gorsza niż ta z LE i CoS. W RiMS tylko postacie są 3D (wątpliwym 3D XD). W LE i CoS jest ta sama-wpełni trójwymiarowa grafika z małymi zmianami w otoczeniu.
A oto porównanie grafiki z RiMS i CoS (to jest LE, bo podobna grafika)
Obrazek

2. Ścieżka dźwiękowa
W RiMS użyto starych soundtracków z części RiU-RiKN. W Pocopane głównie użyto "komnata_b". Na farmie jest "Kuran", W siedzibie ruchu oporu jest "Paryż", podczas badania zdjęć i cit scenki na początku gry jest "miasto". W piwnicy Kretesa jest "Labirynt". We wnętrzu Pragada jest "Kurakis". W menu jest "przyszłość" Przed tronem królewny lukrecji są "pagorki".
W gnieździe szczurów jest "Mu" tak samo jak w końcowej cutscensce. Prawdopodobnie coś pominąłem.
Tutaj są wszystkie Soundtracki z LE/CoS: https://m.youtube.com/playlist?list=PLA ... tqUtZRluNg
Co ciekawe, w niektórych miejscach nie ma tych samych OSTów.
W RiMS:LE nie użyto "Zaginionego lądu". Na jego miejscu były te same muzyczki co w Pocopane
W CoS nie użyto "Sortownia". Na jej miejscu było "Lupa menu". Poza tym w CoS, w domu Alfredo leci ten sam soundtrack podczas badania zdjęć i w czasie chodzenia po nim. Pozbyto się tu genialnego coveru "komnata_b".

3. Żarty
W RiMS możemy natknąć się na wiele żartów nawiązujących do poprzednich części. Są tu między innymi "Umiem takie łatwe zagadki jak na przykład zwierzę Hanoi" albo "Od czasu wizyty w Shangri-la jestem zrównoważony wewnętrznie.
W LE i CoS dialog Kretesa o jego wykształceniu nie zmienia się prawie. Usunięto tylko zwierzę Hanoi, a kwestię o Shangri-la zamieniono na "kurs Yogi dla początkujących"
Jak się okazuje to rozbieżności są nawet między tymi częściami. Weźmy sobie na przykład tą nieszczęsną flagę kanady. Oto jak wygląda w LE (po lewej) i w CoS (po prawej)
Obrazek
Kiedy kliknie się na nią to Kretes w obu przypadkach mówi: "O. Flaga Kanady. Ale jakaś taka dziwna." Co jest bez sensu w przypadku CoS


4. Różne różności
Oto różne zmiany między częściami
-Inne menu (wg mnie lepsze jest do LE/CoS)
-W LE dodanie Przełącznika Polski<------>Angielski
-Wywiad z postaciami na koniec LE/CoS
-W zwykłym RiMS są ogromne kilkupiętrowe labirynty.
-Inny wygląd pudełka od gry oraz wyjścia z gry (w sensie po kliknięciu w wyjście)
-Zamienienie kwadracików na żarówki
-Dodanie web save w CoS

Pozdrawiam i zapraszam do udziału
Odsyłam też tu: viewtopic.php?f=21&t=10962

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Pt, 15 sty 2021, 09:40
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: RiMS, RiMS:LE, CoS-Wszystkie różnice!
Jak dla mnie największą zmianą jest to, czym sprzedawano każdą wersję
Oryginalne RiMS jest sprzedawane jako kolejna część serii
LE jako gra do uczenia się angielskiego
a CoS już jest sprzedawana z myślą o zagranicznym nabywcy

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Pt, 15 sty 2021, 09:49
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: RiMS, RiMS:LE, CoS-Wszystkie różnice!
Świetne zestawienie (a Burak Chrumburak ładnie dopełnił kontekstem historycznym).
Bardzo by mi zależało @Newt też na tym, żebyś dokładnie porównał wszystkie kwestie tutorialowe narratora w 3 wersjach.
Mam jeszcze pytanie - czy dobrze rozumiem, że soundtrack "Zaginionego lądu" został użyty w CoS, a w LE nie?

Ja dodam jeszcze, że pomiędzy wersją oryginalną a RiMS LE doszło do zmian w minigierkach.
Poza usunięciem labiryntu (który i tak był pomijalny i słabo grywalny), zmieniono nieco sortowanie śmieci (mamy mniejszą kontrolę nad wagonikami, ale za to cała minigra jest trudniejsza, z fajnym nawiązaniem do Krettiego oraz w drugim etapie otrzymujemy 5 zamiast 4 wagoników), sprawdzanie zdjęć i wnętrze pragada, a zagadka z zaworami ma inne rozwiązanie niż w wersji oryginalnej.

Co do dialogów to pamiętam, że w LE uległy skróceniu niektóre rozmowy z Pingielem i Manuelem. Za to dodano fajną scenkę z frontem domu Xaviera. Sprawdziłem też, że Al Fredo oferuje Kretesowi za wykonaną pracę "do 30 piesos powiedzmy" w wersji oryginalnej i "20" w LE, dzięki czemu nie wprowadza gracza w błąd. Wywalono też kwestie Kretesa podczas bezczynności i zastąpiono innymi.
Z eastereggów w wersji LE warto jeszcze wymienić Batmana koło więzienia, stoisko z RiMS:LE na rynku, "rodzinę Burmistrza", gaśnicę w gnieździe szczurów oraz sporo ciekawych przedmiotów w piwnicy.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 15 sty 2021, 11:33
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: RiMS, RiMS:LE, CoS-Wszystkie różnice!
Porównując LE i CoS to w turorialu do LE występują niepomijalne kwestie Narratora napisane na tablicy na całym ekranie
Te same kwestie w CoS są pomijalne i pojawiają się tym samym miejscu co pozostałe dialogi

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Pt, 15 sty 2021, 11:57
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: RiMS, RiMS:LE, CoS-Wszystkie różnice!
Burak Chrumburak napisał(a):
Porównując LE i CoS to w turorialu do LE występują niepomijalne kwestie Narratora napisane na tablicy na całym ekranie
Te same kwestie w CoS są pomijalne i pojawiają się tym samym miejscu co pozostałe dialogi

O to super, bo chciałem, żeby taka właśnie zmiana została zaimplementowana w "jednym RiMS". Tylko pewnie część tekstów narratora należałoby wyciąć, żeby nie zwracał się do gracza tak bezpośrednio. Poza tym dzielny pies Reksio nie narzekałby na "ciężki los bohatera gry przygodowej", a narrator nie zalecałby mu zrzucenie kilku kalorii ani nie przysnąłby na chwilę - to bardzo nieprofesjonalne z jego strony.
Nie mam nic przeciwko, żeby mówił o żarówkach, przedmiotach i rozmowach z mieszkańcami (ale nie dodawałbym tam "Pocopane", bo to byłby spoiler dla Kretesa), w końcu to pierwsza gra z nowej serii, a są tam rozpisane też ciekawe teksty Kretesa, ale tutorial chodzenia (przed którym nie można zebrać przedmiotów) oraz zmuszanie do wejścia w żarówkę to już przesada.
Jeśli poza zmianą, o której wspomniałeś, nic się nie zmieniło pod tym względem między LE a CoS to trochę szkoda, że nie przywrócili charakteru narratora, a trochę dobrze, bo go bardziej nie zepsuli.
Czy CoS ma wybór wersji językowej? A jeśli nie to czy jest wersja z samym polskim właśnie tej trzeciej edycji?

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 15 sty 2021, 12:06
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL