Teraz jest 01 gru 2020 21:36

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Zmiany, zmiany, zmiany 
Autor Wiadomość
Cesarz Śmietnika

Naklejki: 0
Post Re: Zmiany, zmiany, zmiany
Doktor napisał(a):
Cóż, to prawda.
Kiedyś Art wspomniał, że forum by także z dużą ilością userów "znormalniało", a to forum nie jest zwykłe. Jest ono dosyć wyjątkowe, choć to odludzie internetu szczerze mówiąc.

To normalna cecha zbiorowisk ludzkich, im więcej ludzi chcecie, żeby brało czynny udział w dyskusji, to tym więcej będzie kompromisów. Wraz ze wzrostem liczebności maleje ilość tego, co łączy

E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝

12 lis 2016 02:46
Żaba

Naklejki: 5
Nie "znormalniało", Dok, bo różne są definicje normalności. "Znormiczało". Znaczy - trafiliby na nie typowi przeglądacze Hajsowników Gimpera, kwejka, jeja.pl itd.
Mówiąc w skrócie, ludzie którzy guzik znają się na Reksiu i zachowują się beznadziejnie, myśląc, że są zabawni. Ot, mainstreamowi ludzie internetów. Nie żeby Forum Reksia było jakąś "elytą".
Ale zgadzam się z Trakiem, Forum należy rozwijać w takiej przestrzeni, w jakiej już istnieje, niekoniecznie docierając do dużej ilości nowych osób.
Co nie znaczy że parę zmian by się nie przydało.

Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.

12 lis 2016 14:33
Działacz Podziemia

Naklejki: 11
Do takich ludzi nie dotrzemy i nie powinniśmy próbować docierać. Jednak jestem pewna, że jest mnóstwo wartościowych ludzi, których możemy tutaj ściągnąć. Może i mniejsza społeczność ma swój urok, ale czy gdy nie będzie nas więcej, nie będzie lepiej?

12 lis 2016 18:38
Cesarz Śmietnika

To w takim razie próbujcie docierać do starych forumowiczów

E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝

12 lis 2016 19:32
Mistrz Administracyjnej Magii

Naklejki: 17
Trak, nie chodzi o to, by na forum był ruch jak na dworcu. Ale jest nas... czekaj, policzę... jeżeli o nikim nie zapomniałem, czternaścioro aktywnych, regularnie wchodzących userów. Wszyscy oprócz PKD są tu od lat. Wszyscy doskonale się znają. Każdy już dawno poruszył każdy reksiowy temat, który chciał poruszyć. Nikomu nie chce się nic robić, bo wie, że skończy się taką samą reakcją tych samych osób, jak zawsze. Forum umiera. Wyratowaliśmy je przed tym raz, drugi, trzeci. Czwarty raz... a zresztą. Rozmawialiśmy na ten temat w Modowni już jakiś czas temu... po prostu nieskromnie zacytuję swojego posta. Możecie olać część motywacyjną, skupcie się na opiniotwórczej.
Cytuj:
Problem - jest, nie da się tego ukryć. Jaki jest - wiemy: brak aktywności na forum. Skąd się bierze - to też wiemy: brak nowych userów, a starych... dziesięć osób na krzyż, z czego prawie wszyscy stara gwardia. Jeden PKD w miarę świeży. Dlaczego więc, skoro wiemy, jaki jest problem i skąd wynika, nie próbujemy go rozwiązać?
Wiem, co teraz myślicie. "Znowu się zaczyna. Trzeba na szybko coś odbębnić na poprawienie aktywności i pół roku spokoju, potem znowu coś się wymyśli."
Problem polega na tym, że... to nic nie da. Przykro mi to mówić, ale problem z aktywnością użytkowników nie polega na tym, że nie mają pomysłu i wystarczy podsunąć im jakiś kreatywny konkurs, żeby poruszyć im tryby w mózgach i zachęcić do aktywności. Im się po prostu NIC NIE CHCE. I trudno się dziwić - w momencie, gdy przez lata nie widzimy żadnej nowej twarzy, już nawet wizja kolejnej nagrody za kolejny konkurs przestaje być motywująca. Tym bardziej, że jakby nie patrzeć - nagrody wciąż są takie same, a rywale - wciąż ci sami.
My ich nie rozruszamy. Cztery lata byliśmy w stanie, ale te same sztuczki piąty rok z rzędu na te same osoby nie zadziałają. Trzeba iść... w tą drugą stronę.
Tak. Skoro nie możemy podziałać na starych userów, to potrzebujemy nowych. I proszę, nie mówcie mi, że próbowaliśmy i nic to nie dało. Z drugą częścią tego stwierdzenia mogę się zgodzić. Z pierwszą... nie bardzo.
Pomyślcie tylko. Dlaczego jest nas tak mało? Dlaczego fandomy dookoła kwitną, gdy my stoimy w miejscu?
A pomyślcie. Ile razy dziennie na kompletnie losowych stronach widzicie informacje o TES, o Undertale, o Sonicu, o Pokemonach, o innych seriach gier z żywą społecznością fanowską? A my w tym czasie siedzimy na forum jak Achilles w namiocie, nie odzywając się do nikogo i udając, że nie istniejemy.
Dotąd jedyną próbą wyjścia do ludzi, jaką podjęliśmy, były RexTrailery. Szczerze? Nie wiem w sumie, czego się spodziewaliśmy po tym projekcie. Wynik był z góry oczywisty.
Ale dość. Dość wegetacji. Ruszamy na podbój internetów. Musimy rozreklamować serię i forum, gdzie się tylko da. Tworzyć tyle memów, ile się da, wstawiać je, gdzie się da, sprowadzać tu, kogo się da. Aktywnie, nie jak dotąd - "Może jak wstawię mimochodem gdzieś linka na forum, to ktoś wejdzie." Wiem, mnie też przeraża wizja bliższego kontaktu z ludźmi. Ale musimy to zrobić. Dla naszego forum, dla naszego fandomu... dla naszej serii.
I nie wystarczy, że nasza czwórka... ekhem, trójka, zdaję sobie sprawę, że Dizel może nie mieć czasu... weźmie się ostro do roboty. Musimy zacząć namawiać użytkowników. I nie za nagrody, nie na punkty - mówiłem już, że to ich nie przekona. Dla dobra forum. Trzeba ich przekonać, trzeba sprawić, by uwierzyli, że mogą coś zrobić, trzeba doprowadzić ich do tego, by chcieli głosić nasze wezwanie wszędzie. Jeżeli to potrzebne, trzeba ich do tego zmanipulować. Potrzebujemy orędzia do użytkowników w tej ważnej sprawie.
Ale nie oznacza to, że my możemy siedzieć bezczynnie. My też musimy ruszać. My przede wszystkim. To my musimy dać im przykład. To my musimy pokazać, na co nas stać. Muszą zobaczyć, że nam też zależy i przede wszystkim - że to jest możliwe. Wówczas ruszą sami.
To jak, towarzysze? Pomożecie?

Podsumowując - nie trzeba nam tłumów. Ale trzeba nowych osób. I proszę, Trak, nie odpowiadaj, że nie warto, bo zmieni nam to atmosferę. Oczywiście, że zmieni. Ale skoro boimy się zmiany atmosfery, to po co w ogóle wychodzić z domu i narażać się na poznanie nowej osoby, która może - o zgrozo! - zmienić atmosferę w starej paczce znajomych?

Spoiler:

12 lis 2016 19:33
Lider Podziemia

Naklejki: 2
No, zgadzam się. Ale w kwestii tego, że nie trzeba nam tłumów.
Nie popieram wstawiania i reklamowania forum gdzie się da.
W sumie to Art i Api już wypowiedzieli się na temat "zuych" userów. Takie reklamowanie gdzie się da sprowadziło by właśnie "normików"
Ale fakt, faktem, chociaż kilka nowych, porządnych userów nowych by się przydało, to by rozruszyło forum.
Ale szczerze, Forum aż tak nie umiera, może trochę, ale bez przesady, gdyby forum umierało to atmosfera by była tu jak w lutym 2013, czyli kilka postów na czacie w ciągu jednego dnia, w ogóle świecące pustki i takie tam.
Cóż, być może jak dalej będzie jak jest to za jakiś czas tak będzie. Ale mimo wszystko tak źle to to nie jest.

Pozdrawiam

Jakiś tam Doktor w nocy zaspany

lecz nim był, i już nie jest i nie będzie

12 lis 2016 22:06
Cesarz Śmietnika

Pierwszą rzeczą której powinniście bronić jest wasza wspólna znajomość a nie strona która straciła już dawno rację bytu. Tematyka forum jest przedawniona i zawsze już taka będzie
To forum może i zawiera 12 lat aktywności, ale to wasze interakcje są jedynym świadectwem życia, o nie należy dbać, a nie o sztuczne podtrzymywanie życia forum, nie wiem po co to komu

13 lis 2016 00:47
Działacz Podziemia

Naklejki: 11
Czarny, nawet nie wiesz, jak urosłeś teraz w moich oczach. Pomogę ci, jeśli będziesz czegoś potrzebował, pisz na PW.

13 lis 2016 08:58
Cesarz Śmietnika

Api napisał(a):
Czarny, nawet nie wiesz, jak urosłeś teraz w moich oczach. Pomogę ci, jeśli będziesz czegoś potrzebował, pisz na PW.

Nie jestem czarny

13 lis 2016 13:35
Bywalec Nory

4 lata temu było 14 aktywnych userów, teraz jest może 7.
Za rok na forum pozostanie tylko pan podglądacz, pozdro

07 wrz 2020 15:12
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2